Jump to content

savjet,rat-mir...


maloljetnik

Preporučene objave

eto frend ima 70-30% rat ,mir a otisao u rat ravno iz srednjoskolske klupe i sad mi nije jasno onih civilnih 30% sta je to stres od losih ocijena u skoli ,mislim koja je tu sad logika ili mudrolija primjenjena..jer covjek je bio u gardijskoj postrojbi zaposlen i nigdje drugdje..nema minute civilnog radnog staza.....sta da radi da dodje do tih 100% :-? .... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deltacro je napisao:

70- 30 % pa to je savršeno,što više tražiti 100 % islim da nije realno to za očekivati,ali tko zna ??? :misli:[

/quote]

 

 

..ne razumijem zasto nije realno pa covjek je nerealno otisao 91.g,iz skolske klupe u rat...od 92.gpripadnik je gardijske postrojbe te prosao sva ratista hr i bih,i sta sad bi trebao biti zadovoljan necim sto nema veze s njegovim slucajem vec to kako se netko smilovao nad njegovim slucajem...ja sam za neka ostvari sva svoja vise nego zasluzena prava...i dalje mi nije jasno po kojem to kljucu i tko odredjuje taj omjer koji poprilicno utjece na visinu mirovine...molim savjet sto da radi i kome da se zali...koji mu postupak slijedi...unaprijed zahvalan maloljetnik91 :-?:-?:misli::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maloljetnik je napisao:

 

molim savjet sto da radi i kome da se zali...koji mu postupak slijedi...unaprijed zahvalan maloljetnik91 :-?:-?:misli::kavica:

 

Može se žaliti onome tko mu je izdalo rješenje ( na kraju rješenja mora postojati pouka o pravnom lijeku kome se može žaliti i u kejem vremenskom roku ).

 

Što se tiče samog ishoda žalbe to će vidjeti za nekoliko mjeseci ( 5,6,7, neki su čekali i po 9 mjeseci na odgovor na žalbu ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sam sam u istoj situaciji.Prvo zaposlenje HV umirovljen iz gardijske brigade,ni dana civilnog staža ali je mr.Taborski odrezo 50:50 i mož se žalit do sudnjega dana ali to ništa ne pomaže.Čeko odgovor na žalbu 11 mjeseci,dobio odbijenicu.Tako da omjer 70:30 je ko bog,odmah bi ga sada potpiso.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Složio bih se s ovim što su napisali Klanfa i Darkoh. Treba biti realan, ali zato ako je kroz određeno vrijeme došlo do promjene zdravstvenog stanja, tada postoji mogućnost, a po ZOMO i obaveza da se to prijavi i po potrebi ide na novo vještačenje.

I sam uopće nemam civilnog staža, osim onog u MUP-u, pa sam isto dobio profesionalnu nesposobnost, rat-mir 50:50% i isto sam se uzalud žalio i nepotrebno izgubio osam mjeseci, jer je žalba odbijena.

Sad se spremam prvi puta ići na obnovu postupka i to dvije i pol godine nakon prvog vještačenja, pa ću vidjeti što će sada odlučiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ maloljetnik

mene samo zanima što bi ti tek rekao da nisi bio maloljetnik ,kad s ovim omjerom imaš toliko gorčine,,, zamisli samo koliko daleko starijih i vjerovatno s težim ratnim putem ima branitelja a da u ovom trenutku mogu samo sanjati na omjer rat - mir za koji tebi očito ništa ne predstavlja.... kratko i jasno _ malo se saberi_ nemoj vikom i galamom nama držati predavanja,ako si već postavio pitanje i dobio neke odgovore onda ih ili prihvati ili se sam nastavi boriti za svoja prava. slažem se s odgovorima da 100% je uistinu pretjerano jer i da nisi bio izložen užasima opet bi se u godinama starosti razbolio pa tko bi ti onda to platio_nitko_ !

 

to što je otišao iz školske klupe malo je diskutabilno jer njega nitko nije prisiljavao na to,ali ipak ako je donio sam takvu odluku to je sasvim pohvalno no ipak radi toga nemože i nema pravo tražiti nešto nerealno. nisi napisao koliko sad ima godina taj tvoj (prijatelj) no imam neki instikt da je tvoje pitanje postavito u _osobnom pitanju_. još samo jedna napomena,kad već spominješ ratišta u BiH eto vidiš tih 30 % što te muć zatražiš od države BiH i sve super !

 

:amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vidim razlog zašto čovijek ne bi tražio nešto za što misli da je zakinut i da ga to pripada.

 

Neka traži ako želi to je njegovo pravo, on sigurno ne misli da je savršeno 70 % - 30 % pa je zato i postavio pitanje.

 

U svakom slućaju smatram da ima pravo na žalbu i da traži veći omjer u svezi rata ako nije zadovoljan dobivenim.

 

Zato i postoji pouka o pravnom lijeku vezano za mogučnost žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...dobro,i sad nakon ovih komentara malo sam iznenadjen.Pitanje nije osobno jer ja imam 100% i opcu,a zajedno smo otisli 91g...bez ideja o nikakvim mirovinama...zato Vas mplim za savjet jer covjek je vec 4 puta bio na vjestcenju o pogorsanju bolesti...ima ranjavanje,ptsp i sluh...pa sad vi tu meni recite ko tu koga hebe...sto da radi,pri kraju je zivaca...obiteljsko stanje otac dvoje maloljetne djece bez rijesenog stambenog pitanja....ako vec nedaju stan nek mu barem daju pristojnu mirovinu.... :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...dobro,i sad nakon ovih komentara malo sam iznenadjen.Pitanje nije osobno jer ja imam 100% i opcu,a zajedno smo otisli 91g...bez ideja o nikakvim mirovinama...zato Vas mplim za savjet jer covjek je vec 4 puta bio na vjestcenju o pogorsanju bolesti...ima ranjavanje,ptsp i sluh...pa sad vi tu meni recite ko tu koga hebe...sto da radi,pri kraju je zivaca...obiteljsko stanje otac dvoje maloljetne djece bez rijesenog stambenog pitanja....ako vec nedaju stan nek mu barem daju pristojnu mirovinu.... :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.....opće je poznato da strpljenje igra sada jednu veliku ulogu. Neka vika, lupanjem glavom od zid...ili slično, ništa ne pomaže. Svi će ti sada sugerirati da je najbolje moguće rješenje za tvog prijatelja, skupljanje medecinske dokumentacije, i složio bih se tu. Neka to skupljanje potraje, 6 mj. ili 1. godinu, pa i više, ništa neće puno izgubiti. Jednostavno, neke stvari ne može preskočiti, niti ih zaobići, ali štetu sebi može napraviti.

Uz strpljenje koje preporučujem i skupljanje dokumentacije, savjetujem prijatelju, neka se malo osvrne oko sebe, opusti, uživa u blagodatima svoje obitelji, jer to je najbolji lijek u ovim današnjim vremenima.

pozdrav prijatelju! -X2

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..dale,da vise ne polemiziramo previse...

covjek je dobio odbijenicu od mirovinskog u svezi pogorsanja zdravstvenog stanja,vidio sam nalaze i po njima pogorsanje je i vise nego evidentno.Vjerovatno nitko nije ni pogledao cjeloviti spis,med.dok.,ratni put za koji osobno znam da je stvarno vijetnamski,tako da mi nije jasno tko si to daje za pravo da tako mladom covjeku uskracuje sigurnost i zasluzenu egzistenciju...razumijem da ga boli jer svakodnevno vidi u svojoj okolini "ljude",koji su rijesili svoj status puno bolje od njega a bili puno manje od njega u uniformi sa upitnim ratnim putevima...jednostavno s razlogom je isfrustriran...brinem se za njega i eto nastjim mu pomoci pa makar i time sto imam internet u kuci...na odbijenici mu stoji pravni lijek....i sta da on sad napise u svojoj zalbi...koju vjerovatno opet nitko nece ni procitat...stvarno sm ko ljudi zakazali ako se takvim deckima koji su 91 iz skole golobradi,bez kalkuliranja otisli na prvu crtu obrane te ostali u vojsci bez ikakovih stanki do 2003g....molim neki pravni savjet,tako barem da znam okvirno sto da mi je radit odnosno pomoci mu da sroci zalbu...

tko zeli osigurati dobro drugima,vec je osigurao dobro sebi...konfucije..... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

maloljetnik je napisao:

ja imam 100% i opcu,a zajedno smo otisli 91g

 

ako vec nedaju stan nek mu barem daju pristojnu mirovinu.... :-?:-?

 

To nije usamljen slućaj da dva takoreći ista slućaja budu različito ocijenjena na mirovniskom. Jedan dobije opću 100 %, a drugi dobije 70 % - 30 %. I sam sam se uvjerio u slićan slućaj.

 

To može biti indicija da se liječnička i druga dokumetacija ne prouči detaljno ili dva različita vještaka daju dvije različite ocijene koje nisu ni blizu jedna drugoj.

 

Već dulje vrijeme sumnjam u rad službi HZMO i revizijske komisije a sada još i više sumnjam. Rekao bih da vještaci jako, jako, jako površno pregledaju dokumentaciju a ne onako detaljno kako bi trebali. Jer da rade kako bi trebali i prouče dokumentaciju detaljno ne bi dolazilo do toliko velike razlike u ocijenama radne sposobnosti dva jako slična, pa skoro i ista slućaja.

 

Ne možemo mi tu ništa. Oni daju nekome ovako , nekome onako i oni se ograde da su zbrinuli ljude-a kako to je već drugo pitanje.

 

Što se tiče stambenog zbrivanja to je opet druga stavr.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...i jos k tome ja imam opcu a on prof...pa mislim s kojim pravom se igraju sa nasim sudbinama...sta nas zele zavadit pa vladat...e pa u nasem slucaju nopassaran....

...i jos u svezi stambenog zbrinjavanja bili mi danas u opcini i pitamo da mu se dodijeli gradjevinsko zemljiste sa prikljućcima,na sto ima i pravo..pozivajuci se na zophbdr,oni ce nama da smo zakasnili i da je to pravo UKINUTO...ima li itko kakva saznanja o tom sramotnom cinu... :-?8-):-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš se zahvaliti dr. opće prakse koji ti je radio obradu za mirovinu,jer njemu si zahvalan što imaš 100% opću,možda to neznaš...Kolega ti sigurno ima drugog koji nezna ili je ljubomoran pa je na njegovu štetu poslao nalaze od oštećenja sluha ili neke druge, koji su mu umanjili postotak.Najbolje ti je naći vojnog liječnika on sve zna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

E Bravo, ti si onda zbilja loše prošao. Znam dosta ljudi koji su bili na Manjači ili u Glini i svi su redom dobili mirovinu 100% u svezi rata s tim da su neki dobili opću, a neki profesionalnu nesposobnost, ali svi su dobili 100% u svezi rata.

 

E pa to je ono o čemu sam već pisao da ovi vještaci sigurno detaljno ne pogledaju dokumentaciju, nego onako površno prelete ( vidio sam kako je gledao moju - prelistao kao novine koje te ne zanimaju - tek tako radi reda ).

Dok opet drugi vještak to radi detaljnije.

 

A ništa mi tu ne možemo, osim...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ti misliš da ne prouče predmet.Svaki predmet oni prouče ama baš sve nalaze pročitaju.Samo onaj dan kada ti dođeš kod njih onda kada te vide,a već su odlučili koji postotak dobijaš i kakvu mirovinu,površno pogledaju ratni put ili poneki nalaz te ti saopće što dobijaš ili ti uopće nekažu...

Nemoj se zavaravati da oni površno to gledaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klanfa je napisao:

To ti misliš da ne prouče predmet.Svaki predmet oni prouče ama baš sve nalaze pročitaju.

 

te ti saopće što dobijaš ili ti uopće nekažu...

Nemoj se zavaravati da oni površno to gledaju.

 

Onda ili ne rade ili nemaju nekakav zakon ili podzakonski akt ili nekakav naputak ili tome slično po čemu bi donosili ista ili barem približna mišljenja i riješnje o vrsti mirovine i omjeru rat-mir, dva različita vještaka a vezano za dva ista ( skoro pa ista ) primjera.

 

Dvojica su zajedno prošli od školovanja preko rata sve isto, bili i u istoj školi i u istoj jedinici i prošli sve isto tijekom rata bili rame uz rame jedan drugome a opet jedan vještak za jednoga da jako različito mišljenje od drugog vještaka za ovu drugu osobu. I jednome vještak kaže odmah što je odlučio a ovome drugome ne želi reči ni na upit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako je već klanfa naveo, prouče oni dokumentaciju, međutim nemaju svi iste kriterije, a i ovoj dvojici što si ih spomenuo možda nije ista liječnička ili neka druga ratna dokumentacija. Iovako ionako vještakov prijedlog mora razmotriti povjerenstvo .

 

Glede nekakvih kako kažeš podzakonskih akata i sl. postoji Uredba o medicinskom vještačenju koju možeš proučiti ovdje.

 

Postoji i Pravilnik o radu povjerenstva za reviziju ocjene invalidnosti, a isti možeš pročitati ovdje.............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija