Jump to content

podjela bračne imovine


andrea3

Preporučene objave

Ne znam mogu li se dijeliti kao imovina (stvar) dijelovi ljudskog tijela koji nisu odvojeni od čovjeka.

 

Mislim da bi se ovdje imalo primijeniti načelo da su silikoni dio ljudskog tijela, nisu odvojeni od njega te time ne predstavljaju stvar koja je podobna da bi se na njoj moglo stjeći pravo vlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam mogu li se dijeliti kao imovina (stvar) dijelovi ljudskog tijela koji nisu odvojeni od čovjeka.

 

Mislim da bi se ovdje imalo primijeniti načelo da su silikoni dio ljudskog tijela, nisu odvojeni od njega te time ne predstavljaju stvar koja je podobna da bi se na njoj moglo stjeći pravo vlasništva.

 

Apsolutno se slažem, Burn. Jer po toj logici - i stomatološka protetika, a krajnje radikalnim tumačenjem (iako će ovo zvučati ružno, a to mi doista nije namjera) - proteze, bi se isto onda ubrajale u bračnu stečevinu.

 

Inače, čak i da se izvade, nisam čuo za slučaj da se jednom ugrađeni silikoni ugrađuju ponovno, tako da bi se tada bacili. Suprug se, vjerojatno po nagovoru odvjetnika malo zaigrao. Ili vam se na taj način osvećuje. To na sudu, po mom mišljenju - neće proći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu vjerovati kakva sve pitanja postavljaju "neki" forumaši.

 

Najbolje ovako:

 

Jednu sisu daš bivšem mužu tj. silikon, a jedna ostaje tebi (ako se radi o sisama tj. kako žene vole reći "grudima" ).

 

Isto tako i usne, gornja mužu, a donja tebi. Pripazi samo ako pada kiša.

 

A što bi uradila da je "možemo reći" bivši, išao na zahvat produženja određene stvari koja mu se nalazi u gaćama, a ima i takvih "junačina"?

 

Kako bi to ušlo u podjelu bračne imovine?

 

Kako bi podijelili taj dio? Pitaj odvjetnika.

 

Dijelovi ljudskog tijela (i umjetni usadci) se ne mogu dijeliti podjelom bračne imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu vjerovati kakva sve pitanja postavljaju "neki" forumaši.

 

Najbolje ovako:

 

Jednu sisu daš bivšem mužu tj. silikon, a jedna ostaje tebi (ako se radi o sisama tj. kako žene vole reći "grudima" ).

 

Isto tako i usne, gornja mužu, a donja tebi. Pripazi samo ako pada kiša.

 

A što bi uradila da je "možemo reći" bivši, išao na zahvat produženja određene stvari koja mu se nalazi u gaćama, a ima i takvih "junačina"?

 

Kako bi to ušlo u podjelu bračne imovine?

 

Kako bi podijelili taj dio? Pitaj odvjetnika.

 

Dijelovi ljudskog tijela (i umjetni usadci) se ne mogu dijeliti podjelom bračne imovine.

 

bravo:)hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali novac uložen u implantate je novcem od rada, stečenim u braku, bračna stečevina.

bračni partner ima pravo tražiti 1/2 uloženog novca.

 

ako je novac dar tada su i implantati osobna imovina.

muž se protivio izdatku. nema osobne imovine osim ako je novac dar nekog drugog,što treba dokazati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu, tom logikom žena može tražiti od muža koji je, recimo, iz estetskih razloga mijenjao krunicu na zubu, stavljao ljuskicu ili umjesto tamne stavljao bijele plombe.

 

Znači, bilo kakva estetska dentalna medicina bila bi dio podjele bračne stečevine.

 

Što znači da se muž protivio? Šta Vam je poslao pismeno neodobravanje operacije?

 

Pretpostavljam da nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda bi i ovo prošlo da smo u SAD-u, ali kod nas mislim da nema šanse.

 

Uostalom, ja bih na mjestu Andree rekao kako je muž inzistirao na ugradnji, što budimo realni (bez ikakva prizvuka šovinizma s moje strane) je i vrlo uvjerljiva varijanta. Sigurno uvjerljivija od ove druge. Boys will be boys... :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da se dobar dio sudskih odluka kod nas donosi i na temelju predrasuda i stereotipa, ova varijanta će izgledati sigurno uvjerljiva.

 

Ova varijanta je izglednija zato jer je muž taj koji mora dokazati da se bunio (mada sam svoj stav oko podjele silikona rekla - ne bu išlo - ali eto rasprave radi) i ako dokaže - u redu.

 

Ako ne dokaže - nije uspio dokazati, pa predrasuda nema nikakve veze s tim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija