Jump to content

ratni put


darante

Preporučene objave

Dragovoljac,bio pripadnik 106 pa 130 brigade.Trenutno na bolovanju (PTSP)a budući da od poslodavca ne dobijem ni lipe jedino mi preostaje LK3 komisija za koju mi još samo treba opis ratnog puta kojeg čekam da stigne iz Karlovca. Zna li netko kako bi mogao brže doći do istog jer ovako više stvarno ne ide,ma neide nikako...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darante je napisao:

opis ratnog puta kojeg čekam da stigne iz Karlovca. Zna li netko kako bi mogao brže doći do istog jer ovako više stvarno ne ide,ma neide nikako...

 

Znate od kuda Vam stiže ratni put pa ih kontaktirajte i pitajte što je i gdje je zapelo.

 

Osobno sam bio u sličnoj situaciji i čekao sam ratni put 6 mjeseci možda i više a trebao je doći za najviše 1 do 2 mjeseca. Kada sam nazvao nadležnu PU koja mi je izala ratni put ( bio sam u mup-u u sjp ) gospođa kod koje je predmet stajao u ladici radi njene pogreške gotovo 5 mjeseci izpričavala se jer je ona mislila da ja nemam ratni put ( po mojem je godištu rođenja to zaključila i po zadnjem radnom mjestu u istoj PU ). Kada je pitala načelnika krim. policije, te načelnika sada interventne policije i još neke duboko mi se ispričala radi svoje pogreške kada su joj isti načelnici rekli da me osobno poznaju i da znaju tko sam i da sam bio u sjp tijekom rata.

 

Odmah me je nakon dan dva nazvao sadašnji načelnik interventne-bivše sjp u kojoj sam bio na moj mobitel i priupitao me pa Kompa zašto nisi mene tražio ratni put a ne išao preko nekih baba ? Ja sam odgovorio da sam mislio da tako treba i za otprilike tjedan dana dobio sam ratni put sa potpisom načelnika PU.

 

Zato i Vi nazovite kako ste rekli u Karlovac nadležne službe ili otiđite tamo pa se raspitajte osobno jer je to najsigurnije. Da ne bi skupljao prašinu u kakvoj ladici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja osobno kada sam tražio ratni put mup-a, onda sam im opisao moj ratni put, jer normalno, ja ga znam naj bolje. Kada sam ga došao podići pisalo je isto kako sam ja naveo. Znači, naj bolje bi bilo da im možda još jednom pošalješ požurnicom, te obrazložiš svoj ratni put, odnosno gdje si bio i to, jer to će im puno olakšati. što se pak tiče postrojbi, tu je već problem, pogotovo ako su ugašene, jer se ravnaju po arhivi, a to je dosta problematično. U glavnom kako kaže kolega, naj bolje je sam doći ako ikako možeš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zamolbu za opis ratnog puta piše moja doktorica a on stiže iz Karlovca,to je valjda od ove god. po novom ili zato što su postrojbe ugašene.Ja neznam koga uopće da nazovem i gdje da odem pa sam mislio da ako netko ima sličan problem da mi se javi?

Inaće dragovoljac gardista,106 te 130 brigade.

Bez ratnog puta sam zapeo nigdje bez ićeg a snalaziti se više stvarno nemam volje ni snage.Samo se izblamiram jer više stvarno nisam ni za...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemože tebi mup napisati ratni put onako kako si ti njima opisao ! tvoj ratni put može napisati tvoj ratni zapovjednik i osobno ga može potpisati dok ti od mup-a dobiješ ratni put po upisanim datumima od kad do kad si gdje bio,koliko vremena proveo i koje zadaće obnašao.. budi siguran da u ratnom putu mup-a sigurnoimaš najviše opisanog u vremenima ( datumima),a ponajmanje onim aktivnostima koje si ti imao.. nadalje zašto tvoj ratni put potražuje doktorica kad imaš razne mogučnosti da dođeš do ratnog puta( možeš ga zatražiti os svog ratnog zapovjednika,može ga zatražiti neka od braniteljskih udruga kojoj želiš pristupiti,može ga zatražiti ured za branitelje i naravno da češ samo na te načine brzo doći do svog ratnog puta... vjerodostojnost tvog ratnog puta koji ti recimo napiše tvoj ratni zapovjednik samo ga ovjerite kod javnog bilježnika i ima istu pravnu vrijednost kao i ratni put mup-a. " ako je slučajno ratni zapovjednik poginio ili je umro sam napieš ratni put i uz svjedočenje najmanje 2 suborca i ovjerom kod javnog bilježnika možeš si ishodovati to.... naravno ako nakon nekog vremena dobiješ i ratni put od mup-a isti samo naknadno priložiš udukumentaciji i dostaviš ostalima koji potrebuju ratni put.. orginal čuvaš ,fotokopije ovjeriš i njih dostavljaj u predmetima.... sretno ! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deltacro je napisao:

nemože tebi mup napisati ratni put onako kako si ti njima opisao ! tvoj ratni put može napisati tvoj ratni zapovjednik

:palac:

 

U mojoj bivšoj sjp mup-a vodio se ratni dnevnik koje je vodilo zapovjedništvo i toćno se danas zna kada je jedinica i gdje bila i tko je i gdje bio od djelatnika.

 

Tako da nema da sam sebi netko nešto piše ili da nekoga za nešto zakinu.

 

A Vi najbolje pitajte onda svoju doktoricu kome je uputila zamolbu na koga je adresirala zahtjev za Vaš ratni put pa idite tamo i pitajte što je s istim.

 

Meni je malo glupo da netko sam sebi piše ratni put, ne znam kakvu pravnu snagu ima kao ratni put izdan od nadležnih ministarstava, to je isto kao da si netko sam piše potvrdu da je branitelj ili dragovoljac ili da je završio neki fakultet ili školu ( pa sigurno postoji neka provjera za tako nešto napisano, ovjereno i potvrđeno od 2 svjedoka ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što se piše u svezi ratnog puta je tragedija za hrvatsku.

Zapovjed je došla da se do 30.06 1996 napišu za sve pripadnike postrojbi ratni putevi a izgleda da se to nije napravilo.

Sad je i dalje lovljenje u mutnom-primjer u ovoj temi čovjek sam sebi piše ratni put pa gdje to ima.

Sam sebi postavljam pitanje ako je čovjek bio u dom.ratu a nema ratni put 2008 godine gdje je bio ovih trinaest godina.

Svi sad naglo dobijaju ptsp poslije trinaest godina pa gospodo dali vas je sram

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:idemo::crvenikarton::policajac::policajac::policajac::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja imam isti problem,zamolbu za ratni put poslao sam u Karlovac prije 2 mjeseca i još nisam ništa dobio.Jedino što sam predao dokumentaciju za invalidsku mirovinu

pa se nadam dok me oni pozovu da će i ratni put stići.Ako nisi predao papire za IK učini to odmah.Što se ratnoga puta tiče čak sam i Jadranki KOsor poslao meil danas pa ću vidjeti ima li odgovora par dana ako nebude zvat ću telefonom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nađeš si ratnog zapovjednika napišeš sam ratni put,odete do Javnog Bilježnika ovjerit 47 kn i jedan primjerak pošalješ za Karlovac jedan fotokopiraš i predaš di trebaš dok ti ne stigne original koji če biti istovjetan ovom koji si ti napisao samo sa pečatom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutina je napisao:

Svi sad naglo dobijaju ptsp poslije trinaest godina pa gospodo dali vas je sram

 

:idemo::crvenikarton::policajac::policajac::policajac::kavica:

 

Pa kao da su ljudi krivi što oboljevaju.

 

Znate kako se ono kaže za sud i suce koji donose presude " Bolje stotinu krivih na slobodi nego jedan nevin u zatvoru ".

 

Tako neka je i sa ptsp-om, daleko od toga da nema svega i svašta ali isto tako ima i ljudi kojima je pomoć i više nego potrebna. Koji su na samom rubu života i smrti. Pa ako će se provući na ovaj ili onaj naćin njih 99 a 1 ( jednome ) stvarno bolesnom će se pomoći onda sve vrijedi truda, pa neka se provuće ovih 99 ako ovaj 1 ostane na životu, ovih 99 već če isplivati na površinu prije ili kasnije i snosit će svoju krivnju na ovaj ili onaj način.

 

Evo primjer akcije " dijagnoza " ,neka ih ima što više i više i neka se revizije rade svima što ćešće i češće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodine prekaljeni,ako te zanima gdje sam bio.Tražio kruha za obitelj radom, jer sam smatrao da ako sam se časno prikljućio i dao svoj doprinos tu svoju čast ne mogu naplatiti kao mnogi.Međutim eto ispadne da ipak moram,stid me ali ne bih se ipak pravdao.Malo sam smušen ali znam da nas ima svakakvih,ti svoim komentarom si se stavio gdje ti je i mjesto pa te bar ja fulir ne moram tamo slati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam što tu nekome nije jasno.... RATNI PUT u biti i treba svakom branitelju napisati njegov ratni zapovjednik jer taj ratni zapovjednik je ili bio s tim braniteljem ili zna dobro gdje je bio taj branitelj,,,, mislim da neki ovdje pišu nešto bez veze i to samo da pokušaju napakositi nekim braniteljima koji su zapeli u nekom problemu...kao što sam napisao u svezi ratnog puta,prijatelju napravi tako i ništa nečeš loše napraviti odnosno dok ti službeno ishoduješ svoj ratni put proći ce jako puno vremena obzirom da znam neke dečke koji su čekali po godinu dana na takav dokumenat,a tebi svaki dan znači puno -zato kreni sam i riješi problem...nemoj se obazirati na neke provokacije pojedinih,naravno ako je netko "lažni" za to će sigurno odgovarati no netreba sve oboljele branitelje gledati negativno.... neki pojedinci su ovdje zalutali i svojim komentarima samo oslikavaju svoje neznanje,bolje da se nejavljaju ako ne žele pomoći nekome od branitelja koji imaju neki problem. želim ti sretno ishodovanje ratnog puta ! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e sutina sutina...........

koji si ti čudak !

ti si pravo jedan od onih što je nakon svake straže išao u psihića jer nije mogao podnijeti onaj strahić na straži......

jidi brokve jer mi je pun k onih koji su nakon svakog terena išli u psihića potajice i cerili se nama budalama koji nismo uopće planirali ikakvu penzijicu za razliku od raznoraznih sutina

btw- ptsp se može manifestirati i 30-ak godina poslije stresnih događaja :tupan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija