Jump to content

natječaj od 7.10


jelenaa

Preporučene objave

  • Odgovora 378
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Nemam baš nikakvih informacija, sve koje poznam se nisu prijavili jer kažu da nem šanse da se tako zaposliš ili bi radije radili u odvj. uredu....Mene isto zanima kad će se javiti jer je natječaj objavljen 7., 8. je bio neradni dan...onda vikend..ne znam da li i vikend uračunavaju...??? :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odin je napisao:

Nemam baš nikakvih informacija, sve koje poznam se nisu prijavili jer kažu da nem šanse da se tako zaposliš ili bi radije radili u odvj. uredu....Mene isto zanima kad će se javiti jer je natječaj objavljen 7., 8. je bio neradni dan...onda vikend..ne znam da li i vikend uračunavaju...??? :-o

 

Natječaj od objave traje 8 dana(računaju se i vikendi), ali ukoliko je zadnji dan za prijavu neradni(npr.nedjelja), natječaj se produžuje i na ponedjeljak.

Rok za provedbu natječaja je 3 mjeseca.Prema mom iskustvu,

razgovori budu pred kraj to roka.

Vjerojatno ćemo se načekati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Po prijašnjem natječaju, to je bilo 2 i pol mjeseca za prve pozive na razgovor.Znači,oko Božića.Dakle,nemamo sreće,tek iza Nove.Tko će to izdržqti????

Jedna stvar mi nije jasna.Kako to da oglase na (novoj) stranici NN nemogu već 2 dana otvoriti!!

I još jedna.Kako to da se za uvijet o duljini radnog staža za Dipl iur-Savjetnika u Požegi traži PRECIZNO 1 god i 8 mj. staža...................(u SZSS).....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam u ponedjeljak u 10. Nije mi spominjala nikakvu podjelu na grupe, ali ne vjerujem da će svih 73 imati razgovore isti dan u isto vrijeme:-o

 

A 73 prijavljena i nije tako loše za 10 otvorenih mjesta.

 

Inače, bio sam jučer na jednom razgovoru i, na upit do kada bi sve moglo trajati, rečeno mi je da je ministarstvo naložilo sudovima da mišljenje o kandidatima dostave do 10.12.

Tako da ako se ovi u ministarstvu požure s donošenjem odluke, mogli bi imati i božićne poklone (ili ćemo ipak morati čekati da se vrate sa skijanja :misli: ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

zbilja se nadam da će požuriti, i to da dođe ovaj tjedan a ne idući!1 :-D

i onda još čekati mjesec-dva da se počne raditi, a već sad neznam što ću sa sobom od dosade. ne želim ni pomišljat da nigdje ne upadnem (po studiranju bih sigurno trebao, ali opet ko zna...).

 

Molim da ako itko dobije info da su za neki sud/DO poslani rezultati, neka odmah napiše! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da i pitam par pitanja dok se dosađujem u iščekivanju... :vrti: pa ako netko zna konkretan odgovor:

 

1. po kojoj logici se otprilike određuje gdje je netko raspoređen, je li moguće dobiti mjesto na više sudova i što onda?

2. što ako bude prihvaćen netko tko je u međuvremenu već našao posao ili iz nekog razloga više ne želi ovaj posao? da li se odabire rezerva ili nešto slično?

3. koliko se love dobije na račun mjesečno (znači plaća, putni troškovi). uvijek se spominje brojka od oko 4k kuna, a ja bih htio konkretniji broj ako može:D

 

 

eto toliko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam po kojoj logici se raspoređuje na pojedina mjesta, osim da ti je potrebna, u pravilu, preporuka predsjednika tijela. Do sada meni nije poznat ni jedan slučaj da je netko na istom natječaju izabran na više mjesta (ipak odlučuje ista komisija). U slučaju da netko odustane iz bilo kojeg razloga, prima se netko drugi tko se prijavio na natječaj.

 

Tocnu plaću ti nitko ne moze reći bez potpunoh podataka jer ovisi oo nekoliko faktora (npr. prirez ili porezna olakšica), ali ti mogu reći da osnovica, nakon nedavnog povećanja, iznosi 5 415 kn, a koeficijent za vježbeničko mjesto je 0,98, pa ti sebi računaj(ali u prosjeku ti je to 3800 kn)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja osobno ne vidim preveliku svrhu zvati Ministarstvo jer mislim da ih to nece na nista potaknuti, nismo mi njima tako bitni! osim toga, kolega ih je zvao na proslom natjecaju isto u iscekivanju rjesenja, i cak mu je receno da nije nigdje primljen, bio je totalno razocaran i na kraju ju primio pozitivno rjesenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

caribou je napisao:

Evo da i pitam par pitanja dok se dosađujem u iščekivanju... :vrti: pa ako netko zna konkretan odgovor:

 

1. po kojoj logici se otprilike određuje gdje je netko raspoređen, je li moguće dobiti mjesto na više sudova i što onda?

2. što ako bude prihvaćen netko tko je u međuvremenu već našao posao ili iz nekog razloga više ne želi ovaj posao? da li se odabire rezerva ili nešto slično?

3. koliko se love dobije na račun mjesečno (znači plaća, putni troškovi). uvijek se spominje brojka od oko 4k kuna, a ja bih htio konkretniji broj ako može:D

 

 

eto toliko

 

1. Ne možeš dobiti mjesto na više sudova. Ako si se prijavio za mjesto na više različitih sudova, pretpostavlja se da ti sve odgovara, pa te komisija Ministarstva raspoređuje samo na jedno.

 

2. Onaj koji je sljedeći po bodovnoj ljestvici se odabire.

3. 290 kn su ti putni troškovi ako si u ZG, plaća ovisi o broju radnih sati u mjesecu, al sa putnim troškom ti je u prosjeku cca 4200.

 

Zadovoljan? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ipak sam zvala Ministarstvo.... stvarno ne mogu vise docekati te rezultate kakvi god bili....

uglavnom, javio se neki muskarac i bio je ljubazan te mi je rekao da inforamcije vezane uz natjecaj za vjezbenike mozemo dobiti srijedom i cetvrtkom od 9-13h kod njegove kolegice na taj isti broj telefona (broj centrale koji ste vec napisali ovdje). S obzirom da je sad 14:25 zakasnila sam, tako da cu probati drugi puta...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zadnje informacije iz ministarstva pravosuđa!!!

Još do danas svi sudovi i drž. odvjetništva nisu poslali svoja mišljenja. Tek kad se to dogodi formirat će se komisija za provedbu natječaja koja odlučuje o izboru vježbenika. Kad bi to moglo bit ne znaju...

ako je sve što su mi rekli istina, u ovom mjesecu ništa od rješenja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pulashtar je napisao:

zadnje informacije iz ministarstva pravosuđa!!!

Još do danas svi sudovi i drž. odvjetništva nisu poslali svoja mišljenja. Tek kad se to dogodi formirat će se komisija za provedbu natječaja koja odlučuje o izboru vježbenika. Kad bi to moglo bit ne znaju...

ako je sve što su mi rekli istina, u ovom mjesecu ništa od rješenja!

 

jel ti možda rekao/rekla iz kojig gradova su tako nesavjesni predsjednici da ne poštuju, po meni, razumni rok za dostavu tih mišljenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pulashtar je napisao:

....

Još do danas svi sudovi i drž. odvjetništva nisu poslali svoja mišljenja. Tek kad se to dogodi formirat će se komisija za provedbu natječaja koja odlučuje o izboru vježbenika. Kad bi to moglo bit ne znaju...

ako je sve što su mi rekli istina, u ovom mjesecu ništa od rješenja!

 

čitam vas i čitam i čudom se čudim..

svi ste završili pravo, svi čekate posao u pravosuđu,

svi rogomorite i bacate kritike na "nesavjesne" suce i drž.odvjetnike a da niste uzeli za shodno pročitati zakon o izboru vježbenika i to odredbe koje se odnose na ovaj dio postupka

 

ovo gore citirano je jedina sumnja koju pročitah "ako je sve što su mi rekli istina...", ostali samo galame..

 

lijepo zakon u ruke pa da bar saznate na koga će te dalje bacati drvlje i kamenje

 

kakvi su to "vježbenici" koji nisu u stanju sami istražiti ono o čemu donose konačne zaključke :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jazz031 je napisao:

 

čitam vas i čitam i čudom se čudim..

svi ste završili pravo, svi čekate posao u pravosuđu,

svi rogomorite i bacate kritike na "nesavjesne" suce i drž.odvjetnike a da niste uzeli za shodno pročitati zakon o izboru vježbenika i to odredbe koje se odnose na ovaj dio postupka

 

ovo gore citirano je jedina sumnja koju pročitah "ako je sve što su mi rekli istina...", ostali samo galame..

 

lijepo zakon u ruke pa da bar saznate na koga će te dalje bacati drvlje i kamenje

 

kakvi su to "vježbenici" koji nisu u stanju sami istražiti ono o čemu donose konačne zaključke :-?

 

Poštovani kolega,

nismo mi ovdje ni glupi ni ludi... poznato nam je da postoji ZAKON O VJEŽBENICIMA U PRAVOSUDNIM TIJELIMA I PRAVOSUDNOM ISPITU (NN 84/2008), no isti je Zakon stupio na snagu tek 1.1.2009. i ovaj natječaj o kojem mi ovdje diskutiramo provodi se po propisima prije stupanja na snagu odnosnog Zakona.

Osobno mi je drago što je područje ovakvih natječaja regulirano na drugačiji način, nego je to bilo do sada, i vjerojatno se iz tog razloga neće događati ovakve situacije koje kandidate natječaja stavljaju u vrlo neizvjesnu poziciju.

Dosadašnji propisi (po kojima se provodi i ovaj natječaj) vrlo su šturo i nedorečeno regulirali pitanje roka za provedbu takvih natječaja. Dakle ostavljeno je ono najgore kao rješenje, a to je ovlast diskrecijska onome koji provodi natječaj da odredi rok za njegovu provedbu. Jedini rok koji se pod pridjevom "zakonski" navodi u ovom našem natječaju je rok od 30 dana od zaprimanja posljednjeg mišljenja s intervjua u pravosudnim tijelima za dovršetak natječaja. Dakle dok i ono posljednje mišljenje ne stigne, taj rok ne počinje teći. A sve ono koliko će službenicama u Min.Pravosuđa biti potrebno da sastave liste kandidata, iste liste pošalju u parvosudna tijela i čelnici pravosudnih tijela provedu intervjue na temelju kojeg će dati pisano mišljenje, to je sve nažalost njihova ovlast diskreciona koja im dopušta određivanje rokova. A znamo kako naši ljudi vole raditi i napraviti nešto u što kraćem vremenu. :-o

Ja sam se u nekom prijašnjem postu pozvao na termin "razumni rok"... zar vi mislite da je razumno od odaslanja svoje zamolbe i CV-a čekati 4 i više mjeseci i još ne znati ništa o tome kako je prošao natječaj???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maximushr je napisao:

i ovaj natječaj o kojem mi ovdje diskutiramo provodi se po propisima prije stupanja na snagu odnosnog Zakona.

....

 

A sve ono koliko će službenicama u Min.Pravosuđa biti potrebno da sastave liste kandidata, iste liste pošalju u parvosudna tijela i čelnici pravosudnih tijela provedu intervjue na temelju kojeg će dati pisano mišljenje, .....

 

da, da..primate se po starim propisima..

ali, ono što ja govorim jeste da nisu krivi suci i drž. odvjetnici za ovo odugovlačenje, već Ministarstvo i Komisija koja o tome odlučuje..

jer,

mišljenje čelnika, 'em nije obvezujuće, 'em nije neophodno..

liste se dostave čelnicima prav. tijela, a oni imaju rok 15 dana za intervjue i dostavu mišljenja..

ako ih ne dostave u tom roku, ili ih uopće ne dostave (a ne moraju!) komisija dalje provodi postupak bez tog mišljenja..

 

što će reći,

u Ministarstvu je zastoj, zbog samo njima poznatih razloga, a oni se "vade" na nerad i neodgovornost čelnika..ali, to je već klasika što će ona/onaj tko "upadne" u ovom natječaju, vrlo brzo shvatiti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jazz031 je napisao:

(...) ono što ja govorim jeste da nisu krivi suci i drž. odvjetnici za ovo odugovlačenje, već Ministarstvo i Komisija koja o tome odlučuje..

jer,

mišljenje čelnika, 'em nije obvezujuće, 'em nije neophodno..

liste se dostave čelnicima prav. tijela, a oni imaju rok 15 dana za intervjue i dostavu mišljenja..

ako ih ne dostave u tom roku, ili ih uopće ne dostave (a ne moraju!) komisija dalje provodi postupak bez tog mišljenja..

 

što će reći,

u Ministarstvu je zastoj (...)

 

Meni se čini da cijeli sustav ne valja. Odnosno da ni Ministarstvo, a ni pojedini čelnici pravosudnih tijela nisu u potpunosti ekskulpirani... Jer kako se može dogoditi situacija da čelnik pravosudnog tijela zakaže intervju iza Nove godine (a to je morao najkasnije do 15.12.), a da u isto vrijeme u Ministarstvu tvrde da oni čekaju i posljednje pisano izvješče, bez obzira koliko će to trajati. Optimistično je očekivati da će novi Zakon donijeti malo reda u cijelu ovu zbrku s natječajima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

caribou je napisao:

Evo danas sam ponovno zvao: mišljenja su zaprimljena i ...

 

ja dva dana ranije dobijem info:

 

"u gužvi smo i ništa do daljnjega",

na moj upit, kada otprilike, slijedi:

"tko zna, dok se napravi odabir, dok rješenja, dok prođu žalbeni rokovi...tamo negdje ožujak/travanj, nadamo se..bla, bla, bla.."

 

nekome se :laze:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija