Jump to content

natječaj od 7.10


jelenaa

Preporučene objave

bolek je napisao:

hmm.. je li netko uspio dobiti ministarstvo?

 

Ja sam danas (četvrtak) dobio Ministarstvo. Rekla mi je žena da je komisija obavila svoj rad...dakle izabrali su kandidate za radna mjesta. Sad izbor svakog kandidata mora potvrditi Ministar Šimonović. Još jedan birokratski korak u cijeloj priči. Dok Ministar da svoj "blagoslov", onda nam šalju rješenja. Na moje pitanje za koliko ćemo dobit rješenja, odgovor je bio "za manje od mjesec dana". :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 378
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Znači ništa od rješenja još 2-3 tjedna. Nije mi najjasnije zašto se rezultati ne objave na stranici ministarstva nakon što ministar potpiše. Nije baš ugodno čekati kad se zna da su odlučili!! Čekamo dok komisija izbere,pa dok ministar potpiše, pa dok napišu, iskopiraju i pošalju rješenja, pa dok poštar dođe...u očekivanju godota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ej ljudi, nisam ni ja tako daleko od diplome,pa bi vas nesto zamolio....

ajde posto je ipak sve vise manje anonimno ovdje, mogli ste navesti onako okvirno koji vam je prosjek na faksu bio i jeste li upali odnosno gdje ste upali. Dakle samo okvirno, Zagreb/drugi veliki grad/manje misto , opcinski/zupanijski/trgovacki sud/drzavno odvjetnistvo itd.

 

Moram se polako spremat za sve to poslje diplome a posto racunam sve zavrsiti za neku godinu dana +-(prije +) par mjeseci, da znam koliko to sve skupa trebam jos natezat...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zzz_zzz je napisao:

Ej ljudi, nisam ni ja tako daleko od diplome,pa bi vas nesto zamolio....

ajde posto je ipak sve vise manje anonimno ovdje, mogli ste navesti onako okvirno koji vam je prosjek na faksu bio i jeste li upali odnosno gdje ste upali. Dakle samo okvirno, Zagreb/drugi veliki grad/manje misto , opcinski/zupanijski/trgovacki sud/drzavno odvjetnistvo itd.

 

Moram se polako spremat za sve to poslje diplome a posto racunam sve zavrsiti za neku godinu dana +-(prije +) par mjeseci, da znam koliko to sve skupa trebam jos natezat...

 

Meni se čini da ti je pitanje Off Topic!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se, radi! Meni je danas rečeno da rješenja nisu poslana, još mi je i pojašnjeno da nisu ni napisana pa ih ministar nije mogao ni potpisati i za kraj da ne znaju ništa o tome kada bi ovo sve moglo završiti. No sada mom optimizmu nema kraja pa zaključujem da se radi punom parom , pa nisu baš dobre volje i nemaju vremena za odgovarati na pitanja, što bi moglo značiti da ćemo rješenja dobiti sljedeći tjedan, ako bude sreće :-D:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bolek je napisao:

Radi se, radi! Meni je danas rečeno da rješenja nisu poslana, još mi je i pojašnjeno da nisu ni napisana pa ih ministar nije mogao ni potpisati i za kraj da ne znaju ništa o tome kada bi ovo sve moglo završiti. No sada mom optimizmu nema kraja pa zaključujem da se radi punom parom , pa nisu baš dobre volje i nemaju vremena za odgovarati na pitanja, što bi moglo značiti da ćemo rješenja dobiti sljedeći tjedan, ako bude sreće :-D:palac:

 

hehe radi se, radi... http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,2,23,,153251.jl

 

:smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odnos ministarstva prema kandidatima za vježbenike je krajnje neprihvatljiv i sramotan, ali to je zapravo samo jedan od načina da država uštedi, puno ljudi koji rade kao vježbenici volontiraju i sve im je bliže pravosudni, a rijetki su koji će s pravosudnim otezati sve dok ne odrade plaćeni staž do kraja, tako da ljudi zapravo rade kao plaćeni vježbenici tek nekoliko mjeseci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

inače, što mislite kada bi trebao biti novi natječaj i da li bi zbog ove ekonomske krize sve to moglo biti stavljeno na čekanje? Govorilo se o stopiranju zapošljavanja novih kadrova, a vježbenici su sigurno nešto na čemu se lako može uštedjeti.

 

ja sam siguran da ću biti primljen već na ovom natječaju, ali imam kolega koji su diplomirali nakon što je on bio objavljen pa sad nemaju pojma hoće li uopće dobiti priliku u skorije vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

caribou je napisao:

inače, što mislite kada bi trebao biti novi natječaj i da li bi zbog ove ekonomske krize sve to moglo biti stavljeno na čekanje? Govorilo se o stopiranju zapošljavanja novih kadrova, a vježbenici su sigurno nešto na čemu se lako može uštedjeti.

 

ja sam siguran da ću biti primljen već na ovom natječaju, ali imam kolega koji su diplomirali nakon što je on bio objavljen pa sad nemaju pojma hoće li uopće dobiti priliku u skorije vrijeme.

 

 

Kako znaš da si primljen? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavio sam se na nekoliko mjesta u Slavoniji i u Zagrebu.

 

I ja bih zbilja volio doći na koji dan u to njihovo ministarstvo, baš me zanima što se i kako tamo radi. Već mjesec dana sve stoji kod njih u izradi i trebaju im još 2 tjedna. Kao da je ne znam kakav problem natipkati po nekoj šabloni rješenja za tih 70-ak sudova/DO i poslati kandidatima. :vrti:

 

Na kraju nećemo početi s radom do petog mjeseca, ako i onda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maximushr je napisao:

Meni je frendica koja radi u jednom drugom Ministarstvu rekla da zašto se uopće čudimo...da u svakom ministarstvu ti postupci tako dugo traju :-o

 

Ipak, nikada nije trajalo ovako dugo :-(

Kolegica mi se bila javila na onaj 2007. godine u 9.mjesecu i bio je potpuno gotov (znači uključujući i žalbeni rok!!!) do 2.4.

Također ljudi s tog natječaja od 2.travnja dobili su rješenja krajem 7.mjeseca i 1.10. počeli raditi, dakle kao da bi mi 1.travnja počeli raditi, a mi još ni rješenja nismo dobili.

:-(:-(:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

caribou je napisao:

ako ovaj tjedan ne stignu rješenja onda su prešli sve rokove! ona komisija se sastala još prije mjesec dana i od onda je sve zapelo na nekakvom pisanju i potpisivanju... :vrti:

 

što je najgore, sad kad vidim u kakvoj je država krizi uopće me ne bi čudilo da obustave ovo zapošljavanje... :vrti:

 

ajoj, nadam se da do toga ipak neće doći. sutra opet na telefone... :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači pod pretpostavkom postojanja uskršnjeg zeca, rješenja stižu u drugoj polovici travnja, što bi naš eventualni početak rada pomaklo na najranije 1.6., a u stvarnosti moguće i kasnije :vrti:

 

čini se da nam oni ustvari žele omogućiti da ovo ljeto provedemo na jadranu i tako spasimo hrvatski turizam! :smijeh::vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa zapravo (isto sve neslužbeno) planiraju da krenemo raditi iza 1.5., odnosno ako se i dogodi da prva rješenja počnu stizati u četvrtak i petak prije Uskrsa, većina njih će stići u utorak i srijedu iza Uskrsa. Oni gdje neće biti žalbi i komplikacija će imati pravomoćna rješenja odmah iza 1.5. (vjerojatno u tjednu 4. - 10.5.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iza 1.5. sigurno :)) Ako rješenja i dođu oko Uskrsa teško da će se početi prije kraja šestog mjeseca, mora biti uredna dostava da bi protekao rok za žalbu, a neki ne uzimaju rješenja iz kojekakvih razloga, a još ako se netko žali.. No što znači mjesec-dva-tri više, čekanje nam je postalo prirodno stanje :-D:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Potpisana su, ozbiljno, zar je moguće?? Ovaj post me stvarno razveselio!! Meni su prošlu srijedu rekli da nije potpisano, pa stalno mislim (s obzirom na dosadašnja iskustva) kako opet još dugo neće bit ništa od rješenja. Ako je tako, sljedeći bi ih tjedan trebali dobiti.. Ali ipak ne vjerujem dok ne vidim :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se iskreno nadam ćemo svi mi koji smo ovdje diskutirali i dijelili neizvjesnost dobiti pozitivno riješena rješenja.

 

Kakav feeling vi imate oko toga? Mislim s obzirom na one koji su uspjeli vidjeti i nakratko upoznati druge kandidate na onim razgovorima po pravosudnim tijelima.

 

Ja osobno za neka mjesta dosta dobar, s obzirom na vlastiti CV i cjelokupni dojam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NISU POTPISANA!!!!

sad sam zvala ministarstvo i još nisu potpisana. Pitala sam da li je natječaj uopće još aktualan i kao je ali ministars još nije potpisao, ne zna kada će i ne zna kada ćemo ih dobiti. Uglavnom čim budu potpisana, šalju ih.

 

Više nemam riječi na sve ovo............. osim da je

jučer natječaj napunio 6 mj.!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je jedna osoba koja je zvala u četvrtak tako rekla, da ih je ministar potpisao i da čekaju da dođu iz njegovog ureda...

 

ako još nisu onda stvarno ne znam, mislim da nam idući tjedan za dostavu sigurno otpada, a kako sve ide više mi se ni početak rada u 6. mjesecu ne čini previše realan...katastrofa :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

caribou je napisao:

meni je jedna osoba koja je zvala u četvrtak tako rekla, da ih je ministar potpisao i da čekaju da dođu iz njegovog ureda...

 

ako još nisu onda stvarno ne znam, mislim da nam idući tjedan za dostavu sigurno otpada, a kako sve ide više mi se ni početak rada u 6. mjesecu ne čini previše realan...katastrofa :vrti:

 

Meni se čini da je ono što sam ja uspio saznati (nekoliko postova gore) da će slati u tjednu iza Uskrsa ipak točno. E sada, oni nama na tel. mogu govoriti da nije potpisano, a rješenja mogu biti pored njih potpisana...to ne možeš znati, osim ako ne vidiš izravno. Činjenica je da su mnogi od nas uspjeli saznati neke neslužbene informacije koje su u suprotnosti s onima koje daju telefonski kao službene informacije.

 

Čovječe, ko da raspravljano ima li NLO-a... ovo već zaista postaje smiješno... i frustrirajuće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam više što bih mislila i što bih rekla na sve ovo.

Ovakva situacija nije bila nikada do sad. Inače su u roku od 6 mjeseci od raspisivanja natječaja ljudi već počinjali raditi. Ne znam samo zašto ima toliko kontradiktornih informacija. Šta se događa to znaju samo oni u Ministarstvu.

Ova neizvjesnost ubija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma mislim da ni zaposlenici u ministarstvu nemaju pojma što se događa. Ne vidim ni jedan normalan razlog koji bi mogli imati da nam kažu tj. lažu da rješenjenja nisu potpisana dok pored njih stoji hrpa potpisanih rješenja! Ministar odugovlači. Možda će nam ih slati kao predizborni poklon.. a možda neće ni tad. Možemo nagađati u beskonačnost, no očito ništa nećemo ni požuriti ni saznati dok ne dobijemo rješenja u svoje ruke :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što reći na ovu temu???

Niti jedan natječaj nije trajao toliko dugo...

 

Žalosno ali je istinito što ću napisati...

 

Za jedno mjesto vježbenika znam da se čeka da volonter koji je dobio preporuku stekne uvjet za polaganje pravosudnog da ga se na "legalan" način riješi pa da se zaposli podobna osoba a ne da plate toj osobi.

 

Ne bi bilo čudno da se natječaj radi te osobe odugovlači....

 

TOLIKO O PRAVU I PRAVDI......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A dobro sad, nećemo u krajnosti.. da ta "podobna" osoba ima toliko utjecaja ne bi taj volonter niti netko drugi ni pomišljao na posao koji je ta osoba pikirala! Razlozi odugovlačenja su po meni očiti. Financijska situacija našeg poslodavca je katastrofalna bila i prije, a sada ga je s jedne strane udarila svjetska kriza a s druge slovenska blokada koja mu čini sve daljima bogate fondove EU. Sve je gore nego što se čini i svaka je kuna bitna, pa vjerojatno odugovlače s ciljem da nitko ne počne raditi prije nego što turistička sezona donese barem nekakve prihode. I svi znate da se najviše štedi na najslabijima, a među njima smo nažalost mi :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam koliko dugo oni misle da bi mi trebali čekati!

Što bi vi napravili kad bi vam sada uletjela neka ponuda za posao koji je ipak lošiji od ovoga na sudu, a da smatrate kako imate jako dobre šanse za prolaz na ovom natječaju?

 

Ja sam prije nekih mjesec i pol dana odbio jedan posao jer je ovaj natječaj još tada bio u "finalnoj fazi", a posao je bio van pravosuđa. Sada me zovu u neki ured na razgovor, a ja uopće ne znam vrijedi li se s time zamarati ako će mi idući dan stići rješenje iz ministarstva.

Po objektivnim kriterijima siguran sam da bih trebao negdje biti primljen, ali više nisam niti siguran da će natječaj biti sproveden do kraja :vrti: Bilo bi super kad bi nam sve ovo ispalo jedan veliki gubitak vremena.

 

Zato sutra na telefone i tražite ministra osobno!!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da trebaš iskoristiti priliku, a ako te prime na sud uvijek mozes dati otkaz.

Ja sam isto bila u velikoj nedoumici jer se također jako nadam pozitivnom rjesenju, ali sada sve više mislim da ću ostati gdje jesam neovisno o rjesenju. Moja situacija je takva da sam par dana prije ovog natjecaja, tocnije 1.10. pocela raditi na određeno kao tajnik u skoli i to na samo pola radnog vremena,u međuvremenu sam primljena za stalno ali to ipak nije posao koji ja zelim raditi jer vise od svega cilj mi je poloziti pravosudni i otici u pravosudje. Sad kako vrijeme prolazi sve manje se nadam pozitivnom (tj. ikakvom rjesenju, a ovdje mi ipak ide iskustvo), tako da sam kopala po oba zakona o vjezbenicima i ako sam dobro razumjela na moj slucaj bi se primjenjivao stari zakon o vjezbenicima tako da bi zapravo prije imala pravo polagati pravosudni ako ostanem gdje jesam i volontiram na sudu (2. god. radnog iskustva i 1.g. na sudu) nego da me prime i nakon vježbenickog dobijem otkaz (sto je neupitno). Sigurna sam da je praksa kao vjezbenika u odnosu na volontera neusporedivo bolja i veca, ali kad je takvo vrijeme da moras misliti i na sigurnost posla, koju trenutno imam. Jos moram zvati ministarstvo da provjerim da li je tako kako mislim i onda dizem ruke od iščekivanja rješenja.

 

Ispričavam se zbog poduljeg posta, ali negdje se moram "ispucati" :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baš sam htio napisati da je konačno došao i taj famozni tjedan iza Uskrsa, jer zapravo sam ja napisao ovdje tu neslužbenu informaciju. A kad tamo 5 postova o tome... vidim da je svima (uključujući meni), ne samo prekipilo, nego više nema što kipiti. :zao:

Mene osoba koja je saznala informaciju uvjerava da je to točno i da će tako biti... pa živi bili pa vidjeli. Iako više zasta nikome ne vjerujem.

 

Ja imam osjećaj da sam jedan vanpravosudni posao doslovno sam sebi sabotirao (na razgovoru) nadajući se skorašnjem poslu s ovog natječaja... sad si mislim kakva sam budala bio, već bih mjesecima radio. :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo je malo off topic - ali mislim da ne treba birati posao, i treba biti realan i svjestan da je vec privilegija (nazalost, ali tako je) odmah nakon faksa dobiti posao u struci. Kad polako krene iskustvo, onaj tko je ambciozan naci ce nacin i da dodje do pravosudnog i do drzavnog ispita i kad se to sve zbroji to su sasvim ok predispozicije za dalje. Imam nekoliko poznanika koji svakom poslu (u struci!!!) nadju manu, zbog jednog bi se morali seliti, drugi je previse uredski posao, treci je drzavna uprava, cetvrti im je malo dosadan itd., i tako skupljaju staz "nezaposlenog pravnika" kao da nisu svjesni cinjenice da je najteze naci prvi posao, nakon toga bi trebalo biti lakse.

Blago onome koji moze birati, a takvog pravnika jos nisam upoznala.

 

Jednostavno mislim da tko zeli taj nadje nacin, a tko ne zeli, nadje ispriku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jagodica-bobica je napisao:

(...) ali mislim da ne treba birati posao, i treba biti realan i svjestan da je vec privilegija (nazalost, ali tako je) odmah nakon faksa dobiti posao u struci. (...)

 

Blago onome koji moze birati, a takvog pravnika jos nisam upoznala.

 

Jednostavno mislim da tko zeli taj nadje nacin, a tko ne zeli, nadje ispriku.

 

Slažem se s tobom, ali mislim da većina nas ne želi zastraniti u neku granu koja ga uopće ne zanima. Jer kao što kažeš, svi mi očekujemo rezultate ovog natječaja jer zaista želimo karijeru vezanu za pravosuđe. Teško se je (iz praktičnih razloga) prebacivati s npr. uprave u pravosuđe, ako si već počeo tamo (ne kažem da ne postoje primjeri, naravno). Ali doslovno je najteže upasti u sustav (bilo koji)... no dok se to ostvari mišljenja sam da je dalje lakše, i da se, kao i na faksu, oni koji su ambiciozni i žele više, lako izdvoje i krenu svojim putem... (npr. pogledaj samo onaj program financiran iz EU fonda za obrazovanje pravosudnih vježbenika: ja definitivno želim biti dio toga.

 

Nadam se da ćemo upasti u sustav, odnosno da ćemo ovaj tjedan dobiti potvrdne informacije o toj opciji...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jagodica-bobica je napisao:

Mislim da trebaš iskoristiti priliku, a ako te prime na sud uvijek mozes dati otkaz.

Ja sam isto bila u velikoj nedoumici jer se također jako nadam pozitivnom rjesenju, ali sada sve više mislim da ću ostati gdje jesam neovisno o rjesenju. Moja situacija je takva da sam par dana prije ovog natjecaja, tocnije 1.10. pocela raditi na određeno kao tajnik u skoli i to na samo pola radnog vremena,u međuvremenu sam primljena za stalno ali to ipak nije posao koji ja zelim raditi jer vise od svega cilj mi je poloziti pravosudni i otici u pravosudje. Sad kako vrijeme prolazi sve manje se nadam pozitivnom (tj. ikakvom rjesenju, a ovdje mi ipak ide iskustvo), tako da sam kopala po oba zakona o vjezbenicima i ako sam dobro razumjela na moj slucaj bi se primjenjivao stari zakon o vjezbenicima tako da bi zapravo prije imala pravo polagati pravosudni ako ostanem gdje jesam i volontiram na sudu (2. god. radnog iskustva i 1.g. na sudu) nego da me prime i nakon vježbenickog dobijem otkaz (sto je neupitno). Sigurna sam da je praksa kao vjezbenika u odnosu na volontera neusporedivo bolja i veca, ali kad je takvo vrijeme da moras misliti i na sigurnost posla, koju trenutno imam. Jos moram zvati ministarstvo da provjerim da li je tako kako mislim i onda dizem ruke od iščekivanja rješenja.

 

Ispričavam se zbog poduljeg posta, ali negdje se moram "ispucati" :-)

 

Jagodice-boboice slažem se sa svime što si napisala i kod mene je slična situacija samo što sam ja od 1.10 pripravnik u jednoj tvrtki koja ne stoji bog zna šta, ali evo već je prošlo 6 mj staža mnogo toga sam naučio, posjetio sve sudove, sudjelovao na raspravama, podnesci, tužbe, žalbe... u svakom slučaju puno bolje nego kad sam čekao prijašnje natječaje i kao nešto biro...najvažnije je krenut, malo se ushemit, upoznat ljude, a onda i ako se nadje nešto bolje lako se dogovorit sa poslodavcem i otići dalje... pitanje za jagodicu-bobicu zanima me uvjeti za pravosudn ako nisi odradio pripravnički u pravosudnim tijelima tj. u koje si to točno članke gledala i u koje zakone da sa sigurnošću zaključimo pod kojim uvjetima možemo izići na pravosudni, jel kako ovo izgleda neće ovaj natječaj skoro završiti, a naravno pitanje je koga će primiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor Lancasteru - sad sam zvala ministrstvo, i teta nije baš pričljiva, ali uglavnom stječem uvjete za polaganje po starom zakonu jer sam počela raditi prije 1.1.2009., samo što me malo zbunilo to što kao mogu volontirati tek kad odradim 1.g. ovdje, mada nije ni to strašno, ali otići ću još do suda razgovarati s predsjednikom.

 

Na podforumu pravosudni ispit u temi uvjeti za pravosudni sam obrazlozila po kojem zakonu imamo pravo.

 

Da više ne offtopicarim - ako neko ima najnovijih informacija o rješenjima nek se javi, nada ipak umire zadnja :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jagodica-bobica je napisao:

Odgovor Lancasteru - sad sam zvala ministrstvo, i teta nije baš pričljiva, ali uglavnom stječem uvjete za polaganje po starom zakonu jer sam počela raditi prije 1.1.2009., samo što me malo zbunilo to što kao mogu volontirati tek kad odradim 1.g. ovdje, mada nije ni to strašno, ali otići ću još do suda razgovarati s predsjednikom.

 

Na podforumu pravosudni ispit u temi uvjeti za pravosudni sam obrazlozila po kojem zakonu imamo pravo.

 

Da više ne offtopicarim - ako neko ima najnovijih informacija o rješenjima nek se javi, nada ipak umire zadnja :-D

 

Hvala na odgovoru jagodice-bobice...ako može samo da napišeše dojmove iliti informacije šta je bilo kod predsjednika suda i ako nije tajina koji je to sud na kojem planiraš volontirat?

 

sorry na offtopičarenje, ali treba vidjet i istražiti sve opcije, a ne se osloniti na ovaj i slične natječaje :kavica::ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sumnjam da je žena koja se javlja na telefon ovlaštena davati izjave da je natječaj poništen ili sl., nadam se da niti neće biti poništen, samo što mi sve skupa to ne izgleda dobro. Osim toga, znam neke kolege koji "cekaju" posao u državnim firmama da im je rečeno da od posla nema ništa jer su upute s vrha da nema novih zapošljavanja....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija