Jump to content

Molim savjet,alkohol u prometu


darac21

Preporučene objave

Poštovani molio bih vas za savjet,odnosno za par informacija,ili da mi se javi neko sa slicnim iskustvom.Naime zustavljen sam od strane prometne policije te mi je izmjereno 1.41(1.31)alkohola u krvi.(odstupanje dregera).Urucen mi je prekrsajni nalog u iznosu od 2000 kuna+80 troskovi,te oduzimanje vozacke na 9 mjeseci.Oduzeta mi je vozacka na licu mjesta,i vracena nakon 8 dana.Posto sam podnio prigovor na prekrsajni nalog zakazano mi je ispitivanje za 15. 3,pa me zanima dali postoji mogucnost smanjenja kazne od strane suda.Student sam i nemam nikakvih primanja a i to mi je prva kazna ranije nisam kaznjavan.Vise me muci ova zastitna mjera od 9 mjeseci! zanima me dali postoji mogucnost da mi se to smanji i da mi se odobri placanje kazne na rate!Unaprijed hvala,ps. svijestan sam tezine prekrsaja i ne pada mi na pamet sjesti za volan vise pod utjecajem alkohola,jer mi je vozacka neophodna za fax.postoji li mogucnost smanjenja kazne???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je smanjenje kazne na 666,66 kuna i zabrane na 1 mjesec, ali treba biti čarobnjak to dobiti.

 

Neki dan se javio jedan kojemu je oprošteno i više i kasnije priznao da je našao "vezu", a u stvari se radi o čistoj sistemskoj korupciji u našem pravosuđu.

 

U prigovoru treba dokazati status studenta i priložiti potvrdu o imovinskom stanju iz porezne uprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne ja sam ustvari napuho 0.85 tolerancija 0.75

moj prijatelj je napuho isto kao i ti 1.41,1.31

on isto da je dobio 2000kn.kazne i za drager 80kn.

a i on je znaci dobio 9 mjeseci

1000kn. kazne i 80kn. za drager sam ja dobio i izgubio vozacku na 3 dana

to ti je sve jer si mladji to jest imas manje od 24 god.

tebe kaci strozi zakon kuzis

ja ih imam 30god.

zato ti je tako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok,zahvaljujem.Kad bih bar uspio smanjit tu zabranu upravljanja na 3 mjeseca.,bilo bi super i spasio bih se.,ali mislim da necu tako dobro proc..,gadno sam se sjebo,jebem ti alkohol,nikad vise.,sad cu izgubit godinu na faksu(9240 kuna skolarine)jer bez vozacke nemam sanse stic na sva predavanja i vjezbe.A NISTA.,MORAM SLOZIT DOBRU OBRANU I NADAT SE DA SUTKINJA NECE BIT STROGA.,ajmee meni vec mi sad nije dobro kad vidim te novce i onih 9 mjeseci!! :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e prijatelju i to navedi da da ces izgubiti godinu faxa

imas dosta toga da ti se pomiluju

mogo bis dosta napravit na sudu

i ja sam reko da pijan vise ne sjednem za volan

znam kako ti je o znam i te kako

sretno prijatelju i javi mi kako si proso

ces vidit da ces mi javit da si dosta dobro proso

vec znam

 

 

sretno

 

 

pozzzzzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darac21 je napisao:...sad cu izgubit godinu na faksu(9240 kuna skolarine)jer bez vozacke nemam sanse stic na sva predavanja i vjezbe...

 

oprosti ali ne mogu da ne komentiram:

 

svi koji na bilo kojem forumu traže pomoć su studenti (svaka čast tebi) ali velika večina nije umjesto studiranja otišao raditi da bi imala svoj novac ( za kazne :-D ) nego živi na grbaći roditelja!!!!

 

P.S. Oprosti još jednom ali sam morao :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozzz ljudi imam problem i malo mi je hitno pa ako može pomoć

:)

 

radi se o sljedećem:

večeras mi je izmjereno 1.32 promila alkohola...napravljen je zapisnik...nekakva 3 lista i u jednom od njih piše da se mi se oduzima dozvola na 9 mjeseci!

 

koliko san razumia za ovu količinu ide mjera od 6-9 mjeseci.

ko uopće to određuje? sudac? policija?

postoji li mogućnost da bude manje od toga?

 

inače...svjestan san da san kriv i da će mi se VD oduzet te da ću platit kaznu...kriv sam!

 

uglavnom mene sad zanima samo jedna stvara a to je KAKO DOBIT NA VREMENU?

 

znači dozvola mi treba još barem 2-3 mjeseca i nakon toga putujem u inozemstvo...za to vrime ću i odradit ovaj vremenski rok na koji se oduzima...valjda!?

 

e sad...dobia san neke uplatnice od pandura...2000 kazne + 110 troškova

 

bili dobia na vremenu kad bi to odma platia?

nakon koliko otprilike bi mi došli po dozvolu onda?

i jeli i dalje moram na sud ili...?

 

ili bi bilo bolje da napišem prigovor???

 

i još samo me zanima jedna stvar...tražili su mi da to sve skupa potpišem...jednostavno san odbia...nisan tia

 

jeli problem?

 

e i kad smo već tu...nešto san čita po forumu i spominje se štela!

ima li smisla tražit nešto od ljudi...koje btw poznam i baš rade u postaji u koju moram za 5 dana po dozvolu?

 

 

mogu li mi barem odgodit izvršenje toga...naloga ili čega već?

 

neki kažu da se ne može napravit ništa jer kad se nešto napiše da sve odma ide u komp???

 

sorry na dužem postu ali stvarno trebam pomoć...još jučer

 

dakle...šta i kako napravit samo da dobijem na vremenu?

fala unaprid :)

 

p.s.

veoma hitno

 

p.p.s.

 

kad san već raspisa a i spomenia san štelu olitiga veze da ispričam...žalosno je ali šta je tu je...

 

lika nedavno zaustave i izmjere mu 2 i nešto promila alkohola...naravno mu oduzmu dozvolu na licu mista s tim da je skoro završia u pržunu radi debilnog ponašanja...

nakon par dana ga vidim i hvali se da mu je taj isti pandur koji ga je zaustavia...uz isprike donia dozvolu na kućnu adresu...osobno san čita pismo ili štajeveć sa suda mu došlo u kojem samo šta ne piše da se duboko ispričavaju šta su ga zaustavili...normalno piše i da je ima 2,... alkohola u krvi ali se postupak obustavlja radi proceduralne pogreške!!!?

 

ne znan više šta da kažem osim....imate kakav pametan prijedlog????

hitno :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

evo,u mojemm slucaju pravosuđe je po hitnom postupku obradilo i zavrsilo moj slucaj.,pa evo rezultata nakon sto sam se zalio.,zabrana upravljanja mi je smanjena sa 2000 na 1300 kuna,ali mi je uz troskove alkotestiranja(80) dodano jos troskovi postupka 130kn.,a zabrana upravljanja smanjena sa 9 na 3 mjeseca. Evo to je to uglavnom,dobro sam i prosao s obzirom da mi je sudkinja ocitala dobru bukvicu na ispitivanju,i da su mi svi govorili da mi 6 mj bez vozacke ne gine.. Sad cekam kad ce stic od policije period od do zabrane.,i nikad vise za volan a da popijem i kap alkohola.,pozz.budite pametni i ucite na mojim greskama!! 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

ja imam slucaj da sam se parkirao u ulicu koja nije asfaltirana u ugasio automobil, te je za par minuta dosla prometna policija i napisala mi kaznu za alkohol,napuhao sam 0,76 to i za konjsku snagu. sjedio sam u automobilu sa 2 prijatelja. bez oduzimanja 0,1 promila. nisam iskljucen s prometa, niti sam bjezao niti je bilo kakog upozorenja s njihove strane da sam se zaustavo. zanima me sta ja mogu napraviti povodom ove situacije s time da imam 23 godine i vozacku od svoje 18 godine. i vec sam jednom kaznjavan za alkohol prije 3 godine. znaci samostalno sam se zaustavio s vlastitim razlogom i ugasio automobil. te su dosli nakon koji min vj su me negdje vidili ili slicno tj automobil samo. pa vas molim da mi pomognete u vezi ovoga sta mogu napravit i slicno. unaprije hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljepi pozdrav molim pomoć u vezi alkohola u prometu.

Naime radi se o mome bratu bio je s prijateljem u jednom bircu koji je udaljen 50-ak m od njegove kuće i naravno napili se. Mene interesira to što ih je presrela policija znači ne u vožnji već parkirane na autobusnoj stanici jer je imao namjeru ići spavati kod frenda te su ga poslali na trežnjenje 12h i naravno kazna 5000kn plus 500kn sudski troškovi i 12 mj. bez vozačke dali je moguće žaliti se mislim ima li uopće smisla obzirom da nije upravljao vozilom a oni su napisali da je upravljao????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da nije upravljao, ne bi napisali da je. To što možda nije zaustavljen, nego je sam stao ne mijenja na stvari.

 

Što se tiče žalbe, vrijedi kao i za sve druge - priznanje, kajanje, olakotne okolnosti i molba za smanjenjem kazne/mjere. Tada će mu vjerojatno sve smanjiti, ali s obzirom da je napuhao preko 1,5 (ili odbio), ostat će bez vozačke na koji mjesec.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija