Jump to content

HRT kontrolori


Arela

Preporučene objave

došli su mi na vrata dvojica starijih kontrolora sa hrt-a. nisam im htjela dati nikakve podatke i nisu me ni pitali imam li televizor i nisu ga mogli ni čuti jer je bio isključen. nakon što sam odbila dati bilo kakve podatke rekli su mi da će gazdi-živim u iznajmljenom stanu-pslati prekršajnu prijavu i da će zatim gazdi doći prijava jer me nije prijavio da živim u ovome stanu. ja sam na sve to rekla dobro i zatvorila vrata. ako netko zna ili je imao iskustva slična mome molim da me savjetuje što od toga se može dogoditi.

 

hvala :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo moje priče vezano za isto.

 

Isto sam bio podstanar i živio sam sa tada curom a sadašnjom ženom.

 

Nisam bio doma i radio sam kada je na vrata pozvonio kontrlor hrt-a , a moja cura je otvorila vata.

Kontrolor ju je upitao za ime i prezime i ona mu je dala svoje ime i prezime . Također ju je pitao i tko još živi u stanu a ona mu je rekla moj " muž " i dala mu je samo moje ime ( ali ne i prezime ). Kontolor je zaključio da imamo isto prezime i od onda su na adresu stana uredno redovito dolazile uplatnice za hrt pristojbu.

 

Hrt uplatnice bile su adresirane na adesu na kojoj smo živjeli na moje ime ali ne i prezime, već na ženino prezime .

 

Vlasnik stana u cijeloj toj priči nije nigdje niti "dotaknut", nitko za njega nikada nije pitao ili nešto slično.

 

Naravno da mi nismo plaćali uplatnice hrt-u, a one su stizale i stizale , a kasnije su stizale i opomene i to jedna za drugom ( otprilike 1,5 godinu dana ).

 

Kasnije smo se odselili s te adrese i nikada nismo platili tih 1,5 godinu dana duga, pa zašto i bi kada osoba na koju su glasili računi nije niti posojala ( izmišljena osoba kontrolora hrt-a, ženino djevojačko prezime i moje ime ) .

 

Eto to je moj slučaj.

 

A što se tiče Vašeg ne znam da li će tražiti tko je vlasnik stana jer u mom slućaju to nisu tražili. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakve veze imaju neprijavljeni podstanari sa HRT-pretplatom??? Prema čl. 53 Zakona o HRT-u vlasnici radio i tv proijemnika dužni su plaćati pristojbu. Dakle ne i korisnik (kao što protuzakonito piše u Statutu HRT-a), samo VLASNIK!!! Ako nist3e vlasnik nemojte ni plaćati.

A ovo za neprijavljene je druga sfera. Tu se radi o Zakonu o najmu stanova te plaćanje poreza sukladno propisima.

 

Slijedom prijenavedenoga molim Mrljavca da ne miješa te dvije stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija