Jump to content

rok ožujak 2013


samopomoć

Preporučene objave

Ciao!

 

Evo, ja idem u ožujku..Što se tiče novih pitanja za kazneno, nisu ništa previše specificirali, već su rekli da su pitanja sadržana u slide-ovima koje su nam dali, a to znači, po meni, konkretno za kazneno materijalno, da pored već postojećih pitanja, mogu dodati eventualno pitanja o par novih instituita koji su uvedeni novim KZ-om, npr. onih par novih sigurnosnih mjera ili neka nova kaznena djela. Doduše među "starim" pitanjima ima nekih kojih više nema u novom kz-u, npr. sudska opomena. Ali općenito pitanja mislim da pokrivaju praktički cijeli opći dio, tako da se tu nema šta puno mijenjati, odnosno dodavati. Nauči si, kao što rekoh, za svaki slučaj te nove institute uvedene novim KZ-om.

 

Inače, kako teče pripremanje ispita??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ciao!

 

Evo, ja idem u ožujku..Što se tiče novih pitanja za kazneno, nisu ništa previše specificirali, već su rekli da su pitanja sadržana u slide-ovima koje su nam dali, a to znači, po meni, konkretno za kazneno materijalno, da pored već postojećih pitanja, mogu dodati eventualno pitanja o par novih instituita koji su uvedeni novim KZ-om, npr. onih par novih sigurnosnih mjera ili neka nova kaznena djela. Doduše među "starim" pitanjima ima nekih kojih više nema u novom kz-u, npr. sudska opomena. Ali općenito pitanja mislim da pokrivaju praktički cijeli opći dio, tako da se tu nema šta puno mijenjati, odnosno dodavati. Nauči si, kao što rekoh, za svaki slučaj te nove institute uvedene novim KZ-om.

 

Inače, kako teče pripremanje ispita??

 

 

evo, prošla sam svu materiju za oko 45 dana , a sad na ponavljanje i štrebanje napamet, ne vidim drugog načina, nadam se da ću do pismenog sve proći bar još dva puta.

 

što se tiče pismenog, za iščitavanje presuda sam mislila odvojiti oko 7 dana

 

također se nadam da na usmeni neću prije 20-tog travnja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam za sad sve jednom pročitala s razumijevanjem i označila što treba učiti, pa sam sad u fazi memoriranja i štrebanja, doduše početnoj (završila sam tek jednu grupu).

 

I ja sam si izdvojila oko 10ak dana za čitanje presuda, ali imam namjeru nekoliko ih i napisati.

 

Ti se nadaš da usmeni neće biti prije 20. travnja?? Ja se nadam da neće prije polovice svibnja! Koliko sam pratila, do sada usmeni nisu nikad počinjali prije nego je prošlo oko mjesec i pol od pismenog.

 

A što se tiće novih KD, moram si detaljno pogledati slide-ove koje smo dobili na seminaru, tamo ih je naveden čitav niz, pa si mislim po tome gledati posebni dio, pored naravno KD navedenih u listi pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam za sad sve jednom pročitala s razumijevanjem i označila što treba učiti, pa sam sad u fazi memoriranja i štrebanja, doduše početnoj (završila sam tek jednu grupu).

 

I ja sam si izdvojila oko 10ak dana za čitanje presuda, ali imam namjeru nekoliko ih i napisati.

 

Ti se nadaš da usmeni neće biti prije 20. travnja?? Ja se nadam da neće prije polovice svibnja! Koliko sam pratila, do sada usmeni nisu nikad počinjali prije nego je prošlo oko mjesec i pol od pismenog.

 

A što se tiće novih KD, moram si detaljno pogledati slide-ove koje smo dobili na seminaru, tamo ih je naveden čitav niz, pa si mislim po tome gledati posebni dio, pored naravno KD navedenih u listi pitanja.

 

ako mozes mi molim te poslati to sto ste dobili na seminaru jer sam trenutno na kz-u pa da mi bude lakse :)

mejl mi je gabriellamaric@yahoo.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja se isto spremam za rok u ožujku...

nekad davno (tako mi se čini) u siječnju 2011. godine sam izašla na pravosudni i kiksala sam na presudi iz kaznenog

sad se dosta toga promijenilo

da li imate pitanja iz ovrhe

kazneno nisam niti počela, to ću prije pisanog dijela da mi bude svježe, riješila sam građansko to i radim tako da nije mi nepoznanica,

poslije pisanog ću onaj ostatak koji se baš treba štrebati

iz mog iskustva ništa prije polovice svibnja od usmenog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolegice Gabi M i Sabi, poslala sam vam privatne poruke, pa koja prije odgovori, a glede slajdova iz KZ...zahvaljujem.

 

Kolegice Samopomoć, slušala sam dana 04.02.2013.g., bile su inače tri komisije. U prostoriji u kojoj sam bila, predsjednica Komisije je bila Zlata Hrvoje-Šipak, s tim da sam počela slušati tek od 2.grupe predmeta, dakle, kp/kpp koju je ispitivao Rašo. Pita jednostavno, da se zna definicija npr.kod namjere, pa razlika izravne i neizravne, ne traži primjere. Naravno ovaj rok je još po starom KZ-u. Glede posebnog dijela KZ, dozvolio je da se pročita zakonski tekst, a nakon toga traži po sjećanju i pita osnovno, znači oblik krivnje, tko može biti počinitelj, osnovni/kvalificirani oblik, postupak, radnja. Što se tiče idućih grupa i ispitivača, nažalost kako nisam slušala od početka, nisam uhvatila sva imena. Iz radnog/upravnog bila je ispitivačica, koja je htjela čuti isključivo zakonske definicije, s tim da je postavljala dosta potpitanja, jer kandidati nisu sami od sebe puno pričali. Tri su kolegice odgovarale, s tim da su dvije položile, a jedna je došla do zadnje grupe gp/trg. i naizgled prošla i nju, pa su je pozvali u sobu i rekli da nažalost nije položila, jer nije imala dovoljno bodova. Iz ustava/org/eu ispitivao je mislim Kaladić, ali kako nisam čula sva imena, nisam sigurna. On traži dosta, prekida kandidata, te postavlja potpitanja, npr.iz eu je tražio da mu se odgovori na pitanje europski parlament koliko zastupnika bira najviše i koja zemlja (odg.99 zastupnika, Njemačka), a koja zemlja najmanje (odg.5 zastupnika, Malta), te tko je trenutno predsjednik EU (odg.Martin Schultz-Njemac), zatim da mu se definira što je suverenitet, uglavnom dosta je detaljan. Ispitivačica iz gp/trg. je dosta koncizna, dakle, samo po zakonu pita (ništa van toga) i ne traži primjere. Jedna je izvukla pitanje mane volje, pa je počela nabrajati simulaciju, šalu, dakle po Vedriš/Klariću, a ova ju je odmah prekinula i rekla da hoće čuti prema ZOO-u. Nije puno propitivala trg. Druge dvije kolegice su dosta dobro znale, s tim da je jedna ipak imala na kraju samo 68 bodova, a za drugu nisam saznala. Sve je to poprilično subjektivna procjena i ocjena.

Što se tiče nove zgrade, prostorije su dosta prostrane, s okruglim stolom, tako da kandidati sjede nasuprot ispitivačima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolege kako ide?

imam pitanje pa ako se kome da : zoo - odgovornost po osnovi uzročnosti?

 

Miletić je pitao da li je uzročna veza izuzetak ili pravilo a ja lijepo napisala samo pitanja a ne i odgovor pa si sad mislim: ja bih rekla da je pravilo.

 

Ažurirano

 

kolege kako ide?

imam pitanje pa ako se kome da : zoo - odgovornost po osnovi uzročnosti?

 

Miletić je pitao da li je uzročna veza izuzetak ili pravilo a ja lijepo napisala samo pitanja a ne i odgovor pa si sad mislim: ja bih rekla da je pravilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolegice Gabi M i Sabi, poslala sam vam privatne poruke, pa koja prije odgovori, a glede slajdova iz KZ...zahvaljujem.

 

Kolegice pravnica_st,

 

na žalost nisam baš spretna u korištenju ovog foruma, pa ne znam što znači da si poslala privatnu poruku. Ako mi navedeš mail ovdje, pošaljem i tebi slide-ove iz KZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam pitanje pa ako se kome da : zoo - odgovornost po osnovi uzročnosti?

 

Miletić je pitao da li je uzročna veza izuzetak ili pravilo a ja lijepo napisala samo pitanja a ne i odgovor pa si sad mislim: ja bih rekla da je pravilo.

 

uzročnost je jedna od općih pretpostavki odgovornosti za štetu i ona je pravilo

potrebno ju je uvijek dokazivati osim kod šteta nastalih u vezi sa opasnom stvarju ili opasnom djelatnošću u kojem slučaju se ona presumira pa može tuženik dokazivati suprotno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi, moglo bi se dogoditi da nekome dođe iz guzice do glave pa shvate da su rok u ožujku smjestili krajem Velikog tjedna - te onda uslijed toga da pomaknu tjedan ranije ili kasnije...pa si uračunajte za svaki slučaj i tjedan ranije da se ne iznenadite ako do toga dođe

 

To sam ja odavno skuzila i mislim da ce bit nekog pomicanja,prije tjedan ranije nego iza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na "podsjetniku" kolega (o izmjenama koje stupaju na snagu 01.travnja) iako ne mogu reći da me "obradovalo".....mislim da naša generacija budućih odvjetnika i ostalih "mučenika" prolazi doista kroz najviše izmjena i dopuna (ja to zovem pravom torturom:fajter:), a kriteriji pri ispitivanju nisu ni malo blaži nego prije cca 20-tak godina. Iskreno, da mi je unaprijed znati točnu literaturu taj ispit bi mi bio težak zbog opsega, ali nikako ne tako stresan. No, ove silne izmjene i "šokovi" daljnjih izmjena me izluđuju kao i vjerujem sve vas....mislim da to nije ok. Trebali bi za cijelu godinu odgovarati osnovno, a ono u čemu ćemo se usavršavati ćemo i tako doživotno morati dalje pratiti......nemojte me krivo shvatiti, ali ja bi radije polagala za vrijeme bivše države (tada je možda bilo više za učiti na faksu jer se učilo o svim ex republikama ex države, ali ne vjerujem da je bilo tooooliko izmjena zakona kao u zadnjih goooodina)......:jok:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto da vas razveselim, radujmo se i očito izmjeni ZoR-a. Iskreno, i meni je pomalo mučno. Naučim ZUS, on se izmijeni. Naučim Stečajni, on se izmijeni. Naučim ZPP, on se izmijeni. KZ slušam pripremu za pravosudni po starom zakonu, makar je novi već bio objavljen, itd.

 

Ne vjerujem da se ne pitaju izmjene koje nisu objavljene na stranicama Ministarstva, čisto zato što mislim da je blesavo da me ispitivač pita pitanje Ovlaštenja suda u prethodnom postupku i odluke koje sud može donijeti, kad će već mjesec i pol prije ispitivanja po novom ZPPu biti izjednačena sva ovlaštenja s glavne rasprave s ovlaštenjima u prethodnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega BostonLegal, jeste li sigurni u navedeno???? Pa kako baš na nama koji polažemo 2013. samo dolaze i dolaze nove izmjene ?!? Nije nimalo moguće da itko od nas sve to "pohvata" !!!!! Ima li takva mogućnost konstantnih izmjena negdje propisana kao dozvoljena ili to gospoda radi na svoju "ruku"?!? Kao pravnici, trebali bi se raspitati o nekom pismenom aktu gdje je napisano po čemu i što točno odgovarati, ovo je već previše tragično da bih mogla reći kako je smiješno !!!!! Moramo se izboriti barem za neka prava. Znam da ne možemo odgovarati ono što više ne vrijedi, ali neka se gospoda koja je tako dugo u tom poslu onda odluči te nas pita osnovno. Kao što sam već napisala na Forumu, sve što je izmijenjeno ionako ćemo mi kao budući odvjetnici, suci.... morati proučiti kako bismo mogli adekvatno i pravilno primjenjivati pri radi sa klijentima. No čemu to "mučenje" na ionako teškom ispitu ???? Mora postojati neki način da se tome "doskoči" i da ne učimo malo jedno, malo drugo, pa naposljetku ne znamo ništa jer od količine u glavi nastane košmar. Moramo naći nešto pisano, zvati komoru, akademiju, ministarstvo...pitati njih ?????.....svi se bunimo, nešto prosvjedujemo, a skrivamo se "ispod stolca" točno kako prikazuje ovaj "maleni" kojeg ću staviti za kraj :sklanjaj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

P.S. svima savjetujem da nazovu te se osobno uvjere što će točno biti pitano na usmenom ako im nije jasno. Srijedom je moguće zvati ministarstvo od 9-13h pa onda to treba i učiniti i tako će biti riješena dilema što učiti/ponavljati, a što ne (jedan kolega mi je rekao da postoji i napisano početkom ove godine što će točno biti na usmenim ispitima). I, ajmo malo više jedni druge bodriti, a ne samo plašiti. Time si ne činimo uslugu već kontra.....sretno svima (i sebi samoj) ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisala sam na jednom drugom mjestu kako sam danas razgovarala sa ministarstvom u svezi eventualnih mogućih pogodnosti za rokove od 9.mj., no od toga za sada ništa. Pri tome sam saznala da su Rješenja i pozivi gotovi, još nisu poslani i na svoj šok saznala da nisam na popisu :-o ??????

Predala sam na vrijeme, kako piše u Pravilniku, 29.01.2013. za rok u ožujku i nisam na popisu, gospodin mi je rekao da je moja prijava završila u arhivi no da mi ništa ne može reći prije ponedjeljka jer je spis u drugoj zgradi ?!?

Da li se to ikome dogodilo?!?

Ljubazno molim ako netko pročita moj post i imao je sličnu situaciju da me utješi jer ne mogu doći k sebi......zar sada neću moći na ispit?!?

Pisano je o nekim "odbijenicama" zbog prevelikog broja prijavljenih, no na to su trebali po meni upozoriti, ja sam se držala onog što je napisano, dakle do 31.01. za rok u 3.mj.

Please help ako je netko doživio nešto slično (prijava je uredna, udovoljavam svim uvjetima, svi su dokumenti uredno predani) i do ponedjeljka ću biti na "vi" sa živcima. Da li odgovoram u 3.mj.ili ne??????? tnx unaprijed na nekom odgovoru..... :zbunj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisala sam na jednom drugom mjestu kako sam danas razgovarala sa ministarstvom u svezi eventualnih mogućih pogodnosti za rokove od 9.mj., no od toga za sada ništa. Pri tome sam saznala da su Rješenja i pozivi gotovi, još nisu poslani i na svoj šok saznala da nisam na popisu :-o ??????

Predala sam na vrijeme, kako piše u Pravilniku, 29.01.2013. za rok u ožujku i nisam na popisu, gospodin mi je rekao da je moja prijava završila u arhivi no da mi ništa ne može reći prije ponedjeljka jer je spis u drugoj zgradi ?!?

Da li se to ikome dogodilo?!?

Ljubazno molim ako netko pročita moj post i imao je sličnu situaciju da me utješi jer ne mogu doći k sebi......zar sada neću moći na ispit?!?

Pisano je o nekim "odbijenicama" zbog prevelikog broja prijavljenih, no na to su trebali po meni upozoriti, ja sam se držala onog što je napisano, dakle do 31.01. za rok u 3.mj.

Please help ako je netko doživio nešto slično (prijava je uredna, udovoljavam svim uvjetima, svi su dokumenti uredno predani) i do ponedjeljka ću biti na "vi" sa živcima. Da li odgovoram u 3.mj.ili ne??????? tnx unaprijed na nekom odgovoru..... :zbunj:

 

Ako su ti rekli da nisi na popisu, to vjerojatno znači da si među odbijenima i da ćeš dobiti odbijenicu. Na rokovima u rujnu i studenom 2012. odbijenica je bilo jako puno i to nema veze s uvjetima za pravosudni nego samo iz razloga što se prijavilo više ljudi nego što oni imaju mjesta za taj rok. Nažalost, u ovom slučaju nemaš puno mogućnosti budući da ne znam nikoga tko je dokučio kriterij po kojem se šalju odbijenice. Znam za kolegicu koju su unatoč odbijenici naknadno stavili na popis kada je netko odustao, no to iz razloga što je bila trudna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolegice agness ne mogu vjerovati što vam se dogodilo, ja ću svisnut na živce ako mi se to dogodi a i moj šef vjerojatno,

vi da danas niste zvali vjerojatno još neko vrijeme ne biste saznali što vam sprema, ljuta sam!!! bas sam sada ljuta!!

naknadu štete tražite!!!:zli:

 

Ažurirano

 

kolegice agness ne mogu vjerovati što vam se dogodilo, ja ću svisnut na živce ako mi se to dogodi a i moj šef vjerojatno,

vi da danas niste zvali vjerojatno još neko vrijeme ne biste saznali što vam sprema, ljuta sam!!! bas sam sada ljuta!!

naknadu štete tražite!!!:zli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...tim više što prijava pa nedolazak na pisani dio onemogućavaju ponovnu prijavu unutar 4 mjeseca...zato tko nije spreman a prijavio je , bolje da odjavi....

 

 

 

Mislim da biste trebali pozvati kolege koji su se iz nekog razloga predomislili i neće izaći na rok da nazovu Ministarstvo i jave im to...još uvijek mogu nekoga ubaciti....samo treba pozvati na kolegijalnost :)
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na savjetima i kolegijalnosti. Probati ću, no ako ne bude išlo, ništa, pomiriti ću se sa situacijom i polagati u svibnju (i dobiti više od 90 bodova i pohvalnicu :tikvan:.... što mi drugo preostaje nego da se malo šalim....bolje to nego da se živciram).

Eto, ako bude što novo, ja se javim (btw. kao što sam obećala, kad sam ja dobila skripte prosljedila sam svima koji su tražili....ma, svi smo ovdje kolegijalni....blaženi Legalis :-) )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.

2. Načelo zakonitosti

3. Načelo primjene blažeg zakona i vremensko važenje zakona

4.

5. Mjesto i vrijeme počinjenja kd

6. Beznačajno djelo

7. Nužna obrana

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15. Kažnjavanje supočinitelja i sudionika

16.Neubrojivost, samoskrivljena neubrojivost, bitno smanjenaubrojivost

17.

18.

19. Zabluda u kaznenom pravu

20.

21.

22.

23.

24. Produljeno kazneno djelo

25.Uzročnost

26.

27.

28.

29. Uvjetna osuda i djelomična uvjetna osuda

30. Opoziv uvjetne osude

31.

32.

33.

34.

35.

36.

37. Zastara kaznenog progona

38. Zastara izvršenja kazne

39. Vrste i svrha sigurnosnih mjera / načelo razmjernosti

40.

41. Sigurnosna mjera obveznog liječenja od ovisnosti

42.

43.

44.

45. Oduzimanje imovinske koristi, oduzimanje premeta

46.

47. Značenje izraza u kaznenom zakonu

48. KD 110,111,112

49.

50.

51.

52.

53. KD Povredadužnosti uzdržavanja i povreda djetetovih prava

54.

55.

56.

57.

58.

59.

60.

61. kd krivotvorenje novca

62. KD 291, 293, 294

63.

64.

65.

66.

67.

68.

69.

70.

71.

72.

73.

74. Žrtva - prava i ovlasti

75. Pouka o pravima

76.

77.

78.

79.

80.

81.

82.

83. Pritvor

84.

85.

86.

87. Postupak oduzimanja imovinske koristi

88.

89. Kaznena prijava i postupak po njoj

90.

91.

92. Izvidi KD

93. Istraga

94.

95.

96.

97. Obustava i prekid istrage

98.

99.

100.

101.

102.

103.

104.

105.

106.

107.

108. Optužnica

109. Optužno vijeće, tijek i njegove odluke

110

111.

112. Pretpostavke za određivanje rasprave i kada je mogućarasprava bez okrivljenika

113. Suđenje u odsutnosti

114.

115. Tijek rasprave

116.

117.

118. Sadržaj pisanog otpravka presude

119.

120. Uvjeti za odbijajuću presudu

121.

122.

123.

124. Bitne povrede odredaba kaznenog postupka

125. Povreda kaznenog zakona

126.

127.

128.

129.

130. Žalba protiv rješenja

131.

132. Zahtjev za zaštitu zakonitosti

133.

134.

135.

136. Kazneni nalog

137.

138.

139.Maljoljetnici- pripremni postupak i postupak predvijećem

140.

141.

142. Pomilovanje

143.

144.

145.

146.

147.

148.

149.

150.

151.

152.

153.

154.

155.

156.

157.

158.

159.

160.

kolege evo zasad toliko, molim ostale slušače da nadopune. Završila sam na 160 jer mi se više nije dalo, to ne znači da ih nema više :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pomilovanje je po svemu sudece i dalje zadnje... meni je 71. Izuzece 72. Drzavni odvjetnik 76. Pouka o pravima 77. Branitelj i obvezna obrana 94. Obustava i prekid istrage 119. Uvjeti za oslobadajucu i 140. Sudac izvrsenja... ostalo isto samo nam 2 broja nisu ista...ali mislim da je prema starima tocno ovo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolege dajte da skupimo pitanja, sigurno ste ih zapisali

 

ovo je jedna kolegica jučer postala u grupi na fejsu:

 

1.

2. Načelo zakonitosti

3. Načelo primjene blažeg zakona i vremensko važenje zakona

4.

5. Mjesto i vrijeme počinjenja KD

6. Beznačajno djelo

7. Nužna obrana

8.

9. Pripremne radnje

10.

11.

12. Počiniteljstvo

13. Poticanje

14. Pomaganje

15. Kažnjavanje supočinitelja i sudionika

16. Neubrojivost, samoskrivljena neubrojivost, bitno smanjena ubrojivost

17.

18.

19. Zablude u kaznenom pravu

20.

21.

22. Stjecaj KD

23.

24. Produljeno kazneno djelo

25. Uzročnost

26. Vrste kazni i svrha kažnjavanja

27.

28.

29. Uvjetna osuda i djelomična uvjetna osuda

30. Opoziv uvjetne osude

31.

32.

33. Oslobođenje od kazne i posebni slučajevi oslobođenja od kazne

34.

35. Uvjetni otpust i opoziv uvjetne osude

36.

37. Zastara kaznenog progona

38. Zastara izvršenja kazne

39. Vrste i svrha sigurnosnih mjera / načelo razmjernosti

40.

41. Sigurnosna mjera obveznog liječenja od ovisnosti

42. Zabrana obavljanja dužnosti ili djelatnosti

43.

44. Sigurnosna mjera zabrane približavanja

45. Oduzimanje imovinske koristi, oduzimanje predmeta

46.

47. Značenje izraza u kaznenom zakonu

48. KD 110,111,112

49.

50.

51. KD protiv spolne slobode

52. KD spolnog zlostavljanja i iskorištavanja djeteta

53. KD povrede dužnosti uzdržavanja i povrede djetetovih prava

54. KD 190, 191 ?

55.

56.

57.

58.

59.

60.

61. KD krivotvorenje novca

62. KD 291, 293, 294

63.

64.

65.

66.

67.

68. Sastav sudova

69. Stvarna i mjesna nadležnost sudova

70.

71. Izuzeće

72. Državni odvjetnik - prava i ovlasti

73.

74. Žrtva - prava i ovlasti

75. Okrivljenik i njegova prava

76.

77. Branitelj i obvezna obrana

78.

79.

80.

81. Jamstvo

82.

83. Pritvor

84.

85.

86.

87. Postupak oduzimanja imovinske koristi

88.

89. Kaznena prijava i postupak po njoj

90.

91. Načelo oportuniteta

92. Izvidi KD

93. Istraga

94. Obustava i prekid istrage

95. Sudac istrage

96. Dokazno ročište

97.

98.

99.

100.

101.

102. Osobe koje ne mogu biti ispitane kao svjedoci

103.

104.

105.

106.

107.

108. Optužnica

109. Optužno vijeće, tijek i njegove odluke

110

111.

112. Pretpostavke za održavanje rasprave i kada je moguća rasprava bez okrivljenika

113. Suđenje u odsutnosti

114.

115. Tijek rasprave

116. Čitanje zapisnika o ranijem ispitivanju svjedoka i vještaka

117.

118. Sadržaj pisanog otpravka presude

119. Uvjeti za oslobađajuću presudu

120. Uvjeti za odbijajuću presudu

121.

122. Sadržaj žalbe

123.

124. Bitne povrede odredaba kaznenog postupka

125. Povreda kaznenog zakona

126.

127.

128.

129.

130. Žalba protiv rješenja

131.

132. Zahtjev za zaštitu zakonitosti

133. Zahtjev za izvanredno preispitivanje presude

134.

135.

136. Kazneni nalog

137.

138.

139. Maloljetnici - pripremni postupak i postupak pred vijećem

140. Sudac izvršenja

141.

142. Pomilovanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Kazneno djelo i oblici kaznenog djela

2. Načelo zakonitosti

3. Načelo primjene blažeg zakona i vremensko važenje zakona

4. Način počinjenja kaznenog djela i posljedica u odnosu na kažnjavanje

5. Mjesto i vrijeme počinjenja KD

6. Beznačajno djelo

7. Nužna obrana

8. Krajnja nužda

9. Pripremne radnje

10. Pokušaj k.d.

11.

12. Počiniteljstvo

13. Poticanje

14. Pomaganje

15. Kažnjavanje supočinitelja i sudionika

16. Neubrojivost, samoskrivljena neubrojivost, bitno smanjena ubrojivost

17. Namjera

18.

19. Zablude u kaznenom pravu

20. Razlozi isključenja protupravnosti

21. KD kvalificirana težom posljedicom

22. Stjecaj KD

23. Sastojci krivnje

24. Produljeno kazneno djelo

25. Uzročnost

26. Vrste kazni i svrha kažnjavanja

27. Kazna zatvora i kazna dugotrajnog zatvora

28. Novčana kazna i zamjena novčane kazne

29. Uvjetna osuda i djelomična uvjetna osuda

30. Opoziv uvjetne osude

31. Odmjeravanje kazne

32.

33. Oslobođenje od kazne i posebni slučajevi oslobođenja od kazne

34.

35. Uvjetni otpust i opoziv uvjetne osude

36. Vrste izricanja posebnih obveza

37. Zastara kaznenog progona

38. Zastara izvršenja kazne

39. Vrste i svrha sigurnosnih mjera / načelo razmjernosti

40. Sigurnosna mjera obvezno psihijatrijsko liječenje

41. Sigurnosna mjera obveznog liječenja od ovisnosti

42. Zabrana obavljanja dužnosti ili djelatnosti

43.

44. Sigurnosna mjera zabrane približavanja

45. Oduzimanje imovinske koristi, oduzimanje predmeta

46.

47. Značenje izraza u kaznenom zakonu

48. KD 110,111,112

49.

50.

51. KD protiv spolne slobode

52. KD spolnog zlostavljanja i iskorištavanja djeteta

53. KD povrede dužnosti uzdržavanja i povrede djetetovih prava

54. KD 190, 191 ?

55. KD protiv opće sigurnosti – dovođenje u opasnost života i imovine i čl. 216. (oštećenje javnih naprava)

56.

57. K.d. krađe i teške krađe

58.

59. K.d. prijevare, iznude, prikrivanja

60.

61. KD krivotvorenje novca i isprava

62. KD 291, 293, 294 (zlouporaba pol. i ovlasti, davanje i primanje mita)

63.

64.

65.

66. Načela kaznenog postupka

67.

68. Sastav sudova

69. Stvarna i mjesna nadležnost sudova

70.

71. Izuzeće

72. Državni odvjetnik - prava i ovlasti

73. Oštećenik kao tužitelj

74. Žrtva - prava i ovlasti

75. Okrivljenik i njegova prava

76.

77. Branitelj i obvezna obrana

78.

79.

80.

81. Jamstvo

82.

83. Pritvor

84.

85. Trajanje istražnog zatvora

86.

87. Postupak oduzimanja imovinske koristi

88. Vrste i donošenje odluka

89. Kaznena prijava i postupak po njoj

90. Odbačaj kaznene prijave

91. Načelo oportuniteta

92. Izvidi KD

93. Istraga

94. Obustava i prekid istrage

95. Sudac istrage i radnje koje on obavlja

96. Dokazno ročište

97.

98.

99.

100.

101.

102. Osobe koje ne mogu biti ispitane kao svjedoci

103. Osobe oslobođene dužnosti svjedočenja

104.

105. Prepoznavanje

106.

107. Vještačenje

108. Optužnica

109. Optužno vijeće, tijek i njegove odluke

110

111.

112. Pretpostavke za održavanje rasprave i kada je moguća rasprava bez okrivljenika

113. Suđenje u odsutnosti

114. Odgoda i prekid rasprave

115. Tijek rasprave

116. Čitanje zapisnika o ranijem ispitivanju svjedoka i vještaka

117. Vrste presuda

118. Sadržaj pisanog otpravka presude

119. Uvjeti za oslobađajuću presudu

120. Uvjeti za odbijajuću presudu

121. Redoviti pravni lijekovi

122. Sadržaj žalbe

123.

124. Bitne povrede odredaba kaznenog postupka

125. Povreda kaznenog zakona

126. Postupak po žalbi

127. Granice ispitivanja prvost. presude

128.

129.

130. Žalba protiv rješenja

131. Obnova kaz. postupka

132. Zahtjev za zaštitu zakonitosti

133. Zahtjev za izvanredno preispitivanje presude

134.

135.

136. Kazneni nalog

137. Postupak prema okr. s duševnim smetnjama

138. Postupak za opoziv uvjetne osude

139. Maloljetnici - pripremni postupak i postupak pred vijećem

140. Sudac izvršenja

141.

142. Pomilovanje

 

 

 

AŽURIRANO :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grupa koju sam slušala svi pali, ali nije do ispitivača, slabo su znali, ostale grupe mislim da je prošlo u jednoj dvoje, a u jednoj da su svi, nisam sigurna.... uglavnom treba imat sreće s komisijom, ako su ljudi u komisiji ok pomažu sa dodatnim pitanjima, ali ne može se doći pred njih pa da ne znaš sastavit poštenu rečenicu na izvučeno pitanje... nemojte me krivo shvatiti, ali jednostavno treba znati, koliko god to sad zvučalo "jednostavno"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija