Jump to content

tužiti bolnicu ili ne?


Branka5

Preporučene objave

Pozdrav, nisam sigurna dali ovaj moj problem spada pod kazneno pravo pa bi molila moderatore da premjeste temu ako sam pogriješila.

Evo o čemu se radi:

15.01. ove godine rodila sam u pulskoj Općoj Bolnici normalnim, prirodnim putem te sam bila šivana nakon poroda.

Sve je prošlo u najboljem redu te sam nakon tri dana otpuštena iz bolnice.

Za 6 tjedana sam trebala imati redovan pregled kod ginekologa. Večer prije tog pregleda pronašla sam u rodnici zaboravljenu gazu koju je izgleda doktor zaboravio pri šivanju. Tu gazu uopće nisam osjećala te nisam, hvala Bogu, imala nikakve posljedice.

Kada sam došla na pregled kod svog ginekologa, donijela sam mu tu gazu te je on počeo braniti ginekologa koji me šivao, rekao da nisam ni prva ni zadnja te da se to zna dešavati. Nagovarao me da bacim tu gazu kod njega u smeće, nisam htjela. Na kraju pregleda mi je rekao da je sve ok te da on ne može napisati u izvješće da je ta gaza bila u meni jer ju on nije tamo pronašao.

Danas sam od jedne babice u bolnici saznala da od prije par dana (što se poklapa sa mojim posjetom kod ginekologa), sestre u rađaoni moraju zapisivati koliko su gaza predale doktoru te koliko ih ima na kraju šivanja.

Da li mi se isplati podnijeti tužbu protiv doktora i bolnice budući da nemam nikakvih posljedica (barem zasad)?

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete ih prijaviti za nesavjesno liječenje i tužiti privatnom tužbom zbog naknade neimovinske štete. S obzirom da je zastara prema Zakonu o obveznim odnosima 3 godine, a produžuje se ako ima elemenata kaznenog djela predlažem da pričekate neko vrijeme da vidite hoće li, ne daj Bože, biti kakvih posljedica, a nakon toga možete vidjeti da li se isplati tužiti ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

...imam pitanje, na ovu temu.Naime brat mi se sam prije 2 mj sam javio da ga odvedu na psihijatriju zbog nekih smetnji. Nakon 3 tjedna pustili su ga s terapijom za 4 dana, koju je nakon sto je izasao isti dan popio je cijelu terapiju i zavrsio na ispunpavanju jer se pokusao ubiti doveden hitnom pomoci... nakon toga je ostao u bolnici tjedan dana i bilo je govora da ga salju u zagreb na ljecenje, isti dan kada su mu rekli PUSTILI su ga vanka jer nema zdravstveno!!!! on je isti dan skocio s mosta od 55m i ostao ZIV pukom nevjerovatnom srecom...

...dali ima smisla tuziti ljecnika ili bolnicu...

...molim strucni savjet ili barem gdje da ga potrazim...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Branka5 je napisao:

Pozdrav, nisam sigurna dali ovaj moj problem spada pod kazneno pravo pa bi molila moderatore da premjeste temu ako sam pogriješila.

Evo o čemu se radi:

15.01. ove godine rodila sam u pulskoj Općoj Bolnici normalnim, prirodnim putem te sam bila šivana nakon poroda.

Sve je prošlo u najboljem redu te sam nakon tri dana otpuštena iz bolnice.

Za 6 tjedana sam trebala imati redovan pregled kod ginekologa. Večer prije tog pregleda pronašla sam u rodnici zaboravljenu gazu koju je izgleda doktor zaboravio pri šivanju. Tu gazu uopće nisam osjećala te nisam, hvala Bogu, imala nikakve posljedice.

Kada sam došla na pregled kod svog ginekologa, donijela sam mu tu gazu te je on počeo braniti ginekologa koji me šivao, rekao da nisam ni prva ni zadnja te da se to zna dešavati. Nagovarao me da bacim tu gazu kod njega u smeće, nisam htjela. Na kraju pregleda mi je rekao da je sve ok te da on ne može napisati u izvješće da je ta gaza bila u meni jer ju on nije tamo pronašao.

Danas sam od jedne babice u bolnici saznala da od prije par dana (što se poklapa sa mojim posjetom kod ginekologa), sestre u rađaoni moraju zapisivati koliko su gaza predale doktoru te koliko ih ima na kraju šivanja.

Da li mi se isplati podnijeti tužbu protiv doktora i bolnice budući da nemam nikakvih posljedica (barem zasad)?

Puno hvala

S obzirom da nemate nikakvih posljedica, nebi imalo smisla ni tuziti lijecnike. Plus nikada nebiste to dokazali na sudu, a pogotovo ne za kazneni postupak. Sto se tice gradanskog postupka takoder nije nastala nikakva steta po vase zdravlje, sto je nedostatk bitnih elemenata za tuzbu radi naknade stete, te ponovno bi ishod za vas bio prije svega financijski katastrofalan. Stoga radije pregrizite bijes prema lijecnicima i slijedeci put ih upozorite na njihovu gresku, ili promijenite lijecnika. Ovo je moj skromni savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

evo javljam se sa jednim problem koji je slican potonjem.

Naime moj brat ima vec dugo ozbiljnih psihickim problema i to tako raste exponencijalno unazad godinu dana.Agresivan je ,pa imam neke simptome šizofrenije ili nečeg drugoga da sad nejdem previše u degresiju.Uglavnom zvali smo policiju ,pa i hitnu ,koja ga nije htjela voziti nigdje "posto su dve medicinske sestre rekle da je sve u redu s njim"i tako predlagali smo mu bolnicu ili neku komunu gdje primaju i nenarkomane ..sve je odbijao ,al uglavnom uspjeli smo ga dovesti na psihijatriju na lječenje, nakon koje se vratio za mjesec danas sa nekolika vrsti tableta i obavezne mjesecne kontrole.uglavnom u dijagnozi je pisalo da ima težih psihičkih smetnji ,dva tjedna poslje dobio je otpisno pismo.

Njemu nije ništa bolje i dalje je u depresijama ,agresijama..

Šta napraviti pošto smatram da je on maknut s lječenja bez temeljitog i opravdanog razloga, ko će biti onda kriv ako se nešto dogodi,zato što u bolnicama nema mjesta ...

PS bili smo kod njegove doktorice i na socijalnoj već prije.

Ili općenito jel ko ima kakav savjet,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav,

 

 

Zanima me da li mogu tužiti stomatologa zbog nesavjesnog liječenja ili barem tražiti pokrivanje troškova sanacije nastale štete.

Naime, zbog zubobolje sam otišao na hitnu gdje me primio liječnik i bez ikakvih dodatnih pitanja i pregleda odlučio otvoriti potpuno zdravi zub te me uputio da liječenje nastavim kod svoje doktorice.

 

 

Kada sam došao kod doktorice, nije bila u stanju klinički postaviti dijagnozu te me poslala na slikanje (što je u pravilu trebao napraviti i doktor na hitnoj). Slika je pokazala da mi je na hitnoj zub izbušen ukrivo te je rupa probila u zubno meso. Stručni naziv je Fosse route i s takvom dijagnozom šanse da se zub spasi (uz obavezni operacijski zahvat) su manje od 50 posto.

Radi se o gornjoj dvojci te je problem i estetske prirode, što će u slučaju da se zub mora vaditi značiti da će mi trebati implantant.

 

 

U svakom slučaju liječenje će koštati, a već 2 stomatologa s privatnom praksom su me odbila jer se ne žele "upuštati" u takav riskantan zahvat te su me preporučivali raznim profesorima s privatnim praksama (navodeći da je to u mojem najboljem interesu) koji su stručniji i koji bi eventualno mogli spasiti sub.

 

 

Da napomenem, zahvat je bio prije 2 mjeseca.

 

 

Imam povijest bolesti s hitne i slike zuba.

 

Unaprijed hvala na odgovoru!

 

Bernard

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Imam pitanje ako mi netko može pomoći, kćerkica 2,5god prije 6 dana je pala ne s visine na podu pokraj kutne se vrtila i izvrnila bolje rečeno. Jako je plakala i držala se za vrat. Na hitnom prijemu ju slikali i rekli sve je ok samo ovratnik dobila. Sve dane čuvala lijevu ruku na što sam ja mislila da ju zateže vratna žila te ju poticalana dizanje rukice vježbe itd. Danas skinemo ovratnik ključna kost žuto plava djete vrišti. Ponovno trauma ima slomljenu ključnu kost. Htjela bi tužiti bolnicu, ne treba mi nikakva odšteta nego samo pravda i da se takve stvari ne dešavaju pogotovo kod tako male djece koja neznaju reći što ih boli. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi možete kazneno goniti odgovornu fizičku osobu (liječnika) u pravnoj osobi (bolnici) zbog KD nesavjesnog liječenja..

Također možete pokreniti građansku parnicu i tražiti naknadu nematerijalne štete temeljem fizičkih boli Vašeg djeteta, kao i emocionalnih boli i Vas i djeteta.. 

Predlažem Vam da se dopisom obratite ravnatelju bolnice i zatražite internu istragu i kažnjavanje odgovornih osoba (liječnika idr.).. 

Sretno Vam..! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako podnijeti prijavu za nesavjesno liječenje. Nisam medicinske struke, međutim smatram da se lom ključne kosti u djeteta tako niske životne dobi jednostavno ne može previdjeti (jer pretraga mora biti daleko opsežnija budući malac ne može da objasni stanje kao odrasla osoba) i za to odgovoran liječnik mora odgovarati. Nema nikakve isprike za to.

Prijavu podnosite vama najbližem općinskom DORH-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija