Jump to content

Počelo je...


anonimno

Preporučene objave

Osobe kod kojih je nadjena odredjena količina droge,prije kojih par mjeseci,dobili su sudski poziv.Neki su već bili na sudu,branili su se sutnjom al ja-kao svjedok još ništa nisam dobila.Mislim niko mi nije ni rekao da ću biti svjedok al to predpostavljam jer sam bila u društvu tih ljudi kad smo svi skupa privedeni u policiju na ispitivanje.Mogu reći da su tamo skužili da sam se u cijeloj toj situaciji našla slučajno i da nisam imala pojma o čemu se radi i zašto su nas priveli.

Dal postoji neki redosljed ko prvo prima sudski poziv-okrivljenik pa onda svjedok il..? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako postoje drugi dokazi kojima se može dokazati postojanje kaznenog djela na strani ovih osoba ( npr. potvrde o privremenom oduzimanju materije koje su oni potpisali, pa vještačenje te oduzete materije) i bez obzira na obranu šutnjom, proizlazi da iskaz svjedoka ne bi ništa bitno promijenio, i nije ga potrebno provoditi na raspravi

Odluku o tome da li je potrebno provesti još i dokaz saslušanjem svjedoka, donosi sud ocjenjujući stanje u spisu.

Izgleda da u ovom slučaju to nije bilo potrebno...

Pozivi za raspravu se upućuju svim osobama predloženim u optuženju istovremeno, osim ako sud ocijeni prema stanju predmeta da to neće biti potrebno, pa za prvo ročište pozove samo optuženike, a ovisno o tome kako će se rasprava odvijati, može odlučiti kasnije i drugačije.

Pitajte te osobe da li je postupak završen....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Kako da se ne sekiram..ipak sam bila pozvana kao svjedok..rekla sam ono sta sam imala za reci..i sad cekam da se podigne optuznica i da ponovno budem pozvana kao svjedok..koliko sam skuzila biti cu pozivana kao svjedok dokle god se ne zavrsi postupak....neznam ni samam koliko ce to sve dugo trajati a odvjetnik kod kojeg sam bila na konzultacijama kaze oko godinu dana..pa ko ce tolio izdrzati??!!! :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vidim razlog za strah niti neugodu...Vi ste potencijalni svjedok, ne okrivljena osoba..

 

A ne vidim ni razlog i potrebu konzultacije sa odvjetnikom po tom pitanju.. Jedino, ako je taj odvjetnik ujedno i branitelj okrivljenika, pa pred Vas postavljaju određene zahtjeve i nešto od Vas traži(?)..da na sudu izjavite što bi obrani išlo u prilog..

 

I niste koliko sam shvatila, do sada ni bili ispitivani kao svjedok. Ako mislite na davanje izjave u policiji o Vašim saznanjima na konkretan događaj, Vi ste tamo ispitani u svojstvu građanina, i uopće više ne morate biti pozivani kao svjedok ( na sud - u istragu ili na glavnu raspravu, ovisi o kojem kaz.djelu se radi ) pogotovo ako u policiji niste rekli ništa izuzetno bitno i važno za donošenje odluke..

 

Ali, Vi najbolje znate što i koliko znate o tome..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija