Jump to content

prevara inkasatora


gegan

Preporučene objave

Prije 1mj sam promjenio podstanarski stan i nakon 10tak dana zvoni na vratima nekakav tip sa papirima u ruci,otvorim vrata misleći da je tip iz HEPa i da popisuje stanje brojila.Čovjek pozdravi pita me za ime i prezime ,ja mu kažem i tek onda ga upitam ,a ko ste Vi?On odgovori hrt kontrolor.E sad da ne duljim tipa sam zamolio da napusti stan i da je bio dužan prije toga se predstavit.Danas stiglo iznenađenje u obliku hrt uplatnice na 240 kn da platim i oni će obustavit prekršajni postupak,a ja prihvaćam plaćanje pretplate,ako platim.Pogledam bolje kad ono prezime koje je navedeno na uplatnici se razlikuje od moga u jednom slovu.Dakle to nisam ja.Šta mi je činit dalje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedno slovo ne igra ulogu.Napiši žalbu da si doselio (manje od 1 mjesec) te da prije nisi imao tv već si ga nabavio kad si se doselio i mislio si ga prijavit u zakonskom roku (1 mjesec od nabave).Inkasator nije utvrdio kada si prijemnik nabavio.

 

4.8 U slučaju da ovlaštena osoba neposrednim uvidom utvrdi da Prijamnik nije prijavljen ili da je neosnovano odjavljen, odnosno, da se koristi odjavljeni Prijamnik, izvršiti će prijavu Prijamnika HRT-u, u kojem slučaju će se dan obavljene takve kontrole Prijamnika smatrati danom nabave Prijamnika, osim ako ovlaštena osoba na način iz stavka 4.6 ovog članka ne utvrdi točan datum nabave Prijamnika.

 

http://www.hrt.hr/index.php?id=186&tx_ttnews[cat]=91&tx_ttnews[tt_news]=151903&tx_ttnews[backPid]=185&cHash=ea604a1514

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam,znači po tebi nek plaćam pretplatu na krivo prezime,a inkasator nije ni utvrdio dali imam tv ili neki drugi uređaj da me može prijavit,niti sam mu šta potpisao ,samo rekao svoje ime i prezime,plus na tu adresu nisam prijavljen,a tamo gdje sam prijavljen plaća se pretplata na očevo ime,mogao je ime i prezime pročitat na fb i prijavit bilo koga,u biti nije ni utvrdio moj identitet,al bitno da oće novce,ako ima neko savjet kako to izbjeć zahvalan bi bio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako postupiš po predhodnom savjetu(pismeno se očituješ, žališ) priznao si daposjeduješ rtv uređaj (pismeno) i u zakonskoj obvezi si plaćati pristojbu. nije bitno ako radio ili tv program HRT-a ne pratiš.

 

na pristiglu obavjest se nemoj obazirati, zanemari ga .

kad stigne rješenje o ovrsi HRT mora sudi dostaviti prijavu prijemnika za plaćanje rtvpristojbe.

ako nisi potpisao prijavu na prijavi će biti krivotvoren potpis.

zbog krivotvorenog potpisa jedan od inkasatora je dobio otkaz.

prijava sa krivotvorenim potpisom nije dokaz i sud bi trebao ukinuti rješenje oovrsi .

 

ako se potpisao prijavu plaćaj pretplatu.

 

u postupanju inkasatora nema prevare

prije razgovora trebao si tražiti iskaznicu.

prevaru je inkasator izvršio prema HRT-u ako je dostavio prijavu sa krivotvorenim potpisom.

sačinio je neistinitu ispravu, kažnjivo prema KZ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam,znači po tebi nek plaćam pretplatu na krivo prezime,a inkasator nije ni utvrdio dali imam tv ili neki drugi uređaj da me može prijavit,niti sam mu šta potpisao ,samo rekao svoje ime i prezime,plus na tu adresu nisam prijavljen,a tamo gdje sam prijavljen plaća se pretplata na očevo ime,mogao je ime i prezime pročitat na fb i prijavit bilo koga,u biti nije ni utvrdio moj identitet,al bitno da oće novce,ako ima neko savjet kako to izbjeć zahvalan bi bio

Nisi član kućanstva svoga oca jer imaš stan na drugom mjestu i dužan si plaćat.Ako uopće nemaš tv onda ćeš se žalit da inkasator nije utvrdio da ga posjeduješ.Potpis na zapisniku nije potreban ali se isto mora konstatirat u zapisniku.Ukoliko posjeduješ tv a inkasator ga je vidio dužan si plaćat pretplatu ali imaš rok prijave mjesec dana pa ne moraš platit tih 240 kn "zaostataka".Odmah ćeš im i objasnit da je jedno slovo krivo napisano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a gazda stana u kojem sam sad plaća pretplatu,a ja sam u suterenu njegove kuće

ili nisam ni njegov član kućanstva pa MORAM plaćat pretplatu

a inkasator nije vidio ništa kad je bio na ulazu u hodnik koji je potpuno prazan

mogao je vidjet jedino antene na krovu,ali te antene mislim da koristi i gazda koji plaća pretplatu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a inkasator nije vidio ništa kad je bio na ulazu u hodnik koji je potpuno prazan

mogao je vidjet jedino antene na krovu,ali te antene mislim da koristi i gazda koji plaća pretplatu

Eto razloga za žalbu da nije utvrdio postojanje prijemnika.Piši odmah dok je svježe.Dakako da može utvrdit postojanje prijemnika i na drugi način (putem antene) ali ne zna da antena nije tvoja nego gazdina.

Prije su odluku/propis o načinu utvrđivanja imali na net-u ali su lopine maknuli da se narod ne može žalit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

evo ovako

zapravo sam u dilemi a radi se o sljedećem.

u zakonu stoji da se mora plaćati pričuva-to kužim

što u slučaju kada je objekat(stan ne postojeći) na temelju čega plaćam pričuvu ako ne postoji

kupila sam od općine stan u ono vrijeme kad su bili otkupi pa tako i ja kupim-kada sam trebala kredit za adaptaciju ne može jer iz katastra ne mogu dobiti presliku jer nikad nije ucrtano(43. kada je zgrada dograđivana a kasnije nacionalizirana dograđeni dio nikad nije ucrtan u katastar) tako sam kupila stan na toj i toj adresi,toliko kvadrata 1 kat stan br. 00(ne postoji)

pitam u općini što napraviti kažu tuži općinu jer je prodala ne postojeće

sad me zanima temeljem čega plaćam pričuvu ako stan ne postoji a osim toga sada moram platiti geometre,arhitekte,uris u katastar i legalizaciju a to naravno nikog nije briga

moram li ipak plaćati pričuvu za navedeni ne postojeći stan?

hvala za odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

i meni je bio tek pošto sam se preselio pa mu velim da nemam TV ni radio! Veli on da će me zabilježit ko pretplatnika na osnovu vozila koje mi stoji na čupriji pred kućom. E pa sad, mene zanima ali uistinu, kako to oni provjeravaju čiji je čiji auto? Znam i ja da postoji provjera osiguranja automobila ali tamo je nemoguće saznati ime vlasnika! Svaki drugi način pribavljanja te informacije za koji ja znam je nelegalan pa se pitam kako to oni znaju za moj ferari a moja žena npr. ne zna! (ili obrnuto). Ima li itko spoznaje o kanalima putem kojih HRT može doznati vlasnika vozila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija