Jump to content

mojoj muci došao je kraj, sretno svima!


tremica

Preporučene objave

Evo drage kolege, obaviještavam svih da sam uspješno položila pravosudni ispit!

U bunilu se ne mogu sjetit svih pitanja, al bilo je slušaća pa se nadam da će ih oni objaviti!

Samo ću Vam ukratko prokomentirati ispitivače da znate što Vas čeka.

Sučević- istina je da čovjek lista zakone i pita po naslovima članaka i inzistira na definicijama iz zakona, a ne na Vedriš-Klariću.

Ima malo arogantan stav i čini Vam se kao da se izruguje, ali istina je da mu jua nisam odgovorila na 4 pitanja od 20-ak postavljenih, dok kolega koji je sa mnom odgovarao nije znao i više od toga pa nikoga od nas dvoje nije rušio.

Dakle, specifičan ispitivač koji ipak nije strašan i tolerira nesigurnost pa čak i nešto neznanja.

Ukoliko Vam on dođe u komisiji, bazirati se na zoo i nema straha da nećete stići, jer sam ja saznala komisiju 6 dana prije ispita i zoo naučila onako kako on traži, uključivo i gotovo sve ugovoro.

Pitanja koja nisam odgovorila su: prisilno sudsko založno pravo, poduzetnički ugovori, kad bračni drug ne naslijeđuje i još nešto iz nasljednog, al ne mogu se točno sjetiti što.

Napomena da mu je uvijek prvo pitanje vezano za presudu koju ste imali i da je moja presuda bila jako loša po njegovim riječima, al nije imala nikakvog utjecaja na ispit.

Poželjna je doza samopouzdanja i pozitivne drskosti.

 

Vlahinja- fantastičan čovjek, šali se i smije.

Sveukupno 7 pitanja iz upravnog i 5 iz radnog, s time da je 5 od 7 pitanja iz uprave bilo vezano za izvanredne pravne lijekove i spor.

Ne izlazi iz okvira pitanja objavljenih na legalisu.

 

Buljan- smirena žena koja inzistira na odgovoru pa ukoliko ne odgovorite na pitanje neće krenuti dalje dok ne izvuće odgovor iz vas.

Gpp pitala osnove osnova, ništa teško ni izvan skripte od 175 strana iz koje sam radila.

Takodje, obiteljsko i ovrha po nekoliko osnovnih pitanja, takodje ništa izvan objavljenih pitanja.

 

Hrvoj- Šipek- krasna žena, spremna na šalu i malo razgovora nevezanog za ispit.

Voli se bazirati na pitanja vezano za državno odvjetništvo pa preporućam da se to dobro nauči.

i ona pita pitanja sa legalisa, štiviše napomenula je da uvijek pita skoro ista pitanja.

 

Klarić- Branović- upozoroli su me da ima malo drzak stav i da puno pita, ali od toga ništa.

Žena me pitala možda 10-ak pitanja iz kpp-a i 5 iz materijalnog, s time da takodje tolerira poneki netočan odgovor i da ispit kod nje više izgleda kao razgovor gdje s kandidatom razgovara kao s nekim ravnopravnim sebi.

Niti jedno pitanje izvan objavljenih na legalisu, mada se šalila da ona zna da kandidati uče samo pitanja svoje komisije pa da će izmješati pitanja ostalih ispitivača i to pitati.

Sve u svemu, jako je ugodna.

 

Moram Vam napomenuti da sam dva dana prije ispita imala živćane slomove, non-stop napadaje plaća i naravno, osjećaj da ništa ne znam, ali definitivno je istina da u momentu kad dođe prvi ispitivač sva trema nestane i da odgovori izlaze iz vas toliko tečno da nećete moći vjerovati da takve stvari izlaze iz vaših usta.

 

Stoga, dragi moji, za mene je ispit bio jaklo ugodno iskustvo, ispitivači su bili super i jedino na čemu morate raditi prije ispita( naravno, osim učenja)je to da ako ikako možete što više suzbijete tremu pred ispit.

 

Toliko od mene, pozdrav i sretno svima! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ČESTITAM!!! Oduševio me ovaj tvoj tekst, pogotovo zadnji dio..masu ljudi mi je reklo da kad dođeš na ispit da jednostavno sve počne izlaziti iz tebe,a da toga nisi ni svjestan tako da je ovo tvoje to zaista i potvrdilo. Nadam se da će tako biti i sa mnom, ja ti izlazim u 11 mj. Samo me zanima, ako se ikad više pojaviš na Legalisu, he he, da mi odgovoriš vezano za Sučevića:ti si dakle, normalno učila Vedriša Klarića i kad si vidjela da ti je on u komisiji okrenila si se ZOO i njega učila? Sve nanovo? Pa jel to moguće sve preći u toliko malo dana uza sve one dr. ispite? Thanx....uživaj....zaslužila si...blago ti se...jooooooj....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga(i) Zombie, ništa se ne boj, nema razloga za paniku.

Ja sam doznala 6 dana prije ispita da mi je Sučević u komisiji, a od svih ugovora znala sam samo 2-3 najvažnija.

Ti budi malo pametnija od mene pa ispit prijavipred kraj roka i imat ćeš puno više vremena za spremiti ispit po komisiji.

A ako i ne budeš na kraju roka, dovoljno je da 7 dana po 3 sata dnevo radiš ZOO budući da ne pita on baš sve iz njega, a to ćeš vidjeti iz pitanja!

A osim toga, kada me pitao jamstvo ja sam mu odgovorila onako kako je u Vedrišu pa ništa nije prigovarao.

Stoga, nema razloga za paniku.

Budući meni polako nadolaze pitanja koja me pitao, možda ću već danas objaviti onih kojih se sjećam.

Zapamti, samo što manje treme, ja sam stekla dojam da ukoliko znaš 70% da ćeš proći.

Javi se ako šta trebaš vezano za Sučevića.

 

Što se tiče vremena koliko sam spremala, moram priznat da je to bilo oko 4 mjeseca, s time da sam sve do mjesec dana prije ispita učila 5-6 sati dnevno, mjesec prije oko 8-10, ali bilo je u tim razdobljima dana kada nisam učila ni sata.

Ničega se nisam odricala, ali shvaćam da ima ljudi koji mogu samo sanjati da imaju toliko vremena za spremanje ispita pa zato to nije bilo punom parom.

 

I naravno, bila sam uvjerena da mi fali još 15 dana da bi ispit spremila kako treba, ali činjenica je da će vam se to uvijek činiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti na potpori.... Prijavila sam tamo 20.11. tako da tko zna hoću li dočekati da objave komisiju, ako nastave ovako kao što su ovaj mjesec napravili. Poslala sam ti privatnu poruku, ali možda nisi vidjela....imaš li pitanja sortirana po ispitivačima pa da ih na neki link staviš ili da ih putem maila šaltaš? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ČESTITKE KOLEGICE i ja sam se riješila muke i mogu samo ponoviti sve ono što si i ti rekla....slomovi živaca, plač and c.o.

 

Komisija: Vlahinja-zzaaakon čovjek, ali ipak treba znati i ne drži se 100% pitanja, ali je super, pomaže, olakšava i ne dira ga ako kandidat zapne... Ja sam znala malo bolje od kolegice s kojom sam odgovarala i zato sam dobivala 30% pitanja manje i to ne samo od njega nego od svih ispitivača!!!!

 

Buljan- ok, ugodna, fer, meni osobno se ne sviđa što nema reakcije, smješka, mrštenja, nego samo prebacuje pramen kose po prstima. Ali jako jako dobar ispitivač!!

 

Brežanski- malo mrko gleda preko očala, ali ugodna, dobra i nakon što sve "naučite" obavezno po njenim manje više standardnim pitanjima

 

Gagro- čovjek pita osnovno, po pitanjima, ugodan i simpa, mada ono da naručiš kavicu i zapališ pljugu...ne bi baš išlo... na ovom roku je izašao iz svojih pitanja pitajući neke gluposti o Javnom bilježniku i imenovanju, al sve u svemu super i one nabrajaice ne treba znati onako isipati iz rukava, a pod temeljne slobode pričaš sve što ti pada na pamet, od svih onih sloboda (izvan onih 16).

 

Garačić- najveća noćna mora, barem kad sam saznala da mi je u komisiji, jer sam njenu skriptu morala raditi zadnjih tjedan dana. No žena je sasvim simpatična, pokušava kandidate opustiti, mada ide malo previše na neku logiku i praksu, koje mi svi nemamo dovoljno, a istini za volju logika nam na pravosudnom pod tim pritiskom i ne radi baš.... No ne bojte se nje, samo njena skripta od 40-ak str i nema frke, a ZKP po pitanjima, pod uvjetom da ste ga ranije cijelog "naučili", jer joj se zna zalomiti i van uobičajenih pitanja, no nikako ništa složeno.

 

 

Eto...pitanja vam neću pisati iz razloga jer se baš i ne sjeća svega, a i 98% pitanja su na netu.

Ako učite 3-4 mjeseca cca 8 sati dnevno nema frke!!!

Ne traži se znanje bez greške, nabubano...barem ne kod večine normalnih ispitivača!!!!

 

SRETNO SVIMA!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam skriptu bila posudila zadnji tren od frendice, pa je nemam na kompu da vam je pošaljem...sorry

Ali koliko ja znam ima je u Komori, obzirom da je Garačićka držala tamo predavanja. Ali u svakom slučaju nemojte za G. učiti po onoj maloj skripti od 18 str. jer je to netko skratio ali katastrofalno loše, tako da nabavite ovu veću od cca 40 str.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pridružujem se čestitkama kolegama i ujedno obavještavam da sam i ja uspjela maknuti učenje s dnevnog rasporeda. komisija je bila san snova: marković, palarić, lovrić, miljević i vičić. svi najnormalniji ljudi i totalno ok, uopće ne pilaju sa glupostima. jedno vrlo ugodno iskustvo. zahvaljujem se svima na ovom forumu jer bez vas i vaših objava ne bi ja to uspjela. imam samo jedan savjet za sve vas koji spremate ispit: meni je najviše pomoglo što sam učila zajedno s prijateljicom i ispitivale smo se 1-2 puta tjedno i to je najbolji način učenja i ponavljanja i ujedno čovjek vidi na čemu je, a učila sam vrlo kratko.....nađite se nekoga tko je kompententan za ispitivanje i pojašnjavanje nejasnoća.SRETNO SVIMA!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Eto dragi moji kolege i mojoj muci došao je kraj...hvala Bogu...dan D je bio 25. listopada...

Nakon niza koji se sastojao od histerije, nekontroliranog plača i konstantnog uvjeravanja drugih i sebe da ja nemam pojma i da ću ispasti totalna glupača...ipak sam izašla na ispit i položila, i to bez ikakvih problema. Komisija je bila super, dragi ljudi koji su nas nasmijavali i ublažavali jasno vidljivu tremu...

Želim svima puno sreće i samo hrabro, glavu gore VI to možete!!!!

 

Pozdrav svima!!!

 

:mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi kolege, evo da se i ja javim da je moja muka završila 24.10. i da zahvalim svima na podršci i korisnim savjetima kad sam imala osjećaj da ću poludjeti od nervoze i da bi najradije odjavila ispit da ne ispadnem tamo idiot... bilo mi je utješno čitati komentare na legalisu da nije tako strašno kao što se čini i ako si učio da je sasvim lijepo iskustvo na kraju:)

No dakle, komisija Vlahinja, Garačić, Miletić, Kriletić (umjesto Palarić) i Jug, svi jaako korektni, strpljivi, nasmiju se tu i tamo.. možda jedan mali savjet, treba se prisiliti da budeš smiren (jedna žestica s kolegama prije ispita:) jer si jedino tada donekle koncentiran i onda sve lijepo ide...:)))..baš sva pitanja su već objavljena i nitko nije išao previše u detalje, Jug je prvo pitao izmjene Zpp-a, ali onako najbitnije i čisto osnove, revizija po novom , spor male vrijednosti, dostava, kad rh tuži...

Toliko od mene,a svima koje ispit tek čeka želim puuuno sreće, pozrav :))))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolegice cestitam, svaka cast! Hvala na savjetima!I ja se upravo tako osjecam kao sto ste i vi izjavili- na trenutke osjecam da skroz ludim, a tu je i ideja da odjavim ispit, mislim zaista zasto bi se sramotila, a onda opet dodje trenutak da mi dodje dat od sebe i zadnji trzaj pa se jednom zauvijek rijesit ovog groznog tereta. Eto ova vasa poruka mi je poticaj volje za zadnji trzaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zombie je napisao:

čestitam Pikulice!!!!!.... ovi postovi ohrabruju....

ako se sjetiš, daj napiši koja su pitanja bila vezana za izmjene ZPP-a i kod KPP-a u vezi Z. o sudovima za mladež, ako ih je bilo....thanx

 

uživaj, zaslužila si.... :-D:-D:-D

 

ništa od izmjena od ZPP-a jer je ispitivao jesenković, a on stalno vrti ista pitanja, izmjene ga uopće ne tangiraju :-D

 

a što se Z o sudovima za mladež tiče-niti jedno pitanje :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Čestitam!!! Ja sam tek počela učiti prije par dana i imat ću dosta vremena za učenje, ali bilo koji savjet od svih vas koji ste položili dobro bi mi došao, pogotovo što se tiče učenja Vedriš - Klarića. Nisam pametna da li da ga prelazim brže a više puta ili da odmah idem u detalja. Zasad sam na GPP-u i KP-u. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Drage kolege evo rijesila sam se ispita prije tri dana i napokon se naspavala!:hrk: Hvala svima na forumu jer su mi objavljene informacije puno, puno pomogle!

Svima mogu savjetovati da obavezno na kraju ponove po pitanjima ispitivaca, jer svi pitaju po svome, a zaista sva se ponavljaju na ispitu. Nije jednako kad odgovaras GP kod Miletica ili Crnica ili GPP kod Vicica ili Jesenkovica itd. SRETNO SVIMA!!! :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DA DA, i ja sam položila!!!! Bilo je to jučer. Upravo sam ovaj tren stigla iz ZG-a i moram kolege obavijestiti da mi je komisija trebala biti u sastavu KRILETIĆ, MILETIĆ, SVEDROVIĆ, VLAHINJA I MIKŠIĆ, da bi ta komisija na kraju izgledala: umjesto Vlahinje-Marković, umjesto Miletića-Eraković, a umjesto Svedrovića-Klarić Baranović. Bilo nas je 4, svi smo prošli, Mikšić i Kriletić zaista pitaju po svojim pitanjima i zaista su super, za Erakovića smo saznali u četvrtak dok smo pisali presudu, a za Klarić Baranović u petak dok smo pisali presudu tako da smo ta 2 dana navalili na njihova pitanja i oni također ne odstupaju od svojih, a gosp. Marković se pojavio na sam dan ispita, ali je i on ugodan ispitivač. Tako da ako ste sve dobro učili i naučili ne može vas nitko iznenaditi, a da se komisija ovako može izmijeniti, dakle ne samo 1 ispitivač nego čak 3, vidite da je i to moguće. Zasad samo toliko, idem se raspremiti i spremiti laganini sutra za posao, ne mogu vjerovati da se sutra ne dižem za učenje nego za posao. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zombie je napisao:

DA DA, i ja sam položila!!!! Bilo je to jučer. Upravo sam ovaj tren stigla iz ZG-a i moram kolege obavijestiti da mi je komisija trebala biti u sastavu KRILETIĆ, MILETIĆ, SVEDROVIĆ, VLAHINJA I MIKŠIĆ, da bi ta komisija na kraju izgledala: umjesto Vlahinje-Marković, umjesto Miletića-Eraković, a umjesto Svedrovića-Klarić Baranović. Bilo nas je 4, svi smo prošli, Mikšić i Kriletić zaista pitaju po svojim pitanjima i zaista su super, za Erakovića smo saznali u četvrtak dok smo pisali presudu, a za Klarić Baranović u petak dok smo pisali presudu tako da smo ta 2 dana navalili na njihova pitanja i oni također ne odstupaju od svojih, a gosp. Marković se pojavio na sam dan ispita, ali je i on ugodan ispitivač. Tako da ako ste sve dobro učili i naučili ne može vas nitko iznenaditi, a da se komisija ovako može izmijeniti, dakle ne samo 1 ispitivač nego čak 3, vidite da je i to moguće. Zasad samo toliko, idem se raspremiti i spremiti laganini sutra za posao, ne mogu vjerovati da se sutra ne dižem za učenje nego za posao. :-D

 

(srce mi je stalo dok sam čitao ovaj post, a želudac se par puta preokrenuo od muke) :-o:panika:

 

tri promjene???

ovo ja zovem - pakao od scenarija.

 

zombi, svaka čast - stvarno veliki uspjeh! s obzirom da mi se čini po postovima da si jako dobro naučila i da si dosta rano krenula, očito da te ništa nije moglo spriječiti u prolazu! :palac:

kod mene je nažalost, katastrofalna situacija, iako učim dosta dugo, potpuno sam se izgubio u materiji i čini mi se da od cijele te šume nisam uspio razabrati drvo, tj ono bitno. zato mi se ponavljanje po komisiji čini kao slamka spasa. :place:

 

još jednom: :panika:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a mislim da je već sve kazano o mojim ispitivačima na Legalisu, jedino bi dodala da gosp. Mikšić jako dobro pazi što govorite i traži da mu ponovite ako nije dobro razumio, i za gđu Klarić Baranović je bitno da koristite zakonsku terminologiju, kako piše, nikakva improvizacija jer se na to zna uhvatiti pa samo sebi kopate veću jamu ako se ne znate točno izraziti....bar sam ja tako stekla dojam....inače je kao ispitivač ok....gđa Kriletić divna žena, gosp. Marković također dobar kao kruh... i gosp. Mikšić i gosp. Eraković isto, s tim da gosp. Eraković ne čita presude već samo pita def. onoga što ste imali u presudi...:) Mi smo zaista bili van sebe kad smo saznali za te promjene, ali nevjerojatno kako vam sve te stvari ostanu pohranjene negdje i u pravom trenutku izađju van....ja još nisam svjesna što sam napravila tako da mi je još sve čudno....drž te se ekipa, vi to možete....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i mojoj, je muci danas došao kraj, iako još nisam svjesna.

komisija u sastavu: palarić, garačić, miletić, buljan,jurić-knežević. skoro svi su bili stvarno ok, ali to je čisto subjektivni dojam, nisu svi stekli takav. pitanja uobičajena, a poseban pozdrav za gđu jurić-knežević, koja je rekla kad smo odlazili, da sad na tom legalisu objavimo dojmove, zaista je stvarno bila fina i ugodna.

držite se ljudi, pitanja već viđena, i pazite na skriptu iz kaznenog ako odgovarate kod sutkinje garačić.

pozdrav svim korisnicima legalisa, zaista sam imala koristi od ovog portala i od vas, te mi je pomoglo da lakše prođem kroz ovaj težak, traumatičan i stresan period.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne može se odgovrati bez te skripte ako ispituje garačić, jer ima običaj pitati stvari koje samo u skripti s njezina predavanja možete naći.

 

i sad nakon malo više od jednog dana ipak bih korigirala, ono što sam prije rekla, ispitivačice su bile ok, a kod suca miletića je gušt odgovarati (pod uvjetom da se spremite) jer čovjek zaista cijeni kad mu fino odgovorate i ne propušta to i komentirati. meni je bio prvi ispitivač i nakon tog sam se osjećala zaista vrlo samopouzdano i sigurno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi kolege,

evo cca 2 mj. (položila sam 4.10.) nakon položenog ispita da se napokon javim, nisam se javljala ovdje dok sam učila, ali sam vas zato čitala i iskreno zahvaljujem na pomoći, komentarima, korisnim informacijama, a nadasve objavljenim pitanjima. :palac:

dakle, moj dojam samog pravosudnog ispita je, vjerovali ili ne, bolji nego za pola ispita tijekom fakulteta. :frajer: spremala sam ga par mjeseci, i to dva mjeseca s pola radnog vremena, što ni ne smatram pravim učenjem, jer bi u najboljem slučaju počela oko 3 ili 4 popodne učit, budući da sam radila do 13h svaki dan, ta dva mjeseca su mi zapravo bila super da sve prođem jednom, selektiram literaturu, potcrtam jednom sve, odvojim bitno od nebitnog, nekakav kostur svega toga da stvorim u svojoj glavi. kolovoz i rujan kad nisam radila sam baš učila nekih cca 8-10 sati na dan, iako moram priznati da sam išla i na cugu, i na more, nisam se zatvorila u kuću i samo štrebala, nisam tip koji bi mogao podnijet takvu izolaciju, morala sam mozak na pašu stavit malo. :kavica:

što se ispita ko ispita tiče ispitivači su mi bili u sastavu - palarić, miljević, vlahinja, jug, sučević. komisija za poželjet. :palac:

što se palarića tiče sve je već rečeno - korektan, uljudan, čak je i pričao sa mnom i kolegom o nekim marginalnim stvarima, smijao se, ma super. propitao nas je sve, apsolutno sve, ali ništa što već nije objavljeno. samo po njegovim pitanjima ponavljat kad se sazna komisija i nema frke.

miljević je ispitivač za poželjet, i za njega se već sve zna, nema straha s njim. :palac:

vlahinja je okej, ali meni nije "legao" u potpunosti, malo zbuni kandidata sa svojim načinom postavljanja pitanja, nekako "praktično" pita. ne znam, možda je to samo moj subjektivni dojam, a možda je i trema bila na djelu, jer mi je bio prvi ispitivač, a sama uprava ko uprava mi je bila strašno zamorna i teška za učit, pogotovo pravni lijekovi koje najviše i pita. al sve u svemu - sasvim dobar ispitivač, ne mogu se potužit. :-)

jug - specifičan malo u smislu da voli nekako "s visoka" ispitivat, ali ništa loše, to je samo njegovo držanje. propitao nas je apsolutno sve izmjene ZPP-a novog, usporedba sa starim i sl., sva sreća da sam se tome dosta bila posvetila. isto smo pričali o nekim stvarima nevezanim za sam ispit, ležeran ton ima kad vas pita, ako znate apsolutno ne gnjavi, sve pet.

sučević - najbolji ispitivač meni osobno iz cijele moje komisije. :palac: lik je zakon! toliko sam se bila ustrašila kad sam saznala da mi je on u komisiji da vam to ne mogu opisat. čak sam i cijeli zoo i zv, čak i zzk, uspjela proć par puta, jer sam čitala i čula da pita baš po zakonima, a do tad sam radila samo po knjizi. stvarno je istina da izvadi zakone i udri listat i pitat kandidata, ali nije to ništa strašno, pita osnovne i glavne stvari, kad vidi da znate prekine i ide dalje, pohvali ako znate, tih i umjeren, ma milina! ispitivač za poželjet. doduše, cure koje su s nama odgovarale su rekle da nisu dobre znale (a prošle su ipak sve), da se dosta derao i sl., ali evo ovo je moj dojam njega i mislim da se čovjek stvarno ne treba previše bojat a priori, sve je to individualno.

ono čega se više trebate držat je da dobro isplanirate vrijeme koje imate na raspolaganju za učenje (ne ići preširoko s materijom, previše skripti gomilat i sl.), dovoljno puta ponovite (kad bi se moje pravo učenje zbrojilo mislim da ne bi bilo više od cca 2 i pol, eventualno 3 mj., a ponovila sam cca 10-ak puta, stvarno se stigne, kad sve prođete jednom dosta se ubrza čovjek, na kraju sam u jednom danu stigla i po dva ili 3 predmeta prolazit) i ako je ikako moguće imat nekoga tko isto sprema ispit pa učit i ponavljat zajedno. sa mnom je dečko učio, čak i isti dan polagao, i oboje smo prošli, čak su nas i pohvalili. baš sam ponosna na sebe nakon svega, jer trud se isplati. toliko puta vas ulovi panika da nećete stić, da ne znate, ali vjerujte sve se stigne, sve stane u glavu, a na sam dan ispita kad krenete odgovarat sva trema nestane i znate više nego što ste mislili. to je stvarno živa istina! samo se treba malo skulirat, ne paničarit, NE SLUŠAT okolo raznorazne priče ili im barem ne vjerovat previše, i stalno si ponavljat da vi to možete. :-)

sretno svim kolegama na budućim rokovima!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija