Jump to content

Povećanje alimentacije, neodgovorni otac preselio u Švedsku, zanemaruje dijete


Vesna-zg

Preporučene objave

Bivšem vanbračnom suprugu prije 9 godina sud je odredio da plaća 1900 kn.

Ja sam tada tražila 3000 kn jer nisam bila u radnom odnosu (brinula o djetetu sama za koje njega nije bilo briga), a on je zarađivao 9000 kn (6000 službeno i 3000 na ruke), ali sud nije priznao dio na ruke.

Cijelo to vrijeme kćer bi došao posjetiti jedva 4 puta godišnje.

Prije 2 godine se preselio u Švedsku i od tada uopće ne posjećuje kćer, ćak ni kad bi se doteturao na dopust u Hrvatsku.

Prema prićanju njegovih prijatelja sam ćula da zarađuje oko 3000 €.

Kako mogu tražiti povećanje alimentacije? Da li to mogu tražiti od suda u Hrvatskoj pošto je "Hrvat" ili to moram slati u Švedsku. Koliku bi alimentaciju mogla tražiti ako on zarađuje 3000 €, a ja nemam primanja?

Da li ga mogu tužiti zbog zanemarivanja djeteta jer u presudi piše da bi kćer trebao viđati 2 puta tjedno?

Da li su sada kad smo ušlu u EU takve stvari jednostavnije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bivšem vanbračnom suprugu prije 9 godina sud je odredio da plaća 1900 kn.

Ja sam tada tražila 3000 kn jer nisam bila u radnom odnosu (brinula o djetetu sama za koje njega nije bilo briga), a on je zarađivao 9000 kn (6000 službeno i 3000 na ruke), ali sud nije priznao dio na ruke.

Cijelo to vrijeme kćer bi došao posjetiti jedva 4 puta godišnje.

Prije 2 godine se preselio u Švedsku i od tada uopće ne posjećuje kćer, ćak ni kad bi se doteturao na dopust u Hrvatsku.

Prema prićanju njegovih prijatelja sam ćula da zarađuje oko 3000 €.

Kako mogu tražiti povećanje alimentacije? Da li to mogu tražiti od suda u Hrvatskoj pošto je "Hrvat" ili to moram slati u Švedsku. Koliku bi alimentaciju mogla tražiti ako on zarađuje 3000 €, a ja nemam primanja?

Da li ga mogu tužiti zbog zanemarivanja djeteta jer u presudi piše da bi kćer trebao viđati 2 puta tjedno?

Da li su sada kad smo ušlu u EU takve stvari jednostavnije?[/QUOT

 

Dali on uplacuje ovih 1900kn ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li to mogu tražiti od suda u Hrvatskoj pošto je "Hrvat" ili to moram slati u Švedsku.

 

Našeg suda.

 

Da li ga mogu tužiti zbog zanemarivanja djeteta jer u presudi piše da bi kćer trebao viđati 2 puta tjedno?

 

Nemojte to raditi.

 

Da li su sada kad smo ušlu u EU takve stvari jednostavnije?

 

Trebale bi biti, ali još uvijek je premalo vremena prošlo da bi se mogli izvući neki relevantni zaključci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Alimentacija se određuje na temelju:

- mjesečnih potreba djeteta

- mogućnosti roditelja koji je dužan plaćati uzdržavanje

- preporuke Ministarstva socijalne politike i mladih o minimalnim iznosima

(uskoro će biti izrađene nove tablice o minimalnim iznosima s obzirom na mjesečna primanja)

 

Vaši tvrdnje "Prema prićanju njegovih prijatelja", "a ja nemam primanja?" nisu presudne za određivanje uzdržavanja jer uzdržavanje pripada djetetu, a ne vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

quote_icon.png Vesna-zg je napisao viewpost-right.png

Da li to mogu tražiti od suda u Hrvatskoj pošto je "Hrvat" ili to moram slati u Švedsku.

 

Našeg suda.

 

Da li da tražim 1000€? Mislim da bi to bilo OK jer je sud prije donio odluku da je alimentacija bila oko trećine njegove plaće.

 

quote_icon.png Vesna-zg je napisao viewpost-right.png

Da li ga mogu tužiti zbog zanemarivanja djeteta jer u presudi piše da bi kćer trebao viđati 2 puta tjedno?

 

Nemojte to raditi.

Zašto ne. To je i djetetovo pravo da viđa oca, a ne samo da dobije njegovih pišljivih 1900 kn koje mu jedva pokriju osnovne troškove. A đubre otkako se oženilo nekom tamo kurvetinom uopće ne želi vidjeti svoju kćer, a onda još i traži od mene da ju dam da ju uzme na tjedan u Švedsku da dijete gleda kako on jebe tu svoju kurvu. Mislite da je mojoj kćeri lako kad joj moram objašnjavati kakav joj je otac.

 

quote_icon.png Vesna-zg je napisao viewpost-right.png

Da li su sada kad smo ušlu u EU takve stvari jednostavnije?

 

Trebale bi biti, ali još uvijek je premalo vremena prošlo da bi se mogli izvući neki relevantni zaključci.

 

Da li ga može Hrvatski sud prisiliti da dostavi svoja izvadke za svoja primanja? Htjela bi da se može sve riješiti ovdje u Hrvatskoj. Što nebi sad sve to bolje trebalo funkcionirati sad kad smo ušli u EU?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Zašto ne. To je i djetetovo pravo da viđa oca, a ne samo da dobije njegovih pišljivih 1900 kn koje mu jedva pokriju osnovne troškove. A đubre otkako se oženilo nekom tamo kurvetinom uopće ne želi vidjeti svoju kćer, a onda još i traži od mene da ju dam da ju uzme na tjedan u Švedsku da dijete gleda kako on jebe tu svoju kurvu. Mislite da je mojoj kćeri lako kad joj moram objašnjavati kakav joj je otac."

 

Ovo što vi pišete najviše govori o vama.

Predlažem vam da sve što ste zamislili pokrenete na sudu, možda se i djetetov otac pokrene pa zatraži da se dijete povjeri njemu na zajednički život jer ako već ima toliku plaću onda ima i sigurno bolje uvjete za djetetov život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto ne. To je i djetetovo pravo da viđa oca, a ne samo da dobije njegovih pišljivih 1900 kn koje mu jedva pokriju osnovne troškove. A đubre otkako se oženilo nekom tamo kurvetinom uopće ne želi vidjeti svoju kćer, a onda još i traži od mene da ju dam da ju uzme na tjedan u Švedsku da dijete gleda kako on jebe tu svoju kurvu. Mislite da je mojoj kćeri lako kad joj moram objašnjavati kakav joj je otac.

 

Ovdje prekidam bilo kakav daljnji vid pomoći s moje strane. A i zapitajte se malo tko će vam pomoći s ovakvim stavom i ponašanjem. Mogu razumjeti povrijeđenost, ali kada se ona ovako manifestira - kraj priče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moj, uvjeti za bolji djetetov život nisu samo novac nego i ljubav prema njemu. Njemu nije nimalo stalo do djeteta. Prije 9 godina ga uopće nije bilo briga za nas te bi vikende provodio na poslu umjesto sa nama te sam tada zaključila da ne želim imati ništa s njim. Žalosno je da nažalost u Hrvatskoj ima i takvih majki koje svoje dijete već s godinu dana ostavljaju u jaslicama i idu ganjati svoju karijeru, a za djecu i boli. Ja to svojoj kćeri nikad nebi mogla napraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čujete li Vi sebe što govorite i pišete?

 

Sud Vam je odredio 33% od njegove plaće i tu ste super prošli jer je zakonski minimum oko 1000kn. On je dužan plaćati za "troškove" i uzdržavanje zajedničkog djeteta, a ne za troškove i uzdržavanje bivše supruge.

 

Po Vašoj logici bilo bi najbolje da on ima plaću 10.000Eura i da Vama mjesečno šalje 4000Eura pa Vi možete ostatak života živjeti na njegovoj grbači, divno.

 

"A đubre otkako se oženilo nekom tamo kurvetinom uopće ne želi vidjeti svoju kćer, a onda još i traži od mene da ju dam da ju uzme na tjedan u Švedsku da dijete gleda kako on jebe tu svoju kurvu."

Pretpostavljam da će sve biti u redu kada Vi nađete nekoga, onda to neće imati nikakvog utjecaja na djete.

 

"Prije 9 godina ga uopće nije bilo briga za nas te bi vikende provodio na poslu..."

Šečer na kraju. Čudi me da nije odselio još dalje od Švedske.

Tražite pomoć na krivom mjestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majka može na sudu tražiti povećanje alimentacije, međutim upravo kako piše bovu, kad sud uzme sve u obzir, vrlo lako može donijeti odluku da dijete živi s ocem s obzirom na količinu ljutnje i stavove majke prema odnosu djeteta s ocem i očevom obitelji, što najviše šteti djetetu i kratkoročno i dugoročno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija