Jump to content

Natječaji za sudove i državna odvjetništva


Floki

Preporučene objave

  • Odgovora 298
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

darthfart je napisao:

veza, veza,veza i točka :palacdolje:

 

iako imam duuugomjesečna negativna iskustva s tim, ovaj put se ne bih složila, jer uistinu, koliko je meni poznato, ovaj put su stvarno dobili posao svi, ili bar većina, koji to i zaslužuju. i ne kažem to samo zato što sam i ja dobila :-D , nego zato što je ovaj put posao dobio veliki broj mojih prijatelja, a svi imaju prosjek iznad 3,5 i kratak rok studiranja. :palac:

p.s. čestitam Romani za Veliku Goricu! Također zasluženo! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s kolegicom kos u pogledu zasluženo dobivenih mjesta na natječaju s obzirom na fakultetski uspjeh (i čestitam joj na dobitku :palac: ), i moje iskustvo na OVOM natječaju govori da su oni koji su zaslužili mjesto po prosjeku ocjena i duljini studiranja - mjesto na sudu ili u državnom odvjetništvu DOBILI.

 

Dakle (prema mojim saznanjima), nije bilo izvrsnog ili vrlo dobrog studenta koji mjesto nije dobio.

 

Nema, dakle, kandidata koji je bio uspješan na fakultetu a da je izvisio na ovom natječaju.

 

Takvih (uspješnih na fakultetu) je bilo, vjerujem, malo, ali svi oni koji su bili najbolji po OBJEKTIVNIM kriterijima (prosjek ocjena i duljina studiranja) su dobili posao.

 

Iza ovih kandidata posao su dobivali sudački vježbenici volonteri i oni koji su na drugi način pokazali osobito zanimanje za rad tijela na čiji natječaj su se prijavili.

 

Stoga predlažem kolegama sa slabijim prosjekom ocjena, uključiti se u volontiranje na sudu, i uspjeh za radno mjesto naće izostati :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Slažem se s kolegicom kos u pogledu zasluženo dobivenih mjesta na natječaju s obzirom na fakultetski uspjeh (i čestitam joj na dobitku :palac: ), i moje iskustvo na OVOM natječaju govori da su oni koji su zaslužili mjesto po prosjeku ocjena i duljini studiranja - mjesto na sudu ili u državnom odvjetništvu DOBILI.

 

Dakle (prema mojim saznanjima), nije bilo izvrsnog ili vrlo dobrog studenta koji mjesto nije dobio.

 

Nema, dakle, kandidata koji je bio uspješan na fakultetu a da je izvisio na ovom natječaju.

 

Takvih (uspješnih na fakultetu) je bilo, vjerujem, malo, ali svi oni koji su bili najbolji po OBJEKTIVNIM kriterijima (prosjek ocjena i duljina studiranja) su dobili posao.

 

Iza ovih kandidata posao su dobivali sudački vježbenici volonteri i oni koji su na drugi način pokazali osobito zanimanje za rad tijela na čiji natječaj su se prijavili.

 

Stoga predlažem kolegama sa slabijim prosjekom ocjena, uključiti se u volontiranje na sudu, i uspjeh za radno mjesto naće izostati :palac:

 

 

 

Znači, sada se više ne misliš žaliti i promijenio si mišljenje o onim troje kandidata koji su dobili posao na Županijskom sudu u Zagrebu? Vidim i da si obrisao svoje postove u kojima si pisao kako se misliš žaliti.

 

Poanta: ispeci, pa reci.

 

:vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na što da se žalim kad sam dobio? Da nisam dobio, žalio bih se. Pogriješio sam jedino kada sam taj dan kada sam primio rješenje za Županijski, nazvao Ministarstvo da pitam jesam li raspoređen na neko drugo mjesto. Pa mi je tamo jedna mlada dama rekla da nisam nigdje dobio (na 20ak mjesta na koja sam se prijavio). Normalno da sam bio utučen.

Onda sam 3 dana kasnije dobio pozitivno rješenje. Za drugo pravosudno tijelo. :-)

I zaključio kako se ovoj u Ministarstvu očito nije dalo provjeravati :vrti:

A to što sam ja danima zbog nje proživljavao šokove (pa čak i na Legalisu :-D ) kad mi je rekla da NIGDJE nisam dobio, mogu shvatiti samo oni koji su bili u istoj situaciji.

 

A poanta je: treba čekati pisano rješenje. :palac: Ovo mi je škola - priznajem. :tikvan:

 

Što se tiče 3 kandidatkinje, one su bile lošije od mene, no budući sam raspoređen u drugo tijelo, samim time nisam uzet u razmatranje za Županijski sud. A tako se i navodi u rješenju - predloženi kandidati najbolji su između neraspoređenih kandidata koji su se prijavili za odnosno tijelo za koje se vrši izbor vježbenika.

 

I još jednom, wilco: pročitaj moj prethodni post koji si citirao: ja sam rekao da su svi oni koji su bili najbolji po objektivnim kriterijima (ocjene i duljina studiranja) - dobili mjesto. Sapienti sat. :namiguje:

 

Ako nije tajna, koliki ti je prosjek ocjena i duljina studiranja? I jesi li volontirao u nekom sudu? I gdje si se sve prijavio? I kako si prošao? Nadam se da si dobio :namiguje:

 

Pozdrav! :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Na što da se žalim kad sam dobio? Da nisam dobio, žalio bih se. Pogriješio sam jedino kada sam taj dan kada sam primio rješenje za Županijski, nazvao Ministarstvo da pitam jesam li raspoređen na neko drugo mjesto. Pa mi je tamo jedna mlada dama rekla da nisam nigdje dobio (na 20ak mjesta na koja sam se prijavio). Normalno da sam bio utučen.

Onda sam 3 dana kasnije dobio pozitivno rješenje. Za drugo pravosudno tijelo. :-)

I zaključio kako se ovoj u Ministarstvu očito nije dalo provjeravati :vrti:

A to što sam ja danima zbog nje proživljavao šokove (pa čak i na Legalisu :-D ) kad mi je rekla da NIGDJE nisam dobio, mogu shvatiti samo oni koji su bili u istoj situaciji.

 

Ajoj, to je gadno, bolje da ti onda nije ništ govorila, nego te tak ubit u pojam :-(

sreća da si ipak dobio, dapače, dvostruka sreća onda!!(dobro da nisi počinio samoubojstvo u međuvremenu...a ja sam inače u takvim situacijama razmišljala o bombaškom napadu na ministarstvo) :smijeh::smijeh: ... e sad se definitivno ne smijem legitimirati :smijeh::smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kos koliko si dugo cekala na posao??

ja cirka 1god i to je jos dobro, jer upoznao sam ekipu koja je cekala i dulje.... Inace natjeco sam se za sudackog vjezbenika opcinskog suda u Valpovu, bilo nas je oko 40-tak za jedno mjesto, ekipa iz požege, belog,miholjca, nasica,djakova itd...

Posao je dobio Pavao Gagro, sin poznatog tajkuna/gradjevinara koji je blizak vlasti, by the way, Predsjednik hrv. sabora Seks otvorio mu je novosagrađenu zgradu u centru Valpova... Recite mi di to ima da predsjednik sabora dolazi otvarat privatnu zgradu??? Tada sam shvatio da je to izgubljena bitka i da jaci tlaci....

Općenito mislim da je nas pravnika previse i da je vrijeme da se uvedu kvote, jer ovo stvarno nema smisla, za jedno mjesto javlja se 90 i vise ljudi kao npr. na sudu u Vukovaru....

 

Inace u medjuvremenu sam se zaposlio, nije kao sud al, bar ide pripravnicki :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darthfart je napisao:

kos koliko si dugo cekala na posao??

ja cirka 1god i to je jos dobro, jer upoznao sam ekipu koja je cekala i dulje....

 

da, ja sam u toj ekipi... :-) preko dvije godine čekanja sa prosjekom ocjena oko 4,0 i 4 godine i kusur studiranja... u međuvremenu sam radila gotovo besplatno samo da bi mi išao staž i volontirala na sudu...Bogu hvala, dočekala sam svoje... sretno i tebi ubuduće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kos je napisao:

darthfart je napisao:

kos koliko si dugo cekala na posao??

ja cirka 1god i to je jos dobro, jer upoznao sam ekipu koja je cekala i dulje....

 

da, ja sam u toj ekipi... :-) preko dvije godine čekanja sa prosjekom ocjena oko 4,0 i 4 godine i kusur studiranja... u međuvremenu sam radila gotovo besplatno samo da bi mi išao staž i volontirala na sudu...Bogu hvala, dočekala sam svoje... sretno i tebi ubuduće.

 

ej hvala na dobrim zeljama, tebi zelim isto sve najbolje u buducoj karijeri... samo sam ti htio rec sto se tice tvoje tvrdnje da veza ne igra toliku ulogu pri zaposljavanju, pa meni je predsjednik suda rekao da si trazim vezu za posao, te da bi bilo dobro da poznam nekog u Zagrebu ko bi me mogao progurat........... I rest my case..... :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darthfart je napisao:

ej hvala na dobrim zeljama, tebi zelim isto sve najbolje u buducoj karijeri... samo sam ti htio rec sto se tice tvoje tvrdnje da veza ne igra toliku ulogu pri zaposljavanju, pa meni je predsjednik suda rekao da si trazim vezu za posao, te da bi bilo dobro da poznam nekog u Zagrebu ko bi me mogao progurat........... I rest my case..... :tikvan:

 

:smijeh::smijeh: o vjeruj mi, nikad nisam mislila i rekla da ti ne treba veza za posao...i te kako bi dobro došla! :smijeh::smijeh:

samo ju ja nisam imala pa sam i čekala toliko, ali sam ipak dočekala i bez veze, a i puno meni dragih poznatih ljudi, koji također nisu imali vezu, bar ne ništa bitno,:smijeh:, a ipak su uspjeli. zato...have a little faith :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

 

Usput, da pitam cijenjene kolege,kakav je uopće "dress code" za vježbenike? Jel moram počet tražit odijela il prolaze majice s kapuljačom?:)

 

Vježbenici kod odvjetnika su mahom u odijelima, pogotovo ukoliko idu na raspravu u sud. Majice s kapuljačom definitvno ne prolaze! Možda rifle u kombinaciji s košuljom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

i ja sam pitala kada možemo očekivati rezultate i isto mi je rečeno da vjerovatno tek poslije NG!

 

A jel netko zna kako to uopce ide s ministarstvom ... npr. ako se traži 1 vježbenik da li državni odvjetnik predloži više kandidata pa ministarstvo onda izabere ili predloži samo jednog kandidata?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A provjera se čini više kao iznimka nego pravilo. Mene na ovom natječaju nigdje nisu provjeravali, čak ni na zagrebačkom građanskom sudu.

 

 

 

Po novom zakonu o vježbenicima u pravosudnim tijelima(stupa na snagu od 1.1.2009.,ako se ne varam) morati će se provoditi testiranja.

To i nije tako loše...

Na natječaju u 4. mjesecu za ŽDO i ODO u Osijeku bilo je i testiranje.

Bile su stvarno samo najosnovnije stvari. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Ako je kriterij za državno odvjetnistvo i sudstvo - prosijek ocjena i duljina studiranja, onda je takav izbor na natječaju krajnje neprofesionalan - kao prvo zato sto su ocjene neobjektivan faktor, a drugo mpr. koga treba odabrat u ovoj situaciji- nekog tko studira 8 godina i ima prosijek 5.0 ili nekog ko daje u roku sve i ima prosijek 3.0 ?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija