Jump to content

kupoprodajni ugovor-kako odrediti cijenu?!


anika7

Preporučene objave

Imam situaciju, naime kupac je isplatio iznos kupoprodajne cijene ( 350,00 dinara), još 1990.godine. sad radim ugovor i u ugovor stavljam odredbu koja glasi:

"Ugovorne strane suglasno utvrđuju da kupoprodajna cijena iz čl.__ ovog Ugovora iznosi________, koju kupoprodajnu cijenu je kupoprodajnu cijenu je kupac isplati prodavatelju u cijelosti što prodavatelj potvrđuje potpisom ovog ugovora."

 

zanima me način određivanja te cijene?

350,00 dinara je već ubiti očito ( zbog manjka nula na uplatnici) preračunato i odnosi se na tadašnje HRD-e.

koji iznos napisati? u kunama-preračunat ili u hrdima, dinarima? nemam sličnog iskustva pa ne znam.

hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam dobro razumio, kupac je isplatio nekretninu, ali nije sklopljen 'službeni' ugovor?

Pa ga tek sada sklapate?

Ako je taj slučaj, nebitno je što ste napisali, jer za poreznu upravu je ugovor sklopljen danom ovjere potpisa. Ako nema cijene na ugovoru, ili je nerealno niska, porezna uprava će izvršiti procjenu vrijednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navedite "staru" cijenu i vrijeme plaćanja, kao i razlog sklapanja ugovora (jer nije bio sklopljen u propisanoj, pismenoj formi u vrijeme, pretpostavljam, usmene kupoprodaje) a zatim "Ugovorne strane suglasno utvrđuju da vrijednost nekretnine na današnji dan iznosi...", pa će porezna uprava možda tu cijenu uzeti u obzir, pogotovo ako se navedu i okolnosti koje idu u prilog cijeni koja je manja od prosječne tržišne cijene na tom području (npr. nepravilan oblik, nemogućnost gradnje, udaljenost od komunalne infrastrukture itd. itd.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako navede da porez nije prijavljen i to iz neopravdanog razloga ,po tumačenju porezne,može dobiti kaznu a i zatezne kamate što je puno gore od toga da ugovor zaključe sa datumom unutar zakonske obveze za prijavu poreza (30 dama od sklapanja kupoprodajnog ugovora).

 

navođenje cijene nije bitno za ugovor.

porezna izvrši procijenu nekretnine po kojoj se plaća porez.

navedite uz ostale obvezne podatke da je kupac u cijelosti isplatio ugovorenu cijenu kao i to da je prodavatelj suglasan da kupac bez daljnih pitanja može izvršiti upis vlasništva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija