Jump to content

dobra vjest???


beni

Preporučene objave

danas sam bio na obnovi postupka zbog pogoršanja, na temelju ptsp-a.

bio sam iznenađen razumjevanjem i pažnjom vještaka, iskreno rečeno nisam to očekivao.

lijepo je sve saslušao i rekao da će postupiti po mom zahtjevu.

ipak vjerujem da ću se bez obzira na sve, isto tako samo, neugodno iznenaditi kad to prođe reviziju u ministarstvu, ili se varam???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beni je napisao:

danas sam bio na obnovi postupka zbog pogoršanja, na temelju ptsp-a.

bio sam iznenađen razumjevanjem i pažnjom vještaka, iskreno rečeno nisam to očekivao.

lijepo je sve saslušao i rekao da će postupiti po mom zahtjevu.

ipak vjerujem da ću se bez obzira na sve, isto tako samo, neugodno iznenaditi kad to prođe reviziju u ministarstvu, ili se varam???

Da li mi mozes molim te odgovoriti koliko si dugo cekao da su te pozvali na vjestacenje od dana kada si podnio zahtjev za obnovu...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj primjer:mirovina prof.50%-50%,za par dana idem na obnovu postupka uslijed pogoršanja bolesti(PTSP).

Sad me zanima slijedeče:ako 1.stup.i 2.stup.komisija procijeni da je moja bolest "uznapredovala" i dade mi npr.20%-80% ili 30%-70% opče nesposobnosti za rad.Tada će se dogoditi da ću imati manju mirovinu nego što imam sad .(imam HRVI privremeno)

Molim Vaše mišljenje iz osobnog iskustva,te dal je tko bio u takvoj ili sličnoj situaciji? Što kaže zakon?Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bih htjeo da ovo ispade kao odbrana nekog ili nečeg, ali interesantno je kako neki imaju hrabrosti i mu... nekog proglasiti ovakvim ili onakvim, govorit da je ovakav ili onakav iako smo svi mi ovdje podjednaki, ali kad se dođe na mjesta gdje ti se određuje sudbina ( bez obzira na svu dokumentaciju i ostalo....) e onda smo sluge pokorne,slažemo se i nastojimo biti fini i pristojni, pa ako ispadne ovako ili onako potražiću savjet na legalisu ili na nekom drugom forumu...a kad netko tu postavi neko pitanje a nekom se to pitanje ne sviđa e onda smo u stanju biti hrabri, odlučni, puni gorčine, isticanja samog sebe, davanja raznih naziva, itd.

Još jednom neka ovo nitko ne shvati osobno, ali ljudi malo pogledajte i sami po postovima, kakve riječi se ovdje znaju koristiti i kako se na nekog zna obrušiti, a baš bih volio da ti isti koji su toliko hrabi ovdje kada se nanosi neka nepravda braniteljima izađu javno u novinama i kažu ovaj je političar je ovakav, ovaj je član ovog ili onog, ovaj je lažan,ovaj je istinit....Najlakše je iza ovog ekrana biti jak, trebamo ljudi jedni drugima pomoć jer ako si sami ne pomognemo neće nam nitko.

Eto toliko od mene, a vi sada sudite koliko je ovo ispravno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miki_68 je napisao:

a vidi ovih nekih sto ga znaju kalkulirat..pa rodjace, ili si bolestan ili nisi.. ovakovi potezi stvaraju opet losu sliku o braniteljima.. :zao::no-no:

miki_68 je napisao:

za sta trazis obrazlozenje..za kalkulisanje, za losu sliku o braniteljima ili nesto trece? u biti, malo sam bila ironicna, jer mi nisu jasne neke stvari, pa onda si ne mogu dokuciti pravo stanje stvari..neki si tu znaci namjestaju, kako im odgovara, a neki nemaju jos uvijek nista, pa se ne bune..hm

 

Upravo ovakve stvari mogu stvoriti lošu sliku o braniteljima.Na kraju je to ispalo ne malo nego dosta ironično a kako ste i sami rekli jer Vam neke stvari nisu jasne.Slijedom toga da Vam pokušam malo pojasniti.

ZKOVA je i prije iznosio svoje probleme tako da ima i onih koji su upoznati sa nekim stvarima.Prema ZOMO svaki korisnik (bilo kojeg ostvarenog prava ) je dužan u roku 15 dana prijaviti svaku nastalu promjenu bez obzira da li ona rezultirala pozitivno ili negativno na ostvarena prava.Kako se radi o pogoršanju bolesti, potkrijepljeno sa medicinskom dokumentacijom, u sami proces je uključen i liječnik opće medicine koji će obaviti svoj dio posla. Dakle ne radi se o nikakvim kalkuliranjima ili namještanjima ( koliko znam oni koji su obuhvaćeni dijagnozom 1 i 2 nisu ovdje tražili savjete ) nego je branitelj u fazi obnove postupka procjene radne sposobnosti. Sa njegove strane iznešena je samo bojazan da li postoji mogućnost da mu se unatoč tome što mu je zdravstveno stanje pogoršano desi da bolest kao posljedica rata izražena u nekom omjeru ( 50 % prethodna ocjena) pri novoj ocjeni bude umanjena, na način koji je naveo u primjeru.

Mišljenja sam da nema bojazni jer samim time što je došlo do pogoršanja bolesti, istih onih za koje je utvrđeno da su 50 % posljedica rata, isto može rezultirati povećanjem opsega radne nesposobnosti ( kao i eventualne druge popratne bolesti ), pa i možebitnim povećanjem ( komorbiditet uz ptsp ) postotka, ili druga varijanta da ostane profesionalna nesposobnost a eventualno se poveća samo postotak posljedica rata.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beni je napisao:

danas sam bio na obnovi postupka zbog pogoršanja, na temelju ptsp-a.

bio sam iznenađen razumjevanjem i pažnjom vještaka, iskreno rečeno nisam to očekivao.

lijepo je sve saslušao i rekao da će postupiti po mom zahtjevu.

ipak vjerujem da ću se bez obzira na sve, isto tako samo, neugodno iznenaditi kad to prođe reviziju u ministarstvu, ili se varam???

 

Koju si sve toćno dokumentaciju bio predao kao zahtjev za istu obnovu postupka ?

 

Milsim daj opiši redom kako si došao do obnove postupka ?! Onako korak po korak. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Liječnik OP popuni ti obrazac IN-1, ovjeri preslike medicinske dokumentacije, negdje je potreban Zahtjev za povećanje tejelesnog oštećenja organizma, preslika osobne iskaznice. Sve to bolje možeš saznati u Područnom uredu HZZMO-a, jer kroz ovaj Forum, došlo se do podatka da se pravila u svakom uredu ne primjenjuju jednako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mala ispravka g. Dsemovca-sve je to tocno s obrazcem IN-1,lijecnickom dokumentacijom i ostalim.Moram napisati,a ispraviti svoj prosli navod gdje sam napisao da je dovoljno posjetiti Područni ured HZZMO-e i podnijeti zahtjev što uopće nije točno!!Danas sam pristupio komisiji i nadlezna lijcnica me lijepo spakirala doma uz objasnjenje da mi moja½doktorica½ mora ispuniti taj obrazac IN-1.I tako opet sve iz pocetka,radi j....e dr. opce prakse koja me seta vec pola godine,a uz to mi jos jadikuje kako ce njoj biti tesko kad ode u mirovinu ,uz sadasnju placu cca15000-20000kn.Da,jos mi danas rece nek se jos malo strpim,pa nemogu vise,lagano ludim.helexici,apurini,prazinei... :-( ,vuce me na alkohol i kola opet krecu nizbrdo.j...m im sve po s...koja su to mafija.Neznas tko pije tko placa.I budi smiren,kako,ljudi moji kako?? :tuzan: :fajter::fajter::ljut::ljut::glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miki_68 je napisao:

a vidi ovih nekih sto ga znaju kalkulirat..pa rodjace, ili si bolestan ili nisi.. ovakovi potezi stvaraju opet losu sliku o braniteljima.. :zao::no-no:

e miki,miki68. :poguzi:ako vec postoje PRAVA,i jos ako si se borio za njih,zasto ih onda nebi smio ostvariti??a drugo je to sto te ometaju pri ostvarivanju kao mene danas=pola godine :ljut::ljut:.i daj ti meni molim te savjet kako da se ja onda ponasam,ophodim s takovima.Molim za konkretnu pomoc!!da uljepsamo sliku o braniteljima :jupii:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Područni ured HZZMO-a, ti u početnoj fazi daje informaciju koji dokumenti su potrebi za obnovu postupka, a kad to sve prikupiš, onda predaješ njihovom referentu. I daj tu doktoricu promijeni ili joj fino kulturno objasni da ne zna raditi svoj posao, poglavito da ona nema što kontaktirati MOBMS za pacijenta odnosno tebe, jer sve što tražiš u opisnom je dijelu njenog posla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

aha..malo sam se opet vratila na ovu temu i prisjetila se kako ste me svi napali,a ja znam da sam u pravu, a vi kako hocete..potvrdu mi je dala i smrt moga brata, koji je bio pred drugostupanjskom (cekanje od nekih 8 mj)..nego, dragi moji okrenite se oko sebe i pogledajte ko su vam lokalne vlasti i s kim zivite, pa cete znati od koga sta mozete ocekivat..ja sam jos prije 15 god rekla da moj brat nije normalan i trazila skbnistvo nad njim, ali oni su rekli da je on sasvim ok, dok se na njega vrsila hajka i dok je on glibio sve vise i vise u probleme..e sad, zasto sve to..ee i to je jos jedna duuuuga prica.. :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija