Jump to content

Nadzor ???


vesnaG

Preporučene objave

Pozdrav svima !

Zanima me još jedna stvar.

Meni i bivšem mužu, prije otprilike dva tjedna određena je mjera nadzora u trajanju od godinu dana, jer sin i otac ne kontaktiraju. A otac se nije puno ni trudio zadnjih godinu dana da ga vidi, ( izgovor mu da ne zna gdje živimo, jer sam ja preselila u drugi stan s partnerom s kojim sam u vanbračnoj vezi), a svaki dan prođe kraj našeg stana, vidi sina na balkonu, samo ga pogleda i ne kaže mu ni bog.

Ne plaća ni alimentaciju, samo se žali, razvlači sud, i kao što sam već pisala u drugim postovima, diže kredite da optereti listu, samo kako bi plaćao manju alimentaciju,(jer ima ženu mlađu 30 godina koja ne radi, a želi se modirati i glumiti damu, zato je i došla ovdje iz Bosne gdje je radila za 200 KM, tj. 800 kuna).

Sin ga naravno zbog svega toga ne želi viđati, jer mu se i prije još puno puta zamjerio. I danas na sudu nam kažu da sin "mora" njemu sad u petak, inače bi nam obadvoma mogli oduzeti dijete. Moj sin je evo sav tužan i van sebe i zamišljen otkad sam mu rekla da mora ići tati. Ne želi mu ići !!! I sad ja vas pitam, može li sud i czss natjerati dijete na silu da ide k ocu i na taj način priređivati djetetu šokove ??? Koji sud to ima pravo? Sin nije mala beba, ima 14 i pol godina, valjda zna da li želi ili ne želi ići k ocu! Mislim da sve ovo neće dobro završiti, jer nemam više živaca za bivšega i navlačenje s njim po sudu.

Razmišljam o najgorem, već smišljam i oproštajno pismo, ne mogu više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnesi tužbu i traži povrat stečenog bez osnova.

pošto je dužan uzdržavati sina a to ne čini znači ti ulažeš dodatna sredstva a on ista sredstva zadržava (koja bi trebao davati za sina) za sebe.

traži i zakonske zatezne kamate

i to sve za unatrag pet godina ako toliko nije plaćao alimentaciju.

ili za vrijeme kad nije plaćao alimentaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga i ocajna vesnaG,glavu gore i nikiko razmisljat o oprostajnom pismu!!!!Helloooo! Prvo sto ti mora past na pamet je da ti imas obavezu prema svom dijetetu koji je glavni razlog tvog zivota ne? a potom koju bi uslugu napravila tom svom bivsem....

Cuj ne znam rijesenje tvom problemu al moj ti primjjer moze pomoci (ne znam kako)

Ja i moj (nikako da postane bivsi),zbog lose komunikacije smo dobili nadzor i da ti ne duljim kako nam razvod traje vec 3 g. dobili smo poziv u centar gdje su nam prijetili da ce nam oduzet dijete,jer nikako da se pomirimo i krenemo dalje...Sok! pa mi se ne ljubimo i ne mirimo vec razvodimo gdje otac razvlaci razvod radi puno razloga a jedan je i alimentacija znaci 3g. nis,a dijete je s posebnim potrebama a kako on ima itekaku penziju zna da ce biti visa od nekakvog jadnog prosjeka od 800-1200!!!!

Kao normalna majka koja se brine i stara o svom dijetetu normalno da sam popizdila,sorry na izrazu al ne mogu nac prikladniji.. kako i tko su oni da prijete oduzimanjem dijeteta ? Odma sam krenula u borbu s njima ,napravila zalbu, koju sam poslala ravnatelju centra s punim imenom i prezimenom osobe koja je prijetila i istu takvu ministarstvu obitelji i trazila izuzece te osobe,gdje me je ravnateljuca odma zvala na razgovor,izvinjavala se .....dati ne duljim.Trazila sam suocavanje s tom osobom koja mi je prijetila pred ravnateljicom, i zamisli izgovor doticne,krivo shvacanje! Dijete ti ne smije oduzet iz razloga sto ne zeli ici ocu,i moja ti je preporuka da probas napravit sto i ja ,sad ta odluka da ono mora ici ocu, ti se slozi s njom jer jako se lose gleda kad ti tako nesto branis a to sto mali ne zeli ici gledaju kao tvoju krivnju jer smatraju da je to tvoj utjecaj ma koliko god dijete imalo godina.Probaj oprezno razgovarat sa sinom i objasni mu cijelu situaciju i sto bi se moglo dogodit jer sa 14 godina i takvo dijete je dovoljno zrelo.A oca tuzi i trazi kamate, i naravno ovrhu ak doticni dalje odbija jer je to njegovo zakonska duznost i nema sanse da to izbjegne koliko god to dugo trajalo.

I molim te ne moj slucajno vise razmisljat o nekom oprostajnom pismu,razmisljaj recimo kako je divno sto ti imas povlasticu da se svaki dan budis kraj svog dijeteta i jos nesto, dijetetu objasni da ga samo 4 godine dijele od punoljetnosti kad ce ono moc odlucit sto hoce a onda ga nitko ne moze natjerat na nesto sto ne zeli....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga tajna!

Hvala na odgovoru i hrabrenju. Tvoja i moja situacija su baš slične. Ja evo još ne mogu doći sebi od sinoć, na poslu sam i evo opet plačem, a očo mi natečene još od sinoć. Zamisli kako mi je bilo sinoć kad sam ušla u sobu da sina poljubim za laku noć, a on sav u suzama, jeca i kaže mi: mama molim te , ne želim u petak ići njemu. Danas ću nazvati osobu koja je zadužena za nadzor i reći joj da dođe sutra i da bude prisutna kad tata dođe po njega i da mu sin pred njom kaže da ne želi ići.

Kako se rješila tvoja situacija, da li dijete mora ići tvom ( nikako da bude bivši)?

Istina je da je dan pametniji od noći, sad već malo vedrije razmišljam, ali kad čovjeka uhvati žuta minuta kao mene sinoć, zna biti prekasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

VesnaG, a da probaš još danas otići u czss sa sinom i neka on izjavi i pred soc. radnicom, i pred pravnicom i pred psihologom centra, ako treba i pred ravnateljem da je on taj koji ne želi kod oca i neka kaže zašto to ne želi. Pa to je dečko od 14 god., trebali bi uvažiti njegovo mišljenje i želju. Ako on to ne kaže pred svima njima tebe će ''kriviti'', a raditi protivno djetetovim željama. Po konvenciji o pravima djeteta svako dijete ima pravo izraziti svoje mišljenje i ima pravo da ga se ne prisiljava na nešto što ne želi.

A i mislim da je po zakonu (ako se varam neka me netko ispravi) već dovoljno star da i na sudu može izraziti svoju želju i mišljenje koji bi se trebali uvažiti

 

p.s. poslat ću ti i pm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemoj čekati sutra nekoga tko će doći u nadzor jer možda nitko ni ne dođe, idi sa sinom još danas.

 

još nešto,kad sam ja vodila bitke sa czss-om rekli su mi da moje dijete nema pravo na oca, da joj kao šteti to druženje s njim i slične nebuloze. Ja sam tada odvela kćerku u czss i tražila da psihologinja obavi razgovor s njom. Nisam prisustvovala razgovoru, ali nakon toga više nisu tvrdile da susreti s ocem loše utječu na nju, već upravo suprotno. Dakle,uvažile su mišljenje 6-o godišnjeg djeteta,pa bi trebale i 14-o godišnjeg.

 

doduše,soc.radnica se mjenjala ovisno o tome kako vjetar puše, ali i to je bio mali pomak u svemu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Vesna,

rijetko kad se javljam u ovom forumu, ali nakon tvog posta, jednostavno moram.

Koliko god teško bilo, ne razmišljaj o oproštajnom pismu, jer u tvoim sinu živi budućnost. Misli na sebe sebe i svoje dijete. Ako baš moraš pisati - piši, ali piši dnevnik i razmišljaj o tome kako ćeš jednog dana svojim unucima ostaviti priču o ženi koja se znala boriti za sebe i za njihovog oca. Jel možeš zamisliti kao će oni biti ponosni ma tebe? Ja mogu.

Zato draga, za inat onima koji te žele slomiti budi jača od njih. A dok je teško - tu je Legalis!

 

Tebi i tvojima želim puno snage i radosti! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Vesna,pročitaj moj post i ja sam u sličnoj gabuli,meni je došla presuda da ču u zatvor ako dijete ne bude išlo ocu,a to nas čeka slijedeči petak ,njegov tata je u drugoj državi i ne viđa ga više od godinu dana a on je doveo do toga ,ne zove ga ne piše mu ,dojde u naš grad ode svom odvjetniku i ne javi se dijetetu,moj je mlađi od tvog ima deset i po,i neznam kako če to sve završiti.Moj je ostavio ceduljicu koju je zalijepio na vrata"mama molim te nemoj dozvoliti da moram iči k njemu",to sam priložila sudu-ništa,pokazivao mu je eksplicitne sdržaje na laptopu,ništa .On je bezgriješaja sam najgora majka na svijetu koja je branila kontakte...Ima nas još koliko vidim razmisli malo nije ni svako zlo za zlo,traži da se sin očituje na susu ,smatram da po dječijio konvenciji on to ima pravo,on i njegov tata su stranci, a njega tuži da ga ne uzdržava i ne posječuje.Puno sreče,i drago mi je -što nije lijepo za reči ali ima nas još sa sličnim problemima a nitko se ne pita što je tu dobro za dijete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vesnaG je napisao:

Pozdrav svima !

Zanima me još jedna stvar.

Meni i bivšem mužu, prije otprilike dva tjedna određena je mjera nadzora u trajanju od godinu dana, jer sin i otac ne kontaktiraju. A otac se nije puno ni trudio zadnjih godinu dana da ga vidi, ( izgovor mu da ne zna gdje živimo, jer sam ja preselila u drugi stan s partnerom s kojim sam u vanbračnoj vezi), a svaki dan prođe kraj našeg stana, vidi sina na balkonu, samo ga pogleda i ne kaže mu ni bog.

Ne plaća ni alimentaciju, samo se žali, razvlači sud, i kao što sam već pisala u drugim postovima, diže kredite da optereti listu, samo kako bi plaćao manju alimentaciju,(jer ima ženu mlađu 30 godina koja ne radi, a želi se modirati i glumiti damu, zato je i došla ovdje iz Bosne gdje je radila za 200 KM, tj. 800 kuna).

Sin ga naravno zbog svega toga ne želi viđati, jer mu se i prije još puno puta zamjerio. I danas na sudu nam kažu da sin "mora" njemu sad u petak, inače bi nam obadvoma mogli oduzeti dijete. Moj sin je evo sav tužan i van sebe i zamišljen otkad sam mu rekla da mora ići tati. Ne želi mu ići !!! I sad ja vas pitam, može li sud i czss natjerati dijete na silu da ide k ocu i na taj način priređivati djetetu šokove ??? Koji sud to ima pravo? Sin nije mala beba, ima 14 i pol godina, valjda zna da li želi ili ne želi ići k ocu! Mislim da sve ovo neće dobro završiti, jer nemam više živaca za bivšega i navlačenje s njim po sudu.

Razmišljam o najgorem, već smišljam i oproštajno pismo, ne mogu više.

 

poštovana VesnaG, donekle suosjećam s Vama, ali nikako Vas ne mogu podržati u Vašim stavovima. mogu razumjeti da je Vašem sinu teško zbog očeva ignoriranja, ali ne razumijem kakve on ima veze i na koji ga način emotivno pogađa činjenica da otac ima 30 godina mlađu partnericu koja se želi modirati i glumiti damu.

neplaćanje alimentacije rješava se sudskim putem, ovrhom, a podizanje kredita, kao i nezaposlenost, još nikoga nije spasilo od plaćanja alimentacije, pa tako neće ni Vašeg bivšeg supruga.

nadzor nad izvršenjem roditeljske skrbi najbolje je što je centar mogao učiniti u vašem slučaju, jer time se Vašem sinu omogućuje da iz prve ruke vidi kakva mu je otac osoba, a također, omogućuje mu se da sa ocem raspravi sve što mu smeta te da sam procjeni da li će i kakav će odnos s njim uspostaviti. mada Vam se sada ne čini lako, mogućnost da Vam dijete samo donese zaključke o svom ocu, na duži rok promatrano, najveći je dar koji mu možete dati. znam to iz vlastita iskustva. :-)

 

a što se tiče oproštajnih pisama...

davno mi je rečeno kako je za smanjivanje stresa jako dobro bacati staklene boce u kontejner i pri tom vrištati; ili otići u brda, gdje nikog nema, pa isto tako vrištati...obzirom da se po sudovima vučemo već gotovo deset godina(i kraj se još ne nazire), a još nisam napisala niti jedno oproštajno pismo, savjet možete prihvatiti kao provjereno dobar ;-) .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U potpunosti se slažem s pahuljicom i smatram da je nadzor u ovom slučaju najbolje što je CZSS, a u skladu sa svojim ovlastima, mogao odrediti.

Krajnje nevjerodostojno zvuči mi tvrdnja djetetove majke da je razlog djetetova odbijanja oca to što otac ima mlađu partnericu koja se želi modirati dok istovremeno djetetova majka također ima novog partnera!?

Od nedugo je u prodaji jedna vrlo zanimljiva knjiga od R. Warshak-a pa je pojedincima toplo preporučujem jer ćete u njoj naići na niz vrlo zanimljivih pitanja koja bi si svi mi kao roditelji trebali povremeno postavljati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gringo i pahuljicazg !

 

Možda je tako ispalo i čini se, jer mi se nije dalo opširno pisati i htjela sam samo sve što kraće opisati, naravno da ga sin ne odbija zbog ljubavnice, već zbog svih njegovih postupaka ovih godina. A moj partner nije novi, već "stari", i hrani moje dijete kojemu pravi otac ne daje ni lipu, već na sve moguće načine izbjegava plaćanje.

Ali neće još dugo,nadam se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije jednaka stvar kad dijete izričito odbija svaki kontakt ili kad ga jako želi pa mu se osporava, jer ovo potonje je prirodna potreba tijekom urednog psiho-fizičkog razvoja. Izričito odbijanje ukazuje na početne dvije mogućnosti: utjecaj onog roditelja s kojim dijete živi ili je protest na odnos prema sebi roditelja s kojim ne živi.

Nadzor vam pruža priliku pokazati kako se ne radi o slučaju A već slučaju B, pa se suzdržite iznošenja podudarnosti osobnih i djetetovih pogleda na oca, partnericu mu i život kakav vodi, a sve kako ne bi jednom netko mogao izvesti zaključak da na bilo koji način utječete na izgradnju djetetovog negativnog stava prema ocu. Bilo bi uputno da u bilo kakvom službenom razgovoru o djetetu ne spominjete detalje na način na koji jeste u svom prvom postu obzirom da će vam vrlo lako nalijepiti kako to izričete iz ogorčenosti slijedom svog problematičnog odnosa prema ocu djeteta i njegovom životu. Nadam se da ste to dobronamjerno upozorenje iščitali u komentarima iz predhodnih postova.

 

Sve ono u čemu niste vrlo hladne glave bit će procjenjeno kao vaša nestabilnost ili propust. Stoga, dokle god postoje zakonske mogućnosti da utjerate uzdržavanje djeteta i dok težište vaše priče o neuzdržavanju nije na načinu i radnjama kako to ostvariti- do tada će i vaša projekcija kako i na što otac djeteta troši novac biti doživljena kao vaš osobni problematičan odnos prema njemu nevezan prvenstveno uz (ne)uzdržavanje. U tom smislu povedite računa, a s ciljem manjka neugodnosti dalje...

 

Glede podizanja tisuću kredita i sl., nije vaša stvar opterećivati se takvim sitnicama uopće, a naročito nakon saznanja da je uzdržavanje djeteta naplativo prije takvih obveza bez obzira na vrijeme njihovog nastanka.

 

Jedino oko čega biste se zaista trebali živcirati jest ako imate namjeru.. biti mu jamac. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pametno newbie, pametno, slažem se s tobom i znam da će to ovdje biti slučaj B i da će i oni sa czss to vidjeti i sami kao što su ga i do sada već "pročitali" i puno puta uhvatili u laži. Jedino što mi je teško u svemu ovome biti "hladne glave", ali nadam se da ču izdržati. Strpljen, spašen, kažu ljudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vesna... hladna glava je ono što nerjetko treba mnogo, mnogo godina i nakon pravomoćnosti... jer uvijek iza ugla iskoči neki "biser", a sudeći prema trenutnom odnosu vašeg sina s ocem nije za očekivati da će neki čarobni štapić proraditi u mjesec, dva...

 

Zato, radije to shvatite kao permanentnu zadaću roditelja kojem je dijete povjereno. Nije uvijek jako ugodna, ali vjerujte da se isplati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mayyya, baš ste se iskazali. Zar bi dobra majka mogla smatrati da to zlo nije za zlo što otac nije došao vidjeti dijete? Pročitajte onu knjigu koju Gringo spominje (Otrov razvoda, Warshak), pa će vam možda biti jasnije koliko takve situacije unesrećuju dijete - bez obzira na sve što ste napisali, želim vjerovati da vam je dobrobit djeteta na srcu. Naravno da tu preduboku tugu dijete neće jasno izraziti, posebice ako majka podržava dijete u odbijanju oca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija