Jump to content

Rok u lipnju


zderonja

Preporučene objave

I još nešto.Ja sam imala na raspolaganju manje od 2,5 mjeseca i prošla sam bez problema.Osim toga, mama sam 2-godišnje djevojčice i nisam mogla učiti vikendom kao ni preko tjedna poslije 17 h,ali nisam imala izbora jer su me stavili prvi dan.Svi ispitivači non stop vrte svoja pitanja,a ista sam radila svega par dana.Vjerujte mi, to se može jer sam prosječno inteligentna osoba.Ljudi koji padnu STVARNO NE ZNAJU!!!!Želim razbiti glupe prerasude glede tog ispita jer sam ga i sama slušala 3 puta prije nego što sam izasla.Kolege koji su pali nisu znali razliku ništavog i pobojnog pr. posla, nabrojati razloge za oslobađajuću presudu, koliko traje dugotrajni zatvor, povlačenje tužbe i sl.No i kad su izvalili takve gluposti, progledalo bi im se kroz prste. NITKO,NITKO,NITKO Vas neće srušiti jer ne znate odgovor na koje pitanje,ali ne može se tolerirati elementarno neznanje.Kolegica nije znala nabrojati jedan razlog za materijalne nedostatke stvari sutkinji Lovrić.Ona je prešla preko toga i postavila joj bar 20ak pitanja,ali ona na nijedno nije dala zadovoljavajući odgovor. Meni je jasno da postoji užasan stres i trema jer sam ga i sama prošla,ali rijetki su oni koji skrivaju ogroman potencijal koji ne mogu pokazati zbog stresa, već uglavnom ljudi NE ZNAJU.Učila sam cca 2 mjeseca i znam da većina nema taj luksuz, ali ispitivači (SVI) su zaista tolerantni i ako netko i bude bezobrazan pa sruši, to nije zbog jednog odgovora, već zobg ukupnog dojma onoga koji odgovara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 417
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Hej Sue hvala, a i tebi Betty.

Uglavnom Zg ne znam ali sutra moram tamo pa cu pogledati i gdje je Ministarstvo i gdje mi je hotel.

A danas sam završila gp drugi put pa sam ful happy, sad mogu na kp i kpp a gpp na kraju, gpp mi je najgori, a kpp mi nekako najlakše pada iako moram priznati da sam ga na faksu polagala 8 mj kod Pavišića, a sad sam ga prošla u 10 dana, ali vidjeti ćemo kako ce biti sa ponavljanjem.Uglavnoim ja ću biti sretna ako sve na kraju prođem 2 put, moram priznati da ipak još ne učim po pitanjima iako npr nisam prošla vrijednosne papire jer mi ispitivači u komisiji nemaju ni jedno pitanje o tome .A ovrhu ni pogledala,ali u komisiji su mi Crnić i JEsenkovič.Jesenković to uopće ne pita, a Crnić ima par pitanja. organizaciju jučer počela.Moram priznati da mi organizacija nije teška iako sam imala averziju i jedva sam se natjerala da to učim, i odlučila sam je svaki dan 1 h ponavljati do ispita, tj 1 h učiti a 1h ponoviti ono što sam prije naučila, pa ću tako valjda sve zapamtiti.

Što se Garačičkine skripte tiče znam da ih je više, ali moja baš i nema greške i ima nekih 50 strana i čini mi se ful ok, iako ne ide po redu.Mislim da je ova novijeg datuma.

 

E da tko zna koliko Crnić ide u detalje kod ovrhe? i Što se tiće Svedrovića i Kosa trebam li učiti Zakon o mladeži?

lakše mi je ovako nego opet izgubiti sate na forumu tražeći o tome informacije.

 

I da Sue imaš pravo za obnovu.JA imam neki pročišćeni tekst sa fus notama i objašnjnjima i tamo to isto piše.

 

JUesam vas udavila?

:smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za probavanje cokolada - nema problema :-D , uvijek sam tu

 

kaj se garacickine skripte tice, imam novu, koju sam sama cistila prema njenim najnovijim predavanjima sa seminara iz 2009., ima 49. str.

 

nema u njoj npr. amnestije i pomilovanja, rada za opce dobro na slobodi i pravnih posljedica osude, tako da ipak treba procitati prvih 90. clanaka kz-a, no bez te skripte kod nje tesko cete se snaci jer ima dosta stvari iz teorije koje u kz-u ne pisu (prividni stjecaj, uzrocna veza, vrste zabluda..), a ona ih pita.

 

tko ju treba, nek javi!

 

za crnica ne znam nis`, osim da pita sto se dostavlja uz poziv za glavnu skupstinu dd :smijeh: , navodno neku curu rusio na tome (iako ne vjerujem da samo zbog toga,al` ok)

 

kos i nije previse spominjao zsm, ali je spominjao dosta zuskok i krunskog svjedoka, pa da ce te predmete suditi 4 zup. suda - os, ri, zg, st, uvijek vijece od 3 suca. zadrzavanje se moze odrediti za jos 48 sati (znaci, 72 + 48), a pritvor za jos 6 mj, znaci ukupno u istrazi moze trajati 12 mj.

 

za mladez je rekao npr. da su rokovi za pritvor upola kraci, da nema sudjenja u odsutnosti,da je vijece porotnika sastavljeno od osoba razlicitog spola,mozda jos nesto, ali se sad ne mogu sjetiti :-D

 

 

grbin bi rekao: kolege i kolegice, jesam li vas upropastio :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Superkoka, ima bit da nisu svi baš super koke....ja sam učila četiri mjeseca, i nisam imala tvoju sreću da mi se ne izmjeni komisija, i krenula na pravosudni sa entuzijazmom slušajuići dva puta prije ugodne ispitivače kako toleriraju i nebuloze, ali mene je dopao Vičić, kojemu sam btw od dvadesetak pitanja odgovorila svaki na koji je imao neki svoj nervozni komentar, a i Sučević u kombinaciji pa smo nas troje lijepo pali cijeli ispit iako su nas preostala tri ispitivača pohvalila, mislim da tvoji komentari ne bi bili ni približni da si prošla što i mi:)

al meni drago da nisi, mi smo preživili, drugi put ćemo proći. Čestitam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Somuch, što se je točno dogodilo kod Vičića, jel ti se taj član komisije izmijenio?

Imam u komisiji Vičića, i stravično me je strah. Radim po njegovim pitanjima, i interesira me zbog čega te točno rušio-da li je tražio nešto više nego u zakonu? Ovako kad gledam njegova pitanja, čini mi se da traži jako puno nabrajanja.

A Sučević-da ne pričam, sam se molim Bogu da ako mi se i svi ostali izmijene, samo da mi ne dođe on, jer sam učila po Klariću, a zakone sam samo škicnula.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam još jedno pitanje, svima koji ste bili na ovom roku. Koliko su vam se mijenjali članovi komisiji, i tko je došao umjesto njih? Mislim da sam negdje pročitala komentar na forumu da ako se u ovom roku mijenja komisija, da će najvjerojatnije uskočiti član iz druge komisije od tog dana, pa bih htjela znati da li je to stvarno tako i u praksi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

So much, moje iskrene isprike.Ako pomnije pročitaš moj komentar, vidjet ćeš da ipak postoje rezerve.Jasno mi je da su ispitivači ponekad neugodni i da se svakom može dogoditi peh.Imaj na umu da sam znala tko mi je u komisiji i da se ista nije promijenila,ali da ispitivače BOŠNJAKOVIĆA i PIČULJANA nikad nisam ni vidjela niti sam za njih imala jedno pitanje jer su sad prvi puta pitali na roku,a ja sam bila prvi dan -15.6.Moj komentar je zapravo trebao djelovati ohrabrujuće na sve koji izlaze sad na ispit jer je očito tvoj slučaj velika iznimka.Slušala sam ispit nekoliko puta i ljudi koji su pali, pali su s razlogom.Da ne govorim da je Miljević pitao kolegu da izabere da ga sruši kpp ili kp jer ga nije htio rušiti i jedno i drugo,a ovaj nije znao ni što je uvjetna osuda ni od čega se sastoji presuda.Ista stvar je bila kod Lovrić i to u 2 navrata.Kolegica nije znala ni trgovačko ni stečaj,a bome ni građansko( ni smetanje posjeda, ni izvanugovornu odgovornost za naknadu štete),a sutkinja ju je srušila sam jedan predmet.Dakle, ljudi samo hrabro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pustite priče!Naravno da Vam se može dogoditi peh,a vi ste sve odlično naučili.Isto tako ste mogli biti na letu iz Ria u Paris,ali avionski letovi su još uvijek najsigurniji način prijevoza i ljudi lete svaki dan.Slušala sam ispit 4 puta i svi koji su pali, nisu znali.A kolegi(ici) so much još jednom isprike jer svako pravilo poznaje iznimke.Ja sam tu da Vas kao jedna osoba koja je to prošla motivira,a ne da se pridružim kolektivnom širenju panike!Drž'te se!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi moji, ja sam na poslu i umjesto da sa primjenjujem to silno znanje, ja po skrivečki gledam legalis.NITKO NE MOŽE SVE ZNATI!!!Evo Vam primjer, mene je Lovrić pitanja sljedeće :"Kolegice, što ako na mjenici piše više različitih iznosa?Koji je mjerodavan?"Ja sam samo zazujala jer stvarno nisam znala i rekla da je mjerodavan onaj koji je zadnji napisan da bi me ona ispravila i rekla da je mjerodavan onaj koji je najveći te prešla na drugo pitanje. Dakle, ne možete sve znati i potpuno je normalno da Vas uhvati panika kad gledate pitanja,ali ne možete ostati bez riječi ako Vam se postavi tako općenito pitanje kao što je smetanje posjeda. Osim toga ,moram napomenuti NEŠTO JAKOOOOOOOOOOOO VAŽNO!!!Navodno je jedan ispitivač rekao da je rok u 6.mjesecu poseban jer je previše ljudi i da se neće tolerirati neznanje.TO JE NOTORNA LAŽ!!!!Ovo je rok kao i svaki drugi.Samo s više ljudi.Nas je bilo troje i svatko je dobio svojih 5 minuta da iole pokaže da je učio.Dapače, rekla bih da je ovo rok gdje će se ako treba, progledati kroz prste!SRETNO!!Javim se ja još da Vas bodrim!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Superkoka znam da je tvoj komentar bio ohrabrujući za kolege...ja sam i prvi put išla, a i drugi put ću ići sa optimizmom....ali nemožemo generalizirati pa reći ljudi dovoljno je učiti dva mjeseca, oni koji su pali STVARNO NISU ZNALI, etc,etc. Ja sam također nekoliko puta slušala ispit, jedan put i Vičića koji je curu pustio a da nije ni osnovne pojmove znala! Mislim da pravosudni nije bilo koji drugi ispit, pa da bi mi trebali ovisiti o volji ispitivača...mi smo doduše imali peh pa su nam se izmjenila tri ispitivača, ni to nebi bio problem, da nisu stigli Vičić i Sučević. Sve što me Vičić pitao odgovorila sam, ali bi on odmah počeo svoju poznatu viku, čak me pitao i neka nabrajanja, ja fino nabrojila sve iz zakona(po kojemu sam i učila), a on kolegice još, jer vam moram stalno nešto dodavati, da bi nakon nekoliko sekunda ponovio ono što sam ja prvo rekla...Gospođu Knežević koja se isto promijenila sam bez problema položila iako i ona ima specifičan način ispitivanja, za razliku od ostalih ispitivača iz tog područja...Sučević mi bio zadnji, bila sam uvjerena kao i slušaći da sam do tada sve položila...tražio je definicije iz zakona, a ja sam učila po Klariću i ruku na srce bio mi je zadnji ispitivač, uspio me sluditi da ja nisam znala što me pita...vratio bi nas on građansko i sve bi bilo ok, da Vičić nije bio predsjednik komisije i odlučio da ni njegov predmet nismo dobro spremili(iako sam upravo gpp najviše radila u praksi:(). Kad se pripremiš na njegova pitanja i kad je dobro raspoložen, onda nema problema....ali kad je u pitanju pravosudni meni je to apsurd jer ne učimo samo jedan predmet, nego more gradiva da bi ovisili o stjecaju okolnosti i lošem danu vremešnih ispitivača! Drage kolege nemate se što plašiti, ja sam i nakon ovog neugodnog iskustva, mišljenja da su to stručni i ugodni ljudi, a iznimki uvijek ima, Bog im dao zdravlja i lijepu penzijicu, neka mlađima daju priliku:) :amen: :idemo::crvenikarton:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marijanaj je napisao:

ej .. ne razumin kako si mogla pasti sve ako si pala gp i gpp. to su 2 predmeta.... a obično ne smiš više od 2 past i ne smiš oba past kod istog ispitivača, pa nije valjda da te vičić bacija oba predmeta....

 

 

nije istina da ne smijes past oba kod istog, vidio sam kad je cura pala KP i KPP pa nije pala zbog toga cijeli ispit :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

so much,citsm i mogu samo zamislit kako ti je..pohvale na optimizmu:)

 

molim te mozes li nam samo rec da li su ti sucevic i vicic bili u alternativnoj ekipi ispitivaca za taj dan?

 

ja sam isto procitala negdje da se eventualno izmjene ispitivaci iz druge grupe predvidjene za taj isti dan...

 

 

:place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam odgovarala u ovom roku. Neznam da li nas je Sučević bacio oba predmeta ili Vičić, uglavnom nam je rekao da smo pali više od dva predmeta, a kad ti se zacrni sve ne stigneš ni pitati, ova ostala tri predmeta nismo mogli pasti, kad su nas ispitivači pohvalili:)

Nećemo više o lošem, nadam se da će ovaj rok biti pozitivan, pozz!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

somuch je napisao:

Superkoka znam da je tvoj komentar bio ohrabrujući za kolege...ja sam i prvi put išla, a i drugi put ću ići sa optimizmom....ali nemožemo generalizirati pa reći ljudi dovoljno je učiti dva mjeseca, oni koji su pali STVARNO NISU ZNALI, etc,etc. :

 

Prije svega, somuch pozdrav. :mase2: Logirala sam se da te podržim.

 

Sjećam se kako sam se uzrujala kad sam čitala kako su te rušili...Zaista, slažem se, ne treba generalizirati. Ja nisam imala spomenute ispitivače, ali recimo, imala sam Miletića i Baranović. E stvarno mi nisu sjeli. Uopće nisu bili ljubazni, korektni, ok itd. kao što sam to negdje tu čitala po legalisu. Eto, na mom roku su bili nabrijani i osorni. To me strašno iritiralo, ali sam se skulirala. Taj dan su naravno i rušili, ja sam ipak uspjela bez obzira na njihovo famozno raspoloženje.

 

Na stranu njihova ekspertnost, to im nitko ne osporava, ali ispada stvarno da kandidati kod nekih ispitivača ovise o tome na koju nogu je taj ustao to jutro, a to nije u redu. Kome se ne da, frustrira ga, nek ode i pusti da ispituje netko kome se da i tko se zna kontrolirati. Ovako ispada da im ljudi služe za liječenje frustracija.

Somuch, želim ti da se što prije riješiš ispita. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da vas utješim,moja kolegica je isto učila samo po knjizi pa prošla uz pohvalu kod istog ispitivača, ne znam o čemu to ovisi, tekla bih najprije o raspoloženju samog ispitivača.

I u knjizi prema mom mišljenju ima sasvim dovoljno zakonskih definicija, a ne znam koliko ima smisla učiti samo zakon napamet i bez razumijevanja, odnosno komentara iz knjige. Smatram da je vremenski nemoguće istodobno sprmati cijeli pravosudni, pa uz to još i zv, zoo i zzk i knjigu od 780 stranica.

Ispravite me ako griješim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam dosta iskustava s doticnim, jer sam kod njega pao a onda opet kod njega dospio pa popravak. Prvi put sam ucio po knjizi, naucio sam one definicije iz knjige kao i nabrajanja, no na ispitu sam pao jer mu te definicije iz knjige nisu odgovarale. Imao je i dosta prakticnih pitanja, npr. na sto biste upozorili stranku kod ugovora o nagodbi, kako biste dokazali vlasnistvo kod kupoprodajnog ugovora kod nekretnine ako niste upisani u zk i sl. Nakon popravka me pitao sto je bilo prvi put, zasto sam pao i kod koga? Pa smo dosli i na temu knjige, te mi je rekao da on smatra da je lakse ucit po zakonu, a da je knjiga preopsirna. U neku ruku i ima pravo, obzirom na nacin ispitivanja, puno je bolje kombinirati pitanja sa zakonom, jer onda naucis tocno ono sto on trazi. Samo problem je u tome sto kad ucis jos ne znas tko ce ti biti u komisiji a ima ispitivaca koji vise pitaju po knjizi, npr. damjanovic.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast!!!Ali stvarno svaka čast!!!Strašno poštujem ljude koji sami kažu da nisu znali pa su zato pali jer je uglavnom drugačija priča.Ja sam slušala djevojku koja nije znala kaznu dugotrajnog zatvora,a da ne govorim o bilo kojem težem institutu kp-a i kpp-a,a zatim se čudila ko pura dreku zašto je ona zapravo pala.Žderonja, držim ti fige da sljedeći put prodjes bez obzira koliko ćeš znati samo zato što si VELIKI ČOVJEK!!!Takvih priča treba više na ovom portalu jer još uvijek mislim da od hrpetine ljudi koja polaže taj ispit svaki mjesec, slučaj so much je zaista iznimka i svi vi koji sad izlazite na ispit ne bi trebali zabrijat na tu depresiju (kao da Vam vaša vlastita nije dovoljna).Ljudi, taj ispit polažu sasvim prosječni ljudi,a ne lumeni,a vi ste se svi već dokazali samim time što se završili faks!!!Stoga završavam ovaj post jednim citatom iz Alkemičara :"Only thing we have to fear is fear itself"!Stoga ljudi, još jednom kažem HRABRO!I da-neki ispitivači vole pogledati presude,ali ako pokažete da razumijete osnovne pojmove, neće Vas zbog toga srušiti.Djevojka je kod KOSA čovjeka proglasila krivim za djelo iz čl.311.,a počinio je ono iz čl.275. pa nije pala.I to je to!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

d3t3nt0r je napisao:

imam dosta iskustava s doticnim, jer sam kod njega pao a onda opet kod njega dospio pa popravak. Prvi put sam ucio po knjizi, naucio sam one definicije iz knjige kao i nabrajanja, no na ispitu sam pao jer mu te definicije iz knjige nisu odgovarale. Imao je i dosta prakticnih pitanja, npr. na sto biste upozorili stranku kod ugovora o nagodbi, kako biste dokazali vlasnistvo kod kupoprodajnog ugovora kod nekretnine ako niste upisani u zk i sl. Nakon popravka me pitao sto je bilo prvi put, zasto sam pao i kod koga? Pa smo dosli i na temu knjige, te mi je rekao da on smatra da je lakse ucit po zakonu, a da je knjiga preopsirna. U neku ruku i ima pravo, obzirom na nacin ispitivanja, puno je bolje kombinirati pitanja sa zakonom, jer onda naucis tocno ono sto on trazi. Samo problem je u tome sto kad ucis jos ne znas tko ce ti biti u komisiji a ima ispitivaca koji vise pitaju po knjizi, npr. damjanovic.

 

 

Da to me još zanimalo: na što bi trebalo upozoriti stranku prilikom zaključeja nagodb? Ako netko zna odgovor unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sash je napisao:

 

Da to me još zanimalo: na što bi trebalo upozoriti stranku prilikom zaključeja nagodb? Ako netko zna odgovor unaprijed se zahvaljujem

 

 

odgovor je da moras upozoriti stranku da se zbog prekomjernog ostecenja ne moze pobijati ugovor o nagodbi...to ti je odgovor 110% jer me to pitao i na popravku i bio je vrlo zadovoljan s tim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odgovor za marijanuj:

rekli su nam tocnu komisiju 2. dan pisanja presude!

promijenila se samo org. pravosuđa: umjesto hamarić je došla remenarić (sa tim da su curi koja je samnom odgovarala rekli da je gornja komisija, a bila je donja)!! :misli:

pitanja (kojih sam se mogla sjetiti sam već stavila), ostale budem uskoro!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marijanaj je napisao:

kako biste dokazali vlasnistvo kod kupoprodajnog ugovora kod nekretnine ako niste upisani u zk i sl. a što na to pitanje triba odgovorit...

 

jel to samim ugovorom....

 

moras dokazati pravni temelj stjecanja, a to moze biti ugovor, zakon, odluka suda ili druge nadležne vlasti i nasljeđivanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žderonja I'm so so so so so so sorry 4U!

Znam kako ti je? Ne, neznaš ! Oooo znam...... :neznam:

Bit će to sve ok, drugi put, prvenstveno što ćemo mi bit sigurniji u znanje i nastup....

Nika pozzz! :mase1: puno mi je značila potpora i prvi put, a lijepo je vidit da i vi koji ste položili, i dalje bodrite nas:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja po pitanjima...isprintala pitanja ispitivača od zadnjih godinu i po, dvije i odgovorila na njih pisano i sad imam otprilike 100 strana tih pitanja i gonim po tome.Ali svaki put mi se čini da ih prvi put vidim...inače 4.7. mi je stratište pa javim jel ovo sa pitanjima bila dobra odluka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je isto taj tandem na ispitu, ali ja polažem tek krajem mjeseca i već mi je sad zlo kad se sjetim, a GP Lovrić moja sreća je prevelika, ali šta je tu je preživjet ćemo svi mi nekako. joane puno sreće i glavu gore. šta je najgore šta nam mogu napravit, izvrijeđat da ništa neznamo, kao da nam otkrivaju toplu vodu!!!! ali bilo bi smiješno da mi znamo ono što oni znaju jer je iza njih već puno godina prakse, rada i iskustva.

 

još jednom Joanne i svi ostali koji uskoro izlazite glavu gore i samo hrabro :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

who je napisao:

inače 4.7. mi je stratište pa javim jel ovo sa pitanjima bila dobra odluka...

 

Evo i mene da ti se javim, i meni je rok 04.07., i trenutno ponavljam (ili učim po pitanjima). Jedino ne znam što će biti ako mi postave koje pitanje van onih koje sam izvukla (kraj 2008 i 2009).

 

Ako bude sreće i ne promijeni se komisija, biti će dovoljno, a ako ne.....

Kako stojiš sa raspoloženjem?

Pozdrav! Vidimo se na pismenom!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

conquest nadam se da ti znaš napisati presude jer ja jedva da znam napisati svoje ime...za raspoloženje ne pitaj-zrelo za eminentne psihijatrijske ustanove i to zatvorenog tipa...ja sam isto skinula pitanja samo iz 2009. i 2008 god., a ni na ta ne znam odgovoriti tako da mi je sva druga ići skidati sience fiction... e,i htjela sam pitati da li netko zna da li te u komisije stavljaju po abecedi(po prezimenu i tako to-ono u prvu komisiju od A do...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

who, imas pitanja od bosnjakovica, kad otvoris forum pravosudni ispit, ides gore na podforumi, pitanja za pravosudni ispit, kad udjes, pitanja lipanj/srpanj, imas od 15. i 19.6.!

navodno je super, nema trik pitanja, ne pita uopce ovrhu, a vidjela sam da vrti ista pitanja iz obiteljskog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:smijeh:

 

ma to je teska ovisnost :-D

 

jedno pitanje - paricijski rok. kaze tu meni da pocinje teci prvog dana nakon dostave prijepisa presude tuzeniku koji treba tu cinidbu napraviti, jel, i uglavnom traje 15 dana. dok ne istekne, nema ovrhe. e, sad, da se to mozda ne odnosi na II. stup. presudu? pa sto se ne racuna paricijski rok od pravomocnosti? a I. stup. presuda, koliko je meni poznato, postaje pravomocna kad istekne rok za zalbu (osim ako nemamo slucaj da su se stranke odrekle).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pogledaj čl.328. st 3 zpp

 

paricijski rok i pravomoćnost se ne smiju miješati. paricijski rok je vezan za ovršnost odluke, dok je pravomoćnost vezana uz nemogućnost ulaganja pravnog lijeka. paricijski rok teče od dostave presude tuženiku, a pravomoćnost za svaku stranu teče različito odnosno od dana dostave svakoj ponaosob. paricijski rok može biti i duži, ali je uobičajeno da je isto 15 dana. tako da ovršnost i pravomoćnost nastupaju u pravilu, i to kod kondemnatornih presuda, istodobno.

 

presuda može postati formalno pravomoćna, ali da još nije protekao paricijski rok, npr. tužitelj primi presudu prije tuženika te mu istekne rok od 15 dana, presuda je prema tužitelju formalno pravomoćna, ali presuda još nije stekla materijalnu pravomoćnost, jer presuda nije prema tuženiku stekla formalnu pravomoćnost.

 

 

II st presuda postaje pravomoćna dostavom presude stranci jer se na II st presudu ne može uložiti redovni pravni lijek, a paricijski rok teče kako je navedeno u preinačenoj II presudi. (paricijski rok je zakonom određen i to na 15, 8 i 3 dana, može i duže za činidbe koje se ne sastoje u novčanom davanju

 

 

ili tako nešto, valjda, ma neznam, ja bi to rekla i nadala se najboljem.... :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

super objasnjeno :palac: , znala sam da to nije isto, ali me mucilo jel se ta dva roka uglavnom poklapaju, ili ipak paricijski tece nakon pravomocnosti :smijeh:

ovrha mi je i inace slaba strana, moram se i nje primiti jer mi je miksic u komisiji.

 

evo, nasla sam i u oz:

 

 

"Ovršnost odluke

Članak 23.

(1) Sudska odluka kojom je naloženo ispunjenje tražbine na neko davanje ili činjenje ovršna je ako je postala pravomoćna i ako je protekao rok za dobrovoljno ispunjenje. Rok za dobrovoljno ispunjenje teče od dana dostave odluke ovršeniku ako zakonom nije drukčije određeno.

(2) Sudska odluka kojom je naloženo ispunjenje tražbine na neko trpljenje ili nečinjenje (propuštanje) ovršna je ako je postala pravomoćna, osim ako je u ovršnoj ispravi određen poseban rok za usklađivanje ponašanja ovršenika s njegovom obvezom"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Živili ljudi!

 

Zanima me par informacija od kolega koji su do sada

bili na roku u lipnju.

 

Je li bilo promjena u komisijama?

Koliko kandidata odgovara istovremeno?

 

I najvažnije, je li možda nešto blaži kriterij? Da li se toleriraju nepotpuni odgovori, nesigurnost i.t.d.?

 

Nisam do sada nikada slušao, prvo ću sebe poslušati,:-D nisam se htio bedirat vlastitim neznanjem, a sad vidim da bi možda bilo bolje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E da, i ja bih voljela dojmove kolega koji su ovu srahotu već prošli ili su je pak slušali.

Kako to uopće funkcionira sa dvije komisije, gdje je toliko ljudi smješteno .... eto da me barem taj dio ne šokira. Jesu li kriteriji pooštreni, ispitivači ljuti..... ajme meni...

Drage kolege, dajte svoje dojmove.... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

who je napisao:

conquest nadam se da ti znaš napisati presude jer ja jedva da znam napisati svoje ime...za raspoloženje ne pitaj-zrelo za eminentne psihijatrijske ustanove i to zatvorenog tipa...

 

Ne znam pisati presude, ali ih imam dosta sa sobom i mislim da to neće biti problem, ali ovo drugo!! Nakon mjesec dana učenja doma, mislim da nisam spremna.... Osjećam se kao da nisam ništa radila cijelo ovo vrijeme... I ne znam ni sama da li da uopće izađem, ali sada odustati?

 

A što se raspoređivanja tiče, kažu da možeš reći da li ćeš dolje odgovarati ili gore.

 

Tko zna, možda se i prepoznamo tamo mi sa Foruma, trebali bi imati neke znakove raspoznavanja!! Ako smisliš koje, javi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sue je napisao:

conquest, kad pises presude? ja sam dan prije tebe :-D

 

Sue,

 

pišem presude četvrtak i petak! Ajme, i baš sam sva žalosna, jer imam osjećaj da ništa ne znam. Kako ti stojiš sa raspoloženjem? Imaš li kakvu utješnu misao?

 

Tebi držim palčeve, jer si toliko puta svima nam pomogla, a i čini mi se po tvojim odgovorima na Legalisu da dobro znaš gradivo.

 

Možda se i vidimo u četvrtak, ako ne budem morala do Pravnog fakulteta na pisanje presude!

 

Drži se!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma da je barem tako, rijeci ti se pozlatile, no odgovorim ono sto znam, a dosta toga i ne znam, moram priznati. imam osjecaj da mogu pricati o nekim stvarima koje su mi zanimljive i to povezati, ali neke stvari nemam blage - trgovacko npr., organizacija p. mi steka, a za ovo ostalo molim dragog boga da mi se ne pomijesa pa to sad sve opet prelazim :place: , pogotovo kad si u panici pa zablokiras i ne mozes se sjetiti neke najednostavnije stvari. muce me posebno naravno pravni lijekovi i nabrajanja, to mi je koma dio :palacdolje: !

 

mozda se vidimo, a pises zajedno s moje dvije frendice, no njima je usmeni iduci tjedan!

 

raspolozenje mi je blago receno :palacdolje: , ne znam jel da s coca cole predjem na lake ili odmah na teske droge :smijeh: , da se odrzim budnom ovih dana, jer to je prestrasno, koji stres!!

naravno, zelim nam svima da prodjemo, da rijesimo tu muku, ako se pozelis izjadati, samo me pm-ni, u istoj smo situaciji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

who je napisao:

conquest,imami ja brdo tih presuda ali sve mi se čini da mi i neće baš pomoći..znak za raspoznavanje ne znam koji bi mogao biti osim bolesničkog bljedila ali pretpostavljam da će svi tako izgladati.Ugl,ja sam s otoka pa me možda po govoru prepoznaš...

 

Ti s otoka, ja iz Rijeke, Qwer iz Splita, ma baš sve ljudi s mora!!! Biti će nam baš zanimljivo..... Idem se sada baciti na ponavljanje!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hej ljudi, evo da se javim, danas je bio moj dan D, i sretno sam položila. Trenutno mislim da sanjam i da ću se sutra ujutro probuditi, i shvatiti da moram i dalje učiti. No, evo, da podijelim dojmove.

komisija(skraćeno)Crnić, Kos, Bošnjaković i Kriletić-ni najlakša ni najteža,pa vjerujem da moj primjer možete uzeti kao nekakav prosjek. Bilo nas je sve skupa 14 danas, otprilike je prošlo 60%, par popravaka i par pada. Prvi dan vam kažu koja ste komisija, i da li je bilo promjena, stvarno su zlatni i trude se da vam taj dio olakšaju. Mi smo oba dva dana pisali u ministarstvu-to nema veze s tim tko je "čiji",i tko ima vezu, već o tome koja grupa je veća. Grupa od dan prije nas je oba dva dana pisala na faksu-zato jer ih je bilo cca. 30. Znači, koga zapadne veća grupa polagača piše na faksu, tko je u manjoj ostaje u ministarstvu.

Učila sam točno 2 mjeseca, 12 sati dnevno u prosjeku, prije ni pogledala, samo sam prikupila svu literaturu.

Crnić-korektan, ugodan, ako se zna prekida, ako ne- postavlja potpitanja, što i nije uvijek najzgodnije ako ne znate o čemu se radi (kolega je s tim imao velikih problema, jer Crnić voli pitati i iz prakse).Treba se odgovarati kratko i jasno, pa je sve ok.

Kos-grozno, oštar, strog, zahtjevan, sitničav, ne znam, bio mi je najgori, iako sam odlično znala pa me je isto prekidao u nabrajanjima. Ako netko drugi nešto ne zna pitat će vas, pa pazite i kad drugi odgovaraju. Ako slučajno nešto krivo kažete postaje strašno neugodan, pa savjetujem sljedeće-njegova pitanja naučite NAPAMET, jer stvarno ne izlazi van tih pitanja!!! Gleda detaljno presudu, i izgleda da i njegov stav prema kandidatima ovisi o tome kako ste napisali presudu-meni je rekao da nisam dobro u obrazloženju primjenila neke stvari, a kolegi je rekao da presuda ne valja te da mora u odgovoru biti odličan ako želi prolaz.S druge strane, kolegica je odlično napisala presudu, postavio joj je svega par pitanja i bio je jako ugodan (kolegica je bila u drugoj grupi).

Kriletić-ok, dobra, korektna, nije prezahtjevna, ne mora se znati od riječi do riječi.

Bošnjaković-odličan!!! Pogledajte pitanja, točno tim redom ide, nasmiješen, ma super, divno.

I na kraju, moj zaključak-ako znate proći ćete, ako ste tako tako ovisi vam i o ukupnom dojmu, presudama itd., ako ne znate padate. Nema pretjerane filozofije. Ispit je težak, trebate biti koncentrirani, odgovarajte kratko i naučite definicije jer vas onda neće gnjaviti, i olakšati ćete sami sebi. One priče da doživite prosvjetljenje zaboravite, meni se nije dogodilo, možda nekome stvarno je tako,jer smo svi drugačiji, i trema na svakoga djeluje drugačije, no pouzdajte se u svoje znanje i sve će biti ok. Osobno sam odgovarala lošije nego što mislim da sam mogla, no bilo je dobro jer sam pokazala razumijevanje i tamo gdje nisam definiciju ispalila ko iz topa.

Želim svima sreću, nije nemoguće, ne idu za tim da vas ruše no traže znanje. Ako ima tko kakvih pitanja samo pucajte, tu sam, jer dugujem legalisu i svima jako puno. :-)

Pitanja su inače bila sva više manje koja su objavljena na legalisu. Jedino me je Kriletić pitala suce porotnike, i tko sve mora čuvati službenu tajnu na sudu, što nisam našla u njenim pitanjima. Isto tako Crnić voli pitati ugovore, ali samo definiciju. Pitao me je i ugovor o ostavi, što nije njegovo klasično pitanje.

Eto toliko od mene, a sad idem na zasluženo, i po prvi puta u dva mjeseca-noćno spavanje!!! :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

viky je napisao:

Pitanje za marmoladu:

 

jel ti već učiš po pitanjima ili još uvijek sve?

ja još uvijek sve jer ipak ima još 20-ak dana pa me strah samo po pitanjima..... :tuzan:

 

učim jedan predmet 3 sata i to tako da 1 sat idem dalje, 1 sat ponavljam od jučer, a treći na komp i odgovaram na pitanja i tako 4 predmeta što je cca 12 sati. tako da moje učenje traje od 8 sati ujutro - 00 ili 01 noću.

 

danas kasnim, jer sam noćas loše spavala i jako me bolio želudac, gastritis???? mada nikad nikakvih problema takve naravi nisam imala

 

zadnji tjedan ću si isprintati pitanja i odgovore i samo po njima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam isto tako mislila zadnjih tjedan dana samo po pitanjima....sad učim svaki dan jedan predmet, jučer uprava, danas radno pa sutra ustav i organizacija itd....i onda na kraju dana po pitanjima ponavljam....jedino to s tim ustavom i organizacijom kako ne znamo ništa o hamariću pa ni ne možemo učit po njegovim pitanjima nego sveeee, mi je preprestrašno.....

 

ma nikakvo čudo da već imamo zdravstvene probleme, ovo mi je najveći stres u životu, teško ovo preživit i zdrav ostat!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bravo langeles!!! :-D

 

imam osjecaj da ce to prosvjetljenje proc kraj mene...

 

da te pitam savjet..imam isti problem ko viky..mislim da smo ona i ja dan razlike-ja sam 22. i dakle imam jos cca 2o dana i nemam pojma kako da ponavljam.strah me samo po pitanjima a dani mi lete..izgubim se ponvljajuci..gledam na kraju dana pitanja i gotovo na nijedno ne mogu u cijelosti odgovorit..ne kuzim..

 

nisam pametna.. kako si ti na kraju ponavljala?

 

jos jednom iskrene cestitke!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U potpunosti te razumijem jer sam i ja mučila muku s istom stvari, bilo me strah da se ne izmijeni komisija itd. Vidim da su i ostali u istoj dilemi, pa evo mog iskustva s tim.

Uglavnom, ja sam si otprilike tri tjedna prije samog ispita obilježila pitanja od obje komisije u zakonu/skripti/knjizi, ovisno o tome koji predmet sam iz čega učila, te sam zadnjih 3 tjedna ponavljala na način da sam 1 i 2 tjedan ponavljala sve, ali pošto sam imala obilježena pitanja na njih sam obraćala posebnu pažnju. Zadnji tjedan prije ispita sam radila samo po pitanjima (2 komisije), štrebanje doslovce na pamet, na glas, i k tome sam dodala još par stvari koje su mi se činile bitnima, a koje možda i nisu bile na popisu pitanja.

 

Kad sam saznala komisiju, a to je bilo u petak (odgovarala sam u utorak), poslije pisanja, u subotu, nedjelju, ponedjeljak i utorak do ispita sam radila isključivo pitanja svoje komisije. Mislim da je to bilo ključno, jer sam njihova pitanja stvarno nakon toga znala napamet, i mislim da mi je to najviše pomoglo. No, htjela bih sve upozoriti da raditi isključivo po pitanjima snosi veliki rizik, i nikada se ne bih usudila raditi 3 tjedna prije ispita samo po pitanjima,zadnji tjedan je i više nego dovoljan za štrebanje pitanja napamet, vjerujte-u komisiji mi je bio Kos, koji ima najviše pitanja iz ZKP-a, i uspjela sam to naštrebat taj zadnji tjedan bez problema(naravno, ako ste i prije toga radili). Ovo vam govorim zato jer vas može pitati neko podpitanje i van onog što je na popisu-meni je bilo tako-pa ako radite isključivo pitanja tu mogu nastati problemi.Inače mi je to savjetovala i frendica koja je polagala prije mene-tjedan dana je dovoljno za proći pitanja, a tako i ne zaboravite sve ostalo što ste učili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam do kraja učila sve, samo ubrzano i s naglaskom na pitanja. Iz svakog predmeta sam si stavljala zvjezdice u skriptama ako moj ispitivač to pita. Ali nisam mogla učiti npr gpp samo po pitanjima. Ovako mi je bilo lakše. Učim redom, a onda se vratim i više puta ponovim baš ako je nešto pitanje. S tim da sam sve brže ponavljala kako se bližio kraj. Ako si uzmem npr 1 dan za zkp onda imam jedan dan i držala sam se plana. I imala sam npr Garačićku, nemaš tu puno planiranja. Njenu skriptu i oderi, nema tamo nečeg što možeš izbaciti. Ali opet sve to ovisi, svatko ima svoj način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nipa je napisao:

Ja sam do kraja učila sve, samo ubrzano i s naglaskom na pitanja. Iz svakog predmeta sam si stavljala zvjezdice u skriptama ako moj ispitivač to pita. Ali nisam mogla učiti npr gpp samo po pitanjima. Ovako mi je bilo lakše. Učim redom, a onda se vratim i više puta ponovim baš ako je nešto pitanje. S tim da sam sve brže ponavljala kako se bližio kraj. Ako si uzmem npr 1 dan za zkp onda imam jedan dan i držala sam se plana. I imala sam npr Garačićku, nemaš tu puno planiranja. Njenu skriptu i oderi, nema tamo nečeg što možeš izbaciti. Ali opet sve to ovisi, svatko ima svoj način.

 

ajme nipa ja isto imam možda garačićku (ili rašu-daj bože!!!!!), reci mi nešto lijepo o njoj, molim te, tipa koliko neznanje se tolerira, neću sigurno znati AMA BAŠ SVE šta me pita. i da li si ti uopće išta ponavljala po njenim pitanjima ili nisi, učila si njenu skriptu do kraja i gotovo?

i da li ona ponavlja pitanja?jer koliko sam ja vidjela ponove se tu i tamo neka ali da baš ima svoja pitanja, mislim da ne....mooooolim te ispravi me ako griješim :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam imala totalnu paranoju da ne dobijem Garačićku i naravno dobijem. Ipak je kazneno nešto šta ne radim, a ona je dosta zahtjevna. Zadnjih par dana sam samo njenu skriptu ponavljala. Dok nisam saznala komisiju skriptu sam samo brzinski prešla i učila po zakonu. Onda kad sam vidjela da mi je ona frka me uhvatila. Jer kad nakon učenja po zakonu uzmeš skriptu sve ti je nekako drugačije. I neke one teoretske gluposti ja jednostavno nisam mogla zapamtiti.

Što se tiče ispitivanja, one kreće sa presudom i u tome je dosta detaljna. Pita da joj detaljno prepričaš cijeli slučaj i zašto si tako presudila. To sam znala pa sam je bolje i napisala od one iz gp-a. Drži se ona svojih pitanja, ali to ti nije neka utjeha s obzirom da toga ima puno. Drži se svojih pitanja ti znači skriptu pjevati od početka do kraja. S tim da je mene pitala pomilovanje ili amnestiju, više se ne sjećam, a ja sam joj rekla obrnuto od onoga što sam morala. Uhvatila me panika valjda. I nije mi to zamjerila. Što se tiče zkp-a tu pita puno manje i drži se svojih pitanja. A to ti nije mala stvar.

Nije ona tako strašna nego jednostavno ima ta svoja pitanja koja moraš znati. Mislim da ste vi u većoj prednosti od nas, imate potencijalne dvije komisije,ali i puno više vremena da se spremite po ispitivačima. Ovi s kraja roka naravno. I da te još utješim, svi smo kod nje prošli. Mislim da smo se za to svi najbolje spremili. Zato smo popadali upravu i org. pravosuđa. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prošao je i moj dan d :)

 

položila

 

:skakuce:

 

kao i većina vas do sada sam samo s čežnjom i teškim bremenom budućnosti čitala ovakve postove.

 

Komisija mi je bila dobra, Buljan, Kriletić, Kos, Brežanski (skraćeni). To je bila prva komisija na mojoj listi za taj dan (09.07.). Tajnica nam prvi dan nije htjela ništa reći, iapljuvala nas je što to i pitamo, a ni onima koji su s nama pisali drugi dan. Međutim sutradan nam je ljubazna tajnica rekla raspored i nama i onima kojima je to bio prvi dan. Kolegica koja je pisala u klupi iza mene mi je rekla da ovisi o tome kad te prozivaju, ako si među prvima, prva komisija...i tako je i bilo. Nije bilo nikakvih izmjena.

 

što se presuda tiče Kos mi je zamjerao što nisam prihvatila prijedlog sankcije iz optužnog prijedloga i pitao me dosta oko toga. Na prvu se smijao, pitao gdje radimo i sl., međutim promijeni se to, rekla bih s prvim naznakama neznanja ili zbunjenosti, prvo je pitao proces, naglasio da je on važniji i da ga treba jako dobro znati i to i traži, može se faliti koja sitnica, ali u principu traži točan i jasan odgovor. Ja sam prošla iako sam par sitnica i falila, a kolegica do mene je pala proces. Naglašavam da nitko ne traži savršenstvo, pa i ako se malo zbunite na početku važno je samo da se vratite na pravi put.

 

Nemojte si odmagati nespavanjem, nejedenjem i histerijom. Teško jest, ali taj ste trenutak došli tamo i sve je u vašoj glavi, vjerujte, kada je meni došla prva ispitivačica ja kao da nisam bila ni svjesna na prvu koji predmet odgovaram, a odgovori su sami izlazili bez problema. Tek sam se nakon nekih 10-ak minuta smirila i počela razmišljati o onome što pričam.

Dođite malo ranije i popijte kavu, ali ne razgovarajte o pitanjima i gradivu.

Spavajte noć prije, ja sam i to jutro odpavala sat vremnea, jer zaista, ako dođete crvenih očiju jer cijelu noć niste ni oka sklopili sebi otežavate. Sav ste svoj posao obavili već prije i tamo dolaziti pokazati ono što znate.

Nitko, ali zaista nitko vas neće baciti zbog pokojeg pitanja, vjerujem da ste svi učili i samo naprijed.

Moj mail je apple6@net.hr ako kome što treba što se tiče iz čega sam učila ili bilo kojeg drugog savjeta, jer da nema legalisa i ove odlične ekipe ja zaista neznam kako bi moj pravosudni ispit izgledao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

duljina pritvora ovisi o stadijima, u istrazi 6 mjeseci, u skraćenom postupku kada se poduzimaju istražne radnje 60 dana, nakon podizanja optužnice do pravomoćnosti presude, nakon pravomoćnosti presude do pravomoćnosti rješenja o upućivanju na izdržavanje kazne. Također postoje i ograničenja ovisno o visini propisane kazne za kazneno djelo:

 

6 mje - za kd kazne do 3 god

1 god - do 5 god.

1.6. g. - do 8 god

2 god - iznad 8 god

3 god za dugotrajni (ovo provjerite jer sam napamet pisala)

 

 

Odnos suvlasnika glede cijele stvari nije isti kao i odnos prema suvalsničkom dijelu. Na suvlasničkom dijelu su koncentrirana njevova suvalasnička prava, on tim dijelom može raspolagati, može ga prodati, opteretiti...

Što se tiče cijele stvari on ima pravo na upravljanje (tu često pitaju razliku kod redovite i izvanrede uporabe, suposjed, tražiti polaganje računa i sl. U svakom slučaju suvalsnici zajednički upravljaju suvlasničkom stvari, a suvlasnik sam upravlja svojim suvalsničkim dijelom. Ja sam to učila iz Vedriš-Klarića.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako na brzinu :

 

 

3.nije, pogledaj si u vedris klaricu - ima dosta toga, a ja sad neeeeeeeemam vremena. mozda netko drugi ima :-(

 

4. pogledaj ZTD čl.10.st.3. i 4. (stavak 4 su zlouporabe koje u biti predstavljaju proboj)

 

nadam se da sam pomogla bar malo i da ce ti netko drugi odgovoriti drugo pitanje!!

 

byeeeeee :place::bjezi:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji kolege, prošla sam!!!

Obzirom da je meni Legalis jako puno pomogao prilikom spremanja ispita,

vrijeme je da i ja dam svoj doprinos iznoseći svoje dojmove sa ispita.

 

Naime, ovako, učila sam ukupno 1 mjesec i 20 dana,

te stoga neka to bude poticaj kolegama koji također imaju kratak rok za spremanje pravosudnog ispita.

 

Od tih mjesec i 20 dana, mjesec i jedan tjedan sam bila slobodna,a preostala 2 tjedna sam radila i učila sam samo nakon posla.

 

Istina, bio je to zaista ubitačan tempo,znači učenje u prosjeku oko 13-14h dnevno, a dok sam radila po 5h dnevno.

 

ali, definitivno da sad nisam prošla, ja to više ne bih imala snage ponovno učiti :-D

 

Znači ovako, učila sam sve po skriptama, za najvažnije ispite sam čitala i zakone, a gp po knjizi od Klarića,

te zadnjih tjedan dana sam radila po pitanjima svojih ispitivača.(obadvije komisije)

 

Nadalje, ispitivači ne izlaze baš izvan svojih pitanja, koja su već objavljena na Legalisu.

 

Ovaj ispit je zbilja jedno veliko traumatsko iskustvo, zbog kratkoće vremena, količine gradiva i naravno pritiska kojeg imamo od svega, no kada se dođete na sami ispit, sve to nestaje, ispitivači su mirni i ugodni, ne idu sa namjerom da ruše.Rušit će, jedino ako baš ništa ne znate. :-)

 

Evo i komisije:

 

Gagro-standardna pitanja, jako ugodan ispitivač

Lovrić- također ne izlazi izvan svojih standardnih pitanja, jedino ponekad niste sigurni što pita, pa vas može zbuniti, no također je prihvatljiv ispitivač;pita dosta trgovačko

Svedrović-pita osnove osnova kaznenog prava; ne izlazi izvan svojih pitanja

Pičuljan-iznimno smiren, ugodan i jako dobar ispitivač; traži razumijevanje; vrlo jednostavna pitanja, ne izlazi van onih pitanja koja su objavljena na legalisu

Mikšić-također prihvatljiv ispitivač, najviše pita zkp, no također i ovrhu;

 

 

 

Uglavnom, još nisam svjesna toga da je sve gotovo, da više ne moram učiti, valjda sam još uvijek u stanju šoka. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle ovako...položija sam 15.07., komisija Brežanski, Baranović, Ivanišević, Đurović i Jug, i to upravo tim redoslijedom. Dakle, nije ni najgora a ni najbolja.

Sve je bilo upravo onako kako svi pišu na legalisu, ja sam mislija osobno da nemam pošto ni izać, šta da vam kažem, ponavlja sam Gp, Gpp i Kp i Kpp zadnji dan jer sam 2 dana prije Upravu i Radno po pitanjima od Ivanišević, koja naravno nisam dotad ni vidija...

 

Zadnji dan sam lega u 2 a diga se u 4, Hotel Ilica naravno...mislija sam negdje oko 8 uri da ću umrit, najteži dan u životu, da mi nije bilo cure mislin da bi umra...

Kpp sam ponavlja u 3 i pol u kafiću na placi na Ilici, dera po nadležnostima i VSRH u 3 stupnju...

 

Kad smo došli tamo od bljedila si moga ofarbat zid, ali je ekipa bila ok pa smo se malo i zezali...

 

Inače sam bija na učenju od 01.05., i to san učija nijedan dan više od 5 uri efektivno, ipak sam ja momak pa nama koncentracija i nije baš nešto, disciplina još manje...u međuvremenu sam bija kum na krizmi, na vjenčanju, stiga se i kupat i viđat s curom, gleda serijice i utakmice...uglavnom jesam malo zanemarija social life ali ne skroz ka neki...

 

Učija san Vedriša, a ostalo sve po skriptama i to GPP po onoj od 90 stranica...ovrhu, stečaj, ček, mjenicu, ugovore, izvanparnično, ostavinski ni vidija a kamoli pročita...

 

To sve pišem ka ohrabrenje vama koji tek idete, može se ljudi i s normalnim tempom...tolerirat će i da ne znate neke stvari, samo uključite logiku pa kad ne znate pokušajte nešto suvislo reć...

 

Još nešto, nastup vam je pola prolaza...ja sam inače glasan i samouvjeren, čak me Baranovićka kasnije hvalila drugima da sam je u stanju uvjerit da znam iako ne znam... :-)

 

Morate pokazat samopouzdanje, nikako ne strah ni malaksalost, iako znam da je lako sad meni pričat, i ja sam se tresa ka prut na putu za Dežmanovu...

 

Ispitivači:

Brežanski: dobra je, ali pita jako puno, Vedriša sve, od općeg dijela odakle je mene recimo ništetnost i pobojnost i zastaru do nasljednog...i naravno neizostavne stjecanje bez osnove i poslovodstvo bez naloga...naravno ne u širinu, dovoljno je malo reć osnova i to je njoj ok...

 

Baranović: nje sam se dosta boja ali je ispala super, stalno nešto pojašnjava i želi da svatiš i sl...

Pitala naravno nadležnosti, nezakonite dokaze, pritvor fakultativne osnove, kad je obvezan, koliko traje, ublažavanje i granice...uglavnom kalsika njena pitanja...bila je ok...

 

Ivanišević: ona me dosta neugodno iznenadila, vrlo stroga i profesionalna, nema nikakve prisnosti, dere li ga dere po radnom a bome i upravi...kolegu je srušila ali stvarno nije zna...

 

Đurović: suho zlato, Ustav 90 posto a Org. par pitanja, samo svoja pitanja s legalisa i to je to...naravno svetinja je jer san zna ali je po meni vrlo poželjna...

 

Jug: sve ka na legalisu, klasika njegova pitanja, ništa van toga...bija je zadnji pa je pita samo 20 tak minuta i to je to...

 

Želim vam kolege svu sriću, ne gledajte previše pitanja ovih nekih kolega koja nemaju veze s ničim, nisan ni ja ništa od toga zna pa sam proša bez problema...

 

Držte se, imate moju podršku!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesan, taj san na koga se sumnja...bilo je i meni ka i svima drugima na početku, ne znan ništa, što ni iden, bolje da se ja lipo okrenen i iden doma...ali kad dođeš unutra i vidiš da ipak većinu toga znaš nekako se čovik odmah opusti...

 

Nije na odmet i odgovarat gori u kabinetima, nekako je prisnija atmosfera...a nije na odmet ni što san ja ima 4 žene u komisiji :-D ...

 

Samo hrabro, samopouzdano, ne dat tremi da te pojede kako bi rekla moja bolja polovica...

 

Usput, hvala na komplimentu... :-D !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prošlaaaaa!!!!!!!!!

 

:skakuce:

 

25.7.-komisija, Vičić, Palarić, Komadina, Rašo i Eraković-tim redom.

Mi smo komisiju saznali tek na dan usmenog, sva sreća nitko se nije promijenio.

Pitanja su sva s legalisa, nitko nije pitao ništa izvan toga, svi su bili super, Vičić je bio Vičić, meni bio ok, jedino voli da mu se kaže riječ koju si je on zamislio, ali vjerujem da ni to ne uzme za zlo, jedino što onda malo više drobi oko toga.....

 

Uglavnom, sve super, sretno svimaaa :palac::-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija