Jump to content

muke jednog podstanara


danijel_knezic

Preporučene objave

velik upitnik?

podstanar sam u istoj kući kod istog najmodavca vec dugi 17godina:normalno niti jednu od tih godina nisam bio prijavljen od gospodina sto znaci da nije platia lipe poreza, a sada me tuži za neplaćanje pojedinih mjeseci.zanima me kakva sam ja prava steka dugim nizom godina boravka u toj kući?dali ja imam kakvo pravo na preuzimanje tog stana ili boravka u njemu a da ne placam?

jako me naljutija bezobrazluk gospodina i želim znati svoja prava!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Danijele_knezicu !

Žao mi je da ste podstanar dugi niz godina i ktome niste prijavljeni i nemate ugovor o najmu stana .

Zbog toga niste mogli iskoristiti poreznu olakšicu kao najmoprimac , a do maksimalno 50 posto troškova stanovanja te ne više od 12000 kuna godišnje .

 

Poštovani znalac Bumbo Vam je sve točno rekao , a ja ću samo nekaj dodati .

 

Imate pravo , a i građansku obvezu , gnjidu iliti vašeg najmodavca prijaviti poreznoj upravi jer sve te godine nije prijavio niti lipe prihoda od najma .

 

" Besplatni telefonski pozivi zaprimaju se u Kontakt centru radnim danom od 9 – 15 sati.

 

0800 1001

 

* Prijava utaja poreza,

* Neizdavanje računa,

* Rad na crno,

* Drugi porezni prekršaji,

* Pritužbe na rad službenika Porezne uprave."

 

Želim Vam odlično zdravlje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma koje uplatnice niti me je prijavia kao podstanara niti je bilo placano priko uplatnica islo je sve na ruke.

nema dokaza da sam mu placa ali isto tako nema dokaza da nisam.moja rijec protiv njegove.

samo mene zanima koja su moja prava s obzirom da je minja par puta svoj iskaz bilo je prvo da sam mu duzan 20000kn a sad je doslo na 6000kn

i plus na sve to je sta nisam upoce prijavljen bia kao podstanar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čudno pitanje o pravima u tuđem stanu, ma koja vi to prava tražite?

Krivi ste isto tako jer se u 17 godina niste potrudili da se na neki način ipak prijavite jer to je i vaša obveza. Na koji ste način došli do osobnih dokumenata ako niste prijavljeni? Znači da ste davali netočne podatke kod traženja istih, a i to je valjda kažnjivo.

Uostalom što tražite, pa vas u tom stanu nema.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija