Jump to content

dodjela kuća na područjima od posebne državne skrbi


Ina666

Preporučene objave

I mom ocu su isto tako "presudili".

Priča ide ovako, u Petrinji uzima u najam od države kuću u raspadnom stanju koju uredi za život (zaduži se u svim mogućim bankama), u međuvremenu izgubi oca koji umire prirodnom smrću i nasljeđuje 1/4 stana u drugoj županiji, vlasništvo nad tim stanom iste godine prepisuje meni, svojoj kćeri, potpisujemo darovni ugovor.

I tu dolazi do problema, jer ga sada država j... zbog toga što je naslijedio (po pravima nasljednog prava) nešto od oca...meni zvuči ko nebuloza.

A na ročištu koje je nedavno bilo darovni ugovor koji smo potpisali ne priznaju kao pravovaljan jer nije došlo do upisa vlaništva..ne znaima ih zašto nije, već ne priznaju papir koji je potpisan od obje strane, zajedno sa svjedocima. Na upit, da li da dovedemo te svjedoke pred suca, kažu da ne može jer će svjedočiti u našu korist???? Znači, da svjedoče protiv nas, onda može?

Obzirom da se već desetljeće natežemo oko te kuće više je ni ne želimo, samo neka nam vrate uloženo i njima njihovo, nama naše. Ali im ni to ne paše, nego žele, mog oca, dragovoljca, djelatne vojne osobe, učiniti kriminalcem i rješiti sebe muke da mu država daje plaću. Jer ako ga osude, a jesu, on gubi sve, osim kredita za tu kuću koji i dalje plaća.

Sučeve riječi su bile: nažalost, morao sam tako presuditi, ali vam preporučam da se žalite????

Što da radimo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, imam poznanika koji je imao problema prilikom podnesenog zahtjeva ua dodjelu kuće na području od posebne državne skrbi.Također je naslijedio nekretninu od svojih roditelja u svojstvu suvlasnika i nisu mu odobrili dodjelu kuće, na što se sporio i nažalost izgubio spor. U obrazloženju je navedeno da je jedan od uvjeta da nije imao i da nema nikakvu imovinu u trenutku podnošenja zahtjeva.Nakon dugotrajnog suđenja i po njemu negativne sudske odluke, odustao je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne povjeruješ !

Ova je tema škakljiva pa se zato i uključujem.

Dodjeljen mi je stan od 60 m2 kao Hb i HRVI u međuvremenu je supruga nasljedila nakon smrti majke staru ruševnu kuću od (zamislite) 22.8 m2. Bojim se negativnog ishoda za darovnicu za stan iako nas je četiri člana i ta kuća nije stambeno uvjetna, budući da mi je supruga sada u vlasništvu te kuće neznam šta očekivati.

Dali je moje strahovanje opravdano? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antoVU je napisao:

Da ne povjeruješ !

Ova je tema škakljiva pa se zato i uključujem.

Dodjeljen mi je stan od 60 m2 kao Hb i HRVI u međuvremenu je supruga nasljedila nakon smrti majke staru ruševnu kuću od (zamislite) 22.8 m2. Bojim se negativnog ishoda za darovnicu za stan iako nas je četiri člana i ta kuća nije stambeno uvjetna, budući da mi je supruga sada u vlasništvu te kuće neznam šta očekivati.

Dali je moje strahovanje opravdano? :-?

 

ako ti je dodeljen stan i u njemu živiš,nema bojazni. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Solomon je napisao:

na koji nacin se to radi ? Zujo mozes li nam pojasniti i jel to vrijedi i za mene ako sam na listi za stambeno zbrinjavanje a posjedujem rusevnu kucicu tj mene vise muci kako da ako prodam to zemljiste mogu dokazati u kakvom je stanju bila ta građevina.

 

Solomun, pojasni mi da li si podnio zahtjev za zbrinjavanje MOBMs-u ili čekaš darovanje od Uprave za područja posebne državne skrbi?? Nakon toga sam spreman na odgovor! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da mozda sam bio malo nejasan , gledaj kolega ovako stvari stoje

 

zahtjev Mobms-u sam predao 2003- e cini mi se,i to kao (40%)HRVI , a nakon toga sam od člana obitelji dobio rusevnu kucicu i zemljiste na poklon. Sad kad sam na rubu sloma živaca radi podstanarstva sa dvoje djece vec 10 godina, gledam koja mi opcija preostaje : zemljiste i kucu nemogu prodati da ne ispadne da sam imao nekretninu iako je derutna , podnio bih zahtjev za dodjelu na PPDS bilo sta samo da rjesim to pitanje

ako treba poklonio bih tu kucicu od cerpica APN-u samo da me na neki drugi nacin ispostuju bilo sta sad ti reci koja mi je opcija preostaje osim da jos cekam..

 

na listi Mobms na nivou drzave sam oko 3000 -i

 

puno hvala na volji za davanjem kompetentnih odgovora !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je kuća na PPDS možeš tražiti građevinski materijal za izgradnju nove kuće.

dobiješ nacrt,rješenje o gradnji,građ. materijal za kuću(crijep ,blok , građa,stolarija,materijal za instalaciju struje ,vode ,kanalizacije itd.)priključak struje ,vode ,kanalizacija, plin ...+ 15.000,00kuna za trošak gradnje.

 

javi se u regionalni ured za prognanike i izbjeglice.

 

mislim da je to najbrže rješavanje stambenog pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Evo samo primjera koji je razjadio one koji godinama čekaju na stambeno zbrinjavanje.Naime u našem malom gradu jedna četveročlana obitelj, bračni par sa dvoje djece DOBIO je od države zdanje od trokatnice , jednom kućom u dvorištu, veliko dvorište s garažom s kanalima, sa svom infrastrukturom.Ne radi se o branitelju, već o "izbjeglici" iz BiH koji je u RH od prije rata u Bosni. Kako je moguće da moj muž 40% HRVI, i ja kao dijete poginulog branitelja nemamo pravo na stambeno zbrinjavanje,tj.imamo ali već pet godine zamolba stoji i odgovori su uvijek: :misli: sad u proračunu nema novca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako mi moze itko od upuceni pomoci

 

Naime radi se o tome da sam ovaj vojni stan dobio sluzbeno na koristenje 2004 godine legalno sa papirima , pise mi dok sam u vojsci ili 5 godina. Ja sam u meduvremenu otisao u invalitsku mirovinu sa 20% privremeno na PTSP ranjavan u ratu 1992 godine ali mi to nisu priznali zbog toga sto nemam nikakvu popratnu dokumentaciju o ranjavanju samo izvjesce vea 7 ono izvjesce o ranjavanju.To sad nije vazno nego vazno je to da sam nedavno saznao da je stan pod sudom neka zenska ima pik na ovaj stan . e sad mene zanima u slucaju da ona dobije spor ne znam sto ce biti sa menom i mojom porodicom.u uniformi sam od 1990 godine pa sve dok nisam otisao u mirovinu.

Znaci imam privremeno 20% invalidnost u invalidskoj sam mirovini vec dva puta prosao drugostupanjsku komisiju cekam treci puta prvostupanjsku . zvao pravnicu iz stanbene u Zagreb koja mi kaze da dode li do toga da moram iseliti da su mi oni duzni naci drugi stan jer me ne mogu navodno nasilno iseliti ali koga god pitam kazu da je to samo prica da ce me jednostavno izbaciti na ulicu jer dosad nitko nije cuo da su nekom sa takvim slucajem dali stan.

Pa bi molio ako ima netko konkretne informacije o ovakvim slucajevima da napise bit cu mu zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ina666

 

a da suvlasnik podnese prijedlog za razvrgnuće suvlasništva.

primjer na stranici Općinskog suda u Varaždinu.

 

sud donese odluku o prodaji imovine i podjeli novca.

znači suvlasnik nije sam prodao svoj dio nekretnine a nakon sudske odluke više nije suvlasnik.

dogovori se sa drugim suvlasnicima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija