Jump to content

Rok u lipnju


zderonja

Preporučene objave

Valjda je to on. Meni je isto u jednoj od 2 komisije, drugi izbor mi je Vičić, pa mislim da mi dođe na isto.

 

Totalno su me izbezumile ove dvije komisije. Uopće se ne mogu koncetrirati, imam osjećaj da ništa ne znam :-o totalna panika.

 

Htjela bih zamoliti sve one koji će izaći na ispit u 6 mjesecu da objave svoje dojmove, kak će to izgledati, i pogotovo kakvi su novi ispitivači.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 417
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Uspjela sam dobiti Ministarstvo, nakon samo 15 minuta telefoniranja... Probala sam dobiti informaciju o tome koja mi je komisija od dvije navedne i rekli su da će se sve vidjeti na licu mjesta!?

Izgleda da će biti dvije komisije istovremeno, pa ni sami ne znaju, ili jednostavno ne žele dati informaciju! Ako nešto novo saznate, javite! Ako ne, preostaje nam da učimo po pitanjima za obje komisije.

Molim one koji budu sljedeći tjedan na ispitu da nam jave kako sve to izgleda... naravno uz želju da budete pametni, koncentrirani i da prođete ispit!!

 

ŽELIM VAM PUNO SREĆE (kao i svima drugima)!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

helou svima!!!!!!!!!nova sam na forumu i ne kužim se u kompiće,ali me pravosudni prisilio na isto..imam dvije majušne bebice,živim stotinama milja od metropole i polažem u lipnju pravosudni...imam pitanje-što kad još uvijek nema mog rješenja a tete u ministarstvu ne daju informacije...da se grizem do zadnjeg trena!? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ej!!! Znam kako ti je. Ja sam dobila poziv u srijedu i ja sam mislila da su valjda već svi dobili, al ne brini, stić će ti drugi tjedan sigurno. To ti sam znači da si malo kasnije na roku, pretp. zadnji tjedan u 7.

 

Što se tiče neuredne prijave ili slično, oni bi ti javili već sredinom 5.mjeseca kad su donosili Rješenje o odobravanju polaganja pravosudnog, tako da je sve u redu.

 

Znam da te ovo čekanje izluđuje jer kad znaš kad si i kad "znaš" komisiju, možeš si posložit sve, a ovako u očekivanju...

 

Ne brini , poziv stiže drugi tjedan!!!!

 

 

:palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajme ja sam isto tako razmišljala kao i ti, dok mi nije stigao rok!ali isto!

Isto sam mislila da s mojom prijavom nije nešto u redu i da su već svi dobili rok!najgore mi je bilo kad bi došao poštar i ubacio mi pisma u sandučić, odmah mi je bilo jasno da preporuke nema ni danas...

 

najgore je ovo čekanje ali stvarno ne brini, dobit ćeš ga vjerojatno već sutra..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je isto Pičuljan u komisiji i samo šta znam je da on ispituje na stručnom ispitu i da je jako zahtjevan, da posebno voli Zakon o državnim službenicima, koji mi naravno samo učimo po pitanjima koji ispitivači ispituju. Uf!!!

 

 

Mislim da je Pičuljan već na roku u ponedjeljak pa se nadam da će kolege koje budu u poned.,a i kasnije, objavit na legalisu kakav je ispitivač, na što stavlja naglasak i sl.

 

Ovo je koma, dva ispitivača, pa ti se na kraju svede na cijeli zakon jer jedan pita jedno, a ovaj drugi skroz drugo.

 

Možda to i nije loše u slučaju da dođe do promjene komisije. Ma ne znam ni sama više.

 

:vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ejte ljudi.....

 

još jedna koja ide na rok lipanjski rok, haha, ali pazi, tek mi je 24., 27. i 28.07. rok, užas............

Da li postoji mogućnost da ih se zamoli da me se stavi ranije, da li bi mi učinili to, jer naime, to mi je jako kasno....morat ću početi raditi, sumnjam da bi mi šefovi tolerirali takvo što.....ajme meni :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

haj viky...vidiš,nikako ne spavam...danas izbrojala preostale dane i kao napravila novi plan štrebanja...da te utješim-budeš li odgovarala sa mnom zasigurno ćeš doći do izražaja i zadiviti ispitivače,jer ja evo tek prije neki dan dovršila prelazak građanskih i kaznenih...sinoć po prvi puta čitala organizaciju..nije neki izgovor,ali kad bi mogla učit-spava mi se od umora,a kad su klinci u pogonu-mene baš uhvati volja da bi učila,ali mi eto oni ne dopuštaju..ako saznam nekim čudom vezano za naš dan D(bilo pitnja ili nešto o ispitivačima) javim ti...onako,kad maštam,meni ti je popravni san snova...sad,jesam li skromna ili realna-vidjet će se krajem srpnja... :mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li netko ima pitanja od Remenarić kojim slučajem? Ja nisam niti jedno uspjela naci, pa ako netko ima molila bi da ih objavi...I po čemu učite organizaciju pravosudja , da li netko mozda ima tanku skripticu , ove što sam ja našla čine mi se prevelike (40-50 strana), sad mi se čini da neću stići ništa što ima više od 20 strana.

I tko jos ima 08.07. usmeni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanja od Remenarić nema nitko jer žena nije ispitivala na pravosudnom do sada, tako da se moramo oslonit na savjete kolega koji će kod nje odgovarat i koji će objavit na legalisu kakva je, šta pita i sl.

 

Što se tiče Org. pravosuđa, ja učim po nekoj skripti od 43 str. i ne preporučujem ti da učiš po toj nekoj skripti od 20 str., mislim da nije dovoljna.

Stigneš to naučit u jedan cili dan, samo bez panike, imaš još vrimena do 8.7.

 

Sritno!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Viki81 hvala, bas si me malo oraspoložila, jedino mi se nikako ne da učiti tu organizaciju, a s druge strane bolje da naucim kako treba, jer idem po skraćenom programu pa me nista drugo osim organizacije nece ni pitati.A osim toga i ima jos vremena i komisija je ok, obje. JEdino jos ne znam kako cu presudu napisati, toga me doista najvise strah, a vjerujem da je svima koji idu po skraćenom tako.

A nista svima koji vec izlaze na ispit puno sreće i javite dojmove sto prije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam ali mislim da cemo ubrzo otkriti koliko nam treba za organizaciju. ja tek počela ponavljati gp a uz to učim trgovačko koje do jučer nisam ni pogledala a imam jos i ovrhu i stečaj, a uz to i organizacija, i ponavljanje svih ostalih predmeta, samo sva sreća što ne moram upravu, ustav i radno.

Imam skriptu iz organizacije od 49 strana.Ali mislim da su sve te skripte iste, može jedino biti razlika u fontu i slično.

A koliko se ispitivači drže pitanja ovisi o njima.Neki da, neki ne.A koliko vidim ima i nekoliko novih ispitivača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

isto kao i ja! trgovacko sam nesto malo procitala, ali ni priblizno dovoljno, ovrsni postupak sam procitala na gppnetu, znaci, osnove osnova, organizaciju jos nista. sad ponavljam kp i kpp, jer sam to radila prije jedno 3 mjeseca :-(

i ja po skracenom, s jedinom razlikom sto sam volontirala na sudu i pisala presude :-D

vidjet cemo za organizaciju, morat cu je se primiti baem tjedan prije ispita, iduci tjedan namjeravam ponoviti kp/kpp, gp, gpp/ob... :place:

 

kako ti ide, kako koncentracija?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa u biti zadnja dva dana dobro ali prije toga 20 dana uopce nisam ucila, muz dosao doma, slavili 1. rođendan od male, pa pokusala s njima na ljetovanje ali vratili su me doma nakon dva dana jer tamo nisam mogla učiti. A ova dva dana kako sam sama je ok, samo mi mala fali za poluditi pa stalno na nju mislim.Ali uspjela sam poonoviti uvodni dio gp (180str), i trgovačko proći, pa mi se čini ok,s obzirom da sam gp radila prije tri mjeseca pa mi se čini da neke stvari prije nisam ni vidjela.A biti će sto bude, bila bih presretna i s dva popravna!

A tebi, jel uspijevas proci ono sto isplaniras?JA odustala od toga jer mi gotovo nikad ne uspije.Uvijek mi nešto uleti pa moram prekinuti učenje.

I ako si pisala presude onda bar ti to nije frka.

Nastavi samo tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napokon da se netko javio tko ima usmeni kad i ja !! Bubi kako ide s učenjem,uspijevas sve proći ? Sto se ispitivača tiče čini mi se da su obje komisije taj dan ok, samo se nadam da nikoga nece izmijeniti u zadnji čas i da ćemo 1. dan saznati koju od te dve komisije imamo.

Valjda će se uskoro i netko javiti i dati dojmove o tome kako to sve izgleda na ovom roku.

Pozdrav svima, idem ja na gp, vrijeme leti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nikako niti meni ne ide po planu, tj. kasnim s planom,jer upadne ili posao ili nesto trece...ili ima trenutaka , pa i dana, kad se jednostavno ne mogu skoncentrirati, povraca mi se od svega i uzmem nesto raditi po kuci ili surfati po netu :vrti:, pogotovo ako me nesto omete, ili sam umorna, i tak...

 

evo, upravo zavrsavam kpp, jucer prosla i kp, jos jedino moram kz procitati, prvih 90. clanaka, te zsm, obzirom sam kp radila samo po garacickinoj skripti.

 

gp sam prosla jedno 2, 3 puta, ali opet imam feeling da nemam pojma, jednostavno je preopsirno :place:

 

gpp mi ide dobro...opcenito mi proces ide bolje od materijalnog, dinamicniji mi je. pazite kod miksica - voli pitati nadleznost, tako da naucite sve, do kojeg trenutka sud pazi na koju nadleznost, jel po sl. d. ili prigovoru, itd., itd.

 

kaj se presuda tice, nemas brige ako imas dobre sprance!

pisala sam smetanje posjeda i naknade steta, troskove, ali vrlo malo toga, a na kaznenom nisam niti volontirala pa tako niti pisala kaznene presude.

 

 

pazite, kos vam voli pitati pretragu stana i osoba, pa naucite to. voli i pritvor i zadrzavanje, prodjite malo po pitanjima, pa cete skuziti princip.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja isto imam usmeni 8.7..imam osjećaj da sam totalno glupa.nešto naučim i kad idem ponavljat kao da prvi put vidim.već gubim volju.nema šanse da to naučim kako treba..a još upravu nisam ni počela učit..stalno nešto ponavljam kao a ustvari ponivno učim.najgore mi je kad se sjetim da ako padnem još 6 mjeseci moram buljit u to..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

viky, vidjela sam da i bumbalica odgovara isti dan. ja odgovaram sve, a vi? kako ide učenje? kako dijele komisije jer naša nije neki san snova osobito Lovrić, Vičić i Garačić! slušala sam Garačićku i nije me oduševila, a o ovima sam čitala ne legalisu. još me puno posla čeka, a tako sam već sita svega. :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja ti isto odgovaram sve, a i bumblica mislim...učenje isto kao tebi, pun mi kufer, ne želim ni razmišljati da ću još mjesec i toliko dana piliti po tome....

 

a glede komisije, ja sam definitivno za komisiju broj 2. iako je vičić u njoj....garačićke me totalno strah...

a kako će nas rasporedit nemam pojma....čekam da kolege koji su bili na rokovima ove dane daju malo više informacija o tome....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim kolege da nešto napišu ako imaju saznanja. Kolegica koja je odgovarala 13.05.2009. (rok svibanj) dobila je parcijalu 2 predmeta koje mora položiti najkasnije u 9 mjesecu. Navedeno je provjereno. Da li netko zna hoće li se odobravati parcijale i u ovom mjesecu ili je nešto čuo o tome. Drugo da li će komisije biti ovako kako je navedeno prva i druga ili će kolokvijalno rečeno uletati kako se tko oslobodi znači malo iz prve grupe malo iz druge grupe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim kolege da nešto napišu ako imaju saznanja. Kolegica koja je odgovarala 13.05.2009. (rok svibanj) dobila je parcijalu 2 predmeta koje mora položiti najkasnije u 9 mjesecu. Navedeno je provjereno. Da li netko zna hoće li se odobravati parcijale i u ovom mjesecu ili je nešto čuo o tome. Drugo da li će komisije biti ovako kako je navedeno prva i druga ili će kolokvijalno rečeno uletati kako se tko oslobodi znači malo iz prve grupe malo iz druge grupe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je odgovarala 13.05. , obično bi i trebala izaći 2 mj. poslije pada ali ne nakon 4 mj od pada , u tom roku ,e sad kako će bit za ovaj rok, mislim da bi to sve se tribalo riješit kroz 9,10 mj. da izađu oni koje je vratilo, pa ne vjerujem da će glede toga biti nekih problema.... mada nemam nekih saznanja sigurnih ali tako bi tribalo da bude

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tamara52 je napisao:

Da li netko zna razliku između k.č. i z.č.?I zašto u gruntovnicama je većina čestica označena oznakom z.č. a u ZZK se navodi da se radi o k.č.?I koju oznaku mora imati parcelacijski elaborat?

Unaprijed hvala!

Kolegice nemojte se mučiti takvim pitanjima, jer vas nitko neće rušiti ako to ne znate. Ono što vi morate znate je što je nekretnina i da se ona sastoji od jedne ili više zemljišno knjižnih/katastarskih čestica koje čine jedno zk tijelo i upisane su u isti zk uložak i dijele istu pravu sudbinu. I još morate znati da je čestica određena kad znamo njen broj i katastarsku općinu u kojoj se nalazi.

 

Nažalost u Hrvatskoj imamo katastar u koje su upisane katastarske čestice i zemljišne knjige u koje se upisuju zemljišno knjižne čestice, ono što je tu loše je da se vrlo često dešava da je stanje u katastru različito od stanja u zk pa da je jedna čestica u katastru npr. podijeljena na sedam čestica u zk ili da imaju različite površine ili bilo što drugo ima jako puno različitih kombinacija. Naravno da su i sami broje u katastru i zk različiti. Jednog dana će to biti usklađeno pa neće biti razlike između katastra i zk i tada neće biti razlike između katastarske i zemljišno knjižne čestice. Sada te razlike postoje i zato imamo zk čestice i katastarske čestice. No to vam je odgovor za koji ćete biti pohvaljeni nakon ispita kao netko tko jako dobro zna.

 

Ja vam predlažem da se ne mučite takvim detaljima jer nikada nećete naučite sve, ne znam da li postoji netko tko može za sebe reći da zna sve, stvarate si dodatni presing i gubite vrijeme za učenje osnovnih stvari iz drugih predmeta

 

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

haj supatnice,sad vidim da smo tri...odmah mi je lakše,iako mi se baš danas učinilo da bi možda trebala odustati od svega...jako teško mi je ukomponirati klince,muža na terenu i cijelu okolinu koja me-sabotira...što da kažem-mlađe dijete ima samo 5.5mj i isključivo doji-a to znači-svako malo visi po meni...po danu i noći...evo sada čekam da zaspe,a onda se bacam na maloljetnike iz kp-a...naime po 2.puta prelazim 4 velika...gpp-samo zakon,odustala sam od knjige a i one ogromne skripte...trgovačko proćitala,org.isto tako...obiteljsko,radno,upravno,ustav-niti takla---kontam to ću oko 28.6.kad prođem ove bigiće po 2. put...a negdje oko 10.7.planiram se bacit na isključivo po pitanjima...dakle,imamo izbor vičić ili garačićka...kao da biram između- past ćeš ili nećeš proći-...dođe mi na isto...no,nedam se -bilo kako bilo ja izlazim na ovaj rok,pa makar ispala totalni idiot...zato,samo glavu gore i naprijed!!!!!!!!!svaka muka valjda ima nekakav kraj... :mase2: odoh sada provjeriti :beba:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gledala sam malo pitanja iz ovrhe i obitelji. vrlo je zanimljivo što s ovom kombinacijom ispitivača moramo doista znati sve npr. Vičić pita skrbništvo, posvojenje i brak, a Buljan brak i uzdržavanje. U ovrsi Vičić pita zalbu i žalbene razloge, osnove i ovrhu na nekretninama, a ona osnove, ovrhu na pokretninama i osiguranje dakle nema sužavanja ili izbacivanja nečega kao nepotrebnog. lovrić pili po trgovačkom i vrijednosnim papirima dok Eraković više voli stvarno i obvezno što izbaciti???? ma prestrašno, a još postoji šansa da se netko od vrle komisije izmijeni u posljednji trenutak iako u tu mogućnost sumnjam jer vjerujem da će u to vrijeme svi biti van Zg ili na odlasku te da im se neće dati dolaziti subotu ujutro u Ministarstvo.

 

a sad malo pozitive budući da je veliki broj ljudi i prošao kod ova dva ispitivača valjda ćemo i mi. još samo malo i gotovo, ljeto, odmor, kupanje, a kuća me neće vidjeti slijedećih nekoliko mjeseci osim na spavanje :-)

 

odoh ja učiti Kp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Chakotay76 je napisao:

tamara52 je napisao:

Da li netko zna razliku između k.č. i z.č.?I zašto u gruntovnicama je većina čestica označena oznakom z.č. a u ZZK se navodi da se radi o k.č.?I koju oznaku mora imati parcelacijski elaborat?

Unaprijed hvala!

Kolegice nemojte se mučiti takvim pitanjima, jer vas nitko neće rušiti ako to ne znate. Ono što vi morate znate je što je nekretnina i da se ona sastoji od jedne ili više zemljišno knjižnih/katastarskih čestica koje čine jedno zk tijelo i upisane su u isti zk uložak i dijele istu pravu sudbinu. I još morate znati da je čestica određena kad znamo njen broj i katastarsku općinu u kojoj se nalazi.

 

Nažalost u Hrvatskoj imamo katastar u koje su upisane katastarske čestice i zemljišne knjige u koje se upisuju zemljišno knjižne čestice, ono što je tu loše je da se vrlo često dešava da je stanje u katastru različito od stanja u zk pa da je jedna čestica u katastru npr. podijeljena na sedam čestica u zk ili da imaju različite površine ili bilo što drugo ima jako puno različitih kombinacija. Naravno da su i sami broje u katastru i zk različiti. Jednog dana će to biti usklađeno pa neće biti razlike između katastra i zk i tada neće biti razlike između katastarske i zemljišno knjižne čestice. Sada te razlike postoje i zato imamo zk čestice i katastarske čestice. No to vam je odgovor za koji ćete biti pohvaljeni nakon ispita kao netko tko jako dobro zna.

 

Ja vam predlažem da se ne mučite takvim detaljima jer nikada nećete naučite sve, ne znam da li postoji netko tko može za sebe reći da zna sve, stvarate si dodatni presing i gubite vrijeme za učenje osnovnih stvari iz drugih predmeta

 

Sretno

 

hvala na odgovoru , nekako sam i ja to mislila, ali nisam bila sigurna.

Ne bi meni to ni palo na pamet da nisam vidjela da se ta pitanja ponavljaju kod Miletića koji mi je u jednoj od komisija.Tko bi se sjetio takvog pitanja?

A što se osnovnih stvari tiče i tako mi sve izgleda kao osnovno.

Ali još jednom hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ bumblica svaka ti čast, bebica tako mala, pa ti se nemaš zašto gristi, svatko na tvom mjestu bi imao iste probleme, super se ti još i organiziraš...nemoj samo odustati, svi smo u istoj kaši...

 

@ marmolada, dobro si to primijetila, baš tako, svede se na to da moraš sve znati! a i ovo za komisiju se apsolutno slažem, netko je to već i napisao na legalisu, u sub su možda najmanje šanse da ti se komisija promijeni jer nema sastanaka itd. a i svi živi su na GO pa nemaju baš koga ni zvati u zamjenu...ajde bar nešto...

 

šta ćete vi učiti iz zakona o sudovima za mladež?šta tu garačićka pita?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

haj!!!!Jutros,kao za dobro jutro čujem sa radia da izvjesni gosn Palarić ide u sabor...ne ide,nego se ako sam dobro čula-danas glasuje hoće li postati sudac ustavnog suda...jel to član naše komisije!!!??? :-? Što se tiče kp-a,ovako;imam skriptu,rekla mi frendica koja je položila 2007.god.-to ti je Garačićkina...ide prvo onih osnovnih stvari iz teorije,pa oko 15ak listova njenih predavanja o prvih 90 članaka,pa oko 7-8 listova sudova za mladež,pa onda posebni dio -gdje su obrađeni samo važniji članci...dakle,za mladež-nadležnost,sankcije,razlike između mal.(stariji i mlađi), mlađ. punolj. i sl....osnove...eto sad se bacam na kpp...po milijunti put čitam nadležnost i sastav suda bez neke nade da će svanuti dan kad ću moći reći-evo,napokon ih znam nabrojati....samo hrabro!!!!!!!joj, već je 18.!!!!!!!!! :-o:mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hej, pozdrav svima, a ne samo njima! ;)

 

Nego, imam pitanje. Zna li se možda ikako koja ćemo

od komisija biti?

Kada i kako se to sazna?

I, gdje zapravo ispituju obje komisije? Budući da u

ministarstvu nema baš puno mjesta...

 

Možda nisam dobro sve pregledao ali mi se čini da su

objavljena pitanja samo jedne komisije prvoga dana,

šta je bilo s ljudima koji su kod drugih odgovarali?

 

Pitanje je prije svega upućeno kolegama koji su bili ovih

dana na "stratištu", al oni su opijeni slavljem valjda...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege na dan kad bude usmeni saznat cete koja ste komisija 1 ili 2. Ako neki kandidati odustanu tad će bit samo prva komisija, ali možda bude zamjena iz druge. Načelno se ne bi trebalo dogoditi da upadne netko treći. Navodno će i sada biti parcijala, za deveti mjesec jer kako se ništa konkretno ne zna za novi način polaganja, nije donesen niti pravilnik, ne očekuju uopće prijave za deveti mjesec, nego bi riješili parcijale. Molim Vas recite mi da li ste čuli da li će se ograničavati broj izlazaka na ispit, nakon kojega se više nikada ne smije pristupiti polaganju, što je bio prijedlog, ili neće? Da li se to može urediti pravilnikom? Moje je mišljenje da se to može urediti samo zakonom, a zakon o tome ne govori, dok je stari izričito navodio da je broj izlazaka neograničen. Da li osobe koje su stekle uvijet davno prije uvjeta po novom zakonu, gube taj uvjet ili za njih vrijedi staro (bez dužnosti pohađanja Akademija)? Što će se pisati kao treća radnja u novom ispitu? Kako zamišljaju pisanje presude bez špranci, pa i suci koriste šprance, a mi bi trebali sa toliko malo iskustva pisati presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

viky je napisao:

šta ćete vi učiti iz zakona o sudovima za mladež?šta tu garačićka pita?

 

evo pitanja koja sam skupila za zsm, a koaj su se znala pojaviti:

 

- Vrste počinitelja KD pod dobi?

- Po kom zakonu sudimo maloljetnike?

- Što taj zakon regulira?

- Tko je maloljetnik a tko mlađi punoljetnik?

- Koje su sankcija protiv maloljetnika?

- Koje odgojne mjere može izreći sud?

- Kada sud može maloljetniku izreći maloljetnički zatvor?

- Kad se po njemu može suditi punoljetnim osobama?

- Postoje li osobe kojima se ne može izreći dugotrajni zatvor? (Da, maloljetnicima.)

- Dokad se osoba smatra mlađim punoljetnikom? (Do 21 g.)

- Na koga se sve primjenjuje Zak.sud za mladež

 

- postupak prema maloljetniku

- vijeće za mladež

- kakvog je sastava vijeće porotnika (osobe različitog spola!)? što ako nisu različitog spola? aps.bitna povreda p.!

- može li se maloljetniku suditi po skraćenom postupku i u odsutnosti čl.47. 48.

- kada maloljetnik mora imati branitelja čl. 49.

- odluka suda za mladež

- koga obavještava DO kada se radi o kaznenoj prijavi protiv osobe mlađe od 14 god čl.44.

- tko su suci za mladež tko ih bira i na koji rok čl.38.

- tko pokreće postupak prema maloljetniku

- što čini oštećenik ako DO odbaci kaznenu prijavu protiv maloljetnika čl.62.

- kada DO može odlučiti da ne pokreće postupak protiv maloljetnika

- rok za žalbu protiv rješenja kod maloljetnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas sam pisala prvu presudu!

posto nas je bilo brdo, podijelili su nas u 2 grupe i to na one koji pisu 2. presudu GP/TP (ostali pisat u Ministarstvu) i one koji pisu 1. presudu KP (morali ici pisati na Pravni fakultet-TMT 3)!!

 

ali gle cudna li cuda, par kolega (znam sigurno za dvoje) su imali cast i privilegij ostati pisati u Ministarstvu (iako im je bila 1. presuda), za razliku od nas 20-ak poslusnih "ovcica" koji smo to odradili na drugoj lokaciji!!

nitko to nije nikako objasnio, a privilegirani kolege su isto mudro sutili!

pitam se pitam kako to i da li ce biti privilegirani i na usmenom...!!

 

:hekla::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema i nama su rekli da se ne zna koja od 2 komisije ce nas ispitivati jer to ovisi o tajniku, ispitivacima i kandidatima koje ovi "nasumicno" izaberu, te da se moramo pripremat za obje komisije!!

naravno, prica se da neki usprkos tome ipak znaju tko ce ih tocno ispitivati! :kavica:

daj Boze da svi prodjemo, ali mene jako ljuti ta neravnopravnost među kandidatima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo neslavno je završio i moj pokušaj polaganja ispita

eto

dojmovi

prvi nam je bio gospodin Vičić koji je uletio u kancelariju bez pozdrava

iskreno govoreć moje znanje nije bilo dovoljo za prolaz to priznajem međutim ne znam da li sam ja nešto krivo shvatila kad me je pitao u kojem slučaju se može izjavit revizja protiv rješenja a ja odgovaram protiv rješenja o smetanju posjeda može se izjaviti izvanredna revizija a on po meni jesam li ja normalna?Gdje ste to pročitali i kola krenuše nizbrdo.

Ispitivanje je ličilo na rešetanje niti jedan se od njih nije predstavio kad bi ušao u kancelariju a nervozni da nervozniji nisu ni mogli biti. A za kolege koji rade u firmama njima mogu samo poručiti da kazneno moraju naučiti svako k.d. i to zakonsku definiciju djela obzirom da je to bilo jedno od pitnja nakon pitanja gdje radim. Naime čim sam rekla da radim u firmi bilo je "ma to neće biti dobro". I to je sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

golum je napisao:

evo neslavno je završio i moj pokušaj polaganja ispita

eto

dojmovi

prvi nam je bio gospodin Vičić koji je uletio u kancelariju bez pozdrava

iskreno govoreć moje znanje nije bilo dovoljo za prolaz to priznajem međutim ne znam da li sam ja nešto krivo shvatila kad me je pitao u kojem slučaju se može izjavit revizja protiv rješenja a ja odgovaram protiv rješenja o smetanju posjeda može se izjaviti izvanredna revizija a on po meni jesam li ja normalna?Gdje ste to pročitali i kola krenuše nizbrdo.

Ispitivanje je ličilo na rešetanje niti jedan se od njih nije predstavio kad bi ušao u kancelariju a nervozni da nervozniji nisu ni mogli biti. A za kolege koji rade u firmama njima mogu samo poručiti da kazneno moraju naučiti svako k.d. i to zakonsku definiciju djela obzirom da je to bilo jedno od pitnja nakon pitanja gdje radim. Naime čim sam rekla da radim u firmi bilo je "ma to neće biti dobro". I to je sve.

 

Koja je komisija bila taj dan?? Ok, ako je Vičić bio u elementu, što se dogodilo s ostalim ispitivačima?? Žao mi je što je ispit neslavno završio, ali ovakav komentar me zbilja uzrujava, učiti kaznena djela napamet :-? to jednostavno ne mogu vjerovati!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uf imam i ja vičića navodno u komisija mada sam tek sredinom 7 mjeseca......možda i ne bude s obzirom na 2 komisije ?? jel ti komisija ostala ista il se tko mjenjao.....jel tko prošao na taj dan ??

ima nas jako puno i očito da moraju nešto poduzeti , s obzirom da navodno kreću prema novome u 9 mj. vjerujem da će puno ljudi ipak pokušat izić na pravosudni pa kako sreća bude naklonjena, ne vjerujem da će ih baš odustat, i kad bi svi tako divno naučili prema njihovim pitanjima rijetko tko da bi pao... pa očito kako moraju nešto poduzeti.... užas !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

golum iskreno mi je žao i već vidim isti scenarij da će se i kod mene ponoviti. Naime i ja imam Vičića u komisiji i ne doživljavam ga nimalo blagonaklonog prema nikome. ako su polovicom 6 mj ovakvi kakvi će tek biti krajem 7 mj. u svakom slučaju oko nove godine ćemo se vjerojatno opet dopisivat kad budemo ponovno pokušale izaći i položiti. a sad glavu gore i ne biti jako tužna nije to ništa.

 

 

sue hvala za Garačićku i pitanja iz ZSM. po ovome nije baš puno članaka ostalo koje nemoramo učiti.

 

danas krećem s ponavljanjem kpp i trgovačkog. nadam se da je nešto ostalo u glavi od zadnjeg puta pozdrav svima, a posebno mojim supatnicama Bumblici i Viky

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Golum baš mi je žao što je tako završilo. Meni je u komisiji isto Vičić, sad mi izgleda jedino preostaje moliti se Bogu da me ne dopadne.

Znam da ti je strašno teško sada, no molila bih te samo za par odgovora, a vezano za kazneno, jer me je sad uhvatila totalna panika-tko ti je bio u komisiji? Koja k.d. su se morala znati (da li ona iz presude, nevezano za presudu, neka općenita tipa ubojstvo, silovanje ili pak su skrenuli na tipa terorizam i ostale koje valjda rijetko tko uopće ikad pročita)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kazneno pravo ispitivač Svedrović

pita po presudi - krivotvorenje isprave

koja glava je to kaznenog zakona

koja su još kaznena djela u toj glavi

točna zakonska definicija dvanja lažnog iskaza

nadalje pitanje gdje radite

što ste od kaznenog odgovarali

koliko ste učili kazneno

a kasnje rešetanje pitanjima na koje nije imao živaca slušati odgovore već je na iste sam odgovarao

pa onda više nisam imala ni volju odgovarati

itd. mislim da moje znaje ruku na srcu nije bilo dovoljno međutim čovjek se i malo obreshrabri kada ti na početku postavljaju takva pitanja jer već vidiš da nema smisla

mislim da je bitno naučiti točne zakonske definicije jer ako se nešto svojim riječima pokuša objasniti to ne valja

 

Slušajte ovako to je samo moj doživljaj i pod dojmom sam od svega

Treba paziti na osnovna pitanja

u građanskom me je pitao nakon što sam pojasnila što je činidba on me pita detaljno što je trpljenje a ja blokada

osnovno ali eto ja stanem i mislim kako da na to odgovorim a da ne ispadnem totalni kreten.Treba davati kratke i precizne odgovore. To je ono što mislim jer oni nemaju vremena za pomaganje niti objašnjavanja.Pitanje kratak odgovor i toje to. Što se tiče Vičića ispitivač je ok nije on loš međutim kada sam odgovorila na jedno pitanje on odgovor nije niti čuo-tip odogvora nabrajanja a meni je bilo glupo reči pa rekla sam već. Nije me niti čuo. Opet se ne ispričavam jer isprike nema. Učite iz zakona i po pitanjima.

Pozdrav i sretno svima. Mislim da su svi oni ok međutim morate biti sigurni u znanje jer imala sam priliku vidjeti one koji znaju a imaju problema sa blokadom. Jedna cura je dehidriala i završila na hitnoj, nadam se da je ok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isuse i Bože....

mogu odmah odustati....ako će na kaznenom ispitivači pitati posebni dio...niti imam vremena, niti planiram sada početi učiti sva kaznena djela...

pa nikad nije bilo tako, već su uvijek pitali samo djelo iz presude...valjda moji ispitivači Klier ili Svedrović to neće pitati?

 

ovo nije dobro,definitivno...

jedino mi je lakše jer nemam Vičića...već Bošnjakovića ili Mikšića...o radosti li moje.... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne pitaju posebni dio!

 

pitat ce te samo definiciju kd koje si imala u presudi, u koju glavu spada i koja su tipicna kd za tu glavu, i to ti je to, slusala sam kod miljevica kad je to pitao! zao mi je sto je golum pala, vjerojatno je to napisala dok je bila pod dojmom, no poslije je napisala da se to odnosilo na presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samokris, ne trebaš se ništa brinuti. Ja se slažem s Veteranom. Oni te neće ispitivati poseban dio ali Svedrović će sasvim sigurno pitati točnu zakonsku definiciju kd iz presude, pitat će kojoj glavi kz-a pripada kao i kd iz te glave. To moraš znati jer ti je to sami početak njegovog ispitivanja. Inače Svedrović ili Klier su i meni mogući ispitivači a sudeći po ispitivačima za gpp možda smo i isti dan. U tom slučaju imaš cijeli vikend za ponavljanje kp-a po presudi i ne treba paničariti. Naravno uvjek ostaje mogućnost promjene komisije u zadnji tren i ako mi dođe Garačić God help me.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sue :-D , a veteran sam zbog broja postova :-D

 

svi tako pitaju, a isto tako ovisi sto ste imali u presudi, recimo ako ste imali npr. uvjetnu osudu, pitaju vas sto je to, i sl., ako ste primijenili neku sigurnosnu mjeru, pitaju vas sto je to, i o mjeri koju ste primijenili, itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sue je napisao:

sue :-D , a veteran sam zbog broja postova :-D

 

svi tako pitaju, a isto tako ovisi sto ste imali u presudi, recimo ako ste imali npr. uvjetnu osudu, pitaju vas sto je to, i sl., ako ste primijenili neku sigurnosnu mjeru, pitaju vas sto je to, i o mjeri koju ste primijenili, itd.

Upravo tako ja sam imao izazivanje prometne nesreće i Čule je pitao meni i kolegu naziv glave u kojoj se to KD nalazi i koja su još KD u toj glavi s time da je kolega naveo samo jedno i to ono glavno dovođenje u opasnost života i imovine opće opasnom radnjom i sredstvom. Tolerira se ako se i ne kaže potpuno točan naziv KD.

Naravno da ne morate učiti sva KD, ko bi to naučio, ja sam nakon što sam napisao presudu pogledato tu glavu u KZ-u.

 

No važno vam je da znate, krivnju, razliku između namjere i nehaja ili primjerice stjecaj, dosta ljudi kod stjecaja brka propisanu kaznu, utvrđenu i izrečenu kaznu. To su ipak osnove, i to trebate učiti. A ako ne znate sva KD u nekoj glavi zbog toga vas nitko neće rušiti.

 

Sretno svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, meni je Svedrović isto u komisiji, i sad sam malo pogledala njegova pitanja iz posebnog djela-KD lažnog iskaza mu je standardno pitanje, isto tako uvijek pita KD iz presude, odnosno, iz glave u kojoj se to djelo nalazi. Stoga mi se čini da nema potrebe za panikom. Izgleda da Golum jednostavno nije imala sreće, a ako te loše krene, uz svu tu količinu gradiva naravno da se čovjek zbuni i eto... Baš mi je žao, jer kad sam osjetila koja je muka u pripremanju ispita, i koliko truda, vremena itd. se mora uložiti, a na kraju može završiti i padom, ma grozno. Drži se Golum, bit će bolje drugi put.

Ono što izgleda je pouka ove priče-par dana prije ispita svakako bi trebalo proći pitanja ispitivača u komisiji, moram priznati da sam se dvoumila oko toga, neki postovi su bili-učite samo po pitanjima(i onda vam je 2 tjedna dosta za cijeli ispit?!), neki-nikako nemojte učiti po pitanjima. Mislim da je pravi način negdje između, i ja ću ovaj zadnji tjedan ponavljati sve, a "nabubat" ću baš po pitanjima, pa se nadam da će sve dobro završiti. Uostalom-neće se valjda izmijeniti cijela komisija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja sam bila u grupi koja je hodala do pravnog faksa na pisanje presuda, tek drugi dan pisanja presuda su nam rekli tocnu komisiju.

ali i ja sam cula da su neki znali vec odprije,pa ne znam sad......naravno da nije pravedno....

bit ce parcijala i na ovom roku jer sam i ja dobila i rekli su mi da to mogu rijesiti u 9. ili 10. mjesecu,najkasnije 4mj od ispita,tako da su i vama moguci popravci,ali ipak se nadam da ih necete imati,ovako sve je super,rijesila sam najgore predmete,dobila upravu za popravak,ali nije to to dok ne prodjes sve,ali necu biti nezadovoljna.

puno srece svima! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hej, nemoj uciti upravu samo 2 dana,bit ce ti muka.

I meni je uprava bila odbojna pa sam je prosla na silu,pa opet ponovila na silu,ali znala sam da je najslabije znam pa sam cijeli jedan dan nakon pisanja presude ponavljala i ucila samo upravu......

pa evo sad imam priliku i moram je za 9 mj dobro utvrditi.

Nije da nisam znala,ali postavljala mi je takva pitanja da uopce za neke stvari nisam kuzila sto me pita (Juric Knezevic).

Imala sam ja njezina pitanja,ali na popisu niti nema nekih pitanja sto te ona pita kao iz prakse.

Mislim da ako super utvrdis upravu trebas skuziti sta te pita, ali s obzirom da ja to nisam bas uvtdrila,malo sam se na nekim stvarima pogubila.

Ali, npr. Komadina i Markovic imaju ful lijepa pitanja,ono naucis skriptu i tocno znas sto te pita,Vlahinja isto pita vise po primjerima ali ne cini mi se tako strog kao JK.

Ucila sam po skripti od 60 str. i malo po Zakonu,ali mislim da je ova skripta sasvim dovoljna,samo ti to treba sjest, a za to ipak treba malo vremena.

probaj se prisiliti ipak malo prije proci upravu,pa da je stignes bar jos jednom ponoviti.

Znam da ima jos puno svega ostalog,ali eto i ja sam kao ti odgadjala upravu,pa mi je sad uprava odgodila zavrsteak ispita....

A najgore od svega je to sto uopce ne mogu ni napisati to sto nisam znala,sta me je pitala kad nisam ni sigurna,ostala pitanja cu objaviti pod topicom pitanja malo kasnije,pozurit cu se.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hej Betty svaka čast, a uprava je sitnica, malo ćes još ponoviti i to ti je to.A sad polako kreni na sunčanje , kupanje i uživanje.

SAd te mi svi gnjavimo raznim pitanjima, ali znači Đurović pita samo svoja pitanja, više-manje standarna?

Znači hodali ste do faxa, pa koliko je to udaljeno?Nisam iz Zg i iskreno nemam pojma ni gdje je ministartvo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi kolege, ja sam položila pravosudni 15.6. Da, bila sam prvi dan i ispit je trajao od 16-21 h. Odmah na početku da Vam kažem da sam učila ravno 2,5 mjeseca i to da sam znala povremeno uzeti i predah kao i opustiti se za vikend.Dakle, moguće je!Komisiju su činili Miljević, Lovrić, Kriletić, Pičuljan i Bošnjaković.

MILJEVIĆ-pitao je samo svoja pitanja i iskreno se pitam kako netko kod njega može pasti.Čovjek uvijek pita 30tak istih stvari i ne izlazi iz tih okvira.Još mi je na početku rekao da će me pitati malo teže jer je čuo da sam dobro znala ostale predmete,a njegovo "teško"pitanje je bilo da objasnim imovinskopravni zahtjev.Na ovom portalu ima hrpa njegovih pitanja i ako znate da ćete dobiti njega, bacite pogled.Uspjeh je zagarantiran.

LOVRIĆ- također je bila jako ugodna.Imajte na umu da je sutkinja visokog trgovačkog suda i da je trgovačko neizbježno,ali također pita ista pitanja i potpuno je predvidiva.Obavezno pogledati mjenicu!

KRILETĆ- osobno mi nije bila ugodna,ali također pita non stop ista pitanja.I tu i tamo joj pobjegne neko pitanjce iz uprave jer je sutkinja upravnog suda.

BOŠNJAKOVIĆ-moram priznati da sam se njega i Pičuljana strašno bojala.Bila sam prvi dan i o njima nisam znala ama baš ništa.Ljudi ,vjerujte, ovo je ispitivač za POŽELJETI!!!!!Ima svoj blokić i pitao je samo ZPP i Obiteljski zakon.Pitanja su bila prejednostavna i bez puno filozofije kao npr.Što uređuje ZPP, što je rok, zapisnik, podnesak,...ne traži nabrajanje...može se odgovoriti i svojim riječima.Ali ide od članka do članka iz ZPP-a i 90% pitanja čini ZPP,a samo 10 % obiteljsko i to ono najosnovnije poput kako prestaje brak.

PIČULJAN-pogledajte si zakon o državnim službenicima.Ovaj čovjek živi upravno pravo pa me na par pitanja pitao :"A što vi mislite, jel to dobro uređenje?"Također je korektan.Voli i zakon o sustavu državne uprave.Pitao je izvlaštenje i svatko je dobio jedno pitanje iz onog zakona o povratu imovine.Pitao je i radno,ali zakon o strancima je u našem slučaju zaobišao.

 

Svima puno sreće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cure cestitam na polozenom ispitu! betty, dont worry, polozit ces upravu!

i ja sam cula da je ta ispitivacica dosta stroga, moja frendica je odgovarala kod nje. prosla je, ali je rekla da joj je to bio najgori dio ispita, da knezevicka dosta trazi, i da ju je krenula ispitivati vec na pocetku izvanredne p.l.!

 

tamara, ne znam koliko znas zagreb. na krizanju ilice i frankopanske, preko puta frankopanske je dezmanov prolaz (tamo je galerija likum). prodjes prolaz i u dezmanovoj ulici je ministarstvo,desno, kad prodjes one butike i foto studio. ta ulica u produzetku vodi do tuskanca (saloona :-D)

 

faks nije daleko. ako ides iz min., kad izadjes iz prolaza, predjes ilicu (na zebri), pa predjes odmah frankopansku, i dodjes pred mali konzum, ispred je kiosk. krenes frankopanskom prema dolje, i kad prodjes varsavsku (semafor), odmah prva lijevo zuta zgrada je fax, tmt 14, a preko puta hnk. ides ravno i predjes cestu tamo di je sat, i dodjes pred kafic kavkaz. produzis jos malo ravno i ne mozes fulat - zuta zgrada, obnovljena fasada:-D , to ti je tmt 3.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tamara, đurovic ti pita iskljucivo svoja pitanja sa popisa, ne boj se nista,ugodna je nasmijana,sve super,ali eto rusila je neke ljude, izmedju ostalog sam i slusala,a da po mojem i nije trebala.

znali su 90 % a mozda nisu znali neke stvari nabrojati do kraja ( a bar u Ustavu isto ima tih nabrajanja), zato njena pitanja da, ali nauciti od A do Ž, jer eto i ona rusi.....

jedina olakot okolnost je ta sto sam stekla dojam da je dosta uvidjavna,pa ukoliko te netko drugi rusi,pa da ti to bude 3. predmet koji padas i pad svega,onda bi oprostila,cini mi se...

ali npr. Gagro je puno bolji,jednu curu je izvlacio i ispitivao pola sata,nije znala skoro nista, pa je nije rusio nego je iz nje izvlacio da zna bar nesto da moze proc.

Durovic ipak nije takva...

Ma nije to dugo za hodati od Ministarstva do Pravnog,ali kad vuces na ledjima ili na ramenu 100 kila presuda i nije bas jednostavno,a sunce uprzilo......

sue,hvala na podrsci.zelim puno srece i slobodno pitajte sta god vas zanima,znam kako je meni bilo,stojim na raspolaganju....

i dalje cu pratiti forum jer moram skupljati pitanja iz uprave,mislim,sad imam samo to,pa cu prvo dobro ponoviti i nauciti sto ne znam,a onda jos malo pogledati pitanja.... :palac:

i Boze pomozi,svima....

:moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam još 20-ak dana do ispita.... i luda sam totalno već...

prolazila sam po pitanjima... hrpu toga ne znam... :place::place::place::place:

 

Najgori mi je kpp i kazneno..to mi je i tijekom faksa bilo najgore... užas..

 

A, obzirom da je ovo zadnji rok po starom sistemu, ne isplati se odustati...

 

Ovo pišem, samo da se izjadam, jer znam da ovdje imama supatnike koji me razumiju :-(:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja danas samo znjupam, in mi je talijan s nutellom, njami. opusta me to pa nisam toliko zivcana, treba jesti slatko dok ucis :-D

 

citam pomalo skriptu iz organizacije, pa vidim da, ako polozim pi, imam uvjete za upis u imenik odvjetnika :smijeh:

 

 

jedino nigdje ne pise da trebas dati 5000 eurica ako nisi od pocetka u odvjetnistvu :-D (kaj nije tak?)

 

 

zapravo, uopce mi nije organizacija losa. dobro je sve to znati. evo, nisam znala niti da se odvjetnici obvezno moraju osigurati od steta :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sm pred streljačkim vodom 04.07. i sve više vjerujem da su mi šanse za preživljavanje male i nikakve...naime učila sam ralativno puno(3,3 i po mj,prošla sve 3-4 puta),otvorila pitanja ispitivača i- ne znala odgovoriti na 80% pitanja...sad se bavim isključivo pitanjima i ne mogu vjerovat da sam baš takve sreće da baš odgovaram u roku kad 1. put postoje 2 komisije...ugl,tko bude sa mnom na ispitu plizz nemojte mi se smijati...a imat ćete razloga,vjerujte.Čestitam i zavidim svima što su položili ili dobili parcijalu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Who, učiš već 3 i pol mjeseca?

E, pa da te utješim, ima nas koji će do dana kada polažu uspjeti skupiti točno 2 mjeseca, i to 1 mjesec na godišnjem, a drugi mjesec, nakon posla, koliko stigneš, znači od 19h, pa dok ne padneš mrtav :-D:-D

 

I, ja ću zadnja 2 tjedna prije ispita samo po pitanjima, za drugo neću imati vremena....svi kažu da se može tako proći.. :palac:

 

što se tiče organizacije pravosuđa, meni je isto ok, samo mi se pomiješaju sva ona nabrajanja...fuj...

tko koga bira...razrješava....na koji rok...bla, bla, bla...

 

Dalje, što se tiče kaznenog, ova skripta od Garačićke je puna greški...tek sam to nedavno skužila, pa je bolje čitati zakon...

 

I baš mi je drago što je ružno vrijeme, da ne moram žaliti što sam doma, a svi moji negdje...

 

i to će sve proći....samo trenutno ovome ne vuidim kraja...koncentracije i strpljenja sve manje...

 

pijem neki Mind up, ali ne pomaže baš previše...

:misli::-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege, kao što rekoh, odgovarala sam 15.6. kod Pičuljana pa evo njegovih pitanja kojih se sjećam da je nas pitao:

Što uređuje ZUP?

Načela ZUP-a?

Načelo zakonitosti?

Supsidijarna primjena ZUP-a?

Tko je stranka u upravnom postupku?

Tko može pokrenut upravni postupak?

Kad se vodi skraćeni postupak?

Kad posebni ispitni postupak?

Odgađa li žalba izvršenje rješenja?Kad ne?

Što radi prvostupanjsko tijelo po žalbi?

Oglašavanje rješenja ništavim?

Bit upravnog spora?Kontrola zakonitosti upr.akata

Spor pune jurisdikcije?

Šutnja uprave?

Tko može pokrenuti upravni spor?

Redovni i izvanredni otkaz ugovora o radu?

Kolektivni ugovor?

Pravilnik o radu?

Tko su drž.službenici?

Nabrojati tijela u kojima rade

Koje odredbe se primjenjuju na namještenike?

Kako su klasificirana radna mjesta službenika?

Tko može biti službenik?

Koje uredbe reguliraju položaj namještenika?

Kako se službenici primaju u službu?

Što je izvlaštenje i vrste?

Tko odlučuje u 1stupanjskom,a tko u 2stupanjskom postupku?

Kome se podnosi tužba?

Tko je ovlaštenik kod povrata imovine?

Koja imovina se vraća?Kako je oduzeta?

Što rade tijela državne uprave?

Što je pravilnik, naredba i naputak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija