Jump to content

Kako do razvoda???


Dodadi

Preporučene objave

Supruga, djeca i ja živimo u kući koja je vlasništvo mojih roditelja i mene. Pošto je naš zajednički život nemoguć iz više razloga rekao samm joj da se želim rastati od nje i da od nje tražim na napusti kući u kojoj živimo jer je ista pod hipotekom i ja plačam poveću ratu kredita, tako da si ne mogu priuštiti podstanarstvo, a ona ima gdje otići živjeti.

Ona ne želi rastavu, ne iz ljubavi prema meni, ne želi napustiti kuću, ne želi ništa normalno i racionalno jer ja sam spreman na svaki dogovor, već joj je valjda jedini cilj da me je.... u mozak, i svaki dan provocira i maltretira.

Kako da se izvučem iz toga bez posljedica, a i da mi ne smjesti zatvor zbog rupa iz Obiteljskog zakona i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u tužbi za razvod navesti prijedloge s kime će djeca nastaviti živjeti s kime će održavati susrete koliki iznos uzdržavanja će davati roditelj s kojim djeca neće nastaviti živjeti....kod susreta budite precizni kad kako gdje probajte podjeliti praznike blagdane....vezano za skb o djeci isto tako(skrb je zajednička ali npr. tko će kada, kojim danom ići po djecu u školu....)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebam pomoć ,suprug je digao tužbu za razvod braka protiv mene,traži dijete a kao razlog naveo bračnu nevjeru i zlostavljanje obitelji,u šoku sam jer stvari stoje ovako vara me već 1,5 dana odselio se zbog priležnice ,te živi 50m od nje u zgradi ,ne uzdržava dijete niti daje šta za njega ,šta se mene tiče ni netreba dolazio je jad je htio ,radio je šta je htio maltretirao me fizički i psihički također postoji u pp da je prijavljen za obiteljsko nasilje gdje je platio kaznu i nikom ništa ,sve šta je radio pripisao je meni da sam ja nasilnik u obitelji ,zaposlena sam radim i brinem za svoje dijete šta mi je jako bitno ,jedino se bojim za našu budućnost jer nismo stabeno zbrinuti živimo u vojnom stanu koji treba doći u otkup za koji sam se naravno borila ja da ga dobijemo na osnovu njega jer je on pripadnik morha ,zanima me kako netko može lažno svjedočiti na sudu šta to doista prolazi u našem sustavu?

 

editirala newbie

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema ekspres protjerivanja iz kuće!

Imate djecu i razmišljate o njima!

Sram vas bilo,ona vas razumiju i znaju što se dešava i trpe zbog toga jer se vi nemožete strpjeti...

Ja se razvodim trenutno i to traje več 6 mjeseci i to bez ikakvih parnica!Djete nevidim,razmišljam svaki dan o njemu,čujem ga preko telefona i suze mi idu na oči kad ga zamislim...

Malo si razmislite prije nego istjerate ženu i djecu iz kuće jer vam ih sigurno neće pustiti!Tek onda če vam zagorčavati život!

Jedno vam je sigurno,to če još jaaaako dugo trajati i bit če jaaako bolno!

Onako nam je kako si i napravimo i sami smo si krivi :kavica:

A sad si ubaciti jedan 9mm aspirin niz grlo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodadi,

od mokronoge ste dobili informaciju da razvod možete rješavati i tužbom a ne samo sporazumno. Rupe u Obiteljskom zakonu radi kojih biste mogli završiti u zatvoru ako krenete s razvodom na taj način ne postoje. Postoji mogućnost da budete prijavljivani za nasilje u obitelji (s pravim razlogom ili bez), ali to vam se može dogoditi u bilo kojem trenutku nevezano uz način na koji ćete započeti s razvodom. Sporazumni vas neće osigurati da se to baš nikako i nikada neće dogoditi.

 

Nadalje, naš korisnik bovu vas je informirao o mogućnosti kako riješiti pitanje zajedničkog stanovanja. Doduše, naveli ste da ste vlasnici kuće vi i vaši roditelji: bi li taj vaš dio mogao biti možda bračna stečevina? Jer, tu bi se možda moglo sve dodatno usporiti.

 

Treće, felixx vas je upitao za starost djece, a marlino vam je skrenuo pozornost na nimalo nebitnu "sitnicu": predložiti s kojim će roditeljem djeca živjeti, iznos uzdržavanja, kada i kako se susretati s onim s kojim neće živjeti- i razmisliti o svemu tome vrlo detaljno.

 

Četvrto i zadnje, nije teško imati razumijevanja za vaša trenutna razmišljanja i reakcije, ali ako niste primjetili: vaša velika slovca nisu taknuta. U objavi #10 (korisnica NIKOLLINA) je upisan podatak tko je objavu naknadno preuredio, a u #11 upozorenje radi pisanja objava velikim slovima. Sad se lagano smirite i krenite sa čitanjem teme iz početka, jer su vam početne informacije korisnici već dali. Potom ćete lako priupitati za daljnje detalje koji vas možda zanimaju a možda i ne.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodadi je napisao:

Supruga, djeca i ja živimo u kući koja je vlasništvo mojih roditelja i mene. Pošto je naš zajednički život nemoguć iz više razloga rekao samm joj da se želim rastati od nje i da od nje tražim na napusti kući u kojoj živimo jer je ista pod hipotekom i ja plačam poveću ratu kredita, tako da si ne mogu priuštiti podstanarstvo, a ona ima gdje otići živjeti.

Ona ne želi rastavu, ne iz ljubavi prema meni, ne želi napustiti kuću, ne želi ništa normalno i racionalno jer ja sam spreman na svaki dogovor, već joj je valjda jedini cilj da me je.... u mozak, i svaki dan provocira i maltretira.

Kako da se izvučem iz toga bez posljedica, a i da mi ne smjesti zatvor zbog rupa iz Obiteljskog zakona i sl.

 

Može li ona tražiti pola nekretnine jer se to smatra bračnom stečevinom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ovisi o tome da li je kuća u vrijeme sklapanja braka već bila izgrađena ili nije...

 

Jer ako je i ona sudjelovala u izgradnji te kuće, onda ima pravo na pola kuće, osim ako Vi ne dokažete da su ta ulaganja bila manja.

 

Međutim, ako je kuća postojala prije sklapanja braka, onda to nije bračna stečevina.

 

Ja predlažem da podnesete tužbu za razvod braka..

Također, podnesite i vlasničku tužbu (tzv. rei vindicatio) protiv gospođe. Na taj način ćete je iseliti.

 

Ovaj prijedlog sa ugovorom o najmu nema smisla jer Vama je cilj da ju iselite a ne da joj date pravni osnov da ostane u kući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kuća je izgrađena davno prije, a ja sam svoj dio dobio darovnim ugovorom od roditelja.Naravno mi smo pomoću kredita ulagali u kuću i istu uređivali, i ja sam spreman sve to zbrojiti, oduzeti, podijeli i njoj isplatiti ono što joj pripada vezano za kuću.

Problem je samo što nemam s kime dogovoriti o tome jer ona je u svom nekom jeb.... filmu.

A kad pomislim kako će život u toj kući izgledati kada ona dobije moje tužbe na ruke........ Bože pomozi.

Ja znam da sam na svaki način na gubitku, ovako barem imam kontakt s djecom, ali i ona pate, a kada ode iz kuće ( što je obavezno ) onda će mi zagorčavati život na sve moguće strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija