Jump to content

DLP


marac13

Preporučene objave

Molim Vas za pomoc.Suprug mi je umirovljeni branitelj,dragovoljac,mirovina je rijesena,100%vojna,ptsp,citam ovdje po forumu da ima slucajeva kad se taj omjer vojna-civilna mjenja,pa me zanima da li se na te ponovne komisije mora ici ili ne.

i zanima me u vezi invalidnosti,prije godinu dana(cak i vise)bio je na plp gdje je privremeno dobio invalidnost 30%,i poslano je na dlp,jos od njih nismo nista dobili,stalno se nadamo sad ce.

pa me zanima po Vasim iskustvima koliko ce mo jos cekati i ako ima netko kakav br telefona kome se obratiti.

hvala svima na odgovorima :palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

100 % vojna omjer rat-mir. 30% privremeno HRVI-ptsp-,a kako se dobije to 100 % i gdje se to ide na vještačenje svaka čast ,no očito da te omjere svatko odradi kako mu se tog dana da odradit. al neka makar nek netko dobije obzirom da bi svi trebali imat 100 % ratno barem oni koji su imali prilikom prijema u službu potvrdu da su psihofizički zdravi :kavica::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deltacro je napisao:

100 % vojna omjer rat-mir. 30% privremeno HRVI-ptsp-,a kako se dobije to 100 % i gdje se to ide na vještačenje svaka čast ,no očito da te omjere svatko odradi kako mu se tog dana da odradit. al neka makar nek netko dobije obzirom da bi svi trebali imat 100 % ratno barem oni koji su imali prilikom prijema u službu potvrdu da su psihofizički zdravi :kavica::palac:

 

nerazumijem bit ovakve poruke,vjestacenje gdje i svi drugi,staz sav u vojsci,nema civilnog staza a niti oboljenja,neperspektivan bio u vojsci zbog godina,nevidim razlog ako je sve regularno da nebude pozitivno rijeseno. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ commando

to brate -upravo si dao dobar odgovor i upravo sam tako nešto i ja htio reći ali ti si daleko bolje to pojasnio jer ja nemam više živaca kad treba nešto pojasniti a poglavito kad vidim da netko traži još više od nečega što je fantazija ( mislim da ovaj ima opću )tako sam negdje vidio.... pozdrav tebi i sve najbolje..... :kavica:

 

 

@Mrljavac

 

šefe onaj lokot nije pošten_ točno ja da sam slavonac i ponosan sam na to ali nisam sklon alkoholu kao što si u karikaturi me oslikao.... nema problema niti moram dolaziti na ovaj portal ali vidim da svima smeta što javno kažem da svi ovi preko granice samo treže novce od ove države ,a mi koji tu živimo nek stežemo remenje dok oni nose vjerovatno tregere i debljaju se i provociraju na sve ...eto iskoristio sam sam da ovdje napišem odgovor na taj lokot i ponavljam nisam -alkoholičar- već branitelj koji živi u svojoj državi i poštujem sve odluke dok ovi s dvije putovnice skroz nešto pametuju......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deltacro je napisao:

nerazumiješ pitanje ?

vrlo jednostavno -odgovoriš !

kažeš suprug nema radnog staža osim u vojsci pa kad je stupio u vojsku ,koliko ima godina radnog staža u vojsci,neperspektivan kažeš zbog godina ,,,pa s koliko godina se on aktivirao u vojsku ? kako god ti ovo objasnila nikako mi nije jasno obzirom da znam x branitelja koji samo sanjaju o takvim 100 % ratnim mirovinama... :kavica:

 

dobro vece,juce sam mozda malo grubo reagirala,malo mi je vase pitanje djelovalo provokativno(ispricavam se zbog toga).

suprug se aktivirao na samom pocetku´91.,inace je´60.god,umirovljen je prije tri godine kao neperspektivan,mirovina mu je opca,a staz mu je redovni uz benificije 40god.

i krivo ste protumacili moju prvu poruku,jer ja nisam pitala da li moze vise od ti 100%,svatko zna da se nemoze vise,nego me je zanimalo da li on ponovo mora na komisiju na mirovinsko,poslije DLP-a.

a sto se tice branitelja iskreno mi je zao sto svima nerijese jednako prava na mirovinu i invalidnost,posto su oni koji jesu prosli sva ratista i najgorije ratne godine zasluzili to cak i vise od toga :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

Marac13, Vaš suprug je dobio maksimalan omjer što se tiče omjera rat-mir. Jednostavno ne ide više. Jedina stvar je u tome kakvu nesposobnost ima. Profesionalnu ili opću i je li prilikom odlaska u mirovinu imao status HRVI. Ukoliko nije, tada kada (ako mu potvrde) dobije rješenje od DLP, to odnesete u HZMO radi novog izračuna mirovine.

Ono što ste napisali hoće li morati ponovo na kontrolni pregled, ukoliko ima opću nesposobnost, tada više neće morati na kontrolne preglede, a ukoliko ima profesionalnu, tada je to naznačeno u rješenju koje je dobio.

Ponavljam, Vaš suprug je dobio maksimalan omjer i zato je na pr. Deltacro napisao da bi mnogi poželjeli takvo što.

Ja isto tako nemam staža iz civilstva, a u rat sam ušao kao potpuno zdrav, pa su mi vještaci odredili 50% rat 50% mir, ali ima puno onih koji su nezasluženo dobili i nepovoljnije omjere, ali na žalost ima puno i onih koji su nezasluženo (pa i protuzakonito) i krajnje nemoralno dobili i puno povoljnije omjere, a samim tim i više mirovine, ali to je tema za sebe.

Sretno Vama i Vašem suprugu.

 

zahvaljujem na opsirnom odgovoru.

suprug ima opcu nesposobnost,i nije imao status HRVI.

jasno mi je da su mnogi osteceni,nije mi jasan onda rad tih vjestaka,po cemu oni odreduju tko ce dobiti koji omjer.

a znam i mnoge koji nisu vidjeli ratista pa imaju pravaveca nego mnogi branitelji,dragovoljci.

osjecam da vam dugujem ispriku jer moje prvo pitanje nije bas formulirano najbolje pa vidim da je malo krivo protumaceno,ali u vasem odgovoru je dosta toga razjasnjeno :kavica::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro večer želim i vama,ma sve je OK nemorate se ispričavati ,samo vas molim da pročitate moj odgovor i možda shvatite zašto sam ja iznenađen i ogorčen !!!

 

onaj komentar vaše izjave :

"nema civilnog staža niti oboljenja " ??? malo sam bacio oko na ove vaše podatke i uistinu me iznenadilo kako onda vaš suprug znači do svoje 43 godine života nikad nije bio bolestan niti je ikada išta i radio u životu mislim radni odnos @ što bi bilo da nije bilo tog prokletog rata ??? možda zvuči pomalo isprovocirano no ovo meni nikako nije jasno i sasvim sam siguran da moje prijašnje pitanje u svezi vještaka je bilo ispravno.nemojte me krivo shvatiti ali ipak on je imao 43 godine za razliku recimo od mene koji sam imao 20 godina i bio profesionalac ( mup )i prošao sve liječnicke specijalističke preglede o čemu posjedujem i potvdru da sam bio zdrav za prijem u službu, sve do umirovljenja a o 100 % mogu samo sanjati / naravno kad bi mogao spavati /..oprostite možda sam vas zbunio o čemu ja ovdje sad pričam ali kako protumačiti da osoba koja je starija preko 20 godina recimo od mene ,bez ikava rada u civilstvu dođe do 100 % ratno i bez specijalističkih pregleda jer tih godina to se nije radilo bitna je bila volja i želja da se brani Domovina za svaku pohvalu vašem suprugu no što da kaže na sve to onaj tko je imao godina kao ja ,a sad smo bolesni,mladost nam je prošla u tom ratu i onda još kao na lutriji čekamo te omjere rat - mir.. 20-80,30-70,40-60,50-50 ,60-40 mislim da je to plafon u najmanje 80 do 90 % slučaja naravno rat-mir ..a 100% samo sretnici.. Ok sretno vam bilo nadam se da će možda i mene nekad zadesiti neki bolji omjer :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jos jednom dobro vece

a prije tog rata suprug je bio od onih koji su se skolovali,zavrsili fakultet,diplomirali a onda se sudbina igrala s njima jer nije mogao dobiti posao.a kad je usao ´91.,bio je u policiji,pa presao u 1.gardijsku,pa poslije toga MORH,pa 2.gardijska,pa logisticka satnija.....

a vidim vi ste tu negdje moja generacija,ako se nevaram sa 20 ste usli u rat.

zao mi je sto ste osteceni,i iskreno se nadam da ce u ovoj nasoj drzavi jednom netko poceti pametno i ispravno raditi,i da ce oni koji su osteceni napokon dobiti sve svoje zasluzeno.

i ako se nevaram slavonac ste,iz kojeg grada,ja sam inace vukovarka koja je rat tamo prezivila :namiguje::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad se več rasprava proširila, da kažem i ja nešto o načinu na koji plp donosi omjere rat/mir. ukratko, ja sam u pol.došao 1990.g., ranjem 1991., od 1993 stalni status hrvi na ranjavanje, od 1993.g. se liječim na psihijatriama, ratni put bogat, prošao pola hrvatske i da ne duljim dobijem omjer 60/40 i presretan sam sa istim. moj brat neki dan išao na plp i isti ima par mjeseci seoskih straža, ratnog vremena taman da navuče status dragovoljca, prvi puta kod liječnika 2005.g. i isti dobije opću, 100% rat.

prvo mu nisam vjerovao ali kaže tip na komisiji se raspričao. brat rastavljen, dijete kod žene, ona ga tuži za neke pare, on plača alimentaciju i sl. kad on kaže evo vam onda ovaj omjer pa će ti i vi i dijete imati sada više.

i sada budi pametan, ćemu onda medicinska dokumentacija i ratni put?. :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Darkoh, hajde molim te reci da je to neka šala. Ako nije onda si me ubio u pojam.

Mislim, dobro za tvog brata, ali kad si naveo svoj i njigov primjer, e tu onda nešto stvarno ne štima.

 

Za gđu Marac13, ma Vi se apsolutno nemate za što ispričavati. Kad Vam suprug dobije rješenje od DLP, to lijepo odnesete u HZMO i dobit će znatno višu mirovinu nego što je ima sada, jer će mu polazni faktor biti 1,85 umjesto sadašnjih 1.50.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darkoh je napisao:

kad se več rasprava proširila, da kažem i ja nešto o načinu na koji plp donosi omjere rat/mir. ukratko, ja sam u pol.došao 1990.g., ranjem 1991., od 1993 stalni status hrvi na ranjavanje, od 1993.g. se liječim na psihijatriama, ratni put bogat, prošao pola hrvatske i da ne duljim dobijem omjer 60/40 i presretan sam sa istim. moj brat neki dan išao na plp i isti ima par mjeseci seoskih straža, ratnog vremena taman da navuče status dragovoljca, prvi puta kod liječnika 2005.g. i isti dobije opću, 100% rat.

prvo mu nisam vjerovao ali kaže tip na komisiji se raspričao. brat rastavljen, dijete kod žene, ona ga tuži za neke pare, on plača alimentaciju i sl. kad on kaže evo vam onda ovaj omjer pa će ti i vi i dijete imati sada više.

i sada budi pametan, ćemu onda medicinska dokumentacija i ratni put?. :tikvan:

 

Postovanje Darkoh,Vas slucaj je dosta slican mom,jedino sto ja nisam ranjavan(na svoju srecu)i sto ljudi koji su bolje prolazili od mene nisu samnom u krvnom srodstvu nego su mi prijatelji.

Istina je da komisije rade kako hoce i imaju cudna mjerila kome ce dati kakav omjer,ali vjerujte to su vjetrenjace s kojima se mi nemozemo boriti.Za sebe trebamo traziti bolje rjesenje ako je moguce,ali netrebamo osudivati one koji su prosli bolje,od prve.

Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darkoh je napisao:

nije šala, sada čekamo šta će g.Taborski da kaže.

kada se malo pogleda tko što dobije, stvarno je raznoliko.

uglavnom se bez statusa hrvi ne dobija ni opća a kamoli 100%, ali.... :kavica:[/quote

 

 

Da Vas ispravim,ovaj dio gdje kazete da se bez HRVI ne dobija ni opca,ni 100%...niste u pravu jer mnogi su to ostvarili,jer umirovljenje i hrvi su dva zasebna postupka,i u puno slucajeva umirovljenje bude rjeseno prije,ili u isto vrijeme kad i PLP,

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija