Jump to content

zvanja u mup-u


planina

Preporučene objave

pozdrav...eto nešto da vas pitam malo mi to nije jasno...idem u mirovinu,rvi sam privremeno 30%,čekam drugostepeno rješenje oko pola godine,a trenutno čekam izračun mirovine iz hzmo,Taborski mi je potvrdio profesionalna 50-50...e sada po zvanju sam viši policajac,a nisam preveden nego sam imao rješenje policijski službenik za graničnu kontrolu,znači policajac i sada mi navodno neče priznati zvanje višeg policajca nego samo policajca što mi bude uveliko umanjilo mirovinu,rekli su mi da imam jedino šanse kada dobijem drugostepeno riješenje rvi da mi onda možda mup prizna položeno zvanje i da onda tek eventualno uspijem dostavit hzmo svoje položeno zvanje....imam osječaj da tu mup malo se igra,jer za vrijeme rata bio sam pripadnik pričuvnih postrojbi hv-a,bez čina u policiji sam 12 godina i neki dan sretnem lika bio uratu dva mjeseca ali u specijalnoj u pričuvi i ode u mirovinu sa činom satnika,kontam ja nije meni krivo što on ima,nego što se nitko niuje pobrinuo za plavce koji su sudjelovali u ratu ,ovako ispada da on za dva mjeseca ima veča prava nego ja za 14 godina aktivne i pričuvne službe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa vjerovatno ima jer je specijalnoj policiji u startu priznato kao najmanje zvanje viši policajac,dečko si je sredio rvi za dva mjeseca i o.k.. ..ali mogli su neku uredbu donijet da se i ostalima kada ostvare status rvi prizna zvanje barem koje imaju položeno,ovako sada sam ja na milost i nemilost i kako če biti raspoloženi u mup-u kada dobijem drugostepeno rješenje dali če mi ga uvažit i priznat položeno zvanje da si povečam čin u mirovinskom,a samim tim i mirovinu,mislim da bi mi mirovina 50-50 profesionalna,zvanje policajac trenutno nemam drugostepeno rvi bila negdje oko 2800-3000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moram se ukljuciti u raspravu.kolega mrljavac nije u pravu.moje osobno iskustvo:nako sto sam na forumu saznao da imam pravo na pol. zvanje kao pricuvni policajac specijalac,zovem svog referenta u mirovinsko i on salje zahtjev prema mup_,dobivam zvanje visi pol narednik ali po forumu imam pravo na cin satnika,pa se osjecam prevareno i zovem masu tel brojeva,konacno i ministarstvo gdje mi jedna teta koja je radila moj predmet kaze da moram biti jaaaaaako zadovoljan sa zvanjem a ako me netko pita koji cin imam da kzem da sam bojnik,mislim,teta me je dobro isprdala.eto to je to,znaci:visi pol narednik sto vojno znaci stozerni narednik.pozdrav :-D:-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolega - ja sam siguran da sam u pravu ! bez obzira što je predmetni bio u specijalnoj policiji ( to je samo pričuvni sastav )-nema šanse da legalno dobije čin -satnik-. davno sam govorio o sličnoj temi kad je bila u svezi činova i tada sam rekao da nije pošteno da su kolege iz specijalne svi dobili za čin više u startu od ostalih pripadnika mup-a. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što na ovom Forumu nije navedeno, a niti pojedini referenti u PU ne znaju, da je svojedobno bivši Ministar donio Pravlnik o izjednjačavanju policijskog zvanja s vojnim činom (skračena verzija), tako da se događaju ovakove stvari o različitom tumačenju o činovima. Navesti ću svoj primjer, u mirovinu sam otišao sa činom satnika (viši policijski inspektor), a koje zvanje mi je bilo za vrijeme rata i povoljnije, te nakon uloženog prigovora, jer rok za žalbu mi je istekao. Mup donosi novu Odluku, gdje me se prevodi u zvanje glavnog policijsko inspektora, što znači u vojnom činu pukovnik. Na žalost, ovaj Pravilnik ne posjedujem, samo znam da se izbjegava primjena odredbi tog Pravilnika, jer stari ide na uštrp policijskih službenika. Ako sam bio jasan, jer teško mi je navoditi relevantne činjenice bez Pravilnika, ali već se netko nači tko bolje zna ovu materiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno smatram da su pripadnici SJP odlukom sada već bivšeg ministra Kirina, zaslužili promknuće u viši čin.

 

Da se razumijemo nisam pripadnik SJP.

 

Pripadnici SJP imaju prolazni faktor prilikom odlaska u mirovinu 1,85, taj isti faktor imaju i ostali pripadnici MUP-a koji imaju status dragovoljca sa statusom HRVI.

 

Vi ostali mogli ste polagati, a i svi ostali koji nisu umirovljeni mogli ste ili možete polagati za veći čin pa će vam to biti obračunato prilikom odlaska u mirovinu. O uvjetima polaganja obratite se vašoj kadrovskoj službi u PU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma kokega ja sam položio zvanje za višeg policajca prije 4 godine,no međutim koliko sam skužio svoje u upravi teško da če mi tko uzeti u obzir položeno zvanje,neznam,zasada me umirovljuju sa zvanjem policajca,a vidjet čemo kada mi drugostepena potvrdi dali če mup uvažit...a čujem da se dečki žale da mirovinski više neuvažava naknadne činove kao što je do sada bilo pravilo,kažu puno pukovnika i generala,nego priznaju čin koji si imao za vrijeme rata,neznam uglavnom nešto se počelo kuhat,mislim da če to sve što če iči dalje biti sve više problema sa umirovljavanjem,ili netko u mupu tera svoju politiku,neki administrator po običaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lega ti imaš svoje mišljenje i ja to uvažavam.no ako ti nisi bio aktivno sudjelovao u borbenim akcijama kao policajac ,ako si radio nešto u kancelariji onda da se razumijemo za takve nisam ni govorio da su trebali dobiti isto čin više kao i kolege iz specijalne. nadalje što se tiče bivšeg ministra o njemu je bolesno raspravljati ,a to što je on promaknuo pripadnike SJP u viši čin nikad nije objasnio po kojoj osnovi je to napravio.da se razumijemo nemam ja ništa protiv što su dečki dobili činove al zašto praviti razliku samo što je netko bio u SJP za primjer i skladištar u SJP je dobio čin više .lega još nešto da pojasnimo ,mi koji smo od 90.g. bili u policiji trebali bi sad normalno gledati na to kako neki kolege koji su par godina kasnije došli u mup odnosno SJP dobiju čin više samo zato što nisu bili u temeljnoj,prometnoj ili krim.policiji. katastorfa --možda je bivši ministar zato na fotografiji iz lova u kompletnoj odori pripadnika SJP ( naravno bez oznaka sjp ). :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ja kažem tko je bio na borbrnoj liniji nije ništa upitno,i i principu dobro je da se za te dečke iz specijalne netko pobrinuo,mene pati ja imam dvije i pol godine prije odlaska u mup provedeno vrijeme na prvoj liniji u pričuvnim brigadama hv-a,nemogu dobiti za to nikakav čin osim vojnika,ajde dobro,u mup sam ušao za vrijeme rata,zbog rješenja policijski službenik za graničnu kontrolu,a radio sam na području od posebne državbne skrbi,nisam moigao napredovati ali polažem zvanje viši policajac,kažu priznet če ti kada češ ići u mirovinu,no međutim nitko ništa ne priznaje,i teko to iz šupljeg u prazno,stalno sa nekim moraš terat svoja prava,jedni kažu ovako,drugi onako,nažalost to izgleda nije uređeno nekim pravilnikom pa se to sve tumači kako kome odgovara a ti dokazuj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Deltacro neznam temeljem čega si me za vrijeme rata strpao u kancelariju. Ja uopće nisam bitan, ali kad si me prozvao, imam status dragovolljca, prve borbene terene u lipnju 1991. na Baniji, okolica Petrinje (Prnjavor, Hrvatski Ćuntić, u Esadovoj Hrastovici), bio sam u zadnjoj postavi PP Glina i....

Cijelo vrijeme rata živio sam i radio uz liniju razgraničenja. Od VRA "Bljesak" živim i radim na području posebne državne skrbi. Imam pravo na visoki časnički čin za vrijeme ratnih zbivanja, a i poslova koje sada obavljam.

Što se tiče SJP oni su za vrijeme ratnih djelovanja zaslužili čin više, jer su puno više od svih nas bili angažirani, naročito kada smo mi bili angažirani na redovne poslove. Zaslužili su to i iz tog razloga što su se za to izborili na čelu sa Željkom Sačićem.

Ne treba zaboraviti da su u čin više promaknuti i Prvi hrvatski redarstvenici, naravno i oni su se za to izbrili.

Ima pripadnika policije koji su unaprijeđeni kao pripdnici SJP i PHR.

Ostali pripadnici MUP-a nisu se oraganizirali u tom pogledu i to je to.

Naravno ovo je moje mišljenje, uvažavam i one koje misle drugčije. Da li je ovo pravedno ili nije to je druga stvar.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,iskreno i teško je organizirat plavce,jer ima dečki koji nisu stvarno osjetili barut,ja mislim da bi trebalo one koji ostvare status rvi ,a nisu bili pripadnici sjp-a da im se prizna zvanje višeg policajca,jer je rvi koliko toliko mjerilo da je čovijek bio na bojišnici,neznam možda je to i tako riješeno,znat ču kada mi potvrde drugostepeno rvi,zasada mi ovo prvostepeno rješenje rvi u mup-u nema nikakvu pravnu snagu i poslali su mi u mirovinsko zvanje policajca,a neznam kako to oni prevode ali mislim da je to čin desetnik,ako se nevaram

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam ja tebe lega nigdje strpao no malo si pretjerao sa izdizanjem nekih postrojbi ....lega neželim s tobom raspravljati,samo ti neke stvari očito ne razumiješ.znaš dečki u sjp su imali samo svoje poslove,a kad nisu onda su redovito trenirali od gađanja do tjelesne pripreme i naglašavam u ratno vrijeme imali su za razliku od običnih plavaca odličnu opremu,naoružanje te su tada i razlike u plaći bile osjetne.naravno lega plavci su uredno odrađivali terene a po povratku sa terena vrijeme su odrađivali u postajama u redovitim policijskim poslovima te tako se to odvijalo.( možda to nije slučaj bio za sve policajce ali za sve one koji su bili u područjima ratnih djelovanja to je bilo tako ).odgovor na ono tko se izborio za koga :ako su ostali policajci manje vrijedni što nitko nije izborio se za naša prava onda je to sramota.tebi samo na znanje od 1.8.1990-godine policajac...nemam više živaca diskutirato o ovim nepravdama i znam dobro što pričam. bok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žalosno je da i u policiji moraš biti u nekoj udruzi da bi ostvario neka svoja prava, kao što je pravo na veči počasni čin, a ukoliko nisi u udruzi nema ništa od bilo kakvog čina. pripadnici sjp su odradili lavovski dio posla u ratu i ispravno je da dobiji kao znak priznanja od mup-a veče činove. samo da li isti čin trebaju dobiti i oni koji su cijeli rat proveli na raznoraznom bojištima i oni koji su u sjp došli naknadno i rata nisi ni vidjeli. zašto pripadnici udruge phr moraju dobiti veče činove, a radili su daleko od rata i ratnih opasnosti, neki, a mi koji smo došli u policiju koji mjesec dana poslije njih ništa a puno nas je cijeli rat odradilo u rovovima, ranjavani smo i ginuli na liniji prema neprijatelju a pošto nismo u nikakvoj udruzi nemamo nikakvo priznanja od mup-a za naš doiprinos, nego sam 1990.g. bio policajac a sada odlazim u mirovinu isto kao policajac. zar svi policajci ne bi trebali biti jednaki pred mup-om a ne da tvoja sudbima zavisi od toga da li si u nekoj udrtuzi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Godine 1991 bio sam pripadnik Posebne jedinice policije i ucesnik akcije Politvice a po povratku u Slavoniju pripadnik Posebne jedinice policije Jadran.U mirovinu sam otisao s cinom policijski inspektor.

Nedavno sam dosao do informacije da sam kao pripadnik Posebne jedinice policije,sadasnje SJP imao pravo na dva cina vise.Imam provjerenu informaciju da su moji tadasnji zapovjednici insp.Strmotic,Posavac,Sipos,Stasina i "ostali" dobili rjesenja o pripadnosti ali samo oni.Po tome ispada da su jedino oni cinili tu postrojbu iako nas je bio mnogo vise.

Poslao sam Zahtjev u MUP,Odjel zajednickih poslova ta sam od Nacelnice odjela Veronike Bandic dobio "priopcenje" da "uvidom u kadrovsku evidenciju nisu pronasli rjesenje pa samim tim nemam ni' pravo na njega".

Sada me zanima kako su pojedinci mogli dobiti rjesenje a mi ostali nismo i sto mi je ciniti da bi ostvario svoje pravo i dobio Rjesenje a sigurno nas ima vise koji smo zakinuti. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je, ima nas puno više, ja sam takođe 1991.g. bio u zagrebu u "pionircu" te mi je ista teta iz mup-a također dala isti odgovor kada sam poslao zahtjev za potvrdom.kakvo rješenje, pa nitko od nas tada nije tražio rješenje kada su nas poslali u istu jedinicu, već smo otišli i dobili maskirne odore i puške.

i mene zanima da li je itko, ko je bio tada u tim jedinicama u zagrebu uspio dobiti potvrdu i da li bi vrijedilo da se uz zahtjev priloži ratni put u kojem je od strane pu potvrđeno da je čovjek bio u toj jedinici i četi i vremenu i ... :-?:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemama osobnog iskustva već od mog kolege. Kod prevođenja u voi čin ne uračunava se zvanje radnog mjesta na kojem je policajac radio već njegovo osobno zvanje. znam kolegu koji je u osobnom zvanju glavnog inspektora a radio je na radnom mjestu samostalnog inspektora i prilikom odlaska su mu kao polazište priznali glavnog inspektora pa prema tome to se odnosi na sva zvanja. nažalost sve ti ovisi kako neka šuša koja tumači pravila a svagdje ih tumače drugačije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Pripadniku Ministarstva s ostvarenim statusom hrvatskog ratnog invalida, kao početno zvanje, od kojeg se utvrđuje odgovarajuće više zvanje, u postupku ostvarivanja prava iz članka 3. ovoga Pravilnika, a u svezi određivanja vrijedonosnog boda iz članka 4. ovoga Pravilnika, uzima se njapovoljnije zvanje radnog mjesta na koje je bio raspoređen u razdoblju od 30. svibnja 1990. do 30. lipnja 1996. godine, ukoliko je ono za njega povoljnije."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nebih stavio ruku u vatru i rekao da smo u Morh-u imali bolje ministre od Mup-ovih ali bar sa činovima nismo imali tolikih problema.Neki su bili gardisti i po 10-tak godina ali imali su samo osnovnu školu i zbog toga nisu napredovali.Znam da boli što netko ima čin stožernog narednika a netko satnika a radili isti posao.Smeta me tvrdnja da su neki koji su se učlanili u udruge povoljnije rješili svoj status.Ispada da su izvisili oni koji nisu trčali po udrugama i tražili svoja prava.A posebno me smeta da se zbog blesavih pravilnika porječkaju ljudi koji su nosili istu uniformu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo tako mup je svim djelatnicima koji su imali samo osnovnu školu omogučio završetak srednje pohađanjem večernje škole na trošak mup-a.i sad se ja pitam što su onda svi drugi blesavi koji smu imali uredno četvrti stupanj školstva dok su neki umjesto redovitog pohađanja srednje škole već nakupili radnog staža radeći u nekim poduzećima kao radnici sa NSS i sad tjekom rata neki od tih sa NSS na kraju dbili čak činove za koje je potrebita VSS sve u svemu neke stvari meni tu nisu jasne ,no žalosno je što iz mup-a nisu bili dosljedni pa tako svima hrvatskim braniteljima dali čin više na osnovi sudjelovanja u ratu,a glede školske naobrazbe nelogično je da se večernja škola koja je trajala koji mjesec i završili su svi neke zanate poistovječuje sa uredno završenom SSS u trajanju od četiri godine.nadalje mup nigdje nije priznao razna doškolovanja (specijalizacije) koje su bile u obrazovanju na Policijskoj akademiji,jer biti par mjeseci recimo na prometnom tečaju kao što su rekli trebali su nam priznati VSS obzirom da su oni sa osnovnom školom u tri mjeseca završili srednju školu smatram da smo mi zakinuti za svoje doškolavanje za potrebe mup-a. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi o kakvim naknadnim zvanjima pričate, pa pravilo je da ako imaš rješen status rvi (2.stupanjsko rješenje) kad odlaziš u invalidsku mirovinu, ideš za dva čina gore, konkretno meni su u MUP-u u centrali rekli da se čin višeg policajc prevodi u čin časničkog namjesnika,sad ako su neke novosti u zadnjih 2-3 mjeseca nastuplie onda griješim, ali inače je to to,mislim da na stranicama Esada imaju usporedni činovi policije i vojske i kako se u kojem slučaju prevode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada se nešto rjeđe pojavljuje na ovom forumu. Znam da je imao nekih problema sa svojom web stranicom i ne znam dali je to riješio.

 

Pokušaj na ovom (klikni na podebljano "ovom) forumu gdje je on urednik i vjerujem da ćete kontaktirati.

 

policajac= desetnik

viši policajac = narednik

policijski narednik= nadnarednik

policijski inspektor= časnički namjesnik

viši policijski inspektor= satnik

samostalni policijski inspektor= bojnik

glavni policijski inspektor= pukovnik

policijski savjetnik= brigadir

glavni policijski savjetnik= general bojnik

 

Ako imaš status HRVI i dragovoljca ideš 2 čina gore. Npr. ako si sada pol. narednik (SSS) u mirovinu ideš kao časnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.....ili da policijski službenici ne znaju po kojem Pravilniku im se vrši prevođenje, a kad se to doznalo, ipak je bilo puno toga za promijeniti "ukoliko je to povoljnije", naravno po policijskog službenika. Naime, referent/ica, slala je prijedlog prema Mup-u po onom Pravilniku što je imala, normalno koji je Mup prihvatio i eto ti opet nismo znali. A sad opet HZZMO teško prihvaća takove naknadne činove i eto ti "poćasnih činova i u Mup-u". ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolega bilogora,

bilo bi dobro da objaviš navedeni pravilnik ako ga posjeduješ radi drugih kolega. moja iskustva s činom i HZMO su loša......naime dok sam radio dodjelili su mi zvanje policajca,a HZMO je to preveo u vojni čin destnika i za taj čin sam primao razliku plaće.....HRVI sam 40%, dragovoljac,.....uglavno radi profesionalne nesposobnosti sam umirovljen s faktorom 0,80...tražio sam da mi se prizna viši čin prema naputku ministra Penića iz 2001. god.,ali su mi kazali da nemam pravo na viši čin, iako su mi u PU u odjelu za skrb kazali da imam pravo,ali HZMO je dužan zatražiti službeno moj čin, te se temeljem istoga zahtjeva od MUP-a traži viši čin.. HZMO ostaje i dalje pri svome da u sadašnjoj situaciji kada sam preveden u mirovinu radi profesionalne nesposobnosti nemam prava na viši čin, nego mogu pokrenuti postupak nove ocjene te će oni tek tada zatražiti za mene od PU čin koji mi pripada,radi izračina mirovine....eto to su moja neka iskustva,ali mi se čini da je HZMO ovisno od mjesta do mjesta djeluje samostalno i onako kako to oni hoće, tj. njihovi službenici(birokrati)....na esadovom blogu ima skenirani Pravilnik koji je donio ministar Penić, kao i činovi za prevođenje....

http://esadnuhic.blog.hr

 

pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušavao sam na blogu kolege Esada, ali očigledno i on ima neke tehničke probleme, kao i Forum, koji je ponudio moderator Mrljavac. Prije traženog odgovora, zar je to planiran atak na braniteljske portale? Ne, nemam Pravilnik, koji sam navodio potpisanog od strane bivšeg Ministra "K", samo znam da je donešen sa 17.01.2006. godine. Zato mi je i teško komentirati neka pitanja, jer zaboravih sve detalje iz Pravilnika, a ne mogu više do njega, jedino ćime se vodim je jedno rješenje, gdje je nakon uložene žalbe došlo do promjene zvanja-čina, po toč. 7 st. 2 citiranog Pravilnika, jer zvanje za vrijeme rata bilo je povoljnije za policijskog službenika u odnosu na ono kada je odlazio u mirovinu. E sada se čeka Rješenje HZZMO-a, hoće li uvažiti promijenu zvanja-čina, a u samom Rješenju Mup-a isti traži od HZZMO-a, usklađenje odnosno izračun mirovine po novom zvanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno sam imao rješenje zvanja u MUP-u višeg policajca, a koje mi se odlaskom u mirovinu prevelo kao čin nadnarednika ( bio sam u SJP tijekom rata , kasnije ne - radio sam u temeljnoj policiji ). Prošle godine sam umirovljen , i priznato mi je 30 % rvi-a i to tek nakon umirovljenja od prvostupanjske komisije i nisam bio dragovoljac jer sam u MUP-u bio od 1993 kada sam napunio 18 godina nakon srednje policijske akademije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo oko činova. Kako mi pri odlasku u mirovinu nije određen odgovarajući čin, a po donijetom mi je izvšrena obračuna mirovine, nakon izvjesnog vremena Mup poništava ranije donijeto rješenje i dojeljuje mi novi odgovarajći čin. E sad, zove me teka iz Mirovinskog (pravnica) da će mi uvažiti novi čin i izvršiti novi obračun mirovine, ali po njima je to obnova postupka sa novim činjenićnim stanjem, tako da ne bi imao pravo na zaostatke od dana umirovljenja do dana pravomoćnosti rješenja. Normalno da postoji žalbeni rok, no o tome ću dok vidim samo Rješenje. rezime, može naknadno uvažavanje činova, poglavito po čl. 7 st. 2 Pravilnika o zvanjima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

bilogora je napisao:

Malo oko činova. Kako mi pri odlasku u mirovinu nije određen odgovarajući čin, a po donijetom mi je izvšrena obračuna mirovine, nakon izvjesnog vremena Mup poništava ranije donijeto rješenje i dojeljuje mi novi odgovarajći čin. E sad, zove me teka iz Mirovinskog (pravnica) da će mi uvažiti novi čin i izvršiti novi obračun mirovine, ali po njima je to obnova postupka sa novim činjenićnim stanjem, tako da ne bi imao pravo na zaostatke od dana umirovljenja do dana pravomoćnosti rješenja. Normalno da postoji žalbeni rok, no o tome ću dok vidim samo Rješenje. rezime, može naknadno uvažavanje činova, poglavito po čl. 7 st. 2 Pravilnika o zvanjima.

Prijatelju ako ti nije problem javi se na moju emeil adresu jer mene zanima ja sam se žalio jer meni nisu uopće priznali čin od mup-a trenutno čekam odgovor žalbe koju sam uložio u središnji ured mirovinskog mup mi je dao viši pol.narednik ali mir. nije priznalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija