Jump to content

Natječaji za sudove i državna odvjetništva


Floki

Preporučene objave

Evo ja dobio biserni poziv. :vrti::vrti::vrti:

 

Poziv sam dobio od ŽDO u OS, a u njemu piše:

 

U svezi s vašom prijavom na natječaj za prijam vježbenika u pravosudna tijela - ŽDO (1 vježbenik)i ODO (3 vježbenika) pozivam Vas na provjeru znanja (pisani test) koja će se održati u dvorani dvorani I Pravnog fakulteta u Osijeku 18.lipnja 2008. u 13,00 sati.

 

Izvori i pravna područja koja obuhvaća testiranje:

 

1. Ustav RH

2. Zakon o drž. odvjetništvu

3. Pravilnik o unutarnjem poslovanju u državnim odvjetništvima

4. KP

5. KPP

6. GP

7. GPP

 

:vrti::vrti::vrti::vrti::vrti::vrti::vrti::vrti:

 

kao prvo, što oni imaju spominjati ODO?

kao drugo, otkud nekom pravo da odredi testiranje koje uopće nije ni predviđeno natječajnim uvjetima?

kao treće - testiranje na PRAVNOM FAKULTETU?? :vrti::vrti:

 

:misli::misli::misli::misli::misli::misli:

_______________________________________________________

 

već sam ranije pisao da me državna odvjetništva ne zanimaju, ja ostajem kod onih 10 mjesta za sud na koja sam se prijavio i to je to. Ostalima sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 298
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Ma ljudi, ne budite naivni,

ovolika literatura stavljena je, da kada ljudi dobiju pozive, odustanu (kome se da ponavljati 5 predmeta s faxa??) I onda oni lakše daju posao onome za koga je već i namijenjen. neće tu testiranje odigrati ama baš nikakvu ulogu jer glavnu riječ nema ni ODO ni ŽDO ni sud, već ministarstvo. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mene samo zanima, jel postoji neki pravilnik ili nešto po čemu je propisan način pijema vježbenika? Recimo ODO u ZG stavi za testitiranje samo Zakon o drž.odvj., a ovi u OS hrpu zakona i predmeta s faxa. I gdje su propisani rokovi dostave? Mislim da negdje mora pisati da se kandidatima ne smije ostaviti manje od 8 dana ako se provodi testiranje (nama su pozivi uručeni 5 dana prije!!!), i gdje uopće piše da svakod tih tijela može postupati kako hoće??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege,

 

već dugo pratim ovu temu na forumu, pa evo samo mali komentar. Čemu tolika panika zbog testiranja? Koliko sam shvatio neki od vas su bili jako dobri studenti, pa pretpostavljam da "stoje" iza tih svojih ocjena. Pitanja na testiranju ne bi trebala biti teška, već samo provjera koliko dobro "plivate" u pravnim vodama, razumijete ustroj vlasti i odvjetništva. Ništa neuobičajeno.

K svemu tome, natječaj će sigurno biti transparentniji.Čitam nečiji komentar kako je to testiranje napravljeno kako bi neki kandidati odustali, pa posao dobili neki drugi. Meni to nema logike, ako imate znanje odite tamo i pokažite ga. I nitko vam neće moći osporiti dobro riješeni test.

Bunili ste se kad su se obavljali razgovori od 5-10 minuta, sad ne valja kad se obavlja testiranje.

 

Pravo svakog ODO ili ŽDO je da na svoj individualni način izabere kandidata kojehg će predložiti ministarstvu. Neko odvjetništvo će provesti testiranje, neko će prednost dati samo ocjenama itd.

Testiranje se provodi na fakultetu, jer vas se sigurno dosta prijavilo, sve zbog skučenosti prostorija odvjetništva.

 

Puno sreće svima!

Uz napomenu da sam ja stariji kolega u ovom poslu, s relativno dosta iskustva, koji je dobio posao samo uz svoj trud i zalaganje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko se ne buni protiv testiranja, nego se zalažemo za UJEDNAČENOST testiranja i PRAVIČNOST pri odabiru kandidata. Jedno državno odvjetništvo provodi testiranje po jednom zakonu, drugo po 3 zakona i 4 predmeta (KP, KPP, GP, GPP).

A to da svaki državni odvjetnik odlučuje kako će vrednovati pristupnike, potpuno je netransparentno i nedolično. Kriteriji moraju postojati i oni moraju UNAPRIJED biti utvrđeni i POZNATI svakom pristupniku. A ne da se 2 DANA PRIJE ili 5 DANA PRIJE sazna DA ĆE SE OBAVLJATI TESTIRANJE. A da ne govorim da ŽDO u svom pozivu nagovješćuje da će se isti dan u isto vrijeme i na istom mjestu (fakultet) obaviti testiranje i za ODO. Pa tko je tu lud? ŽDO ima svog zakonksog zastupnika, ODO svog. Ne može županijski državni odvjetnik govoriti i POZIVATI u ime općinskog državnog odvjetništva. Ponavljam, tko je tu lud? A da ne spominjem da kandidati (Pored toga što im MORA BITI POZNATO DA ĆE BITI TESTIRANJE, O datumu testiranja moraju biti obavješteni NAJMANJE 8 DANA PRIJE samog testiranja. Poštuje li se to ako ja saznam 2 dana, odnosno 5 dana prije da će:

1. biti testiranje

2. testiranje biti za 2, odnosno za 5 dana??) I

3. TEK TADA SAZNAM LITERATURU I PREDMETE koji se polažu??!! ponavljam, pa tko je tu lud??!!

 

Jednostavno - nije u redu na koji se način sve ovo odvija, bez imalo poštivanja procedure koju bi sama ta državna odvjetništva TREBALA POŠTIVATI - pa tko je DUŽAN posštivati zakon ako ne DRŽAVNO ODVJETNIŠTVO?? A da ne spominjem pošalješ li slučajno prijavu na natječaj 1 dan kasnije, oglasit će se nadležne institucije sa obavješću da prijava nije PRAVOVREMENA. Opet ponavljam po tko zna koji put - pa tko je tu lud??!

Pisalo se prije da će se pravilnik o prijmu vježbenika u pravosudna tijela donijeti u lipnju ove godine, ali zasad još ni P od pravilnika. Baš me zanima kako će on izgledati. No, na kraju krajeva, veze i kontakti nikad neće izblijediti, i dalje će se odlučivati na taj način, donijeli mi 16 ili 26 pravilnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega, ja sam samo htjeo pomoći.

 

Sustav, nažalost, bar iz ove pozicije, ne možete promijeniti. Treba odnekud krenuti, zaposliti se, pa jednog dana kada se dođe na više pozicije pokušati izmijeniti sustav i društvo.

Moja poruka je bila nadasve iskrena i s dobrom namjerom da odete na to testiranje, jer riječ je o elementarnim pitanjima na koje bi svaki diplomirani pravnik trebao znati odgovor. Naglašavam trebao, jer je dokazano da ne zna, pa se u tu svrhu i provodi to testiranje. Ali koliko sam shvatio ovdje je riječ o izvrsnim studentima, pa smatram da ne bi trebalo biti problema. Pitanja što je državno odvjetništvo, što je Uskok, te npr. trodioba vlasti ne bi trebali stvarati nekakve poteškoće.

Dotični državni odvjetnik se odlučio na takav način vrednovanja kandidata. Državni odvjetnik ne dobiva podatke o ocjenama kandidata, pa mu testiranje vjerovatno olakšava izbor, omogućava transparentnost, a i samim kandidatima uvid u razinu znanja.

Ja sam samo htjeo naglasiti da je takav način provođenja odabira bolja varijanta za studente koji su sigurni u sebe i svoje znanje.

Što se tiče ODO i ŽDO, biti će jedno testiranje, a kandidati koji dobiju posao biti će raspoređeni na radna mjesta. U odvjetništvu postoji veoma izražena vertikalna hijerarhija, tako ga je u principu županijski državni odvjetnik nadređen općinskom. Nema potrebe da se provode 2 testiranja.

Ja sam prošao takva testiranja i to nije ništa novo.

Neću više duljiti, čini mi se da nije shvaćeno što sam htjeo reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako rekoh, ni ja nemam ništa protiv testiranja. Ali sve ono što sam iznimio u prethodnom postu stoji, odnosno sustav ne štima. Uz ovaj dodatak koji ste Vi spomenuli da ni sud ni državno odvjetništvo ne dobiju podatke o ocjenama i duljini studiranja od Ministarstva. Baš se pitam zašto je tomu tako :vrti: A odgovor svi znamo. Što se tiče mene, ja sam već davno prije napisao da ostajem kod svojih natječaja za sudove, državno odvjetništvo me stvarno ne zanima.

 

Hvala kolega na javljanju, znamo i ja i ostali forumaši da Vi o podjeli radnih mjesta ne odlučujete. Samo apaeliram na Vas kao osobu iz državnog odvjetništva da se za buduće generacije uklone ovi nedostaci koje sam naveo u prijašnjem postu, jer ovo stvarno nije normalno.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Kako rekoh, ni ja nemam ništa protiv testiranja. Ali sve ono što sam iznimio u prethodnom postu stoji, odnosno sustav ne štima. Uz ovaj dodatak koji ste Vi spomenuli da ni sud ni državno odvjetništvo ne dobiju podatke o ocjenama i duljini studiranja od Ministarstva. Baš se pitam zašto je tomu tako :vrti: A odgovor svi znamo. Što se tiče mene, ja sam već davno prije napisao da ostajem kod svojih natječaja za sudove, državno odvjetništvo me stvarno ne zanima.

 

Hvala kolega na javljanju, znamo i ja i ostali forumaši da Vi o podjeli radnih mjesta ne odlučujete. Samo apaeliram na Vas kao osobu iz državnog odvjetništva da se za buduće generacije uklone ovi nedostaci koje sam naveo u prijašnjem postu, jer ovo stvarno nije normalno.

 

Pozdrav!

 

Potpisujem! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolega viktor iz državnog odvjetništva kao da je zaboravio vrijeme kad je bio student ili netom diplomirani pravnik i kao da se on nije pjenio na svaki spomen ispitivanja, testiranja, literature, pripremanja i to još u par dana ma koliko to bilo (ne)jednostavno.

lako je odozgo promatrat "okupljeni puk" i demistificirat testiranje.

no, nadam se da ću i za kojih par mjeseci moć napistai na ovom forumu da sam do mjesta došla samo svojim trudom i zalaganjem, kao što kaže Viktor1 :-I Živi bili pa vidjeli!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Viktor1 je napisao:

Što se tiče ODO i ŽDO, biti će jedno testiranje, a kandidati koji dobiju posao biti će raspoređeni na radna mjesta.

 

..što nije u skladu sa zakonom.. :no-no:

 

Viktor1 je napisao:

U odvjetništvu postoji veoma izražena vertikalna hijerarhija, tako ga je u principu županijski državni odvjetnik nadređen općinskom.

 

..što ne znači da je županijski državni odvjetnik ovlašten POZIVATI na testiranje u ime općinskog državnog odvjetnika kandidate koji su se prijavili na natječaj za vježbenika u OPĆINSKOM DRŽ.ODVJ.- jer nije! :no-no: Vi biste to najbolje trebali znati. :kavica:

 

Viktor1 je napisao: Nema potrebe da se provode 2 testiranja.

 

Itekako ima potrebe (a to je i ZASEBNA obveza ODO-a, odnosno ŽDO-a!) da svako tijelo provede testiranje za sebe! ODO je tražilo vježbenike, ŽDO je tražilo vježbenike! Nije ŽDO tražilo u svoje ime i u ime ODO-a! :no-no: A ako me pamćenje dobro služi (vjerujte da imam izvrsno pamćenje :-D), onaj koji se prijavljivao na oba mjesta, posebno se prijavljivao na natječaj za ODO, posebno na natječaj za ŽDO :kavica:

Prema tome, ne postoji nikakvo ovlaštenje županijskog državnog odvjetništva da u natječajnom postupku zastupa ijedno drugo tijelo osim sebe samoga! :no-no::no-no::no-no:

Analogno Vašoj gornjoj izjavi - mogli bismo reći - nema potrebe da postoje Županijsko i Općinsko državno odvjetništvo :kavica:

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onako, ništa posebno, dosta općenita pitanja, nešto što bi svatko tko je završio pravni faks u svakom momentu trebao znati, bez nekog posebnog pripremanja...npr. ono pitanje o tome koliko traje mandat predsjednika republike - mislim, žalosno je ukoliko netko tko ima diplomu pravnog faksa to ne zna bez pripremanja...iako i dalje smatram da nije u redu što su nam javili 5 dana ranije za testiranje, možda su se ovim pitanjima htjeli iskupili za ta... :skakuce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Quince je napisao:

Onako, ništa posebno, dosta općenita pitanja, nešto što bi svatko tko je završio pravni faks u svakom momentu trebao znati, bez nekog posebnog pripremanja...npr. ono pitanje o tome koliko traje mandat predsjednika republike - mislim, žalosno je ukoliko netko tko ima diplomu pravnog faksa to ne zna bez pripremanja...iako i dalje smatram da nije u redu što su nam javili 5 dana ranije za testiranje, možda su se ovim pitanjima htjeli iskupili za ta... :skakuce:

 

dobro, to je jedno stvarno banalno pitanje.. :vrti: ali svejedno, nije ovo pravosudni pa da toliko izvora bude za polaganje.. uostalom koja je svrha tog testiranja kad smo opet svi pozvani na razgovor? :vrti::vrti::vrti::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MirkoN.Zlikovsky je napisao:

Lovrinica samo potpisuje rješenje, netko drugi donosi odluku na preporuku nekog trećeg koji zna četvrtog čiji mali je baš stvoren za taj posao i žarko to želi.

Or am I wrong?

 

pa dobro, ili tako - ili direktno u glavu :-D na kraju krajeva, ona je ta koja potpisuje, jel tako? ništa je ne spječava da ne potpiše i ne progura svog kandidata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je na razgovoru u ODO/ŽDO isto bilo super, obojica su bili super, čak su se i šalili, tako da stvarno ni u jednom trenutku nisam imala dojam kao da jedva ćekaju da i mene odrade. E sad, ono što mene strašno zanima je, kada bi mogla stizati rješenja? Mislim, jasno mi je da onaj tko dobije posao ni neće početi raditi prije jeseni, ali bilo bi lijepo da dostave rješenja i skrate nam muke...jel ima netko nekih saznanja o tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kos je napisao:

navodno je bila komisija i odlučila...

 

ja sad zvao Ministarstvo, kažu da je sastanak bio u petak.. pa nazvao gospođu Leto (koja je zadužena za sve vezano uz natječaje i pravosudni), ona kaže da "nije još odlučeno, ali da možemo očekivati rješenja za 2 tjedna".. tko tu koga sad... laže :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prolaznica je napisao:

perma naznakama na ovom forumu, ja ću bdijeti uz poštanski sandučić sljedeći tjedan :-)

ajmo zamislit da su danas počeli pakovat i lijepit pisamca, sutra će ih otpremit, dva dana će stajat u poštanskom uredu u zg i stići će vama na kontinentu u petak a meni na more u ponedjeljak :-I

 

mislim da ćemo svi.. živcira me ova neizvjesnot.. čak se ni ova gđa Leto više ne javlja na telefon.. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prolaznica je napisao:

perma naznakama na ovom forumu, ja ću bdijeti uz poštanski sandučić sljedeći tjedan :-)

ajmo zamislit da su danas počeli pakovat i lijepit pisamca, sutra će ih otpremit, dva dana će stajat u poštanskom uredu u zg i stići će vama na kontinentu u petak a meni na more u ponedjeljak :-I

 

Dobar scenarij, nadam se da će tako i biti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja zvao jučer a informacija je sljedeća "komisija se sastala, al nije odlučila. :kavica: rješenja u 8. mjesecu." :vrti:

 

Nije mi jasno kako se komisija sastala, pa se onda nije sastala, pa će rješenja biti za 2 tjedna (što je već prošlo) pa se sad komisija sastala a nije odlučila... stvarno me živciraju s ovim ispiranjem zdravog razuma.. :fajter:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

ja zvao jučer a informacija je sljedeća "komisija se sastala, al nije odlučila. :kavica: rješenja u 8. mjesecu." :vrti:

 

Nije mi jasno kako se komisija sastala, pa se onda nije sastala, pa će rješenja biti za 2 tjedna (što je već prošlo) pa se sad komisija sastala a nije odlučila... stvarno me živciraju s ovim ispiranjem zdravog razuma.. :fajter:

 

Šališ se, jel da?! Reci da se šališ! :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa kad bi pokušala povući paralelu između prošlog natječaja i ovoga, moj zaključak bi bio da bi rješenja definitivno trebala stizati sljedeći tjedan! Mislim, zadnji put je od razgovora na sudu do rješenja prošlo nekih mjesec dana, pa ako uzmeš u obzir da smo na razgovorima bili početkom lipnja...mislim, da barem stignu pa da svi znamo na čemu smo, sve je bolje nego ova neizvjesnost...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Quince je napisao:

Svaki kandidat dobije rješenja koja se odnose samo na sudove i odvjetništva na koja se prijavio. Znači, ako si konkurirao za sudove u Osijeku, dobit ćeš rješenja koja se odnose na te sudove ali nećeš znati tko je dobio posao, npr. u Rijeci.

 

Hvala, Quince :namiguje:

 

ovo iščekivanje me već počinje izluđivati :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kos je napisao:

sad sam zvala. rješenja za osijek su gotova, potpisana i u fazi otpreme, stižu sljedeći tjedan. gud lak pipl! :palac:

Jao ljudi, jeli to moguće?! Ali, to se taman poklapa s onom informacijom koju sam ja dobila kada sam prošli tjedan zvala Ministarstvo! Rečeno mi je da će rješenja biti potpisana do kraja mjeseca! Svima sretno! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima

Evo čitam postove svojih kolega o ovom zadnjem natječaju i vidim da je kod svih prisutan isti problem, naravno kao i kod mene :)

Natječaj se odužio, a mi nestrpljivi. A onda i onaj strah da se povlače veze i slično. Moje je stajalište da ljudi koji su stvarno završili fakultet u extra brzom roku (od 4.5 - 5 godina) i s odličnim/vrlodobrim prosjekom ne trebaju imati straha da neće biti primljeni. Jednostavno nemoguće je da Vas netko "izgura" tko je recimo studirao 10 godina i ima loš porosjek. Preriskantno je i za ministricu tako nešto raditi.

Nažalost mi ostali nemamo nikakve šanse na ovim natječajima, a sve radi toga jer se na natječajima otvara premalo mjesta za pripravnike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne vrijedi ti se žalit, njima je bitno da ovi koji su dobili posao ispunjavaju opće uvjete, a to uspunjavaju, bez obzira što su možda lošiji od tebe (ali su zato već radili na sudu, ko porotnici ili volonteri, ili su djeca branitelja, manjina i šta sve ne), a ostalo je procjena komisije, žalbom ćeš jedino postić da i ovi što zaslužuju posao, ne mogu počet radit još dulje vrijeme zato što je to onda dodatna procedura koja se mora proć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

već sam 14 mjeseci bez posla, možda da izdržim još 14? do nekog novog natječaja? jel mi to hoćeš poručiti?

 

vjeruj mi da znam o čemu pričaš, ja ovaj posao čekam već ne 14mj, nego 26mj! i veliki dio primljenih je bio lošiji po prosjeku i duljini studiranja od mene! to je stvarno koma! tako da točno znam kako se osjećaš, jer se i ja tako osjećam poslije svakog natječaja...nadam se da će ovaj put biti bolje :vrti:

ali i dalje mislim da od žalbe nema koristi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Nisu svugdje namješteni (da ne generaliziramo). Ali je nedopustivo primiti nekog sa 2,2 prosjekom pored nekoga sa 4,0.

 

to definitivno, ali nije u pitanju nikad baš takva razlika, tu se sve vrti oko 3,5 prosjeka, nema baš primljenih s manjim...jel....? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kos je napisao:

Floki je napisao:

Nisu svugdje namješteni (da ne generaliziramo). Ali je nedopustivo primiti nekog sa 2,2 prosjekom pored nekoga sa 4,0.

 

to definitivno, ali nije u pitanju nikad baš takva razlika, tu se sve vrti oko 3,5 prosjeka, nema baš primljenih s manjim...jel....? :misli:

 

ja vjerujem da itekako ima (znam nekoliko takvih primjera u praksi. A evo, na natječaju prije ovog primljena je u jednom sudu ženska koja je 12 godina studirala, znam cijeli slučaj prilično detaljno, eto to je samo jedan od primjera.).

 

Uostalom, u obrazloženju se ne navodi tko je imao koliki prosjek i koliko je dugo studirao.

 

Kako bi se to moglo provjeriti? Jel netko nakad vršio uvid u natječajnu dokumentaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

kos je napisao:

Floki je napisao:

Nisu svugdje namješteni (da ne generaliziramo). Ali je nedopustivo primiti nekog sa 2,2 prosjekom pored nekoga sa 4,0.

 

to definitivno, ali nije u pitanju nikad baš takva razlika, tu se sve vrti oko 3,5 prosjeka, nema baš primljenih s manjim...jel....? :misli:

 

ja vjerujem da itekako ima (znam nekoliko takvih primjera u praksi. A evo, na natječaju prije ovog primljena je u jednom sudu ženska koja je 12 godina studirala, znam cijeli slučaj prilično detaljno, eto to je samo jedan od primjera.).

 

Uostalom, u obrazloženju se ne navodi tko je imao koliki prosjek i koliko je dugo studirao.

 

Kako bi se to moglo provjeriti? Jel netko nakad vršio uvid u natječajnu dokumentaciju?

možeš provjerit tako poznaš neku tetu na faksu u referadi-uredu za studente pa ti lijepo kaže koliko je ko studirao i koji prosjek ima, drugi način mi ne pada na pamet, obzirom da mi je predsjednik suda rekao da ni oni ne dobiju te podatke aiko su ih nekad dobivali tj. rang ljestvicu kandidata!

uz to ako koga zanima- mjesto na os u crikvenici dobila je Mirta Tomac zahvaljujući(među ostalim) tome što mene deportiraše u zagreb :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Sisku na županijskom sudu raspoređena na radno mjesto vježbenice:

VINKA VULETIĆ

-demos na općoj teoriji (tri godine)

-iskazano veliko zanimanje za reformu pravosuđa i zbivanja u pravnoj struci te interes za napredovanja i profesionalno usavršavanje

-kratak staž studiranja ( ne navodi se koliko)

-dobar prosjek ocjena (ne navodi se koliko)

-preporuka predsjednika ž.suda

nažalost mi ostali nismo demosi pa nemamo ni šanse-nažalost što drugo reć' :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija