Jump to content

Udar groma u banderu-odšteta Elektre


KrisP

Preporučene objave

pred kućom mi se nelazi bandera/stup javne rasvjete u koju je udario grom, te mi je uzrokovao velike štete na aparatima i inastalacijama. kablovi koji su provedeni po kući su izgorjeli do te mjere da je gorenje npr.žica koje su vodile u TV prouzročilo crne mrlje na zidu, a aparati su naravno izgorjeli.

navodno Elektra podmiruje štetu nastalu u domaćinstvima a koja je direktan rezultat udara groma u stup javne rasvjete. kada sam na Elektri pitala za navedeno, na šalteru su mi se samo nasmijali.

zanima me da li je istina da oni podmiruju takve troškove te koji je rok za podnošenje takve prijave?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KrisP je napisao:

zanima me da li je istina da oni podmiruju takve troškove te koji je rok za podnošenje takve prijave?

 

Ukoliko nemate osigurano kućanstvo i aparate u kući, nitko vam neće namiriti štetu.

Prvo, da li možete dokazati vizuelno da je grom udario baš u stup koji nosi NN mrežu.

Naime, udar groma u stup

, koji je u ingerenciji Područnog odjela HEP-a, tretira se kao viša sila zbog kojeg je došlo do uništenja vaših aparata.

Međutim, često se dešava da je prenaponski udar u NN mreži koji je nastao uslijed pražnjenja elektriciteta uzrokuje pregorijevanje čitavih instalacija u kućanstvima.

Dakle, Elektra se vadi udarom groma u električne vodove zbog čega je nastao prenapon u mreži koji uništava aparate.

Dakle, zaboravite slučaj.

 

Good luck

Mike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dopustite da Vam proturječim i tvrdim da niste sasvim u pravu. Moraju se utvrditi još neke činjenice prilikom prijavljivanja štete uzrokovane udarom groma. Napomenuti ću samo jednu stavku oko koje se u svim distribucijama lome koplja, dobivaju obeštećenja nastale štete, a to je da treba utvrditi da li su postavljeni katodni odvodnici prenapona prema projektu, pravilniku, i još dosta detalja ukoliko je projektirana NN mreža doživjela produljenje...

I još nešto, plaćanje štete HEP-a radi udara groma nema nikakve veze s osiguranim uređajima u kućanstvu (jabuke i kruške).

 

:ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija