Jump to content

upravni sud


twi

Preporučene objave

twi je napisao:

dobio sam presudu prije nove godine i na riješenju ne piše da ima se pravo žalbe.dali znate kakog dobrog odvjetnika za braniteljska pitanja.hvala

 

 

I ja sam dobio prije nove godine i nije pisala mogucnost zalbe,ali ipak sam je ulozio i uredno je zaprimljena(receno mi je da moze),jedino sto je mislim rok 30 dana a to je Vama sad isteklo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

twi je napisao:

dobio sam presudu prije nove godine i na riješenju ne piše da ima se pravo žalbe.dali znate kakog dobrog odvjetnika za braniteljska pitanja.hvala

 

 

Novi zakon o upravnim sporovima (NN 20/10)se primjenjuje od 01.01.2012. i on predviđa žalbu na rješenje Upravnog suda.

Kako stari zakon to ne predviđa a rješenje je napisano prije stupanja na snagu novog zakona mislim da je bilo i nemoguće da u uputi o pravnom lijeku piše mogućnost žalbe. A da li postoji mogućnost naknadno uložiti žalbu, budući da se prije nije moglo, zaista ne znam.

 

Kolega tWi jel možeš ukratko napisati obrazloženje iz rješenja (razlog odbijanja?)Ja sam na Upravnom sudu zbog istre tužbe (omjer rat-mir) pa me zanima.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tužba mi je odbijena zato što su se uhvatili jednog nalaza na kojem piše krivi datum.otišao sam u rat kao maloljetnik,dragovoljac PTSP su mi SAMI nabili a od druge bolesti odnosno EPI sam obolio naknadno.kad sam dobio prvi napadaj prisilno su me razvojaćili i poslali kući.u riješenju piše da EPI nije posljedica rata te da oboljenje nije uzrokovano ratom.a dalje da nedavim sam glupim obrazloženjima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Tuzio sam Ministarstvo branitelja RH Upravnom sudu RH u 12 mjesecu 2011. Danas sam dobio poziv za rociste pocetkom 05 mjeseca a sa njim i odgovor na tuzbu kojim Minustarstvo branitelja negiraju osnovanost tuzbe.

Radi se o utvrdjivanju novog postupka ostecenja organizma.

I stupanjska lij. pov. mi je povecala postotak sa 40% na50%

Trajno od prije.

II stupanjsko lij. povjerenstvo vratila na 40%.

U obrazlozenju negiraju da je doslo do pogorsanja a u svezi ranjavanja.

Ali ono sto je interesantno mijenjaju mi postojece rjesenje tj. postojeci clanak ocjene postotka organizma u novi koji mi je dalo I stupanjsko lij. povjerenstvo.

Sam sam pisao tuzbu i sam budem isao na rociste,mislim ako netko ima slicno iskustvo ili kakav savjet.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gorand je napisao:

Pozdav svima!

Imam jedno pitanje u svezi tužbe upravnom sudu.

Kada se tuži upravnom sudu zbog omjera "rat mir",da li mirovinsko na tu tužbu mora dati odgovor sudu,a ako da,da li i onaj koji je tužio to dobije na uvid i da li je to pravilo u svim slučajevima.

 

Odgovor na pitanje je DA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni hvala na odgovoru......

tužbu sam predao prije godinu dana (znam da sudovi to riješavaju oko 3g.),ali s obzirom da nisam dobio nikakav odgovor na tužbu od mirovinskog jel' taj ne-odgovor u skladu s praksom........i drugo,ako se dobije taj odgovor i ako mirovinsko napiše neke neistine ili nebuloze,a imam osječaj da su skloni tome,da li se ima pravo na to reagirati prigovorom sudu.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gorand piše:

 

s obzirom da nisam dobio nikakav odgovor na tužbu od mirovinskog jel' taj ne-odgovor u skladu s praksom........i drugo,ako se dobije taj odgovor i ako mirovinsko napiše neke neistine ili nebuloze,a imam osječaj da su skloni tome,da li se ima pravo na to reagirati prigovorom sudu.......

 

Nemoj se opterečivat sa njihovim "ne-odgovorom"ionako tamo pišu isto što su ti napisali u rješenju na koje si se žalio i tužio.

Naravno da pišu "nebuloze" (moraju nešto izmislit da te s.ebu) zato si ih valjda i tužio.Nadam se da imaš valjanu med.dok.skojom to možeš dokazat,to ti je najbitnije za sud.

Sada ti preostaje samo čekat odluku suda, nadam se pozitivnu.

Sretno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene su odbili sa Upravnog suda. Čekao sam 3 godine i dva mjeseca na omjer rat-mir. Obrazloženje uopće ne razumijem, preglupo je i uopće se ne odnosi na ono što sam tražio. Sudsko vijeće se sastojalo od tri žene i ne bih htio nikoga povrijediti, ali mislim da one stvarno ne poznaju ratnu problematiku i nasumice donose odbijenice. Htio bih se žaliti, ali ako netko zna neka mi kaže KOMU treba uložiti žalbu na odluku Upravnog suda, jer nema pouke o pravnom lijeku. Molim vas za hitan odgovor jer mi istječe rok od mjesec dana. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

pošto stari slučajevi se rade po starom zakonu,da li itko ima saznanja da li takvi slučajevi koji se sada riješe imaju mogučnost žalbe ili nemaju...meni se nekako čini da nemaju,ali možda netko više zna......

 

drugo pitanje-pošto sam dobio na uvid odgovor mirovinskog upravnom sudu,pošto se radi o neistini,da li imam pravo dopunom ili nećim drugim reagirati i upozoriti sud na to.

uređeno: od gorand
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto stari slučajevi se rade po starom zakonu,da li itko ima saznanja da li takvi slučajevi koji se sada riješe imaju mogučnost žalbe ili nemaju...meni se nekako čini da nemaju,ali možda netko više zna......

 

drugo pitanje-pošto sam dobio na uvid odgovor mirovinskog upravnom sudu,pošto se radi o neistini,da li imam pravo dopunom ili nećim drugim reagirati i upozoriti sud na to.

 

na prvo moje pitanje,ako možda nekog interesira dobio sam službeni odgovor da se nema pravo žalbe jer se radi po starom zakonu i riješava visoki upravni sud

 

da li itko zna odgovor na ovo drugo pitanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav svim braniteljima.

Upravo sam dobio presudu Visokog upravnog suda koji naravno tužbu odbija nakon 3 g. čekanja. Na presudi nema govora o bilo kakvoj žalbi ili tužbi, tj. pravnim lijekovima. Dao sam si malo truda i pročitao Zakon o upravnim sporovima te naišao na slijedeće vezano za pravomoćnost presude koja kaže u čl. 63 Prvostupanjska presuda postaje pravomoćna protekom roka za žalbu, ako žalba nije podnesena. Ja sam odlučio da pišem žalbu jer nema se što izgubiti, samo se može dobiti. Sumnjam u istinitost podataka koje su dali na susu djelatnici hzmo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim braniteljima.

Upravo sam dobio presudu Visokog upravnog suda koji naravno tužbu odbija nakon 3 g. čekanja. Na presudi nema govora o bilo kakvoj žalbi ili tužbi, tj. pravnim lijekovima. Dao sam si malo truda i pročitao Zakon o upravnim sporovima te naišao na slijedeće vezano za pravomoćnost presude koja kaže u čl. 63 Prvostupanjska presuda postaje pravomoćna protekom roka za žalbu, ako žalba nije podnesena. Ja sam odlučio da pišem žalbu jer nema se što izgubiti, samo se može dobiti. Sumnjam u istinitost podataka koje su dali na susu djelatnici hzmo.

s obzirom da su meni na mail (sud) poslali odgovor gdje sam pitao u vezi ovoga da se nema pravo na žalbu jer stari slučajevi se rade po starom zakonu,ako budeš predao žalbu,pa da napišeš da li će to sud prihvatiti ili će odbiti kao nedopuštenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim braniteljima.

Upravo sam dobio presudu Visokog upravnog suda koji naravno tužbu odbija nakon 3 g. čekanja. Na presudi nema govora o bilo kakvoj žalbi ili tužbi, tj. pravnim lijekovima. Dao sam si malo truda i pročitao Zakon o upravnim sporovima te naišao na slijedeće vezano za pravomoćnost presude koja kaže u čl. 63 Prvostupanjska presuda postaje pravomoćna protekom roka za žalbu, ako žalba nije podnesena. Ja sam odlučio da pišem žalbu jer nema se što izgubiti, samo se može dobiti. Sumnjam u istinitost podataka koje su dali na susu djelatnici hzmo.

 

Ja također jučer dobio negativnu presudu upravnog suda, s također nemogučnosti bilo kakve žalbe, e sad me zanima ako netko zna, dali će meni HZMO automatski poslati rješenje na koje sam se žalio, ili će me vještaci pozvati opet u Tvrtkovu.

Naime, znam slučaj jednog kolege koji je također dao tužbu Upravnom sudu,koji mu je naravno nakon 3-godine istu odbio, ali su ga nakon toga vještaci ponovno zvali na vještačenje u HZMO, opet mu dali omjer 100 % u svezi rata, te mu poslali na vojnu komisiju koja mu je isto prepolovila na 50%- 50% nakon čega je dobio rješenje o mirovini. (znači to da je dobio opet isto rješenje na koje se je žalio upravnom sudu prije 3-godine).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

...poslan sam 30.09 2009 na reviziu povjerenstva za invalidnost hrvatskih branitelja MOBIMS po čl.32 ZOPHBDR ,odbijena je revizija uz obrazloženje da je bolest priznata i da nije potrebno ponovno utvrđivati,mene zanima pošto je moj predmet na upravnom sudu koliku težinu može imati to rješenje na konačnu odluku ,pravnica za branitelje mi je rekla da nisam smio dobiti taj dokument ,dosta je mlada pa možda se nerazumije,( rješeje je doneseno od ureda državne uprave)..ako netko zna ili ima iskustva neka mi javi ..pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Nakon podnesene tužbe Upravnom sudu u svezi omjera rat-mir(HZMO) i odbijene iste, pisao sam žalbu i danas dobio presudu "žalba se odbacuje",pošto nema upute o pravnom lijeku molim nekog sa sličnim iskustvom:1.žalba na rješenje HZMO-odbijena,2.Tužba Upravnom sudu-odbijena,3.Žalba Upravnom sudu:žalba se odbacuje.Moje pitanje je(imajte u vidu da sam vec nekoliko godina na sudu):Imali smisla uopće ići dalje na tužbe-žalbe,ako da kome dalje pisati tužbu? ili sto već...ili jednostavno to sr... od naših sudova prekinuti,i ici na obnovu postupka.Ako me savjetujete da nastavim molim Vas da me uputite gdje,što,kako...dalje ima li kakav rok nakon "žalba se odbacuje" za dalje(naglašavam nema upute o pravnom lijeku"Hvala unaprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ici na obnovu postupka.

 

Na obnovu postupka.

 

Ja sam 2 puta išao na onovu postupka. 1 puta su me odbili , žalio sam se , i tu su žalbu odbacili.

2 puta na obnovi postupka su mi prof nesposobnost prebacili u opću i povečali omjer sa 30 % -70 % na 50 % - 50% a tada sam imao privremeno rješenje hrvi 20 %, dok danas imam hrvi 30 % trajno.

 

Obnova sa novom med. dokumentacijom i svime što ide uz to. Tužbe i žalbe ne prolaze, barem ne u 98 % slućajeva, koliko sam uspio shvatiti u razgovorima s kolegama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na obnovu postupka.

 

Ja sam 2 puta išao na onovu postupka. 1 puta su me odbili , žalio sam se , i tu su žalbu odbacili.

2 puta na obnovi postupka su mi prof nesposobnost prebacili u opću i povečali omjer sa 30 % -70 % na 50 % - 50% a tada sam imao privremeno rješenje hrvi 20 %, dok danas imam hrvi 30 % trajno.

 

Obnova sa novom med. dokumentacijom i svime što ide uz to. Tužbe i žalbe ne prolaze, barem ne u 98 % slućajeva, koliko sam uspio shvatiti u razgovorima s kolegama.

 

:-)

Kompa, pogrešno si procijenio.

 

Tužbe i žalbe ne prolaze u 99,99%

 

:-))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-)

Kompa, pogrešno si procijenio.

 

Tužbe i žalbe ne prolaze u 99,99%

 

:-))

Jučer sam razgovarao s pravnikom za branitelje u SMŽ i u HZZMORH, i uglavnom njihova teza ili savjet je da budući sam bio na obnovi postupka u 9.mj. i dobio odbijenicu od HZZMO SMŽ, da napišem žalbu na Središnju službu HZZMO u Zgb.Kada sam pitao kakve su šanse da mi se promjeni omjer rat-mir pravnici kažu ali i jedan i drugi da je najveća vjerojatnost da će potvrditi ocjenu vještaka u područnoj službi, ali, e sad ovo ali može se desiti da se i to nedogodi već da povečaju makar za 10 postotnih poena što je pri novom izračunu mirovine ipak respektabilna svota kunića, makar je i za mene 100 puno.Vođen ovom logikom i odgovorima koje sam dobio došao sam do zaključka, mada mi je Mrljavac savjetovao da krenem na lječenja i nove dijagnoze i promjenu terapije(sad sam na prozacu, leponexu,normabelu i calixti) što se PTSP-a tiče neznam koje to ljekove bi još trebao psihić dodat da mi bude bolje i šifra je F 62.0.Da vas ne zamaram više napisao sam žalbu i sutra predajem poštom u područni ured pa šta dragi bog da, gore nemože biti nego što je.E i još jedna teorija pravnika, sad tko ide u mirovinu kaže sretan je onaj koji dobije nakon žalbe 50/50 ali obično sa 20% ili 30% ide toliko rat, ostalo civilni dio.A ovo što je Mrljo napisao vjerujem da je istina u ovim vremenima kad se reže svuda gdje se stigne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na obnovu postupka.

 

Ja sam 2 puta išao na onovu postupka. 1 puta su me odbili , žalio sam se , i tu su žalbu odbacili.

2 puta na obnovi postupka su mi prof nesposobnost prebacili u opću i povečali omjer sa 30 % -70 % na 50 % - 50% a tada sam imao privremeno rješenje hrvi 20 %, dok danas imam hrvi 30 % trajno.

 

Obnova sa novom med. dokumentacijom i svime što ide uz to. Tužbe i žalbe ne prolaze, barem ne u 98 % slućajeva, koliko sam uspio shvatiti u razgovorima s kolegama.

 

Hvala Kompa na savjetu,ali kad ti u obrazlozenju napisu "poceo se lijeciti tek 2006 godine"a ja se lijecim od 1993 posjetio psihijatra odmah nakon ranjavanja" 6 dnevnih bolnica ca 60 kontrola od 1993,morao sam se zaliti.Ali j....nase sudove koji uopće nista ne citaju vec rade samo po naputku politike,odustajem i s...na sve to,u svakom slučaju hvala još jedanput na savjetu...pozz

 

Ažurirano

 

Na obnovu postupka.

 

Ja sam 2 puta išao na onovu postupka. 1 puta su me odbili , žalio sam se , i tu su žalbu odbacili.

2 puta na obnovi postupka su mi prof nesposobnost prebacili u opću i povečali omjer sa 30 % -70 % na 50 % - 50% a tada sam imao privremeno rješenje hrvi 20 %, dok danas imam hrvi 30 % trajno.

 

Obnova sa novom med. dokumentacijom i svime što ide uz to. Tužbe i žalbe ne prolaze, barem ne u 98 % slućajeva, koliko sam uspio shvatiti u razgovorima s kolegama.

 

Hvala Kompa na savjetu,ali kad ti u obrazlozenju napisu "poceo se lijeciti tek 2006 godine"a ja se lijecim od 1993 posjetio psihijatra odmah nakon ranjavanja" 6 dnevnih bolnica ca 60 kontrola od 1993,morao sam se zaliti.Ali j....nase sudove koji uopće nista ne citaju vec rade samo po naputku politike,odustajem i s...na sve to,u svakom slučaju hvala još jedanput na savjetu...pozz

 

Ažurirano

 

Na obnovu postupka.

 

Ja sam 2 puta išao na onovu postupka. 1 puta su me odbili , žalio sam se , i tu su žalbu odbacili.

2 puta na obnovi postupka su mi prof nesposobnost prebacili u opću i povečali omjer sa 30 % -70 % na 50 % - 50% a tada sam imao privremeno rješenje hrvi 20 %, dok danas imam hrvi 30 % trajno.

 

Obnova sa novom med. dokumentacijom i svime što ide uz to. Tužbe i žalbe ne prolaze, barem ne u 98 % slućajeva, koliko sam uspio shvatiti u razgovorima s kolegama.

 

Hvala Kompa na savjetu,ali kad ti u obrazlozenju napisu "poceo se lijeciti tek 2006 godine"a ja se lijecim od 1993 posjetio psihijatra odmah nakon ranjavanja" 6 dnevnih bolnica ca 60 kontrola od 1993,morao sam se zaliti.Ali j....nase sudove koji uopće nista ne citaju vec rade samo po naputku politike,odustajem i s...na sve to,u svakom slučaju hvala još jedanput na savjetu...pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imali smisla uopće ići dalje na tužbe-žalbe,ako da kome dalje pisati tužbu? ili sto već...ili jednostavno to sr... od naših sudova prekinuti,i ici na obnovu postupka....

 

Ići na obnovu postupka.

Kao što je razvidno iz drugih slučajeva tužbe i žalbe ne nose ništa dobroga.

Moj primjer je:U mirovini od 2006 g ,tada ,opća rat-mir 50%-50% hrvi 20% privremeno.

2008 g dobivam hrvi trajno 20% opća 50%-50%.

2010 idem na obnovu postupka putem moje dr opće prakse,dakle klasična obnova postupka,

dobivam od 1 stupanjske u Tvrtkovoj opća trajno hrvi 30% rat-mir 70%-30%,a od

2 stupanjske (Taborski) poništava i potvrđuje opet opća trajno hrvi 20% rat-mir 50%-50%.

Ove godine u 8 .mjescu ponovo radim obnovu (opet klasično putem dr opće prakse)

prije 20 dana bio na 1 stupanjskoj ,dobio trajno opća 40% hrvi omjer rat-mir 100% rat.

Trenutno čekam drugostupanjsko riješenje.

Dragovoljac,pripadnik HV-a VP i SJMup-a,čin u mirovini viši pol narednik(stožerni narednik) i brdo liječničke dok. F43.1 i F62.0,liječim se od 1996.

Nikada se nisam žalio niti podnosio tužbu ni na jednu odluku do sada.

 

Pozdrav svim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ići na obnovu postupka.

Kao što je razvidno iz drugih slučajeva tužbe i žalbe ne nose ništa dobroga.

Moj primjer je:U mirovini od 2006 g ,tada ,opća rat-mir 50%-50% hrvi 20% privremeno.

2008 g dobivam hrvi trajno 20% opća 50%-50%.

2010 idem na obnovu postupka putem moje dr opće prakse,dakle klasična obnova postupka,

dobivam od 1 stupanjske u Tvrtkovoj opća trajno hrvi 30% rat-mir 70%-30%,a od

2 stupanjske (Taborski) poništava i potvrđuje opet opća trajno hrvi 20% rat-mir 50%-50%.

Ove godine u 8 .mjescu ponovo radim obnovu (opet klasično putem dr opće prakse)

prije 20 dana bio na 1 stupanjskoj ,dobio trajno opća 40% hrvi omjer rat-mir 100% rat.

Trenutno čekam drugostupanjsko riješenje.

Dragovoljac,pripadnik HV-a VP i SJMup-a,čin u mirovini viši pol narednik(stožerni narednik) i brdo liječničke dok. F43.1 i F62.0,liječim se od 1996.

Nikada se nisam žalio niti podnosio tužbu ni na jednu odluku do sada.

 

Pozdrav svim braniteljima

Pozdrav prijatelju, daj Bože da ti se to i ostvari, pročitaj moj post iznad pa ćeš vidjeti kakva su razmišljanja ljudi koji se svaki dan susreću s istim problemima ili čak i gorim.I ja podnosim žalbu jer mi je prvostupanjsko povjerenstvo ostavilo isti postotak omjera rat-mir, i nenadam se ničem dobrom , samo da vidim kakvo ću riješenje dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,

 

Obzirom da sam se žalio na rješeje HZMO-a na omjer rat-mir, pa nakon toga podnio i tužbu Ustavnom sudu u siječnju 2012, da li mogu u međuvremenu ponovno izać na novo vještačenje. Zadnji put sam bio na vještačenju u rujnu 2011.

Dr.o.p. mi je prije mjesec dana napravio obradu i ja sam svu dokumentaciju uredno predao na protokol u HZMO, no jutros u kontaktu sa djelatnicom, kaže mi da možda zbog žalbe,tužbe neće bit moguće izaći na vještačenje dok nedođe rješenje Upravnog suda, odnosno za cca dvije godine.

Molim ako netko zna ili je u istoj situaciji da mi pomogne odgovorom.

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ići na obnovu postupka.

Kao što je razvidno iz drugih slučajeva tužbe i žalbe ne nose ništa dobroga.

Moj primjer je:U mirovini od 2006 g ,tada ,opća rat-mir 50%-50% hrvi 20% privremeno.

2008 g dobivam hrvi trajno 20% opća 50%-50%.

2010 idem na obnovu postupka putem moje dr opće prakse,dakle klasična obnova postupka,

dobivam od 1 stupanjske u Tvrtkovoj opća trajno hrvi 30% rat-mir 70%-30%,a od

2 stupanjske (Taborski) poništava i potvrđuje opet opća trajno hrvi 20% rat-mir 50%-50%.

Ove godine u 8 .mjescu ponovo radim obnovu (opet klasično putem dr opće prakse)

prije 20 dana bio na 1 stupanjskoj ,dobio trajno opća 40% hrvi omjer rat-mir 100% rat.

Trenutno čekam drugostupanjsko riješenje.

Dragovoljac,pripadnik HV-a VP i SJMup-a,čin u mirovini viši pol narednik(stožerni narednik) i brdo liječničke dok. F43.1 i F62.0,liječim se od 1996.

Nikada se nisam žalio niti podnosio tužbu ni na jednu odluku do sada.

 

Pozdrav svim braniteljima

 

Pozdrav prijatelju, daj Bože da ti se to i ostvari, pročitaj moj post iznad pa ćeš vidjeti kakva su razmišljanja ljudi koji se svaki dan susreću s istim problemima ili čak i gorim.I ja podnosim žalbu jer mi je prvostupanjsko povjerenstvo ostavilo isti postotak omjera rat-mir, i nenadam se ničem dobrom , samo da vidim kakvo ću riješenje dobiti.

 

Samo da se očitujem glede iščekivanja 2.stupanjskog riješenja kao što sam naveo iz mog slučaja u gornjem postu.

Naravno 0 bodova,Odbija se ocijena 1 stupanjske bla bla bla.i nadalje se priznaje opća 50% rat 50% mir.

Znači 2010 PLP daje opća 70-30 uz 30% inv..DPL vraća na 50-50 20% inv=0 bodova

2012 PLP daje 100% rat inv 40%...DPL vraća na 50-50 20% inv=0 bodova

Neću se žalit niti tužit ,u 6 mjesecu 2013 ću ponovo na obnovu putem dr opće prakse kao i dosada.Eto šta je tu je,nekako PLP uvijek vidi pogoršanja a DPL ne vidi.Nema veze idemo dalje.

 

Pozdrav svim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

muchenik piše:

 

Kao što je razvidno iz drugih slučajeva tužbe i žalbe ne nose ništa dobroga.

 

Prijatelju nisi u pravu, da si pratio šta dečki pišu po forumu vidio bi da ih je nekolicina dobila tužbe i ostvarila svoja prava koja bez njih (tužbi) nebi vjerovatno nikad.Ovako na obnovu postupka možeš ići dok si živ i nikad ne dobit ništa a kad dobiješ tužbu oni (DLP) moraju postupit po naputcima suda.

Moj primjer

 

HRVI-30%

PLP - 100% rat ( profesionalna)

DLP -20-80 rat (profesionalna )

Pišem žalbu dobijam 50-50%

Na žalbu podnosim tužbu i ponovo na vještačenje.

 

PLP daje ocjenu 100% rat ( profesionalna )

DLP potvrđuje ocjenu PLP znači 100% rat profesionalna nesposobnost.

 

Eto bez žalbi i tužbi vjerojatno bih i danas bio na onih 20-80 prof.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozz.

Da ne otvaram novu temu, prošle su tri godine od podnošenja tužbe u svezi sa nepravilnim obračunom mirovine i nepriznavanjem čina (ustrojbeno mjesto). Rekli su mi da mogu podnijeti požurnicu pa molim za pomoć kako da je napišem i dali se nešto tako može uraditi e-mailom. Navodno da se u roku tri godine predmet mora riješiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ti dolje link - primjer: (naravno, ti ćeš navesti drugu adresu suda - http://pravosudje.croinfo.org/zagreb/upravni-sud-republike-hrvatske/) kao i drugi razlog zbog kojeg pišeš požurnicu.

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/18761-po%C5%BEurnica

 

 

Možda bi ipak bilo najbolje da požurnicu napiše (tako će biti najkvalitetnije) onaj tko je pisao i tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija