Jump to content

Natječaji za sudove i državna odvjetništva


Floki

Preporučene objave

evo ovako. 2.4. su objavljeni natječaji za prijem vježbenika u sudove i državna odvjetništva.

 

Mene zanima kakav je tu postupak? Sve prijave su slane na Ministarstvo pravosuđa. Pretpostavljam da ono sada prosljeđuje te prijave sudovima i državnim odvjetništvima koji primaju vježbenike? Kad otprilike bude taj razgovor? I po kojoj proceduri se biraju vježbenici? Jel doista ocjene i duljina studiranja igraju veliku ulogu? i najvažnije, koliko vremena otprilike prođe dok se donese rješenje o primanju kandidata na mjesto vježbenika?

 

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 298
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Kolega, obružaj se strpljenjem, ti natječaji jako dugo traju. Onaj zadnji, iz rujne prošle godine izgledao je ovako: početkom rujna smo slali prijave, krajem studenog išli na razgovore u sud a sredinom prosinca dobili rješenja o odbitku (a netko i primitku)! Znam da su, konkretno u Osijeku, kolege koje su posao dobili počeli raditi 01.03.

Nadam se da sam pomogla!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na razgovoru ne pitaju ništa posebno, prije izađeš iu ureda predsjednika suda nego što si ušao. Pitanja su vrlo općenita, primjerice, zašto baš želiš raditi na sudu ili ODO/ŽDO, prosjek godina studiranja i ocjena (mislim, sve to piše u potvrdi koju prilažemo prijavi ali do suda dolazi samo CV, zato se i šalju 2 primjerka, a ostalo ostaje u ministarstvu). Samo na jednom razgovoru mi je postavljeno pitanje kojim bi se područjem prava voljela baviti. I to ti je otprilike to, sve je to vrlo površno i orflje, bez ikakvih ulaženja u detalje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

choban je napisao:

Da li se natječaji za sudove i državna odvjetništva objavljuju u novinama, na zavodu ili na neki drugi način mislim da ovaj natječaj nisam nigdje vidio

 

Ovo me podsjeća na odgovor jedne kolegice na ispitu iz Upravnog prava.

 

Ispitivač: Kolegice, gdje se objavljuju zakoni?

Kolegica (ko iz topa): U Ustavu!

:-D:-D:-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prolaznica je napisao:

mislim da bi nas mogli zvat uskoro, naime danas sam dobila pisamce iz ministarstva s priloženom dokumentacijom poslanu na ovaj na naš natječaj ali za tijelo koje nije obuhvaćeno natječajem (malo sam uznemiravala ministaratvo ;-)), što znači da su počeli otvarat i sortirat pošiljke!!!ima nade...

 

hahaha, izvrstan štos :) dobro si se sjetila, genijalno :-D:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prolaznica je napisao:

ha,ispravno sam nanjušila da bi pošiljkice mogle krenut u optjecaj :-)) ali još ih nema u istri, smrc, a poštar je prije pola sata prošao..

he, koji dan i datum,petak 13 i sv. ante, nekom će biti (ne)sretan odnosno (ne)svet ;-))

bye

Meni je jučer oko pola 6 popodne bio dostavljač sa suda tako da još ima fore da ti danas stigne poziv! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i drugo pitanje:

 

ako sam naručen u 12:00 sati, znači li to da je i ostalih 50 kandidata naručeno u 12 pa tko kako stigne? ili nekako drugačije?

konkretno me sad zanima za ODO i ŽDO. Kao prvo, ne znam ni gdje je ODO, ni gdje je ŽDO, ovo prvo mi je u 11:00, ovo drugo u 12:00, pa me zanima hoću li doslovce morati trčati s jednog mjesta na drugo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislila sm na županijski sud zg, a sto s tiče termina, meni se čini da smo ipak raspoređeni ako zasigurno ne pojedinačno onda u grupice, jer je me je teta tajnica na sudu, nazvavši je (obzirom da se ne javih na njihov tel.poziv) stavila na čekanje dok me nije pronašla gdje sam i kad i u koliko sati trebam doći...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče Županijskog suda u Zagrebu sigurno smo raspoređeni u grupice (ja sam pitala). Ja sam u utorak u 9h, a pošto sam na sredini abecede pretpostavljam da ima razgovora i u ponedjeljak.

Za ODO i ŽDO znam da postoji testiranje (barem je bilo prošle godine)i to traje barem sat vremena jer je bio i pismeni i usmeni. Ali ja mislim da to testiranje nije imalo baš neke veze pri odabiru zato jer su svi imali skoro sve točno jer je bilo jako lagano.

ŽDO je u Savskoj u Zagrepčanki, a ODO je u Vukovarskoj, u Palači.

 

Mene još nisu zvali sa Općinskog kaznenog pa me zanima jel itko dobio njihov poziv, bilo pismeni bilo telefonski?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

andy26 je napisao:

Jel će intervju za Županijski sud u ZG biti na Zrinjevcu (Trg N. Š. Zrinjskog 5), jel tako? Promaklo mi to da pitam, pa provjeravam... :-?

 

da, tako je tajnica rekla,zrinjevac 5-soba 39!

jel netko već netko prije na županijskom sudu u zg ili ima kakve informacije da li pitaju nešto ekstra ili samo formalnosti??

tnx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Maja2304 je napisao:

Što se tiče Županijskog suda u Zagrebu sigurno smo raspoređeni u grupice (ja sam pitala). Ja sam u utorak u 9h, a pošto sam na sredini abecede pretpostavljam da ima razgovora i u ponedjeljak.

Za ODO i ŽDO znam da postoji testiranje (barem je bilo prošle godine)i to traje barem sat vremena jer je bio i pismeni i usmeni. Ali ja mislim da to testiranje nije imalo baš neke veze pri odabiru zato jer su svi imali skoro sve točno jer je bilo jako lagano.

ŽDO je u Savskoj u Zagrepčanki, a ODO je u Vukovarskoj, u Palači.

 

Mene još nisu zvali sa Općinskog kaznenog pa me zanima jel itko dobio njihov poziv, bilo pismeni bilo telefonski?

 

de mi objasni kakvo testiranje je u pitanju? btw, ja dobio mail sa Općinskog kaznenog, razgovor je 11.6.

 

ti si ovaj utorak na Županijskom sudu, 3.6.? meni su tad ODO i ŽDO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam prošle godine bila na testiranju u ŽDO i ODO i bio je test neki. U ŽDO-u vrlo vrlo lagani sa 10 pitanja, a u ODO-u malo detaljniji i teži ali i dalje lagan. Materija je bila iz Zakona o državnom odvetništvu, ali nam je bilo napomenuto da će biti testiranje i da je literatura ta. Valjda su shvatili da je glupo provoditi testiranje na kojem svi prolaze pa su to ukinuli.

 

Od ODO-a imaš do ŽDO nekih 4 stanice tramvajem, bilo kojim koji vozi po Vukovarskoj prema Savskoj, a pješice ne znam, možda nekih 15-20 min.

 

I meni je popodne došao mail sa Općinskog kaznenog i napisali su mi da dođem na razgovor u utorak, 09.06. a 09.06 je ponedjeljak. Zvati ću ih u ponedjeljak da provjerim dal trebam doći u ponedjeljak ili u utorak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo detaljnije...kad budes gotov u ODO, odi na tramvaj, ne stanici odmah preko puta Lisinskog, malo niže je, moraš preći veliko raskiržje ili pitaj nekoga da te uputi, reci da trebaš ići u Savsku - može sjesti na tramvaj br. 3,5,13, svejedno ti je, i ideš dok tramvaj ne skrene u Savsku ulicu - pitaj nekoga u tramvaju da ti kaže gdje trebaš sići ili probaj čuti "tetu" što govori u tramvaju na svakoj stanici. Otprilike ideš nekih 4-5 stanica, znači za nekih 10 min. ćeš biti pred zgradom Zagrepčanke. Jesam li ti dovoljno objasnila ili da još pojasnim?

Koliko mi poznato, samo za ODO mi rekli testiranje - Zakon o drž. odvjetništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam objema za upute a za testiranje/a kažem..

 

baš fino kako neke obavještavaju a neke ne.. :palacdolje:

 

i dobro da ste mi rekle da treba Zakon o državnom odvjetništvu, već sam se zapitao kako ću stići ponoviti cijeli KP i KPP :-o:-D A još noćas idem na put i u pon se vraćam.. :vrti:

 

hvala, hvala objema!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad izađeš sa željezničkog kolodvora (iz zgrade) s lijeve strane će ti biti importane centar, podhodnik, kroz to prođi na lijevu stranu i idi samo ravno, moraš vidjetli dvoranu Vatroslav Lisinski, veliko raskrižje i preko puta te dvorane je velika, ružna, staklena zgrada - tu ti je ODO, na 7 katu. Slobodno pitaj ako se pogubiš nekoga od prolaznika, na tom potezu ima uvijek jako puno ljudi.

A na ŽDO ćeš stići od ODO-a kako sam ti prije napisala - možeš tramvajem, brže ćeš doći, a možeš i pješke - ako si kratak s vremenom, radije idi tramvajem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha, uđi u pothodnik (imaš obične i pomične stepenice) i onda na lijevo kuda puno ljudi ide, izgleda kao dugačak hodnik okružen s obje strane trgovinama - kad dođeš na kraju toga, vidjeti ćeš stajalište autobusa, ni slučajo ne ulazi, od tuda ideš ravno ili pitaj nekoga da te uputi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

andy26 je napisao:

Aha, uđi u pothodnik (imaš obične i pomične stepenice) i onda na lijevo kuda puno ljudi ide, izgleda kao dugačak hodnik okružen s obje strane trgovinama - kad dođeš na kraju toga, vidjeti ćeš stajalište autobusa, ni slučajo ne ulazi, od tuda ideš ravno ili pitaj nekoga da te uputi.

 

znači, samo ravno? ok. a to je onda Vukovarska ulica? a ružna staklena zgrada je s desne strane ili s lijeve? joj, ni sam ne znam hoću li ići.. imam vlak rano ujutro, noćas sam se vratio s jednog puta, iskreno, ne da mi se baš na drugi, a razlog tome je što me ni ODO ni ŽDO baš ne privlače..

a vas dvije? radije biste u sudu ili državna odvjetništva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, dobro si shvatio. Znači, spustiš se po stepenicama prema dole i kad dođeš do dole ideš lijevo i skroz ravno do kraja kroz pothodnik. Kad izađeš iz pothodnika ideš ravno, prema Vukovarskoj (ispred tebe je velika zgrada pa ju obiđeš sa lijeve ili sa desne strane i nastaviš ravno). Vidjet ćeš Lisinski i točno preko puta je Općinski sud u Zagrebu i na 7. katu je ODO.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj se ništa živcirati oko toga, ako nisi siguran slobodno nekoga pitaj, uvijek će te netko uputiti kako doći do tamo, samo reci da trebaš u Palaču pravde ili na Općinski sud, to ti isto (ODO je u istoj zgradi gdje i sud). :palac:

Svjedno mi dal će to biti sud ili ODO, ŽDO...bar za sad.

Ako stigneš, javi kako je bilo u ŽDO - mislim da tamo nema testiranja kad su mi rekli samo za intervju. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Andy, mislim ja da se neću otići sutra u ODO ni ŽDO. E sad ćeš čuti najgluplji razlog zašto ne idem. Zato što mislim da bi me mogli uzeti. Jesam rekao da je razlog urnebesan? :-D Prijavio sam se na 7 mjesta u državnim odvjetništvima i 10 u sudovima. A državna odvjetništva me nimalo ne zanimaju. Tako da ću ostati kod svojih 10 prijava a od ovih 7 odustati. Jer stvarno mislim da imam šanse dobiti barem jedno mjesto, i ne želim riskirati da me dopadne državno odvjetništvo pored suda :-D

 

Eto, nemojte sada svi drvljem i kamenjem na mene.. Sjetite se da vam je sada jedan (ali jako vrijedan! :-D ) u konkurenciji manje.. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh kolega, kasniš...bila danas na Županijkom sudu. Bio samo razgovor s predsjednicom, općenita pitanja - koliko si studirao/la, prosjek ocjena, gdje si zavrsio faks, gdje si se sve prijavio/la, dal si radio/la, gdje bi volio/vojela raditi...ugodni razgovor od mozda kojih 10 min. A u općisnkom državnom odvjetništvu je bio test od nekih 7 pitanja, ništa teško, neki značajniji pojmovi iz Zakona o drž. odvjetništvu, a nakon toga razgovor od 10 min., slična pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

andy26 je napisao:

Eh kolega, kasniš...bila danas na Županijkom sudu. Bio samo razgovor s predsjednicom, općenita pitanja - koliko si studirao/la, prosjek ocjena, gdje si zavrsio faks, gdje si se sve prijavio/la, dal si radio/la, gdje bi volio/vojela raditi...ugodni razgovor od mozda kojih 10 min. A u općisnkom državnom odvjetništvu je bio test od nekih 7 pitanja, ništa teško, neki značajniji pojmovi iz Zakona o drž. odvjetništvu, a nakon toga razgovor od 10 min., slična pitanja.

 

Pa jel ona ima bar životopis ispred sebe? Ili nema ni to?

 

Uopće mi nije jasna uloga predsjednika suda, kada on ama baš ni o čemu ne odlučuje.

 

Jel predsjednica možda spominjala kad bi se rezultati trebali znati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ha, kaže andy-razgovor od 10 minuta, pa vi ste bili počašćeni izuzetnom pažnjom kad ste razgovarali s predsjednicom 10ak minuta :-)

ja bijah jučer na županijskom sudu u zg s još 30ak ljudi(odokativna procjena), razgovor s potpredsjednikom(izuzetno simpatičnim) trajaše, da sam štopala, ne više od 90 sekundi,od čege je 40 sekundi objašnjavao i slijegao ramenima svakom kandidatu da on o ničemu ne odlučuje, da nam on ne može pomoć, sve je na ministrastvu,pri čemu bi objektivni kriteriji trebali biti odlučni prilikom odluke o prijemu, trebali bi-ponovio je nekoliko puta uz popratne izraze lica dajući mi do znanja vidjevši moj prosjek, trajanje studiranja i dodatne pluseve da mi je sve to uzalud!:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prolaznica je napisao:

dajući mi do znanja vidjevši moj prosjek, trajanje studiranja i dodatne pluseve da mi je sve to uzalud!:-(

drugim riječima, ni tvoj visok prosjek ni kratka duljina studiranja ti ne pomažu, jer pomaže samo veza? Grrr..

 

prolaznice, sad me baš interesira - koliki ti je prosjek i duljina studiranja? :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

prolaznice, sad me baš interesira - koliki ti je prosjek i duljina studiranja? :-)

 

prosjek 4,67 u 4 godine i 4 mjeseca,stipendistica zaklade zlatko crnić 3 godine, 3. u generaciji diplomirala na najtežem mogućem predmetu u ri (mpp), nikad prenijela ispit u višu godinu itd...mislim da je to solidno za jedno mjestašce na sudu,ali sto mi vrijedi kad nemam mamu, tatu, strica i babu blizu "vatre"..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prolaznica je napisao:

Floki je napisao:

prolaznice, sad me baš interesira - koliki ti je prosjek i duljina studiranja? :-)

 

prosjek 4,67 u 4 godine i 4 mjeseca,stipendistica zaklade zlatko crnić 3 godine, 3. u generaciji diplomirala na najtežem mogućem predmetu u ri (mpp), nikad prenijela ispit u višu godinu itd...mislim da je to solidno za jedno mjestašce na sudu,ali sto mi vrijedi kad nemam mamu, tatu, strica i babu blizu "vatre"..

 

:klanja::klanja::klanja::klanja::klanja::klanja:

 

prolaznice, ne brini - ti ćeš dobiti - garantiram to 100%!!! Ako ti ne dobiješ, Lovrinica će doživljavati iste šokove kakve je doživljavala Ožboltica svojedobno.. :smijeh: A to si ona neće SMJETI dopustiti..

 

zato, ne brini! :mase2:

 

gdje si sve predala zamolbe i gdje bi htjela raditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

p.s.

 

ni ja nemam mamu, tatu, babu ili tko zna koga u blizini "vatre"..

 

ali ću se i ja pobuniti ne dobijem li mjesto.. a dobije ga netko tko je studirao 12 godina /takav je primjer bio sad na zadnjem natječaju)..

 

e onda ću cijelu Hrvatsku uzbuniti.. a vjerujem da ćeš i ti ne budeš li kojim lsučajem bila izabrana..(što se neće dogoditi :namiguje: ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iz tvojih usta u božje uši, odnosno uši božica u ministarstvu.veselim se tom trenutku kad počnu stizat ta famozna rješenja,bez obzira na rezultat, da naprvit frku,to je mala riječ, barem za svoj gušt, dvije stranice večernjaka će biti moje,he he.

u uspopredbi s jučerašnjim kandidatima na razgovoru ja bijah derište od 23 godine, sve tete i stričeki blizu i preko 30-te, tako da taj od 12 godina nije neobičan, valjda vole životno i fakultetski iskusnije.

prijavila sam se samo za 2 suda-spomenuti u zg,i os u crikevnici.-ti su mi bili najbliži mjestu prebivanja iako su malo daleko :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prolaznica je napisao:

veselim se tom trenutku kad počnu stizat ta famozna rješenja

 

i ja :-D

 

da naprvit frku,to je mala riječ, barem za svoj gušt, dvije stranice večernjaka će biti moje,he he.

 

ma pozvat ćemo mi NovuTV, oni su mi nekako najobjektivniji, i da vidiš kako se preko noći stvaraju zvijezde :smijeh:

 

A siguran sam da će još kvalitetnioh ljudi biti izigrano radi onih sa vezom.. bude li doista tako, svi bi se trebali skupiti i održati jednu zajedničku pressicu :kavica:

 

Kažem - bude li. Ali se nadam da će u tvom i mom slučaju sve biti ok :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Andy, mislim ja da se neću otići sutra u ODO ni ŽDO. E sad ćeš čuti najgluplji razlog zašto ne idem. Zato što mislim da bi me mogli uzeti. Jesam rekao da je razlog urnebesan? :-D Prijavio sam se na 7 mjesta u državnim odvjetništvima i 10 u sudovima. A državna odvjetništva me nimalo ne zanimaju. Tako da ću ostati kod svojih 10 prijava a od ovih 7 odustati. Jer stvarno mislim da imam šanse dobiti barem jedno mjesto, i ne želim riskirati da me dopadne državno odvjetništvo pored suda :-D

 

Eto, nemojte sada svi drvljem i kamenjem na mene.. Sjetite se da vam je sada jedan (ali jako vrijedan! :-D ) u konkurenciji manje.. :namiguje:

 

Ja nekako mislim da mi budući pripravnici nismo u poziciji da možemo birati, u smislu - ja bi sud, a ne bi državno odvjetništvo itd. Vježbenička praksa u državnom odvjetništvu traje 18 mjeseci, a od toga su vježbenici 9 mjeseci na sudu, tako da.....

 

S druge strane mislim da nitko ne može biti u potpunosti uvjeren da baš on zaslužuje dobiti posao. Npr. za natječaj za Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu su se prijavili kandidati iz cijele Hrvatske, sa Pravnih fakulteta u Zagrebu, Osijeku, iz Splita i Rijeke. Vjerujte mi iz svih tih fakulteta "izašao" je velik broj vrlo dobrih i odličnih studenata (MA NEK JE SAMO SA SVAKOG BILO 5 VRLO DOBRIH I 5 ODLIČNIH, A VIŠE JE..)a pogledajte samo kako mali broj vježbenika traže, tako da.....

 

A i nadam se da znate da ocjene i prosjek studiranja nisu jedine bitne. Ocjenjuje se i razgovor! Odnosno na nekim mjestima testiranje. Tako da, u osnovi, ne mora nužno kandidat s najboljim ocjenama dobiti posao, ako je bio lošiji na testiranju.

 

 

Uzevši sve to u obzir, čudi me kolega Floki...trebali ste otići na razgovor. Ništa ne bi izgubili!! A i bile bi vam veće šanse, ovako..

 

A da!Kolega je nama učinio uslugu, jer je bio jedan kandidat manje! Da, ali nas je više od 100 prijavljenih, a 1 se prima, tako da jedan više-manje ništa ne znači.A od tih najmanje 100 bar je 20 odličnih i vrlo dobrih studenata.

 

Dakle, realnost....... :roker:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za Prekršajni sud u Osijeku i ja moram izreći pohvale! Razgovor je bio uvjerljivo najbolji na kojem sam dosad bila! Žena nam je svakome ponaosob posvetila pažnju i nisam se osjećala kao broj u evidenciji već kao osoba od krvi i mesa! Jel netko primio poziv za ODO/ŽDO u Osijeku? Ja još ništa. Ima li netko nekih saznanja o tome kada bi mogli biti rezultati natječaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mia.a je napisao:

Floki je napisao:

Uzevši sve to u obzir, čudi me kolega Floki...trebali ste otići na razgovor. Ništa ne bi izgubili!! A i bile bi vam veće šanse, ovako..

 

A da!Kolega je nama učinio uslugu, jer je bio jedan kandidat manje! Da, ali nas je više od 100 prijavljenih, a 1 se prima, tako da jedan više-manje ništa ne znači.A od tih najmanje 100 bar je 20 odličnih i vrlo dobrih studenata.

 

Dakle, realnost....... :roker:

 

 

joj, kolegice, pa zar Vi niste čuli za sarkazam? :smijeh: A sigurno ga niste skužili :-D nhf :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oprosti, mia, ali čini mi se da malo fantaziraš obrazlažući kriterije..

prvo, u rh na sva 4 pravna faksa nema u generaciji 2003/2004 nema više od 10 odličnih i vrlo dobrih studenata, koji su diplomirali krajem prošle i početkom ove godineoptimalan rok studiranja od 4 i nešto godine), kao ni starijih, no oni ionako već rade, tako da za takve ima mjesta na sudovima i na pretek.

drugo,o ocjenjivanju kakvog razgovora govoriš, 60sekundi dugog svedenog na dobar dan i doviđenja,ne znam možda ocjenjuju modni izričaj kandidata i sl.

relanost je takva da za mene i flokija ima mjesta na nekom od sudova u lijepoj našoj i da možemo birat ako se objektivno primjene postojeći kriteriji, tj. bez upliva veza i vezica. zar ne floki??

pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako je prolaznice :namiguje: ja kad sam pročitao miin post - iskreno zapitao sam se s kojeg je ona planeta došla, jer su to stvarno fantazije što mia govori: na 100 kandidata :vidiga: 20 odličnih i vrlo dobrih :smijeh: ma da, kako da ne :zubo: :smijeh3: :smijeh2:

 

zato ima toliko baba i djedova na razgovorima jer su svi oni odlični i vrlo dobri i jer su završili fax u roku :smijeh2:

 

Ovakvog kandidata kao što je prolaznica sigurno nema da bi prolaznici mogli ugroziti mjesto.. a što se mene tiče, i mog "biranja", oprosti mi, mia, što znam što želim, a što ne, što sam dovoljno samouvjeren u sebe, u svoj prosjek i kratku duljinu studiranja, toliko sam samouvjeren da ne vjerujem da će me ijedna baba ili ijedan djedica s vezom ma koliko jaka bila moći izgurati.. a s druge strane, bude li tako, sastavit ću žalbu kakvu Ministarstvo još nikad nije primilo.. A glede ocjene razgovora, nemam ništa za dodati, prolaznica ti je sve napisala.. U cijelosti potpisujem taj post :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako nekog zanima..

razgovor s predsjednicom Županijskog suda.. vrlo ugodan..

ostavila je vrlo dobar dojam na mene..

rekla je da se prijavilo 103 kandidata, 15ak ih nije došlo, a traži se 6 mjesta..

rekla mi je da je nesporno da sam u prednosti pred ostalima po prosjeku ocjena i duljini studiranja.. ali da se prijavilo puno onih koji su se pozivali na to da su djeca branitelja..

 

razgovor s predsjednikom Općinskog kaznenog suda..

također vrlo ugodan..

prijavilo se 75 kandidata, uzimaju 3..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svi su oni jako, jako ljubazni, bez daljnjega, al što nam vrijedi njihova ljubaznost kad su nam velom tajne obavijeni kriteriji odlučivanja :-(

bijah ja jučer također na razgovorčiću u crikvenici,i tamošnji predsjednik zbori poput forumašice mie-prvo,ko šljivi tebe i tvoje ocjene (u mom doslovnom prijevodu),drugo-kolegice ne morate raditi na sudu ima i drugih mjesta za vas(u prijevodu-znam tko će biti primljen), treće, pa kamo se žurite, možete čekati još koju godinu, tek ste tri mjeseca nezaposlena,i klasično četvrto-ja ne odlučukem o ničemu, i kad predložim kandidata pošalju mi sasvim desetoga :-)

i još saznah, da je prijašnja praksa ministrstva bila da se sastavlja rang lista kandidata, po nekakvim bodovima, no sada više toga nema, nego ofrlje napišu ko je primljen ko ne :-)

a što se tiče branitelja, po zakonu prednost imaju samo djeca smrtnog stradalih branitelja, znači ne generalno sva djeca branitelja, pa u slučaju prosvijetljenja ministrstva i primjene objektivnih kriterija, neće valjda svih 6 biti takvog baraniteljskog stautsa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, možemo ih očekivati svaki dan...

Ima li netko kakvih saznanja kada bi mogli biti rezultati ovoga natječaja, prije ili poslije godišnjih? Čula sam da su neki pitali na razgovoru kada bi mogli očekivati rezultate a predsjednici sudova, naravno, prebacuju odgovornost na ministarstvo, iako se nešto spominjala mogućnost da to bude i prije godišnjih...anyone?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija