Jump to content

promjena ugovora na prijdlog poslodavca - hitno


ban4074

Preporučene objave

Poslodavac nam daje nove ugovore na potpis sa kojima

Nam smanjuje bruto placu.imam ugovor na neodredjeno I sto se dogadja ako ne potpisem.pitam iz razloga jer nam je poslodavac rekao da ukoliko ne potpišemo necemo dobiti otkaz jer on ne želi plaćati otpremnine ,nego cemo dalje raditi po starom ugovoru.znaci ako prodje - prodje princip.

Mene zanima dali je to moguce i sto napravitpi kako bi izvukao otpremninu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ban4074 je napisao:

pitam iz razloga jer nam je poslodavac rekao da ukoliko ne potpišemo necemo dobiti otkaz jer on ne želi plaćati otpremnine ,nego cemo dalje raditi po starom ugovoru.znaci ako prodje - prodje princip.

 

Ja bih rekao da bi to mogla biti svojevrsna anketa sa pitanjem - Želite li raditi, ili da firmu gurnem u stečaj? - stoga, dobro razmislite.

 

Ako ste imalo zainteresirani za posao, vjerojatno znate kako tvrtka u kojoj radite 'stoji'. Ako je situacija loša (posla nema na vidiku, tvrtka troši više nego zaradi), vlasnik-poslodavac već neko vrijeme razmišlja što učiniti.

Ako djelatnici nisu zainteresirani da i oni preuzmu dio tereta krize, onda će poslodavac lako zaključiti da nema smisla da dalje gubi svoj kapital. Pa će lijepo legalno izvući dobit i pozajmice (ono što je uložio kada je tvrtki 'dobro išlo') i sterat firmu u stečaj.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene zanimaju samo moja zakonska prava,a navedeni poslodavac ima 3000 zaposlenih i na trzistu glumata jakog igraca dok jadnim radnicima na bijedan i sramotan nacin skida placu racunajuci na njihov strah.

Mene zanima kako izvuci otpremninu i pobjeci sto dalje od takve firme.

Ako netko ima savjet neka napise.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ban4074 je napisao:

Poslodavac nam daje nove ugovore na potpis sa kojima

Nam smanjuje bruto placu.imam ugovor na neodredjeno I sto se dogadja ako ne potpisem.pitam iz razloga jer nam je poslodavac rekao da ukoliko ne potpišemo necemo dobiti otkaz jer on ne želi plaćati otpremnine ,nego cemo dalje raditi po starom ugovoru.znaci ako prodje - prodje princip.

Mene zanima dali je to moguce i sto napravitpi kako bi izvukao otpremninu?

 

ban,

Nikakav novi ugovor ti ne moraš potpisati. I kakvu bi ti otpremninu,kad se nije dogodila situacija u kojoj bi je mogao ostvariti?Radiš dalje po starom ugovoru i čekaš daljnje poteze poslodavca. Kakv bi njegov postupak mogao biti:

1. Da te "pase" pa kad učiniš par grešaka vezano za redne odnose da te pismenpo upozori a nkon toga ti spakira ottkaz zbog skrivljnog ponašanja.

2.Da ti ponudi sporazumni prestanak ugovora o radu (može probati zaobići otpremninu ali ti na to nemoraš pristati)

3.Da donese odluku o redovitom otkazu ugovora o radu sa ponudom novog ugovora sa izmjenjenim uvjetima koji

-možeš prihvatiti i na njega se žaliti ZZP-om

-možeš odbiti nakon ćega će usljediti poslovno uvjetovbani otkaz temeljem kojeg imaš pravo na otpremninu.

 

Eto to je kaj poslodavac i ti možete u ovoj situaciji. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ban4074 je napisao:

Mene zanimaju samo moja zakonska prava,a navedeni poslodavac ima 3000 zaposlenih i na trzistu glumata jakog igraca dok jadnim radnicima na bijedan i sramotan nacin skida placu racunajuci na njihov strah.

Mene zanima kako izvuci otpremninu i pobjeci sto dalje od takve firme.

 

Tebe samo zanima kako što manje raditi i dobivati što veću plaću.

Tvoj poslodavac ne 'glumata' jakog igrača; sa 3000 zaposlenih , on JEST jaki igrač ! Hoće li i potrajati, ovisi o puno okolnosti, a jedna od njih je i da se riješi takvih poput tebe.

 

Kažeš, plaću primaš redovito, nije minimalac, ni nova niža ponuđena plaća nije minimalac jer bi ti to spomenuo, imaš stalni radni odnos...Pa što bi još htio?

Bar dvije trećine zaposlenih u realnom sektoru nema te uvjete - rade na određeno , za minimalac, a plaću često i ne dobivaju redovito, neki nikako... A o nezaposlenima da i ne pričamo.

Htio bi pobjeći iz te firme? Što te drži? Pa jednostavno daj otkaz.Sigurno ima drugih koji jedva čekaju da zaposle osobu takvog 'kalibra' kao što si ti!

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija