Jump to content

Rok u lipnju


zderonja

Preporučene objave

Nekako očekujem da od sljedećeg tjedna krenu prve obavijesti o rokovima, vi koji ih primite, odmah javite!

Meni se trenutno sve miješa i imam osjećaj da moram još puno učiti da bih stekla koliko-toliko sigurnost. Učim po zakonima u kombinaciji sa skriptama. Taj sudski poslovnik uopće nemam, sva sam rastrgana

:place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 417
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Rok vam je sigurno od 15.06.! S time da budete već oko 5.6. saznali komisiju a do onda i dobili pozive i to svi!

 

Ja sam u petom mjesecu, ali 9.6., a poziv sam dobio 8.5. komisija je bila objavljena isti dan. Sve super, samo da se ne promijeni komisija, ali lud sam već neko vrijeme, užas... fora je u tome da imam super osjećaj da sam zaboravio već ono kaj sam učio prošli tjedan.. ma koma..,a nemre se sve znati nema šanse.. (bar ne u detalje)..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, i ja sam za rok u lipnju, već sam luda od svega, nervoze, učenja, ma grozno.

 

No, imam jedno pitanje za vas, jer sam upravo na GP-u, te me to jako muči. Naime, ja učim isključivo iz Klarića, i nisam mislila učiti iz zakona, pa me interesira kako vi učite? Da li je Klarić dovoljan, ako ga se dobro zna, ili ipak treba proširiti sa zakonima? Imam feeling da onda neću ništa stići, a frka me je da zakone ni ne pogledam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da generalno imamo problem oko komisije; ako će već biti dvije kao što se priča, onda lagano postaje besmisleno gledati pitanja jer je to već 10 ispitivača i trebalo bi znati sve za svakoga od njih, vremenski je to poprilično zahtjevno.

A da ne kažem da je na lipanjskom roku daleko najveća šansa da to bude kaotično stanje u kojem ni ispitivači više neće znati kad i gdje ispituju.

 

P.S. i ja učim po knjizi, ZOO i ZV skoro ništa, jednostavno ne mogu sve to kombinirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ovaj rok se ne može mjeriti sa niti jednim do sada.

mislim da nisu nikada imali toliko kandidata na lipanjskom roku.

Vjerujem da se hrpa ljudi (a da nije baš pretjerano ni učila) prijavila samo da izbjegne novi sistem polaganja pravosudnog ispita.

 

Neka bar što prije stignu ti pozivi, da znam kad sam....

Koliko još vremena imam...

 

iako neki tvrde da pozivi znaju stići i mjesec dana prije samog polaganja,

znam ljude kojima su stigli 8 dana prije samog polaganja, tak da....

 

Po nekim informacijama, rok bi trebao trajati do pretkraj 7.mjeseca.... ali ljudi svašta pričaju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isuse, znači već su počeli slati pozive....

 

ne kužim, ako su već počeli slati, zašto ne objave komisiju?????

 

a i to njihovo slanje poziva, neki ljudi dobiju mjesec dana prije polaganja, a neki par dana prije. NEPRAVEDNO.

 

 

Da, definitivno će dosta ljudi odustati...

 

I ja ću, ako me stave 15.06.

 

 

odgovara mi samo 7.mjesec :-D:-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ak sam zrtvovala i duplo veci iznos za seminar, mogu i ovo

 

iako, vjerujem da je puno teze onima koji nisu u zg-u :-(

 

 

pa nek bude sto mora biti!

 

a do tad - :hekla:

 

 

jos nisam niti taknula organizaciju p., ovrsno i trgovacko :place: , ne znam kad cu (i kako) jos i to uz ovako spor tempo!nadam se da nece i meni osvanuti poziv za 6. mj :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sue, kažeš da još nisi prošla organizaciju pravosuđa i trgovačko,

ako te to tješi, ja sam prošla građansko, gpp, kazneno i sad prelazim na kpp,

ostale sitne predmete (!?) mislim proći kroz sljedeća 2 tjedna

 

I onda se samo mogu nadati da ću biti u 7.mjesecu (kako sam i tražila) tako da sve stignem još jednom ponoviti.

 

 

Na koji broj si zvala Golum, na 3710-702?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam sad nazvala Ministarstvo i rekli su da su poslali pozive samo onima koji su za prvi dan i da ako smo izrazili zelju da polazemo npr posljednjeg dana roka ili u određene dane da su o tome vodili racuna.I rekla mi je ona teta da s obzirom da sam navela da yelim polagati u posljednjem danu roka da ne ocekujem poziv prije 15.6. i da racunam da cu biti u 7 mj.To me tjesi!Jako!Jer imam jos tako puno...To je za one kojima treba utjeha!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, nakon što sam zvala otprilike 38x, uspjela sam dobiti ljubaznu gospođu u Ministarstvu našem najdražem (trenutno),

te je ista rekla da su maksimalno uvažavali želje kandidata glede vremena polaganja ispita,

i najvažnije da će svi, apsolutno svi kadndidati dobiti pozive do 20.06.2009. godine.

 

 

 

Živi bili, pa vidjeli....

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tamara52 je napisao:

Ja sam sad nazvala Ministarstvo i rekli su da su poslali pozive samo onima koji su za prvi dan i da ako smo izrazili zelju da polazemo npr posljednjeg dana roka ili u određene dane da su o tome vodili racuna.I rekla mi je ona teta da s obzirom da sam navela da yelim polagati u posljednjem danu roka da ne ocekujem poziv prije 15.6. i da racunam da cu biti u 7 mj.To me tjesi!Jako!Jer imam jos tako puno...To je za one kojima treba utjeha!

 

Baš su biseri, koja je razlika između 15 ili 18 lipnja. Očekivao bi da su poslali pozive svima koji su u prva dva tjedna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam ih isto kontaktirala, jako su ljubazne tete, tražila sam datume na kraju 6 mjeseca, i točno su mi tražene datume stavili za polaganje. Sad čekam poziv. Imam osjećaj da se jako trude svima nam udovoljiti, valjda kuže u kojoj smo poziciji pa nam žele pomoći koliko mogu. :palac: Najviše me je bilo strah da će me staviti na sam početak i da onda ništa neću stići, ali evo, čini se da zua sada sve ide po planu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi moji...po nekom drugom poslu svratih na legalis i u oko mi upadne ova tema " rok u lipnju". Ja sam vam jedna od onih koja je ovu vasu muku prolazila lani u ovo doba.kraj 6. mjeseca, nesnosne vrucine, svi vec crni, kupaju se , a ja ko sir bijela, smrsavila...hahaha joj kad se sad sjetim....e , zasto vam ovo uopce pisem, da vam pokusam prenijeti barem malo pozitivnih vibracija i moji dobrih iskustava.

 

Da vam kazem da se ne bojite, znam necete mi vjerovati, da vam kazem da su ispitivaci preeeeekorektni i ugodni necete mi vjerovati,ali u sve cete se to uvjeriti i ja se nadam bez problema proci to sve skupa.

 

Pozivi se salju najkasnije 15 dana prije ispita, prije vaseg termina, dakle, oni koji su vec na početku roka, dobit ce pozive puno ranije od onih koji su na kraju roka, pa se oko toga ne nervirajte.

 

Datum se moze saznati preko telefona i svakako se to potrudute jer je meni bilo odmah nekako lakse.

 

sta se komisije tice, moja je obajvljena 10-ak dana ranije i to je uistinu odlicno. Nakon sta sam saznala komisiju lupala sam samo po pitanjima i ukoliko ne dode do promjene komisije, pitanja stvarno masu pomazu.

 

Inace, u komisiji su mi bili: Miletić- predobar, presmiren , legenda i bio mi je prvi pa me ohrabrio masu -odma nam je rekao da smo prosli.

 

nakon toga markovic-uprava-stirktno po pitanjima, ni mrvicu ne odstupa, malo je hladan, ali je ok.

 

palarić-isto po pitanjima, i sam nam je to na pocetku rekao da pita uvijek ista pitanja.-nije nam rekao da smo prosli, ali nas je pohvalio, pa smo znali da je bilo ok.

 

miljević-covjek je legenda, obozavam ga.toliko je razuman, normalan, srdacan.....predobro, mislila sam da ce mi kazneno bit najteze, a ispalo najlakse. Sta god progovoris pohvali te!

 

zadnji Vičić- kako sam znala da sam sve do tada prosla, nije me bilo briga da njega i padnem. Ocekujem ja nekog tko ce odmah pocet galamit, vikat, kako pise na legalisu....kad ono, covjek normalan, pita puno vise praksu nego teoriju, pa mislim da recimo odvjetnički vjezbenici tu najbolje stoje, a i ja sam jedan od njih.Mozes pogirjesit, pomoci ce ti, dovest te na pravi put obijasnit. Bitno je pokusate ostaviti dojam smirene i samopouzdane osobe. Dozovljava da izneses svoje misljenje o necem. i tako prosla i njega.

 

i jos nesto, a to sam i ja od drugih cula masu puta prije svog ispita,pa nisam vjerovala, ali sam se uvjerila na svojoj koži. Kad sjednes na stolicu i kad to krene, ni samo nemozes dokucit odakle to sve dolazi iz tvoje glave. Nesto sto ti se cini sada da se nebi nikad sjetio, tamo ti iskoci iz neke ladice u glavi.nevjerojatno ali istinito...

 

 

dakle ljudi...ne boj te se , budite hrabri, ne slusajte strasne price o vicicu i slicnima, ljudi su normalni. Ne zamarajte se previse presudama, ne gubite virjeme na njih nego bjezite doma ponavljat. Jos samo malo....drzite se.... :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ćao, ćao, gdje su svi? Ja evo friško sa slušanja u subotu koje me dosta ohrabrilo, komisija je bila odlična a cura koja je prošla tako lijepo znala da je bio gušt slušati. ALI... rečeno nam je da u lipanjskom roku je za njih "izvanredan" rok, i da sve privilegije koje su dosad imali kandidati, tipa puste te da razmisliš pa se sjetiš, navode te na točan odgovor, više nećemo imati iz razloga premalo vremena za ispitati previše kandidata. Dakle, ispit će biti u smislu bržeg ispitivanja, pitanje-odgovor, što možda i nije tako loše, ali eto... To je sve rekao Miljević, stvarno divan ispitivač...

kako ide učenje? Ja još čekam službeni rok, ponavljam sve ispočetka i zaboravljam sutradan. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo i mene da se malo javim....

 

Od danas sam na učenju, i tako mi se čini malo vremena.... A šta se može kad mi moji s posla nisu mogli dati koji dan duže, dobila sam samo moj godišnji (uz naravno subote koje se u isti računaju!!).

 

Čini se da će ovo biti dugo, toplo ljeto, ali i to ću zanemariti ako položim!!

 

Iskreno ću vam reći, prolazim sve one faze kao i vjerojatno svi mi, i čini mi se lakšim kad vidim da nisam sama u svemu tome, i pokušavam biti optimistična!! I da, nitko drugi ne razumije kako je to osim vas koji i sami polažete pravosudni!!

 

Zato vam svima želim puno dobrog učenja, još više sreće i koncentracije na samom ispitu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ola, ja sam do sada ponavljala po pitanjima upravu i radno. naravno da se više ne sjećam što sam jučer radila iz iste te uprave i radnog tako da sam opet morala gledat po skripti banalne stvari kao što je to upravni akt....jedva čekam prosvjetljenje koje su doživjeli kolege jer me ovo izluđuje. sve mi se čini da ću je na odgovaranju očekivati prosvjetljenje, a ono ništa samo velika crna rupa mojeg neznanja na što je utrošeno mnogo sati rada. :-):-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baš sam neki dan gledala pitanja ovdje na Legalisu, i čini se da pitaju i novi ZKP!! Treba znati neke bitne razlike, jedno od pitanja je o žalbi na 2st. presudu, o izvanrednim pravnim lijekovima, i slično.

 

Kako ide sa učenjem?

 

Marmolada, kolege i kažu da do prosvjetljenja dođe kad se krene sa odgovaranjem!! Ja se nadam da je tako, jer inače..... Ja sam trenutno na kaznenom i ZKP-u, to mi je zanimljivo pa nekako rado i učim isto!! Ali Ustav, pravosuđe, ajme meni, ne znam što ću i kako s tim!?

 

Danas, sutra i prekosutra je jedna moja kolegica u ZG, i ovim putem joj želim puno sreće i pameti! Javiti ću se svima vama sa njezinim dojmovima!

 

A sad na učenje!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ALI... rečeno nam je da u lipanjskom roku je za njih "izvanredan" rok, i da sve privilegije koje su dosad imali kandidati, tipa puste te da razmisliš pa se sjetiš, navode te na točan odgovor, više nećemo imati iz razloga premalo vremena za ispitati previše kandidata. Dakle, ispit će biti u smislu bržeg ispitivanja, pitanje-odgovor, što možda i nije tako loše, ali eto... To je sve rekao Miljević, stvarno divan ispitivač...

 

E toga me je bilo strah...

Za njih je izvanredan, kao da za nas nije, hvala Ministarstvu na ovome.

Uostalom, ovo gore nisu baš neke povlastice nego razuman način ispitavanja obzirom na obujam ispitnog materijala.

Kako će to izgledati samo bog zna.

Zna li netko koliko nas ima dnevno, navodno su komisije ujutro i popodne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam danas zvala za slušanje, da prije samog ispita vidim što me čeka, i uspjela sam se bez problema prijaviti za slušanje u subotu, 20.06., te su mi rekli da dođem ujutro u 8.Termini su za slušanje sve do 31.07., tako da je sigurno da rok traje do onda.

Poziv za ispit još nisam dobila, nadam se da ga ni neću u sljedećih nekoliko dana, jer sam tražila 30.06. za polaganje.

Moram priznati da me ovaj komentar na način ispitivanja dosta straši, zanima me u kojem smislu je dan. Da li će nas pitati najnormalnija pitanja, bez da se ulazi u neku dubinu (tipa-definicija, par stvari oko toga i to je to), pa onda tko zna zna, a tko ne zna :palacdolje: , ili će s obzirom da nas je jako puno postavljati i neka do sada neviđena pitanja? :-?

Ne čini mi se da su to privilegije, već naprotiv, da nam je otegotna okolnost izlazak u ovom roku. Ako netko možda ima neku konkretniju informaciju, svaka je dobrodošla, bolje da znamo što nas čeka!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E da, zaboravila sam vas pitati nešto, vezano za novi ZKP. Naime, ja učim po "starom", trenutno važećem ZKP-u, i nemam vremena ulaziti u novi, te tražiti i uspoređivati izmjene, a vidjela sam da je netko spomenuo da pitaju razlike novog i starog. Jel možda imate neku skriptu, članak, link, ili što god, gdje su samo navedene te razlike, kao neki osvrt? Bila bih zahvalna za nešto takvo, tek toliko da pročitam, pa ako me doleti neko pitanje da bar nešto zucnem :place: . Inače sam mišljenja da bi bilo fer da nas pitaju samo propise koji su trenutno na snazi, jer i tih ima previše, a ne još i ovo, ali šta je tu je. Pogotovo ak će biti princip eliminacije, dobro bi bilo barem nešto znati oko novog ZKP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ljudi, ne smijemo se dati ustrašiti :kavica: . Ovako je to bilo, ispituje Miljević, stvarno duša od čovjeka, a ispitivačica stvarno ništa ništa ne zna. Kad kažem ništa, mislim ništa. Nakon pola sata ničega, pita on nju, recite mi žalbene osnove kako su navedene u zakonu, i ni to nije znala, ono glavno nabrojati, i onda je on rekao: "Vidite kolegice, ove privilegije koje vi sad imate da vam ja pomažem, navodim vas na rješenje kandidati u lipanjskom roku neće imati. Prijavilo se preko 500 ljudi i to je za nas po tome izvanredan rok. Neće se moći čekati da se netko sjeti i pomagati mu jer za to neće biti vremena. Tako da, ja sam vam kolegice jako dobar, pomažem vam ali vi toga niste svjesni. "

Dakle, s obzirom da sam to svojim ušima čula interpretiram da će biti brže ispitivanje, s normalnim pitanjima, znači trebamo znati i biti koncentirani, neće se tolerirati šutnja i nesigurnost koja blokira pa eto, zna ali je blokirao/la. Ne bih rekla da je loše... ne dajte se ljudi, i meni je panika totalna, ali bit će što bude, ako padnem, izaći ću ponovno i to je to. :frajer: (sad kad prošvikam za tjedan dana, podsjetite me na ove moje riječi :smijeh: )

Pridružujem se molbama za izmjene zkp-a!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče ZKP-a, izmjene su preopsežne tako da nema smisla uopće gledati koje su, bar ja tako mislim. Skroz novi sustav postupka, bez istrage u sadašnjem smislu, sve provodi DO. (naravno obnovu učite po novom jer je stupila na snagu, ali to je ionako par članaka)

Tako da će biti priličan problem onima koji budu po novome, a nadam se da to neću biti ja, jer će se morati učiti dva postupka.

 

A ovo oko Miljevića, ako je to stvarno tako onda super, znači da se ne mora sve znati. Inače, jedno od meni glavnih briga je tolernacija ispitivača na neznanje, znam da ovisi o pojedinom ispitivaču ali to me baš zanima, ono postavi ti pitanje a ti ni zucnut.

Jel ta cura prošla?

 

A nije uopće fer da nas ruše po sistemu blic pitanja jer nam dovoljno stresa nosi sam ispit, i onda još toliki broj ljudi, novi pravosudni...

Nekako mi se čini da ipak neće tek tako rušiti jer su i oni godinama navikli na jedan sistem ispitivanja tako da...

Možda će brže puštati, ono tri pitanja savršeno znaš i gotovo, a ovi koji neznaju će dobiti još koju šansu, valjda.

Idem nazad učit....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači samo obnova, to sam i mislila.

Ja sam dvaput slušala i stekla dojam da se mora skoro sve znati, pitaju najbitnije i to se mora znati. Ova cura koja nije znala nije ni prošla, logično. A ne znam, vidjet ćemo. Bar će nam presude biti lakše pisati ako nas bude po 15 u sobi... hrpa zakona i svega. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo i meni stiglo rješenje. pismeni 18 i 19.06, a usmeni 23.06. u prijavi sam tražila da me stave između 18. i 25.06., a sad si nekako mislim, mogla sam tražiti i za neki malo kasniji datum:)

kolegica langeles je napisala da se naručila za slušanje za subotu 20.06. pa mi sad nije baš jasno tko će odgovarati u subotu ako oni koji imaju 18. i 19. odgovaraju u utorak. a možda su 18. i 19. stavili duplo više ljudi na pismeni tako da usmeni podjele na subotu i utorak. ahh, nemam pojma, idem dalje učiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, u pravu si, oni to sad malo drugačije raspoređuju. Naime, slušala sam ispit 18.05., odgovarala je cura kojoj je pismeni bio 14. i 15.05., i rekla je da su njihovu grupu s pismenog podijelili na dva dana za usmeni. S obzirom da nas je puno, valjda je to na ovom roku još i češće.

Inače, iz te njene grupe je jako puno njih odustalo (više od 50%). Također mi je frendica polagala u roku u 5.mjesecu,i ista stvar, jako puno odustajanja. Zato mislim da neće to baš biti tako gusto koliko izgleda s obzirom na broj prijavljenih, jer će jako puno ljudi odustati.

 

Hvala na komentaru kak je to izgledalo kad je rečeno da nećemo imati privilegija, sad mi je malo lakše, čini mi se razumno :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Andja je napisao:

Ma ljudi, ne smijemo se dati ustrašiti :kavica: . Ovako je to bilo, ispituje Miljević, stvarno duša od čovjeka, a ispitivačica stvarno ništa ništa ne zna. Kad kažem ništa, mislim ništa. Nakon pola sata ničega, pita on nju, recite mi žalbene osnove kako su navedene u zakonu, i ni to nije znala, ono glavno nabrojati, i onda je on rekao: "Vidite kolegice, ove privilegije koje vi sad imate da vam ja pomažem, navodim vas na rješenje kandidati u lipanjskom roku neće imati. Prijavilo se preko 500 ljudi i to je za nas po tome izvanredan rok. Neće se moći čekati da se netko sjeti i pomagati mu jer za to neće biti vremena. Tako da, ja sam vam kolegice jako dobar, pomažem vam ali vi toga niste svjesni. "

Dakle, s obzirom da sam to svojim ušima čula interpretiram da će biti brže ispitivanje, s normalnim pitanjima, znači trebamo znati i biti koncentirani, neće se tolerirati šutnja i nesigurnost koja blokira pa eto, zna ali je blokirao/la. Ne bih rekla da je loše... ne dajte se ljudi, i meni je panika totalna, ali bit će što bude, ako padnem, izaći ću ponovno i to je to. :frajer: (sad kad prošvikam za tjedan dana, podsjetite me na ove moje riječi :smijeh: )

Pridružujem se molbama za izmjene zkp-a!!!

 

miljevic jaaaako, ali jaaaaaaaako puno pomaze, vise on prica nego kandidati! super je, simpatican, nasmijan, raspolozen i opusten, dobronamjeran, i pita osnove osnova. ova cura koja je pala nije znala sto je neizravna namjera, brkala sa svjesnim nehajem :-D (a jako je bitno razlikovati to dvoje), sjecas se andja koliko je to cijedio iz nje i nije uspio nista iscijediti.

 

uglavnom, na slusanju gore ispitivaci su rekli da ce ipak biti dvije komisije u lipnju:-o

 

jel zna tko kad ce komisija/e biti objavljena/e?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drage kolegice i kolege... ah, što da vam kažem... Ispit sam položio tako da mi je u svakom slučaju lakše sada čitati vaše komentare i osjećati vaš strah iz rečenica koje pišete.

I ja sam jedno vrijeme se svaki dan ulogiravao na ovu stranicu ne bi li našao nekoga sa komentarom da je i njemu teško pa je onda valjda meni bilo lakše. No shvatio sam da dosta vremena provodim na netu.. i isključio sam računalo.. tek sam se javio poslije ispita.

 

Najveći problem ovoga ispita je - strah !!

 

Moj savjet vama koji imate rok za par dana- učite... hm. ništa novo.. nemate više vremena za net, tračeve, gluposti i slično... trošite vrijeme samo na učenje... non stop vrtite skripte, prebacujte se sa predmeta na predmet.. nemojte zaglaviti na jednom predmetu. Kada ti je muka od jednoga, ostavi ga i prebaci se na drugi.. a sutra ujutro odmah uhvati ovaj koji si ostavio.. samo vrtite i ponavljajte.. također i pitanja gledajte. Više manje ispitivači pitaju isto a pitanja su vam bitna da vidite kako koji ispitivač pita koju specifičnu glupost.

Razlike ima, nije isto da li vas pita Rašo ili Kos.. Po pitanjima vidite određene specifičnosti. Npr. Kriletićka voli pitati Narodnu banku, guvernera dok nitko drugi to ne pita. i tako...

 

Također zaboravite kavice po kvartovskim birtijama, prežderavanje jer vam krv odlazi u stomak, telefoniranje, sex ako se previše potrošite, a koristite kratka spavanja od 15-30 min, šetnje..

 

Komisije se znaju mijenjati pa kada ugledate lika prvi put u životu na ispitu, samo lagano i cool.. malo samouvjereno ali ne previše... ne pametovati jer oni su pametniji od nas.. nemojte proturječiti. Naime, gledao sam jednog lika dok je odgovarao, samo što se nije potukao sa Garaćićkom. Nikada mi nije bilo jasno odakle mu petlja tako nespremno izaći na ispit. Rušila ga je samo KZ.

I tako, sretno i držite se..

 

Posebno pozdrav odvjetničkim vježbenicima jer su oni ipak limitirani sa vremenom za učenje. Nije isto učiti tri mjeseca ili 6-9 mjeseci kao sudski vježb.

 

Sretno svima.. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

limitirani s vremenom za ucenje :-?

 

da je nama korporativnim pravnicima i pravnicima iz udruga toliko vremena, a ne samo mjesec dana godisnjeg odmora uz stand by...kad cujem 3 mjeseca - blago tom nekom!

 

a tek 6 mjeseci, pa to je vec SF :-D

 

jako dobar savjet vezano za net :palac: ,treba se tih stvari ostavit - jedino provjeravati jel objavljena komisija :-D

 

 

:crkni:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bumo se kuhale zajedno u zg-u preko ljeta:D

vikendom mozemo ici namakati noge u jarun :smijeh:

 

jel odvjetnickim i sudskim vjezbenicima to neplaceni dopust za ucenje ili kako to ide kod njih?

 

nije bas kod svih odvjetnika tako, samo za info, moja frendica je morala dati otkaz jer joj je principal htio dati samo mjesec dana, a nije mogla ovako kao mi uciti popodne jer je radila od 8 ujutro 9 navecer, kakti dvokratno, ali zapravo cijeli dan (za tu pauzu je stigla samo nesto pojesti i to je to),te vikendima, i stvarno ne bi imala kad uciti osim tih mjesec dana :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, i ja sam još jedna od korporativnih pravnika koji nisu mogli dobiti slobodno za učenje...

uzela sam 1 mjesec svog godišnjeg (15.05.-15.06.)....počela se ubijati od učenja po 12h dnevno i nakon 3 tjedna posustala...sada učim oko 8 h dnevno.

 

I da naravno, konstantno me zovu sa posla....

 

15.06. se vraćam na posao i onda ću još malo nakon posla učiti i čekati da me pozovu na ispit (nadam se što kasnije u 7.mjesecu).

 

Bit će to onda 1 mjesec i pol učenja.

Ah, pa valjda će biti dovoljno za prolaz ,ako ne, Bože moj, idemo po novom programu, kakve veze ima što još ni provedbeni Pravilnik nije donesen... :-D

 

Meni ovih 3 mjeseca koliko odvjetnički vježbenici imaju ili 6 mjeseci koliko neki drugi imaju potpuno iluzorno zvuči...

mogu samo sanjati o njima.

 

Ali ,dosta žalopojki, idem nazad učiti.

 

Usput, trenutno učim KPP i učim po starom zkp-u i nemam namjeru niti gledati novi zkp,

no definitivno mi nije jasno, kaže se da se odmah primjenjuju članci 400-415. koji se odnose na postupak po žalbi pred drugostupanjskim sudom i tu se ništa nije izmijenilo ili ja to ne vidim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno smatram da za kvalitetno se pripremiti za pravosudni ispit je potrebno oko 5-6 mjeseci konstantnog učenja..uz normalan život. Za tri mjeseca kao i ja je moguće... i naravno uz faktor sreće.. sve ispod toga su priče za malu djecu !

Možda je netko učio samo 1 i po mjesec pred ispit, ali je zato barem godinu dana prije učio malo pomalo..

Naravno da možeš proći ispit uz malo učenja ali to je velika sreća kao i veliki rizik.. Jer moramo podsjetiti, na pravosudnom se i pada !!

 

Odvjetnički vježb. ne mogu učiti poslijedpodne jer uglavnom rade dvokratno ili cijeli dan.. Najbolje je sudskim vjež. jer uče na poslu, a i poslijepodne i još dobiju slobodnog vremena..

 

Vama pravnicima iz tvrtki uglavnom nitko ne uvjetuje pravosudni, u većini slučajeva to je vaša želja. Naravno da si želite učvrstiti položaj jer je konkurencija velika..

 

U svakom slučaju, svatko je individua za sebe... :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se sa Sue..

Monti, vjeruj mi...ja bi rado imala 5,6 mjeseci za učenje,

ma znaš kaj...dala bih sve da imam samo 3 mjeseca...ali nemam...imam samo 1 i pol mjesec...

i snalazim se kako znam i umijem, učim sve po skriptama, za najvažnije ispite čitam i zakone, a gp po knjizi od Klarića i Vedriša...

i da..i meni i ostalima koji imamo tako kratak period za učenje, trebat će i jako puno sreće...istina...

Ali što nam drugo preostaje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo danas su mi javili da je rješenje došlo na sud, tako da će sutra sigurno doći i na kućnu adresu.

Dobila sam 30.06., 01. i 02. 07., kako sam i tražila.

Ajmeeeeeeeeeee!!!!!

Ovo je užas! Kad taman ponoviš jedno zaboraviš drugo, i tako stalno.

 

E da, u vezi onog koliko ima tko vremena za učiti... ja sam sudački vježbenik i dobila sam 30 radnih dana, a ostalo uzela godišnji. Znam da je to puno više nego što mnogi dobiju, ali nama prijeti biro ako ne položimo. Zato, u ovom očaju, okanimo se usporedbi jer stvarno, ali baš stvarno nikome nije lako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

conquest je napisao:

Ljudi,

 

dobila sam Rješenje - 2,3,4.07.!! A tražila sam kraj Lipnja, početak Srpnja - znači uvažili su mi traženo. To je to! Zna li netko kako to izgleda kad je u subotu usmeni?

 

Evo ja sam imala u subotu usmeni. To sam i htjela jer sam se vodila logikom da mi mozak puno bolje radi u 10 ujutro, nego u 8. navecer. Razmisljala sam si i da je manja sansa od promijene komisije, jer nece nekom ispitivacu subotom uletiti neki sastanal ili sl.- ipak je vikend (mada to nikad ne znas)

 

I najvaznije- do sada su se subotom vrtile uvijek iste face, a neke nikad nisu bile- tako da je puno izvjesnije tko ce biti u komisiji, a i tko ce mu biti eventualna zamjena. Iz ustava i org. u 90 % slucajeva Palaric, eventualno Gagro (pitaju gotovo identicni dio gradiva) iz gradjanskog u velikoj vecini slucajeva subotom budu ili Miletic ili Sucevic; iz uprave -Vlahinja ili Komadina.

Subotom npr. koliko god sam rokova unazad pregledala nisam vidjela da ispituje Novosel, Klier... obicno su se iz kaznenog izmjenjivali Miljevic i Garacicka.

Uz tu svoju mini analizu, "pogodila" sam 3 ispitivaca i prije nego je komisija objavljena.

 

Kako je 6 mjesec izvanredan rok, nemam pojma hoce li to biti primjenjivo :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam neslužbeno (nisam dobila rješenje)uspjela saznati kad sam na roku, uglavnom druga polovica 7.mj.(kako sam i tražila), a od ispitivača znam samo da su svi standardni, osim ustava i organizacije-neka nova ispitivačica koja je kažu ok. to sve ne mora biti tako jer je podložno promjeni i to sve dok ne dobijem rješenje na kućnu adresu.

činilo mi se nemogućim - ali evo unatoč tome što znam kada idem na ispit zna mi se dogoditi da se ne držim plana, jer mi se jednostavno sve gadi i dosta mi je

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

mirnab je napisao:

a nekima iz 6. su već javili komisiju telefonom (onima koji izlaze već 10.6.)

 

samo mala napomena da je onima koji imaju ispit do 13. lipnja komisija objavljena zajedno sa komisijom za mjesec svibanj.

 

 

sve je to rok u svibnju, a traje do 13.6.:)

 

mirna je mislila na ove koji izlaze 10.6. pisati presude. usmeni ispiti za rok lipanj zapocinju od 15.6.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja mislim, nadam se, molim Boga da je riječ o tome da je gornji red prijepodnevna komisija, a red ispod komisija za popodne. Ako je tako imam sreće. Ja sam ranije saznala svoju komisiju, ta ista je objavljena za taj dan, međutim oni red niže su mi uglavnom katastrofa, pa se nadam. Do sada sam peglala (dva sata)- nemamo šta obući. Situacija je krizna odoh učiti šišaš peglanje. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija