Jump to content

Rok u lipnju


zderonja

Preporučene objave

  • Odgovora 417
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

jooooj kasnim...do maloprije sam se raspakiravala...uistinu je do sada trajalo...pala sam...očekivno..no,nisam mislila da će to izgledati onako kako je izgledalo...padnem upravno totales zasluženo...nikad ju nisam kužila,doslovce meni je uprava španjolsko selo....i onda dočivim garačićku...još uvijek sam u čudu...kroz faks nisam imala problema sa kaznenim,učim 4 mj i u ta 4 mj ja sam učila kaznena i građanska,a sve ostalo slabo i zadnje dane...kazneno učila po knjigama,njenim skriptama i pitanjima....no,način kako je počeo kp i kpp-doslovce sam od šoka umukla-a to se meni jako rijetko događa...a šokirao me način kako se cijenjena sutkinja obraćala kolegi iz zadra i meni....ne znam,bila sam duboko uvrijeđena jer su uistinu pljuštale teške riječi...ne znam zašto ali ja sam očekivala nekakvu razinu i finoću...i tako oborila je kolegu i mene oba...nekako sam pri izlasku iz one zgrade zaključila da je to to što se tiče mene i pravosudnog...(teško mi je sa gotovo 35 godina šutjeti na nečije uvrede,a svjesna sam da buntom ne bi napravila ništa....)...No, nešto se pobunilo u meni i zaključila sam-izlazim opet za 6 mjeseci!!!! nema predaje!!!!!!!!!Gotovo zaboravih moj horor je započeo kad sam u razgovoru o presudi-iskreno priznala da nisam pročitala cijeli spis...gospođa sutkinja je pitala zašto,a ja opet iskreno-zato što sam dobila preobim spis....i cirkus je tu otpočeo...nego,tko šiša pad shvatila sam da imam divne kolege...zato,hvala svima na svemu!!!!!!!!!! :hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bumblica je napisao:

i onda dočivim garačićku...još uvijek sam u čudu...kazneno učila po knjigama,njenim skriptama i pitanjima....no,način kako je počeo kp i kpp-doslovce sam od šoka umukla-a to se meni jako rijetko događa...a šokirao me način kako se cijenjena sutkinja obraćala kolegi iz zadra i meni....ne znam,bila sam duboko uvrijeđena jer su uistinu pljuštale teške riječi...ne znam zašto ali ja sam očekivala nekakvu razinu i finoću...i tako oborila je kolegu i mene oba...nekako sam pri izlasku iz one zgrade zaključila da je to to što se tiče mene i pravosudnog...(teško mi je sa gotovo 35 godina šutjeti na nečije uvrede,a svjesna sam da buntom ne bi napravila ništa....

 

ja dobila garacicku i nisam odsutila na njene uvrede!!

jednostavno nisam mogla!!

mislim da kultura, nazalost, nije jedna od njenih vrlina!! :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uhh... bumblice :-( :tuzan: :place:

Na moju veliku žalost, dobrodošla u klub.

Ne znam, ispričavam se zbog eventualnog neprimjerenog zaključivanja, ali... prema osobnom iskustvu i prema iskustvu slušanja s ispita, zaključila bih da je određeni broj "kaznenjaka" - Garačić, Klier, Baranović, izrazito neugodan u ispitivanju, nastupu... čak postoji i tendencija "iživljavanja" i podastiranja moći - što držim velikim i karakternim i profesionalnim minusom, pogotovo ako s kaznenim i kaznenim postupkom ispitanik nema konkretnih iskustava.

Ali... nema odustajanja!:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još bih samo spomenula moje iskustvo s presudom.

Pročitala sam ovdje na Legalisu nečiju preporuku u vezi pisanja presuda kako je olakotna okolnost pažljivo pratiti napomene na omotu spisa i ako se vidi oznaka "uvjetna osuda istječe ---- datuma", sukladno tome postupiti, jer to olakšava presuđivanje=to je naputak da se presudi najsličnije realnoj presudi realnog suca.

E, pa ja sam kao mali Tošo tako štreberski postupila :-D (jer mi je to bila hmm prva kaznena presuda u životu), ali... za Kliera je to bilo debelo pogrešno, jer me upravo isljednički ispitivao zašto optuženika nisam ostavila u zatvoru!!!

Priče koje sam čula na pisanju presude bile su i "stanoviti XY je kod smetanja presuda naveo PRESUDA umjesto RJEŠENJA itd... a prošao je..." :-?

Dakle, sve je relativno, sve treba uzeti cum grano salis...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bumblica je napisao:

jooooj kasnim...do maloprije sam se raspakiravala...uistinu je do sada trajalo...pala sam...očekivno..no,nisam mislila da će to izgledati onako kako je izgledalo...padnem upravno totales zasluženo...nikad ju nisam kužila,doslovce meni je uprava španjolsko selo....:

 

Baš mi je žao kad se netko javi sa ovakvim iskustvom... Htjela sam ti samo reći nešto vezano uz Upravu - tri puta sam je počela učiti i nikako!!! U petak (dan prije ispita) iz skripte sam izvadila 30-ak pitanja koja se najviše ponavljaju, sjela i učila (prije toga popila Red Bull!?) - prisilila sam se da naučim tih tridesetak pitanja, jer jednostavno ja Upravu ne razumijem!! I to je bio pun pogodak! Jer da nisam naučila Upravu pala bi cijeli ispit (ovako sam dobila parcijalu).

 

Znam da sam imala i sreće, ali sam se uspjela i prisiliti na to učenje Uprave...

 

Sretno sa učenjem! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može biti,jer cijenjena sutkinja mi je čak nešto rekla kako ne zna mogu li spremiti kazneno i u dodatna 4mj....no,zbunjuje me to što mi je tajnica na izlasku rekla da je ispit-za mene- tek za 6 mj....i sad ,kao ja trebam znati!?Možda bi bilo bolje da je za 6 mjeseci,stignem se do tada iznova psihički pripremiti za torturu.... :glavomozid::neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

metuzalemka je napisao:

 

.....prema osobnom iskustvu i prema iskustvu slušanja s ispita, zaključila bih da je određeni broj "kaznenjaka" - Garačić, Klier, Baranović, izrazito neugodan u ispitivanju, nastupu... čak postoji i tendencija "iživljavanja" i podastiranja moći - što držim velikim i karakternim i profesionalnim minusom, pogotovo ako s kaznenim i kaznenim postupkom ispitanik nema konkretnih iskustava.

Ali... nema odustajanja!:palac:

 

I ja se uključujem u klub kažnjenih kod "kaznenjaka"...

Naime, g.Klier o kojem je napisano mnogo lijepih riječi,ponašao se toga dana naprosto suprotno. Od samog početka nije krenulo kako treba, kako se nije predstavio, kad je ušao, na pitanje što ste pisali u presudi, pitala sam kojoj, i sve je krenulo nizbrdo, jer ne poznajem tu veličinu. Kolegicu s kojom sam polagala, prekinuo u odgovoru i uputio van, s vrlo podcjenjivačkim stavom i pratećim tekstom... dakle, u sred ispitivanja, što me je šokiralo... a onda je počeo mene rešetati,hladno i brzo... nakon nekoliko dobro odgovorenih pitanja, blokirala sam se,od šoka i njegovog izrazito neugodnog stava, nisam se mogla opustiti, vidio je to, no imam dojam da je u tome uživao.

Bila sam preumorna nakon prethodnih dana i pisanja presuda, u prostoriji sa 30 kolega, na 40 stupnjeva, bez klime... a koju su upalili tek kada mi odemo van. Nikad se nisam gore osjećala ni psihički, ni fizički... kao da je nešto umrlo u meni.

mislim da toga dana nitko nije položio, možda jedan.

Ne znam da li ću smoći snage i volje, ponovo sve to proživjeti... čemu sve to :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a xenice... :tuzan:

bas mi je zao :-(:-(:-(

 

ali, nemoj odustajati!nikako!mozda te iduci puta zapadne raso!

 

a stvarno ne mogu vjerovat da se neki niti ne predstave! kako bi mi znali tko je tko?

 

nama su se svi predstavili, a miletic i krileticka nas i pitali gdje radimo (miksic je to pitao tek na kraju).

 

inace, suce vsrh mozete vidjeti na stranicama vsrh:

 

http://www.vsrh.hr/EasyWeb.asp?pcpid=42

 

samo kliknete na ime

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sue je napisao:

 

inace, suce vsrh mozete vidjeti na stranicama vsrh:

 

http://www.vsrh.hr/EasyWeb.asp?pcpid=42

 

samo kliknete na ime

 

draga sue,

nećeš vjerovati bila sam na toj stranici,fotografija g.miletića je očito iz mlađih dana...to se odmah može zaključiti s obzirom na god. rođ. A kako na netu nikako nisam našla fotografiju g. kliera ostala sam paf, onako zbunjena, nisam bila sigurna jel to miletić ili...no, bilo, pa prošlo.

Remenarić je upravo onakva kako je opisuju, elokventna, kulturna,neposredna, odmah se predstavila i od nas isto zatražila, ako zapneš, pitanjem i razgovorom te animira i ti se svega sjetiš, ako si učio. Rekla mi je: položili ste, vas neću više pitatii, i obratila se drugoj kolegici.

Ni buljan se nije predstavila, no nju sam prepoznala s fotografije...

Osnovna kultura nalaže da se pri prvom obraćanju kaže:

dobar dan, ja sam Mujo Hasić i ispitivaču vas predmet .... no, to neki od njih očito nisu doma naučili...

dakle, ....i oni nešto ne znaju :smijeh:

slijedi godišnji od dva dana :skakuce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma dala sam link ako netko mozda nije znao za to - nije se odnosilo na tebe, vec na one koi tek idu na p.i.:-D

 

za drzavne odvjetnike ne znam jel postoji tako nesto, mislim da je na stranicama dorh-a samo slika mladena bajica, ali ne i zamjenika koji zapravo ispituju tak da niti ja nemam pojma kak klier izgleda.

 

ma miletic izgleda tocno tako, ne bih rekla da je to slika iz mladjih dana, samo sto je tu nasmijan pa ga je zato teze prepoznati :smijeh:

 

lijepo se odmori na godisnjem ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija