Jump to content

natječaj od 7.10


jelenaa

Preporučene objave

Ma neće ga poništiti,kriza je, ne može se sav taj rad (vidjeli smo koliko im je trebalo da izrade rješenja), a tek toliko papira samo tako baciti u smeće, hehehe

Gospođe koje se javljaju znaju ono što nam kažu tj. da su rješenja kod ministra na potpisivanju. Ni njima nitko ne govori zašto su tamo tako dugo.

Rješenja će najvjerojatnije biti kod ministra dok se ne osigura novac. A sad je pitanje kad će to biti možda sutra, možda za mjesec, dva, tri.. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 378
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Dajte ljudi,ne smijemo biti tako pesimistični.To im i je cilj,zbilja nas muče do krajnjih granica no ipak mislim da moramo biti ustrajni i vršiti pritisak na ministarstvo tako što ćemo ih zvati stalno,slati mailove pa možda bismo čak trebali prosvjedovati kao i studenti,samo na Markovom trgu!Ozbiljno,nikad nije bio poništen natječaj za primanje vježbenika na sudove i bez obzira na ovu situaciju,mislim da niti sada neće biti poništen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da zivkanje nema učinka kad službenici u ministarstvu nemaju nikakav kontakt s ministrom kod kojeg su sad rješenja, niti imaju ikakav utjecaj na razvoj situacije. Trebalo bi slati dopise ministru, njega bi se trebalo zvati i na njega vršiti pritisak. Ovo je isključivo njegova sramota koja pokazuje da ne radi svoj svakodnevni posao kao što je provođenje natječaja, a još uz to ne pokazuje ni trunku socijalne osjetljivosti- nije u stanju službenike u vlastitom ministarstvu, a time ni nas , obavijestiti o razlozima kašnjenja i vremenu kad će se natječaj okončati, a barem bi to bio pristojni minimum!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači ovaj tjedan zovemo ministra, čestitamo mu 50. rođendan (bio prije 2 dana) i pitamo hoće bit štogod od onog našeg natječaja :smijeh:

Inače na cijeloj web stranici ministarstva nisam našao niti jedan email na koji se bilo koga ondje može kontaktirati, toliko su napredni :vrti: no dobro, nije da bih očekivao ikakav odgovor...

A za ovakav tretman kandidata se može reći da je više nego nepristojan, sramota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hmm, ovaj prethodni post je bio zasad nepotrebno histeriziranje..

Nakon tri poziva :))(ispričavam se na dosađivanju ovima u ministarstvu) konačan odgovor je: jedan dio rješenja, točnije za 64 mjesta, je stigao na otpremu, dok se preostali dio još očekuje. Eto, rješenja će ubrzo početi stizati i valjda će sva doći kroz 2-3 tjedan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na čestitkama :namiguje:

...svima koji još nisu dobili rješenja želim puno sreće, jer po meni svi koji su pošteno završili naš faks zaslužuju da odrade pripravnički u pravosuđu :-)

 

btw. ako netko od forumaša ima informacije kada se otprilike počinjie sa pripravničkim u pravosudnim tijelim ili ako imaju imaju slične informacije i iz druge ruke neka slobodno objave...

Unaprijed zahvalan! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što de mene tiće ako netko smatra da je zakinut treba se žali, a i meni odgovara da se što kasnije počne sa pripravničkim da mogu zasluženo uživat u blagodatim našeg prelijepog Jadrana :mir:

btw. da li je netko čuo da li se nečija žalba na rješenje prihvatila( po mojim skromnim saznanjima nisam još čuo da je nekome žalba uvažena)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo skoro pa su 2 tjedna otkako sam primio prvo rješenje kojim je posao dobio lošiji kandidat (bez preporuke i uz obrazloženje da su ostali koji su bolji od njega raspoređeni na druga mjesta), a još uvijek mi nije stiglo posljednje rješenje koje bi moralo biti pozitivno :vrti:

 

Nadam se da se neće dogoditi da zadnje rješenje stigne nakon proteka roka za žalbu na prvo rješenje :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

caribou je napisao:

evo skoro pa su 2 tjedna otkako sam primio prvo rješenje kojim je posao dobio lošiji kandidat (bez preporuke i uz obrazloženje da su ostali koji su bolji od njega raspoređeni na druga mjesta), a još uvijek mi nije stiglo posljednje rješenje koje bi moralo biti pozitivno :vrti:

 

Nadam se da se neće dogoditi da zadnje rješenje stigne nakon proteka roka za žalbu na prvo rješenje :vrti:

 

 

 

Za koji dio Hrvatske čekaš još to zadnje rješenje?

Ona rješenja što sam ja dobila kako sam skužila svi su dobili koji su dobili preporuke i bili najbolji na faksu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bambola je napisao:

Da li još nekome (sva) rješenja još nisu došla???

 

 

Meni još nisu stigla :( i uopće ne kužim jer je od zadnjeg rješenja prošlo 2 tjedna...očito su stali sa slanjem jer nitko se ne javlja već dugo da je nešto dobio...a na rješenju kojeg sam dobila, na kuverti po datumu, trebalo mu je jedan dan da stigne...tako da uopće ne kužim, vjerovatno nisu još ni poslana, a zašto ne znam :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

reporter26 je napisao:

 

 

Super, čestitam :)

 

...meni još ništa :(

 

...jel ti piše na tome pozitivnom šta o tome kada bi se trebalo početi raditi? ...ili bilo kakva informacija o tome?

 

hvala :-)

 

Nema ništa o tome kada bi se trebalo početi raditi.

Po konačnosti rješenja predsjednik suda dalje odlučuje i raspoređuje. Nadam se da bi se moglo početi 1.7.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam neki dan osobno na Sudu na kojemu sam dobio pozitivno rješenje...po riječima Predsjednice suda oni odmah zovu vježbenike radi dogovora oko početka vježbeničkog kada dobiju pravomoćno rješenje od gospode Ministarstva...e sada ona meni reče ponukani prijašnjim iskustvom vježbenički bi mogao početi najranije 1.8, a najrelanije 1.9( godišnji, koliko im je samo trebalo da objave ova rješenja, kriza, reforme pravosudja, pregovori sa Eu, nova zaduženja države i ne znam ti ja šta više), a možda čak kasnije...

moja preporuka svima koji su primljeni neka si slobodno planiraju godišnje preko ljeta, ako trenutno rade kao neki :-D

e sada ako bi se i počelo raditi 1.7 mislim da bi to bio pravi presedan i stvarno bi mogli reći da nešto i funkcionira u ovoj državi... :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

reporter26 je napisao:

Ni meni ništa :( ...to znači da ti ovi u Ministarstvu i nisu rekli baš istinu jer pošta bi trebala doći za jedan dan, a sad Ministarstvo više ne možemo zvati do srijede :/

 

Očito nisu.

Ja sam jučer opet zvala i zvala i zvala, ali mi se nitko nije javljao, a sad ne možemo ništa do srijede :glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet sam zvala Ministarstvo, samo mi je žena rekla da rješenja još nisu pravomoćna zbog neuredne dostave, pokušala sam izvuć konkretnu informaciju je li se netko do sad žalio - nemoguće, samo k'o papagaj ponavlja istu rečenicu i na kraju mi je rekla da zovem sud. Na sudu (ZG) isto ništa ne znaju, osim da će nas zvat čim im jave da su rješenja konačna i da je njima u interesu da što prije počnemo radit, da oni zapravo ni nemaju kolektivne godišnje i da se može dogodit da počnemo radit vrlo brzo po konačnosti. I što sad?! Opet ništa ne znam! :-? Ako si za svaki slučaj pustim 7 i 8 mj. slobodan, a ne počnem radit na sudu, ja ću poludit!!! :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maya30 je napisao:

drage kolege, budite strpljeni spašeni, mi smo čekali konačna rješenja 2 i pol mjeseca na prethodnom natječaju-i dočekali:-)

koliko god frustrirajuće to čekanje bilo, isplati se :-)))

pozdrav.

 

Mislim da nitko nije čekao kao mi na ovome natječaju, za 3 dana će biti 8 mjeseci od objave u NN, a mnogi još uopće nisu ni dobili rješenje...a tko zna kada ćemo uopće početi raditi...sigurno će od objave u NN proći i 10 mjeseci...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maya30 je napisao:

drage kolege, budite strpljeni spašeni, mi smo čekali konačna rješenja 2 i pol mjeseca na prethodnom natječaju-i dočekali:-)

koliko god frustrirajuće to čekanje bilo, isplati se :-)))

pozdrav.

 

Mrzim ovakav stav pojedinih kolega još od faksa. Ma kako može biti pozitivna činjenica da sam dobio posao NAKON DESET MJESECI čekanja da se završi jedan natječaj. Isto su na takav način pojedinci opravdavali izlaženja na jedan ispit po godinu dana...zato si valjda nadležni uzimaju za pravo duljiti u nedogled...od profesora koji forsiraju umjetne kvote prolaznosti, do kasnije drugih institucija koje probijaju sve normalne rokove za riješiti običan natječaj za vježbenike.

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja još nisam dobila jedno rješenje koje mi uopće nije bitno, ali bitno je ljudima koji su dobili to mjesto i koji čekaju konačnost rješenja, nije mi uopće jasno zašto mi to još nije stiglo i kako to oni šalju! Jer sigurno isto tako netko još nije dobio rješenje za koje ja čekam da postane konačno :-(

 

Ali ono što me stvarno jako zanima je da li se itko žalio na rješenje za ZG, ako to ne doznam ovaj tjedan poludit ću!!!

Oni očekuju da mi cijelo vrijeme ne radimo ništa i budemo u stanju pripravnosti makar to trajalo još par mjeseci! Mislim, ok, neka traje, ali neka nam kažu da će toliko trajat pa da znamo na čemu smo. Grrrrrrrrrrrrrrrr :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam dobila rješenje za Općinski Zg u petak 22.05., a vjerujem da živim najdalje i u mjestu gdje pošta najduže putuje , a uz to imam poštara koji radi kada njemu dođe iliti 1-2 puta tjedno, što bi u slučaju da sam zadnja primila isto, značilo da rok za žalbu istječe danas u 24:00, pa bi rješenje bilo sutra konačno ako se nitko nije žalio ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lisolina je napisao:

Nisam, a skupa s tobom se nadam da ovo dalje ipak neće trajati predugo

 

Nisam se niti ja žalila za Zgb., dvije manje ;)

 

...meni su rekli da su sva poslali...ne znam šta da kažem, osim da ne govore istinu, iako ne znam zašto, jer mi je ovo rješenje za Zgb. došlo u roku 1.dana...tako da ako su poslali meni je trebalo doći...

 

Više stvarno ne znam šta da mislim :-( ...ajde Aneley malo si me utješila jer ni tebi nije došlo to jedno... (ako mi možeš reći koje? možda to isto čekam, bar na PM, thnx)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija