Jump to content

natječaj od 7.10


jelenaa

Preporučene objave

  • Odgovora 378
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Mali update: danas je teta u Ministarstvu rekla da im još nije stigla ni jedna žalba, ali da ni dostava nije uredna i to je sve što sam uspjela izvuć. Iskreno govoreći, mislim da lažu kad kažu da su sve poslali jer neki od nas su stalno doma i da su poslali rješenja bi ih i dobili, oni opet namjerno odugovlače, po mom skromnom mišljenju. Ali, ako stvarno nema žalbi, neće to moć još dugo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fobos je napisao:

Meni su stigla sva rješenja. Treba se na njih žaliti.

 

Zašto u rješenjima ne piše koji su to izabrani kandidati imali prosjek ocjena i koliko su dugo studirali, ako su već izabrani najbolji????????

 

Zato što nigdje ne piše da je to jedini kriterij za izbor kandidata. A na koja rješenja se ti planiraš žaliti, za koje gradove?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U obrazloženju rješenja piše......ostvario je najbolji uspjeh na fakultetu, uzimajući u obzir duljinu studiranja i prosječnu ocjenu iz svih predmeta, u odnosu na sve kandidate koji su pristupili razgovoru......

 

....ni jedan od kanididata nije ostvario znatno bolji uspjeh tijekom studija ne temelju kojeg bi se moglo zaključiti da predstavlja boljeg kandidata....

 

po ovome ispada da su ocjene i godine studiranja jedini kriteriji za dobivanje posla. Samo su to naveli kao razlog.

 

Pa koje su to ocjene i koje su to godine studiranja???

Zašto to nisu napisali?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za koje sudove ti je sve došlo rješenje?

 

...a ne znam, treba se žaliti, ali s druge strane mislim da je to uzalud, ti kao mali čovjek, jedinka ne možeš protiv cijelog sustava...

Ne znam kako finkcionira taj žalbeni postupak, ali mislim da ništa od toga. Znam da se ne treba lako pomiriti i da je najlakše reći da se žalbom neće ništa postići, ali opet s druge strane "ne treba se ni s rogatima bosti".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jer sam studirala s tim ljudima. Jedina iznimka je kad prime nekoga tko već na tom sudu volontira nauštrb nekoga tko ima bolji prosjek i god. studiranja od tog volontera, ali onda ovaj drugi dobije neki drugi sud, pa su opet svi zadovoljni. A kakve ti dokaze imaš da ti drugi imaju lošiji prosjek od tebe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam prosjeke ljudi koji su moja generacija, naravno, ne u decimalu, ali malo je ljudi s kvalitetnim prosjekom i te ljude znam, svi ostali koji nisu moja generacija su očito duže studirali pa nije ni bitno imaju li veći prosjek (iako sumnjam da imaju), ako su to dva kriterija koja se ispunjavaju kumulativno. Isto tako znam da od ljudi koje sam upoznala na razgovoru za sud koji sam dobila nitko nije imao veći prosjek od mene, bar u toj grupi. Ali to sad nije ni bitno, ako misliš da si trebao dobit pozitivno rješenje, žali se, ako ne, nemoj i to je to. Nemoj optuživat ljude koji su dobili ta mjesta da su ih dobili preko veze a ne zbog prosjeka ako za to nemaš dokaze. Uostalom, takvi ljudi bi vjerojatnije bili oni za koje u obrazloženjima piše "iako su xx i yy bolji po prosjeku i godinama studiranja, uzeli smo aa i bb zbog preporuke predsjednika suda" (doduše, u mom rješenju je bio obrnuti slučaj, tako da mislim da su im ti objektivni kriteriji ipak bili najbitniji, bar u većim gradovima).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što netko nije tvoja generacija, a bio je na razgovoru za posao ne znači da je dugo studirao. Možda je kraće studriao i od tebe.

 

I naravno da ću sa žaliti. želim znati točno prosjek ocjena i godine studiranja onih koji su primljeni, pa ćemo vidjeti da li su zaista najbolji i primljeni.

 

I tko je spomenio dobivanje posla preko veze?

Ako su zaista primljeni najbolji ne vidim razlog da se ne znaju njihov prosjek ocjena i godine studiranja.

šta ti imaš protiv toga toliko?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fobos je napisao:

To što netko nije tvoja generacija, a bio je na razgovoru za posao ne znači da je dugo studirao. Možda je kraće studriao i od tebe.

 

Nije, osim ako je preskočio koju godinu :-)

Nemam apsolutno ništa protiv toga, ja sam uvijek za transparentnost i pravednost, samo mi se ne sviđa što si svojom izjavom "možeš si mislit" apriori zaključio da ljudi koji su dobili ta mjesta nemaju najbolje prosjeke i godine studiranja, mislim da to nije fer. Žali se, istraži to, i ako ispadne da si bio u pravu onda možeš pljuvat po njima. Samo slijedim načelo "svatko je nevin dok mu se ne dokaže krivnja" :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bravo fobos, samo si daj truda ako imaš motiva i raskrinkaj tko, s kakvim prosjekom ocjena i duljinom studiranja se prima :-)

10ak mjeseci sam sudački vježbenik i još uvijek me kopka po kojem kriteriju su određeni kolege odabrani među "odabrane".k tomu bez obrazloženja u rješenju. nije me se ticalo jer sam bila unutra al zato sam svesrdna podrška poznatim i nepoznatim koji smatraju da su nepravedno oštećeni.:-)

i naravno slažem se da kolegica Aneley pogrešno i paušalno zaključuje da netko ako nije njena generacija je dulje studirao-ako je netko studirao od 2002 do 2006 a drugi 2003-2008,ovaj drugi duljinom studiranja nije nikako u prednosti.

sretno.pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo da nesto ukratko kazem na ovu temu. ja sam primljena takoder na ovom natjecaju bez veze i to bas u nekim od slavonskih mjesta. smatram da i jesam bila medju najboljima na ovom natjecaju s obzirom na duljinu studiranja i prosjek, a isto tako imam i mnoge druge prednosti koje nemaju drugi kandidati (govorim 3 jezika, sudjelovala sam na raznim seminarima i radionicama). zato nemoj govoriti da su svi dobili posao preko veze jer to nije isitna. ja sam prije isto bila jako razocarana i shvacam tvoj stav, ali nije u redu. ja ne znam koliko si ti studirao, ali vecina ljudi koji su se prijavljivali za Slavoniju studirali su oko 7 godina, a neki i vise. ja sam puno manje studirala 5 godina i par mjeseci.

ti ako mislis da si zakinut i da si bolji od ostalih, zali se i vidi sta ce biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega Fobos, ako želite znati koliko prosjek su imali oni koji su primljeni, otiđite do ministarstva i zatražite uvid u dokumentaciju i provjerite. Pa kad budete pisali žalbu točno navedite da ste imali bolji prosjek i kraći rok studiranja od xy koji je primljen, tako bi ste čak mogli nešto i postići, ako se ispostavi da imate bolji prosjek.

Inače, meni su stigla sva rješenja i od osam mjesta za pet mjesta znam da su ih uistinu primili najbolji i po godinama studiranja i po prosjeku ocjena. Druge osobe ne poznajem pa ne znam kakvi su bili na faksu, ali imam dojam da je stvarno bilo pošteno. Imam dojam :misli: ipak bi najbolje bilo provjeriti :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam nekih 10-tak ljudi koji su završili u razdoblju od 3.5 do 4.5 godine s prosjekom od 3.2. do 4.2., s minimalno dva jezika, od tri do pet dodatnih aktivnosti (natjecanja, klinike, neki volontiraju skoro 1 god., postdiplomski), i svi su primljeni bez veza.

 

S druge strane, mislim da ako si jedan od tih, imaš puno pravo žaliti se i iskreno se nadam da ćć žalba uspjeti.

 

Vjerujem da je ovaj natječaj, a koliko sam i sama vidjela, jedan od objektivinijih, a ako se i zalomila kakva nepravilnost, mislim da argumentirana žalba ima velikih izgleda za uspjeh.

 

Sretno ;)))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bambola je napisao:

maximushr je napisao:

Moje rješenje postalo je konačno. Počinjem raditi 1.7.2009.

 

čestitam!!! :-)

 

to si saznao od ovih iz ministarstva ili kako? zanima me kako to točno ide, opet ti doma dođe rješenje ili?

 

Javili su mi to iz pravosudnog tijela gdje ću raditi. Njima je Ministarstvo javilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aneley je napisao:

Već ti je došlo 2. rješenje? :-o Ne mogu vjerovat!! Molim te napiši za koj sud, makar u PM.

 

To mi je došlo sa suda, ne iz ministarstva. Napisano 24.6., mislim točno 4 tjedna od dostave rješenja za natječaj. Znači, nitko se nije žalio, postalo je konačno, i odmah je obavješten sud da me pozove.

Ipak u ovoj fazi sve ide dosta brzo. maximushr je još prije 10ak dana pozvan, a mislim da je otprilike toliko ranije i primio pozitivno rješenje nego ja (meni je stiglo praktički u zadnjem valu slanja).

 

Radi se o jednom manjem sudu. Na onim većim vjerojatno češće bude žalbi pa se stvar može odužiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

super :kavica::-D

 

za zagrijavanje su me smjestili u odjel za prijem, nakon toga idem u zk odjel, a tek onda, nadam se uskoro, na rasprave. Uglavnom sjedim i listam nekakve spise tek toliko da nešt radim, ili fotokopiram, a danas su mi čak dali da sredim neki novi spis i popišem oznake na sve stranice :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drago mi je što si zadovoljan, ali ne mogu da ne prokomentiram tragikomiku cijele situacije, iskreno se nadam da nećeš shvatit osobno, naprotiv, imam velike simpatije prema tvojoj skromnosti i optimizmu, ali... izgleda da kod nas čovjek završi pravni fakultet, sve u roku, lijepe ocjene i onda je presretan što su mu nakon 8 mjeseci čekanja dali da fotokopira i piše brojčice na stranice spisa! To je pomalo tužno...

Želim ti da što prije dođeš do ročišta, a svima nama ostalima da što prije krenemo s fotokopiranjem :-)

 

p.s. Je li jadna Reporterka dobila već jednom svoje prvo rješenje?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aneley je napisao:

caribou je napisao:

Sad mi ostaje samo 4 dana da bioritam prebacim sa buđenja u 12 na buđenje u 6 sati ujutro :frajer:

 

I, kako je na poslu? :-D

 

Meni osobno to prebacivanje bioritma teško pada :-)

 

Što se tiče poslova, jaaaaako sam zadovoljan. Prvi dan je bio neki uvodni, drugog dana sam već pisao neke superjednostavne podneske i ubacivao ih u spise, a trećeg dana sam pola dana pisao ostatak tih podnesaka, a drugi dio dana bio na tri rasprave sa šefom, prije kojih mi je vrlo iscrpno izložio o njima, uputio me u problematiku i najavio mnogo zadataka i zadaća koje će biti dio obuke. Preko vikenda već imam za razmišljati o jednom spisu i problemu iz istog (procesnopravno rješenje jedno se traži).

 

Sve u svemu jaaaako sam zadovoljan. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maximushr je napisao:

Aneley je napisao:

caribou je napisao:

Sad mi ostaje samo 4 dana da bioritam prebacim sa buđenja u 12 na buđenje u 6 sati ujutro :frajer:

 

I, kako je na poslu? :-D

 

Meni osobno to prebacivanje bioritma teško pada :-)

 

Što se tiče poslova, jaaaaako sam zadovoljan. Prvi dan je bio neki uvodni, drugog dana sam već pisao neke superjednostavne podneske i ubacivao ih u spise, a trećeg dana sam pola dana pisao ostatak tih podnesaka, a drugi dio dana bio na tri rasprave sa šefom, prije kojih mi je vrlo iscrpno izložio o njima, uputio me u problematiku i najavio mnogo zadataka i zadaća koje će biti dio obuke. Preko vikenda već imam za razmišljati o jednom spisu i problemu iz istog (procesnopravno rješenje jedno se traži).

 

Sve u svemu jaaaako sam zadovoljan. :palac:

 

Nice :) ...baš je tebi super... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aneley je napisao:

Drago mi je što si zadovoljan, ali ne mogu da ne prokomentiram tragikomiku cijele situacije, iskreno se nadam da nećeš shvatit osobno, naprotiv, imam velike simpatije prema tvojoj skromnosti i optimizmu, ali... izgleda da kod nas čovjek završi pravni fakultet, sve u roku, lijepe ocjene i onda je presretan što su mu nakon 8 mjeseci čekanja dali da fotokopira i piše brojčice na stranice spisa! To je pomalo tužno...

Želim ti da što prije dođeš do ročišta, a svima nama ostalima da što prije krenemo s fotokopiranjem :-)

 

p.s. Je li jadna Reporterka dobila već jednom svoje prvo rješenje?!

 

 

draga aneley, fotokopiranje prvog dana je jack pot, barem upoznaš koju novu sobu,kat ili sl. na sudu ;-)

sta bi rekla da ti kažem da te sudac nakon 10 mjeseci staža uči kako se računa pravomoćnost, pa se potom čudi, kako to nama dobro ide :-(

sve ovisi od mentora do mentora na pojedinom sudu, pogotovo na većim sudovima, obzirom da treba imat sreće pa ubost pravog kao i od zainteresiranosti vježbenika :-)

no od suviše visoko postavljene ljestvice očekivanja često se možeš samo razočarat :-(

pozzz...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maya30 je napisao:

no od suviše visoko postavljene ljestvice očekivanja često se možeš samo razočarat :-(

pozzz...

 

 

Ne brini, nemam ja nikakva očekivanja više, sve je odavno splasnulo :-)

Ali svejedno, ne želim postat jedna od onih koji će tvrdit da je to sve super i normalno, jer nije - tužno je. Kao što većina nas još uvijek ne radi, a natječaj je bio u 10. mj. - koliko god ja mogu na sljedećem natječaju govorit ljudima: "to ti se čeka preko pola godine, nemoj ništa prije toga očekivat, razočaraj se unaprijed da ne moraš kasnije" neću nikad tvrdit da je to normalno, jer nije... to je bolesno, živimo u vremenima izvrnutih vrijednosti i ako se skroz pomirimo s tim, da nam to postane normalno i prihvatljivo, onda nam više stvarno nema spasa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima! evo prvi put se javljam, a već duže vrijeme pratim ovaj forum, a naročito ovu temu, jer se izravno i mene tiče. nakon i sami znate koliko dugotrajne agonije, konačno je stiglo i jedno pozitivno rješenje. i što sada? umjesto da se veselim i učim, opet agonija. al doslovno agonija. nitko mi ne može pomoći, nitko nezna što se sa rješenjem dešava. a sad sam već i paranoičan, vidim u vijestima najavu stopiranja zapošljavanja, i više nemogu razmišljati, niti pravnički ni laički. jel postoji mogućnost da sve ovo propadne, i da skoro godinu dana čekam apsolutno ništa? sad se već stvarno užasno osjećam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

bambola je napisao:

Da li je netko saznao kada će rješavati o izjavljenim žalbama?

 

Kod mene još ništa od rješenja o konačnosti...prošao je rok za žalbu od 2 tjedna već odavno...ništa ne dobivam novo...mislim da ću ovih dana se zaputiti do suda ili ću ih zvati da vidim imaju li oni kakvu informaciju...

Ne znam dobijemo li mi rješenje o konačnosti od Ministarstva, pa onda tek poziv od suda za posao...ili sud obavijesti da je rješenje postalo konačno i odmah je u tome tješenju i poziv na posao? ...ako je tako, možda je zapelo na sudu jer su godišnji pa me možda ne žele još pozvati...ne znam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lisolina je napisao:

Jučer sam zvala ministarstvo, pitala za Opć. Građ. u Zgb. i rečeno mi je da još nisu svi primili rješenja (ipak tek je prošlo skoro dva mjeseca :zao: ), te da koliko ona gospođa zna, nije bilo žalbi do sada.

 

Rješenje za Općinski građanski sud u ZG je postalo konačno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stigla prva plaća! :-)

 

 

3.674,53kn (u mom mjestu nema prireza, tako da ondje gdje ga ima možete očekivati par desetaka kuna nižu)

 

+

 

593,40kn naknade za prijevoz (poprilično dobro budući da mi je sud na 5 min hoda :-D )

 

sve skupa znači nešto manje od 4.300, a kako se prijevoz isplaćuje mjesec unaprijed dobio sam ga x2 (srpanj+kolovoz) te mi je na račun sjelo gotovo 4.900 kn :palac:

 

 

btw za one koji nisu primjetili, napokon su donešeni pravilnici koji se tiču našeg pravosudnog ispita i vježbeničke prakse

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

caribou je napisao:

stigla prva plaća! :-)

 

 

3.674,53kn (u mom mjestu nema prireza, tako da ondje gdje ga ima možete očekivati par desetaka kuna nižu)

 

+

 

593,40kn naknade za prijevoz (poprilično dobro budući da mi je sud na 5 min hoda :-D )

 

sve skupa znači nešto manje od 4.300, a kako se prijevoz isplaćuje mjesec unaprijed dobio sam ga x2 (srpanj+kolovoz) te mi je na račun sjelo gotovo 4.900 kn :palac:

 

 

btw za one koji nisu primjetili, napokon su donešeni pravilnici koji se tiču našeg pravosudnog ispita i vježbeničke prakse

 

Super ti je naknada, stvarno velika iako ne znam kako to da ti je tako visoka? 593 kn za jedan mjesec, a kažeš da si 5 min od suda? ...nisi prijavljen tamo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo što se meni dogodilo:

 

Prije 6 mjeseci sam dobila rješenje o prijmu u državnu službu.

Uredno je bio objavljen natječaj u NN i na službenoj stranici dorha.

Poslije toga pozivaju nas na pismeni,ja na pismenom imam max broj bodova,

Zovu na intervju,

Poslije toga stiže mi obavijest o izboru kandidata,ja izabrana...jeeee nitko retniji od mene

i upute me na liječnički,

ja odem na liječnički,i odnesem uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti.

Poslije toga stiže RJEŠENJE O PRIJMU U DRŽAVNU SLUŽBU ja primljena. To mi je bio najbolji dan u životu!!!

 

Evo danas je 6 mjeseci od tog rješenja,i ništa nisam dobila na svoju kućnu adresu.

Ja sam i otkaz na prijašnjem poslu dala zbog toga.

Kredit koji imam mi otplaćuju roditelji...

Naknadno u međuvremenu čujem,ali neslužbeno da će taj natječaj biti ukinut???

Ali to više nije natječaj,ja sam dobila rješenje.

I sad ako se to stvarno dogodi,ja ne znam..meni će doslovno past mrak na oči,bit ću u stanju svašta napravit..strah me same sebe.

 

Ljuta sam zbog toga jer se država i državne službe ne mogu i ne smiju tako ponašat. Dokad da ja sad čekam da mi nešto stigne na kućnu adresu???

Tko će odgovarat za to što sam ja radi njih zasada 6 mjeseci bez prihoda??

 

Ne znam s čime bi to usporedila,al zaista..kao da ja sad odem u banku,dignem kredit i potpišem ugovor i naknadno se predomislim,kažem sad taj ugovor za mene više ne važi i da zato nemam nikakvih pravnih posljedica.

Kao da netko dobije rješenje o mirovini pa mu neiplaćuju..

 

čemu onda va ta proceduralna sranja,preporučene pošiljke,objave u narodnim novimana da bi sve izgledalo pošteno a opet rade što hoće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znatizeljna81 je napisao:

Evo što se meni dogodilo:

 

Prije 6 mjeseci sam dobila rješenje o prijmu u državnu službu.

Uredno je bio objavljen natječaj u NN i na službenoj stranici dorha.

Poslije toga pozivaju nas na pismeni,ja na pismenom imam max broj bodova,

Zovu na intervju,

Poslije toga stiže mi obavijest o izboru kandidata,ja izabrana...jeeee nitko retniji od mene

i upute me na liječnički,

ja odem na liječnički,i odnesem uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti.

Poslije toga stiže RJEŠENJE O PRIJMU U DRŽAVNU SLUŽBU ja primljena. To mi je bio najbolji dan u životu!!!

 

Evo danas je 6 mjeseci od tog rješenja,i ništa nisam dobila na svoju kućnu adresu.

Ja sam i otkaz na prijašnjem poslu dala zbog toga.

Kredit koji imam mi otplaćuju roditelji...

Naknadno u međuvremenu čujem,ali neslužbeno da će taj natječaj biti ukinut???

Ali to više nije natječaj,ja sam dobila rješenje.

I sad ako se to stvarno dogodi,ja ne znam..meni će doslovno past mrak na oči,bit ću u stanju svašta napravit..strah me same sebe.

 

Ljuta sam zbog toga jer se država i državne službe ne mogu i ne smiju tako ponašat. Dokad da ja sad čekam da mi nešto stigne na kućnu adresu???

Tko će odgovarat za to što sam ja radi njih zasada 6 mjeseci bez prihoda??

 

Ne znam s čime bi to usporedila,al zaista..kao da ja sad odem u banku,dignem kredit i potpišem ugovor i naknadno se predomislim,kažem sad taj ugovor za mene više ne važi i da zato nemam nikakvih pravnih posljedica.

Kao da netko dobije rješenje o mirovini pa mu neiplaćuju..

 

čemu onda va ta proceduralna sranja,preporučene pošiljke,objave u narodnim novimana da bi sve izgledalo pošteno a opet rade što hoće

 

draga moja... ti si sad ispisala ovdje retke ogorčenosti, no nije ti država kriva...

 

pod 1/ očito rješenje još nije postalo konačno. Ako rješenje nije postalo konačno, ne možeš ni ti početi raditi. Ili bi ti svima odrekla ustavno pravo na žalbu?

 

pod 2/ otkaz se ne daje dok se ne počinje raditi na drugom mjestu. ti si požurila jer si dala otkaz prije nego je rješenje postalo konačno.

 

Žalim, ali sama si si kriva :kavica:

 

i pod 3/ ne oslanjaj se na priče rekla-kazala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...moje je rješenje postalo konačno pred kraj 7 mjeseca,ali mi je stiglo početkom 8 mjeseca u kojem piše da počinjem radit od 1.9( valjd godišnji ovo ono, neka još bolje taman kako sam i predviđao) :-D ... podnio zahtjev za sporazumni raskid radnog odnosa i evo još radim u staroj firmi zaključno sa 31.8, kupio auto i čekam prvi ko zapeta puška :-D

...ako netko ima viška vremena može podijeliti sa nama dojmove sa posla tj.kako su protekli prvi dani;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

draga moja... ti si sad ispisala ovdje retke ogorčenosti, no nije ti država kriva...

 

pod 1/ očito rješenje još nije postalo konačno. Ako rješenje nije postalo konačno, ne možeš ni ti početi raditi. Ili bi ti svima odrekla ustavno pravo na žalbu?

 

pod 2/ otkaz se ne daje dok se ne počinje raditi na drugom mjestu. ti si požurila jer si dala otkaz prije nego je rješenje postalo konačno.

 

Žalim, ali sama si si kriva :kavica:

 

i pod 3/ ne oslanjaj se na priče rekla-kazala.

 

Hvala na odgovoru:

 

1)Žalbi pristupanih kandidata na natječaj NIJE BILO.

(Informaciju sam dobila od gospođe koja radi u pisarnici,kada sam zvala da se intereiram za tok natječaja)

 

2) Navodite kako sam ja požurila sa davanjem otkaza nakon što rješenje nije potalo konačno. A rješenje postaje konačno posebnim rješenjem o raporedu na radno mjesto i danom početka rada. Čisto sumnjam da bi mi netko 2 mjeseca to ranije javio,koliko sam ja morala

odraditi otkazni rok,al dobro.

Sama sam si kriva,to svakako pogotovo jer još uvijek vjerujem u red,rad i poštenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znatizeljna81 je napisao:

 

1)Žalbi pristupanih kandidata na natječaj NIJE BILO.

(Informaciju sam dobila od gospođe koja radi u pisarnici,kada sam zvala da se intereiram za tok natječaja)

 

2) Navodite kako sam ja požurila sa davanjem otkaza nakon što rješenje nije potalo konačno. A rješenje postaje konačno posebnim rješenjem o raporedu na radno mjesto i danom početka rada. Čisto sumnjam da bi mi netko 2 mjeseca to ranije javio,koliko sam ja morala

odraditi otkazni rok,al dobro.

Sama sam si kriva,to svakako pogotovo jer još uvijek vjerujem u red,rad i poštenje

 

Netočno.

Ako prigovora nije bilo, rješenje postaje konačno istekom posljednjeg dana za prigovor.

No treba voditi računa da možda nisu svi kandidati primili rješenje o prijemu, tako da rješenje ne može postati konačno sve dok kandidatu koji posljednji primi rješenje ne istekne spomenuti rok za prigovor.

Trebala bi provjeriti je li svim kandidatima uručeno rješenje o prijemu.

Kad rješenje postane konačno, tada čelnik tijela u koje si raspoređena donosi rješenje o rasporedu, odnosno o njemu ovisi kada ćeš početi raditi i na koji način će te rasporediti u to tijelo (mentor i djelokrug poslova).

 

Nazovi to tijelo i upitaj ih kada ćeš početi.

 

Sretno s početkom rada! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija