Jump to content

Naknada za sasatv ugovora


anonimno

Preporučene objave

ps. a šta vi mislite da su njegove usluge dobrotvorni rad, da je odvjetnik socijalna služba?

odvjetnička tarifa vam je objavljena u narodnim novinama, vi ste dobro znali da ćete tu uslugu morati platiti, ato što niste pitali koliko će vas to koštati, to je samo vaš problem. tarifa odvjetnika javno je obznanjena, kao što sam rekla u nn

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospon da ste u sad-u za kaznene postupke ako hocete kvalitetu ostali bi ste bez gaca (pogledajte samo m. jacksona koliko je platio odvjetnike da ga izvuku), a da ne govorim da se kod njih placa po satu.

Naplacuju cak to sto ih vodite na rucak i platite im rucak a oni vam ispostave racun za svoje vrijeme.

Nemojte protiv odvjetnika iz rh jer nije istina da uzimaju puno.

Pa zar covjek koji zavrsi fakultet, polozi pravosudni i citav zivot mora uciti jer se zakoni stalo mijenjaju da njegove usluge kostaju kao vodoinstalatera?

Cijene su u skladu sa zivotnim standardom građana iz RH, a moje misljenje je da javni biljeznici previse uzimaju.

Zanimljivo je da kada Vam oni naplate nesto nitko se ne buni, a uzimaju Vam novac odmah dok se sa odvjetnikom uvijek mozete dogovoriti.

 

45.000 EUR je preko 325 tis kuna --- pet tisuca kuna uvecano za 25 % je 6.250,00 kn i plus pdv 22% je 7625 kn.

Znaci nije Vam uzeo po tarifi nego za 2625 kn manje.

Odvjetnici po tarifi mogu dati 50% popusta.

Po mojem misljenju dobro Vam je zaracunao, a takvima kao Vi trebao je uzeti koliko ga pripada i onda se ne biste bunili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cijene su u skladu sa zivotnim standardom građana iz RH

 

ajde ne drobi molim te, isti taj "intelektualni rad" kosta u knjizarama narodnih novina 1 kunu po primjerku, a ovaj ga je izintelektualizirao tako da je u sprancu na racunalu, koju je ionako prepisao od nekoga, upisao podatke o kupcu-prodavatelju, nekretnini i cijeni. nes' ti umnoga rada i vel'ke naobrazbe...

 

i tocno je da je ovo po tarifi, ali nije tarifa nesto sto je netko nepristran odredio kao primjerenu naknadu za fiskalske "intelektualne radove" nego si to pohlepni paraziti pisu sami debelo racunajuci na naivnost, potpunu pravnu neukost prosjecnog gradjana rh i posebno na jos nesto karakteristicno za pravosudje ove zemlje a za sto bi se, da napisem, mogao naci pred kaznenim sudom.

 

i ne, realno i objektivno, nema ni govora da jedan kupoprodajni ugovor vrijedi 5000 kuna zato sto nije rijec ni o kakvom uratku za koji je potrebna neka posebna naobrazba, a pogotovo ne poseban trud i/ili umjesnost.

 

dakle po tarifi je, ali je i bezobrazno i pohlepno i debelo precijenjeno i nemoj nam molim te filozofirati nego pouci i ovoga a i sve ostale da odvjetnike treba izbjegavati kada je to god moguce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gospon pa ne morate ici odvjetniku. Na taj potez Vas nitko ne sili (osim razuma).

 

Obicno je situacija da ljudi po dvije tri generacije rade neke ugovore koji su neprovedivi i kada se nadje jedan razuman covjek koji angazira profesionalca tada vec ima naslijedje ovakivh kakvi ste vi (a to su takvi koji misle da znaju sve i svasta).

Zato savjet razumnim ljudima: angazirajte odvjetnika ali prethodno se sa njime dogovorite o cijeni tako da ne bi bilo sok za dusu i novcanik jer i odvjetnici su ljudi sa kojima se mozete dogovoriti i o visini naknade i o nacinu placanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.... jer je i moja sestra odvjetnik. Radila je sve i svasta, uzimala novce od ljudi za nikada napravljenu uslugu tako da je i traze posvuda.Nije placala porez. Radila je u mojem stanu kao odvjetnik i pune dvije godine nije bila ni uclanjena u Odvjetnicku komoru. Falsificirala je navodne punomoci upotrebljavajuci zig biljeznika. Na sve to ni Odjetnicka komora ni Sud nije jos reagirao iako je proslo pune tri godine.

Nikome nije stalo da se ovakve pojave i pojedinski iskljuce iz pravnog sustava.

Moja sestra je nakon odvjetnicke kancelarije bez problema nasla

posao kao savjetnik u HR gospodarskoj komori a i tamo nije dugo ostala. Sada je u nekom Zavodu za zastitu cijena.

No comment. Bravo !

Govorite o postenim odvjetnicima, obrazovanosti, teskoj profesiji. Malo morgen. U HR to je na najnizoj razini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

i ne, realno i objektivno, nema ni govora da jedan kupoprodajni ugovor vrijedi 5000 kuna zato sto nije rijec ni o kakvom uratku za koji je potrebna neka posebna naobrazba, a pogotovo ne poseban trud i/ili umjesnost.

 

TAKO JE!!!!

Mi smo svi imbecili koji smo se skolovali godinama da bi bolje ili losije znali sastavljati ugovore. Mi smo idioti kakvih nema, ogranicene pameti i mogucnosti.

:horor:

Vi ste, nazalost, daleko veci idiot od nas jer si to ne znate napraviti sami nego dolazite kod nas imbecila nesposobnih da vam to radimo.

:bonk:

E pa cestitam!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospon Predy,

 

U svakom zitu ima kukolja pa tako i kod odvjetnika.

Ali niti jedna struka nije imuna na kriminalce.

Primjer Vam je sutkinja koja je nedavno osudjena zbog mnogobrojnih prevara, ali to ne znaci da su ostali suci takvi.

Također, imate primjera i kod doktora, stomatologa, managera i slicno.

 

Zato prestanite generalizirati jer vecina odvjetnika nije kao Vasa sestra, a oni svi savjesno i profesionalno obavljaju svoj posao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja pomagao? Nikada ! Zivim u inozemstvu i cijelo vrijeme me nije bilo u HR. Nemojte na takav bezobrazan nacin stvarati lazne istine.

MOJE JE PITANJE POSTAVLJENO ODVJKETNICKOJ KOMORI KOJA IAKO ZNA ZA SVE TO....JEDNOSTAVNO NISTA NIJE NAPRAVILA. PA MAKAR DA ZASTITI ONO MALO POSTENIH ODVJETNIKA. NISTA NISU NAPRAVILI IAKO JE DVIJE GOD SESTRA (BIVSA) SVE TO RADILA. A NAREDNE DVIJE ZA TO SVE ODVJETNICKA KOMORA ZNA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cemu sluzi policija? Cemu drzavno odvjetnistvo?

I odvjetnicka komora. Kako to da netko moze raditi posao odvjetnika a da nije cla Odvjetnicke komore. ako se to utvrdi....nikom nista.

A stan je koristila jer sam u inozemstvu i jer sam joj dao kljuceve da mi ga cuva i placa racune.

Cijeli moj "slucaj" sa sestrom sam opisao na forumu .... pod pravni savjeti....MOJA SESTRA:

 

Mojoj "dragoj" sestri sam dao na koristenje stan u Zagrebu s dogovorom da samo placa rezije, 318 kuna otplate stana.

Nakon 4 godine koristenja otkrio sam da nije platila ni kune: oko 54.000 kune rezija. Uvela je plin na moje ime (uz krivotvorenu punomoc) i na kraju.... nije me pustila u stan pozvavsi u pomoc policiju "radi pokusaja provale".

Policija me nasla sa suprugom i koferima ispred ulaza i nije intervenirala jer je navodno u pitanju imovinsko pravni odnos.

Tada sam, nakon istrage, saznao da u u postupku neki izmisljeni dug za koji nisam nikada ni primio tuzbu. Uspio sam preko suda dokazati da je navod o dugu nepostaojeci i sestra je izgubila spor.

U medjuvremenu uspjevam uci u stan uz pomoc bravara, biljeznika i dva svjedoka. Nakon intervencije advokata i opet policije, opet jedne izmisljene prijave o prijetnji, uspjevamo se dogovoriti da sestra napusti stan. Nakon 10 dana nalazimo, nakon poziva susjeda, stan otvoren i potpuno prazan. Bez nasih stvari, fotografija , djecjih uspomena. Strasno. Ali svi nas tjese da je dobro proslo: imamo nasa 4 zida.

Nakon nekoliko mjeseci saznajemo da je stan koristen par godina kao advokatska kancelarija. Zaboravih reci da je moja sestra ODVJETNIK Ured je dvije godine radio a da ona nije bila clan odvjetnicke komora. Saznajemo i jos nesto: da je stan prodan !

U medjuvremenu roditelji mi se povjeravaju da netko sestri prijeti te da su "morali" dati vikendicu kao garanciju za otplatu duga.

Stan je prodan na osnovu lako dokazane falsificirane biljeznicke punomoci. Ali sada je i u pitanju i ovrha nad vikendicom. I taj je dokument pod upitom jer su vidljivo zamjenjene neke stranice Ugovora. Pecati ne odgovaraju.

 

Godinama smo na sudu.Placamo advokate i uspjevamo dobiti da nam se vrate 54000 kuna neplacenih rezija. Procesi kostaju a sestra prelazi iz HGK u jos bolju firmu te joj ne uspjeva nitko sjesti na placu. Tragedija.

Da li se sto moze napraviti i da li ce sestra biti krivicno kaznjena zbog falsifikata prodaje, prevare roditelja, falsifikata Ugovora o

otplati duga, dvogodisnjeg ilegalnog rada kao odvjetnica. Ima li pravde u HR? Trenutno, jer zivim u inozemstvu, smo pozvani kao svjedoci na saslusanje o krivotvorenim dokumentima, uspjeli smo odgoditi izvrsenje ovrhe nad vikendicom. Koji nas jos troskovi cekaju ne znamo. Samo znamo da je pravda spora te da nas samo kosta.... Sto mislite o svemu tome.

16:58 15/7/2006

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naplatio Vam je za ugovor ispod tarife, zato ne vidim čemu kuknjava. Ja kad krenem u restoran ponesem lovu za platiti večeru, kad idem u doktora ponesem lovu za pregled i sl. Sastav ugovora plaća obično kupac ili trošak snose stranke po pola i zato ne mogu vjerovati da možeš isplatiti 45.000 Eura za stan (to je cifra iz ugovora, stan je vjerojatno još malo skuplji), a ne možeš dati nekih 700 Eura za sastav ugovora odvjetniku. Da su svi ugovori jednostavni i da ih sve možeš napisati po špranci iz Narodnih novina ne bi nitko normalan uzimao odvjetnika. A baš iz razloga što ljudi misle da znaju sami napisati ugovor on im u većini slučajeva ne bude podoban za uknjižbu (jer su ga krivo sastavili), pa onda imaju troškove tužbe, presude...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste, nazalost, daleko veci idiot od nas jer si to ne znate napraviti sami

 

pogrijesio si osobu kojoj upucujes odgovor, ja nisam postavljac originalnog upita i je ne ostavljam odvjetniku 5 tisuca kuna za sprancu kupoprodajnog ugovora.

 

medjutim i za razliku od tebe, ja ne drzim niti da je postavljac upita "veci idiot od vas" (i to ne samo zato sto je, sudeci po prethodnom replyu, doista tesko biti veci idiot od vas) vec i zato sto isti nije unaprijed pristao platiti 5000kn za obicni kupoprodajni ugovor, on je doveden pred svrsen cin i nije mogao niti pretpostaviti kako izgleda uradak pod nazivom "odvjetnicka tarifa" potpuno samovoljno sastavljen od strane po definiciji pristrane odvjetnicke komore.

 

sad bismo recimo mogli o drugom odvjetniku koji je istu sprancu otisnuo na uredskom racunalu za 5 puta manju (ali jos uvijek previsoku) cijenu, ha, sto mislis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja kad krenem u restoran ponesem lovu za platiti večeru

 

ali kada dodjes u taj restoran na vidnom mjestu same prostorije i na svakom stolu posebno mora stajati jasno ispisan cjenik, pa ako u tom cjeniku vidis burek za 200 eura poslat ces kretena u vrazju mater i otici bez bureka.

 

izostanak ovakvih cjenika je omiljeni razlog drzavnom inspektoratu za podnosenje prijava, prek sudovi su prepuni cl 12.1.5, a kaznjivih po 55.1.2 sve onaj iz ugostiteljske djelatnosti (5000kn) upravo zato da bi gost unaprijed znao sto ce i koliko platiti, pa tek onda pristao na tu cijenu.

 

sudeci po ovdje opisanome slucaju, odvjetnicki uredi ne prate standarde birtija, birtije su daleko naprednije i u njima se ne smije stranku na ovakav nacin staviti pred svrsen cin i iznenadjivati smijesnim cijenama kojekakvih spranci na 2 lista a4 formata u odvjetnickim krugovima pretenciozno nazvanih "intelektualni radovi".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na podrsci.

Inace ugovor sam sklopio sa svojim roditeljima kako bi se samo osigurao da nakon sudskog procesa (nasa vikendica) ne bi se prodala nekom drugom a pogotovo sestri -odvjetnici koja je svojim manipulacijama napravila sve da se docepa vlasnistva vikendice.

Nazalost, stari roditelji su cesto podlozni pritiscima pa je odvjetnik savjetovao da se na taj nacin osiguramo.

Inace , ta odvjetnica nam godinama "muzi" novce ne prikazujuci NIKAD racun a da o porezima ne govorimo. Zato sam ogorcen jer nas nije pravodobno upozorila na ne mali iznos. Cini mi se da joj je to bila i duznost.

Istovremeno imamo i drugu odvjetnicu koja 100% korektno radi i za svaku radnju nas upozori na troskove koje sve placamo uz predocenje urednog racuna koji ukljucuje i porez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

 

pogrijesio si osobu kojoj upucujes odgovor, ja nisam postavljac originalnog upita i je ne ostavljam odvjetniku 5 tisuca kuna za sprancu kupoprodajnog ugovora.

 

Bas je tebi bio upucen post!

A tarifa je javno objavljena i to u sluzbenog glasilu Republike Hrvatske!!! Nema javnijeg i dostupnijeg mjesta od toga.

 

Jel ti Kazeneni zakon doma ili u restoranu istknut na zidu? Nije? Pa sta ge se pridrzavas (ili ne)?

 

Tko formira cijenu u restoranu??? Taj pristrani gazda koji nikome ne odgovara?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa zasto niste pitali koliko dodje? nije duznost odvjetnika da vam citira tarifu.

Vi ga trazite za obavljanje posla pa vam ga on obavi i onda vas trazi novac po tarifi.

Kao sto je naprijed receno, tarifa je javno objavljena u narodnim novinama i protekom vakacijskog roka vi ste je dužni znati.

Vidljivo je da imate pristup internetu, pa stoga i stranicama narodnih novina na internetu gdje je ona besplatno dostupna svima.

Stoga nemojte drzati prodike i govoriti neistine o odvjetnicima. Jedino mozete biti nezavodoljni obavljenim poslom odvjetnika (ako ga je bilo) i onda mozete poduzimati sve potrebne radnje.

Vas ništa ne sprjecava da zatražite račun od te odvjetnice za obavljenu uslugu, a ako vam ga odbije izdati prijavite je komori i nadležnim inspekcijama.

 

Uvijek dodje nekoliko filozofa koji sve o svemu znaju bez ikakvog pokrica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko formira cijenu u restoranu??? Taj pristrani gazda koji nikome ne odgovara?

 

cijenu u restoranu formira pristrani gazda koji nikome ne odgovara, ali za razliku od odvjetnika, taj gazda posluje pod trzisnim uvjetima odnosno njegovu cijenu prvenstveno odredjuje konkurencija.

 

odvjetnici u hr za razliku od svih ostalih "privatnih poduzetnika" uzivaju privilegiju:

 

1-monopola koji se stiti prijetnjom kaznenog progona (nadripisarstvo)

 

2-obavezne i unaprijed dogovorene zajednicke cijene (tarifa i kodeks) koja kao takva iskljucuje konkurenciju kao nejefikasniji nacin reguliranja cijena na trzistu.

 

i zato nemoj po ovim parametrima usporedjivati birtijase i odvjetnike, to se ne moze usporedjivati jer birtijasi posluju daleko korektnije.

 

a polemiziranjem o dostupnosti ekvivalenta birijaskog cjenika u narodnim novinama 91/04 prosjecnom trazitelju odvjetnickih usluga koji nikada nije ni cuo za narodne novine si presao i donju granicu dobrog ukusa, sto ti ionako jako dobro znas, medjutim vjerojatno si ili odvjetnik ili osoba sa ambicijama to postati pa se sasvim u skladu sa ustaljenim nacinom ponasanja te skupine jednostavno - pravis blesav.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospon filozof zar Vi ne pitate koliko nesto kosta prije nego sto odete kod biljeznika, vodoinstalatera, automehanicara i slicno?

Pa nije odvjetnicki ured ugostiteljski obrt da je duzan staviti na uvid tarifu koja je objavljena u nn i koju vec po samom slovu ustava svi znaju jer je protekao vakacijski rok.

Opet isticem, nitko Vas ne sili da odete kod odvjetnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A odvjetnik ne posluje na trzistu??? 1000 odvjetnika samo u zagrebu uopce nije trziste, ni malo...

 

Kad smo kod "monopola", zastupanjem se bave i pravnici u gospodarstvu, punomocnici prema ZPP-u i drugi pravnici sa ili bez pravosudnog ispita.

 

Moze li arhitekt bez licence projektirati i raditi sluzbene arh. dokumentacije? Ili ing. gradjevinarstva? Ne moze! I druge struke imaju pravila i zasticene su takodjer zakonom i svojom komorom (u ovom slucaju komora arhitekata i inzenjera). Kako oni formiraju cijene?

 

Jel ti ova usporedba draza?

 

Pocjenjujes inteligenciju ljudi ako mislis da ne znaju sto su narodne novine bas kao sto podjenjujes svaku kumicu koja jako dobro zna da se advokatu placa za usluge i to od pamtivijeka. nekada ljudima nije palo na pamet doci kod advokata a da ne plate, dok danas radis za stranku godinama i kad dobijes spor onda ti kaze da nema novaca platiti. To valjda prolazi u ducanu, mesnici, na benzinskoj...

 

Niti sam odvjetnik niti otvaram ured.

 

O tome tko se ovdje pravi blesav, a kome je to urodjeno...no comment.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1000 odvjetnika samo u zagrebu uopce nije trziste

 

nije.

 

tek 1000 odvjetnika u zagrebu od kojih bi svaki ponaosob formirao cijenu vlastitih usluga bi bilo trziste.

 

tako to rade birtijasi recimo i upravo zato pivo ne kosta 1000kn.

 

Pocjenjujes inteligenciju ljudi ako mislis da ne znaju sto su narodne novine

 

nije rijec o inteligenciji vec o upucenosti u konkretnu problematiku.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte samo braniti odvjetnike

 

pazi, ovo ti je pravni forum i ovdje ti vrvi sto od odvjetnika sto od njihovih vjezbenika/studenata koji opet, "kad narastu", zele imitirati ove sadasnje pa ne ocekuj na ovom forumu objektivne pristupe.

 

uglavnom, da skratimo ovo nadmudrivanje gdje su glavni argumenti oponenata fraze poput "intelektualni rad" i "jel ti platis vodoinstalatera", odvjetnicka tarifa je proizvoljno odredjena od strane odvjetnicke komore, kada je objavljena, nitko, ali bas nitko, od sindikata do ministra pravosudja, vlade i sabora nije dijelio misljenje odvjetnicke komore da bi to bila tarifa primjerena ovoj drzavi i njenim ukupnim gospodarskim prilikama.

 

medjutim, odvjetnicka komora je inzistirala na njoj pozivajuci se na svoju ustavnu neovisnost (ekvivalent onoga na sto se pozivaju suci koji kad zabrljaju do ibera zele izbjeci bilo kakvu odgovornost) koja bi po tumacenju iste te komore bila neizrecivo ugrozena kad bi im netko rekao da je ta tarifa pljackaska i hajducka pa je tarifa ostala takvom kakva je uz naknadne manje korekcije.

 

sve u svemu, jedini koji misle da sastav tvog kupoprodajnog ugovora vrijedi 5000kn su sami odvjetnici i nitko drugi.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospon filozof zar Vi ne pitate koliko nesto kosta prije nego sto odete kod biljeznika, vodoinstalatera, automehanicara i slicno?

 

gospon "nisam ja automehanicar", molim te vrati se u studentsko cose i ostani tamo dok ne pojedes puno papice i narastes i budes odvjetnik jer se ponavljas i dosadan si i ne ometaj me dok pokusavam raspravljati sa onima koji posjeduju barem nekakvu argumentaciju, osvrcu se na navode i odgovorima prate tijek rasprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana gospodo !

 

Čitam sve ovo i pitam se : da li ovdje raspravljaju odvjetnici i osobe sa dobrim namjerama ? Naime, molim one koji ne spadaju u navedene dvije grupe, neka se lijepo nađu u nekom narodnjaku pa nek' se muško/ženski dobro pomlate...

 

Ne mogu vjerovati da se pojedinci daju navući na provokacije do te mjere da se Legalis od sramote prevrće oko sebe !

 

Ma dajte gospodo, budite uljudni i lijepo molim, samo bez vrijeđanja.

 

Imate argumentaciju, zakone koji su takvi kakvi jesu, činjenično stanje, odgovorite na pitanje ... i to je to.

 

Nemojte se dati navlačiti na provokacije ! Zar Vam to treba ?

 

Postoje drugi forumi niskog mentaliteta gdje se to lijepo može obaviti sa zadovoljstvom.

 

Legalisu dajte mjesto koje mu pripada : pravni forum, jedan od najboljih. Nemojte to zaboraviti.

 

S dužnim poštovanjem, lijep pozdrav svima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnik koji je to naplatio nije napravio ništa nezakonito niti nemoralno.

Dajte se maknite sa ovog pravnog foruma i odite na forum gdje je vaša struka i tamo prodajte drugima maglu.

Ovdje ste samo da bi ste liječili svoje komplekse i frustracije.

 

Tko hoće usluge odvjetnika mora ih platiti i to koliko kaže tarifa i to je to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim one koji ne spadaju u navedene dvije grupe

 

molim precizniju uputu, naime ne razumijem sto je to "osoba sa dobrim namjerama" i da li se "dobre namjere odnose iskljucivo prema odvjetnickim honorarima pa da bi onaj tko s odusevljenjem ne poprati prodaju ugovora koji se u knjizari prodaje za 5,- kn za 5000kn bio "osoba s losim namjerama" ?

 

i zasto se legalis "okrece oko sebe"? je li legalis forum otvoren svima, a sto ukljucuje i kritiku ili je legalis privatna prcija nekolicine zainteresiranih namijenjen promoviranju vlastite tarife kao primjerene "intelektualnom naporu", a svi ostali sa drugacijim misljenjem nisu dobrodosli?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukratko. Odvjetnik mora raditi u skladu s propisima i naplaćivanje 5000 za nešto što dodje gotovo 7 tis kuna je legitimno.

Tko hoce izbjegavati odvjetnika njegov problem, ali onda ce njihova unucad morati rjesavati probleme koji su se nagomilali samostalnim pisanjem ugovora koje je tako lako napisati i za koje nije potreban nikakav intelektualni trud.

 

Svim pravnicima ovdje porucujem da odgovori na sva pitanja bude "za odgovor se obratite odvjetniku"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Neka se odvjetnici ne uvrijede, ali pravo je prvobitno izmišljeno za zaštitu nevinih. Međutim, u međuvremenu se pravo preokrenulo i ono štiti uglavnom samo one koji imaju novca. Pošten čovjek koji uđe u veliku gabulu, ne svojom krivnjom, ima jako male šanse da se iz te gabule iskobelja. Zašto? Zato jer kvalitetni odvjetnici rade za bogate. Čast izuzetcima koji pro-bono uzimaju siromašne klijente. A zašto su tarife tako visoke? Pa to je jednostavno. Tko piše zakone i podzakonske akte - uglavnom pravnici. Oni u stvari sami sebi ostvaruju mogućnost za dobru zaradu. A to što ne znaju veliko i malo slovo, pa pišu ova Odluka umjesto ova odluka, ovaj Zakon umjesto ovaj zakon - to nema veze (pogledajte u Narodnim novinama - katastrofa). Uzalud lektori upozoravaju na nepoštivanje hrvatskoga pravopisa. Pravnici su iznad toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

... da se rasprava na forumu rasplamslala. Kao autor teme molim vas za dodatni odgovor:

Pretpostavimo sam da kao neupucen u odvjetnicke tarife nasjeo na cifru koja i odgovara doticnom Predugovoru. Ali dodajmo jos jedan elemenat: odvjetnik koji je sastavio i zeli naplatiti svoj "intelektualan rad" radi na CRNO jer nema uredno registriranu kancelariju te nije uclanjen u Odvjetnicku komoru. Sto sada? Dajete li jos pravo odvjetniku ili meni kao stranci koja je nasjela na pojedinca koji se lazno predstavlja i radi? A odvjetnicka komaora za to zna, nakon moje informacije, i ne radi nista! Branite li jos vasu odvjetnicku kastu ili ne?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U takvom slučaju je pitanje promašeno još od početka. Ne može postojati "odvjetnik na crno" tipa mehaničara na crno, jer su odvjetnici samo oni, koji su članovi Odvjetničke komore. Osoba koja nije odvjetnik, nema uopće pravo naplatiti uslugu koju čini na pravnom polju. Učini li to, počinio je kazneno djelo. Odvjetnička tarifa nije "njegova" tarifa. Niti Komora nema ništa s takvom osobom, nema ingerencija nad njime, osim da ga kazneno prijavi, što redovito i čini. Problem je izgleda, što si se obratio pogrešnoj osobi ili, budući da još od otvaranja ove teme manipuliraš podacima, u tebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravniku jer ne vjerujem da radi na crno!

A eto jednog primjera gdje sam u njemačkoj za pravni savjet o otvaranju firme koji je trajao 10-tak min. platio 300E.

Znam da će neki reči da nismo u njem. ali zamisli koliko košta kada netko bez ugovora ili sa lošim ugovorom završi na sudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Ma ljudi očito da se ne radi o običnom ugovoru. Vidite da on spominje okolnosti: te sestra kriminalka, te računi, te odvjetnik opet kriminalac. Pa DI TI BIRAŠ ODVJETNIKE?! Uostalom ne moraš mu niš platiti ako nije odvjetnik za taj ugovor, a kamoli 5000 kn. A di je račun Ako ti ispostavi račun za sastav Ugovora a nije odvjetnik to je nadripisarstvo. Ne razumim te bogami!!!

Od sestre prevarantice pa opet na lupeža odvjetnika. Di gledaš rođo? :-o

Idući put idi na internet, popi odvjetnika članova Komore...a da je ugovor bio pis of kejk kupio bi ga ti u Narodne Novine ...i da ubuduće pitaj za cijenu UNAPRIJED!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da se rasprava na forumu rasplamslala. Kao autor teme molim vas za dodatni odgovor:

 

Dakle, za početak..kako netko tko nije upisan u Komoru može biti odvjetnik?!

Nadripisarstvo je stvar za državno odvjetništvo a ne Komoru...čija osoba okrivljena za isto nije niti član!!

Zašto uopće idete nadripisarim kad ste tako pametni?! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Istina je da nije lako sastaviti kvalitetan ugovor, ali kakve to ima veze s cijenama nekih drugih vrsta usluga; ugostiteljskih, liječničkih...?

 

Koliko ja znam, jedino odvjetnici, u svojoj javno objavljenoj cijeni, imaju ukalkuliran i "porez na imovinu" svojih klijenata... inače su za ostale uslužne djelatnosti cijene ipak fiksne.

 

Mene zanima, po kojoj je logici intelektualni napor, znanje, trud, vrijeme potrebni za sastavljanje ugovora o kupnji kuće vrijedne 500 000, višestruko veći od napora da se sastavi identičan ugovor ali za kupnju 50 000 vrijedne kuće?

 

Evo, to bih zaista voljela znati.

 

Ako je riječ o odgovornosti za moguću štetu, onda bi istu logiku mogli primjenjivati i mnogi drugi pružatelji raznih vrsta usluga i naplaćivati prema "cijeni kaputa" svoje mušterije. (Trošak liječenja zbog trovanja hranom u restoranu vjerojatno je puno veći za bogatu mušteriju... taj se liječi u najskupljoj klinici i zato bi - prema odvjetničkoj "logici" morao i skuplje plaćati ručak... itd.)

 

Ili postoji još neki dobar i razuman razlog za "oporezivanje" imovine klijenata, kojeg se nisam uspjela dosjetiti?

 

Molim odgovor onih koji znaju... sve. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Nemojte protiv odvjetnika iz rh jer nije istina da uzimaju puno.

Pa zar covjek koji zavrsi fakultet, polozi pravosudni i citav zivot mora uciti jer se zakoni stalo mijenjaju da njegove usluge kostaju kao vodoinstalatera?

Cijene su u skladu sa zivotnim standardom građana iz RH, a moje misljenje je da javni biljeznici previse uzimaju.

Zanimljivo je da kada Vam oni naplate nesto nitko se ne buni, a uzimaju Vam novac odmah dok se sa odvjetnikom uvijek mozete dogovoriti.

 

45.000 EUR je preko 325 tis kuna --- pet tisuca kuna uvecano za 25 % je 6.250,00 kn i plus pdv 22% je 7625 kn.

Znaci nije Vam uzeo po tarifi nego za 2625 kn manje.

Odvjetnici po tarifi mogu dati 50% popusta.

Po mojem misljenju dobro Vam je zaracunao, a takvima kao Vi trebao je uzeti koliko ga pripada i onda se ne biste bunili

 

Vidim da ste izračunali vrijednost odvjetničke usluge, te iskomentirali naplatu od javnih bilježnika, pa evo, samo za usporedbu koliko bi taj isti ugovor stajao da ga sastavi javni bilježnik.

Za vrijednost imovine 45.000,00 eura javnobilježnička nagrada je 2.500,00 kuna +pdv+pristojbe 400,00 kuna.

Znači sve skupa 3.450,00 kuna. Još uvijek manje nego i s odvjetničkim popustom.

Tarifa je također objavljena u NN 97/01.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

postovani neznalice....trenitno se primjenjuje tarifa donesena 18. lipnja 2004.g..ta tarifa znatno je veća od one iz 2001.g.dakle, obračun troška za kupoprodajni ugovor gdje je vrijednost 45.000 eura izgledao bi ovako:

45.000,00 eura= cca337.500,00 kn

prema tarifi za iznos od 250.000-500.000 naplaćuje se 5000 kn, + uvečano za 25 %=6.250,00 kn + 22 % PDv-a, uzmeš digitron i dobijes 7.625,00 kn.

dakle, ako smatras to puno, nemoj ici kod odvjetnika vec sam sastavljaj ugovor.vjeruje mi potrosit ces vise love i zivaca dok ga provedes....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najprije da kazem da ja nisam pravnik, vec gradjevinar. Zavrsavam k tome i poslijediplomski studij. Nedavno sam trebao neke pravne savjete u vezi jedne nekretnine koja je bila malo ("puno")problematicna. Otisao sam kod jednog pravnika za misljenje. Rekao mi je takvu nebulozu da sam se ustao, rekao koliko trazite, rekao je ostavite 100 kn ako imate, ostavio sam (naravno bez racuna) i otisao sam. Isti tren sam isao kod drugog (dva portuna do), a taj mi je pak rekao misljenje koje je bilo pak druga nebuloza (citat: "Pa sastavite 2 različita ugovora i odite kod 2 razlicita biljeznika da to treca strana ne dozna...", inace radi se o istoj stvari). Opet bez racuna, ovaj put 200 kn. Ma nije problem dat ni 2000 kn, ali za dobro misljenje. Tada sam stvar uzeo u svoje ruke: procitao neke zakone, proucio malo i poceo sastavljat sam par ugovora (bilo ih je 4) i rijesio problem oko problematicne nekretnine za 0 kn. Zatim mi je trebalo napisat kupoprodajni ugovor za kojeg mi je pak treci odvjetnik trazio 1500 eura, pa sam ga sam napisao. Uknjizba nekretnine mi je odbijena jer je ugovor imao nedostatke pa sam pisao i anex. Istina, trebalo je vremena da ja proucim svo to pisanje ugovora (postanem 'pravnik') Ali, cekaj malo, 1500 eura za 2 papira... A SADA, vidite ovo, ja radim glavni projekt obiteljske kuce sa 3 kata za 1100 eura (SRAMOTA). Taj projekt ima 140 stranica, od toga 40 ih je na A3 formatu; sadrzi arhitektonski projekt: svi nacrti, gradjevinski projekt: opet svi nacrti sa statickim proracunom i proracunom gradjevinske fizike, zatim projekt dovoda i odvoda vode, sa svim nacrtima ponovno i hidraulickim proracunom.... NO COMMENT. Dobro je meni mama govorila: Idi u pravnike... nazalost nisam je poslusao :-(. A da ne govorim koja je odgovornost projektanta. Vjerojatno je problem nase komore inzenjera i arhitekata sto nije izborila vece tarife...Pozdrav i molim bez uvrede... ovo je samo opaska...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gledajući sve gore navedeno ne mogu a da se ne nasmijem ljudima koji bi za par kuna ugovore koji bi trebali biti idealni, provedivi u zemljišnim knjigama i jamčili pravnu sigurnost za sve slijedeće generacije a da za to plate par kuna.

Pa ljudi moji prosječno vrijeme da od srednjoškolca postane odvjetnik koji tek počinje na svoje noge je 9 - 10 godina i još k tome gomila novca živaca hrabrosti itd. ovdje se toliko ne plaća sama usluga jer svi znamo da je 80 % stvari u špranci no i ta špranca je dvosjekli mač i do sada u svojoj praksi sam se nagledao slučajeva gdje su ljudi da bi izbjegli troškove odvjetnika ugovore sklapali na tipiziranim obrazcima iz narodnih novina da bi na kraju bili prevareni ili bi u zk dobili veliko NE za upis. I što onda?

lijepo kod odvjetnika koji će onda duplo naplatiti da sve to posloži.

proći će još vode Savom dok ljudi skuže da takove stvari nemogu ići bez stručne pravne pomoći.

 

i ja bi sam vadio zube ne bi plaćao 400 kn stomatologu da to ide ali nažalost ne ide.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Ja nisam odvjetnik, i nemam profesionalno veze s pravom. Međutim, pročitao sam puno više pravnih akata od bilo kojeg prosječnog građanina RH (čitaj: od poljoprivrednika do akademika), ali razumljivo bi bilo da isto kao i svaki obrtnik barem, da bi i odvjetnik u svome uredu bio dužan izvjesiti cjenik svojih usluga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa bi odvjetnik isto tako na pitanje klijenta trebao jasno i glasno odgovoriti (pojasniti) mu koliko će tu stranku opaliti po džepu svakom svojom aktivnošću koje će isto tako argumentirati, jer to je jedini put kod utvrđivanja povjerenja između odvjetnika i klijenta, a ako povjerenja nema, tada i sve navedeno upućuje na unaprijed moguće nezadovoljstvo kod završetka spora, ne nužno, ali je to u praksi vrlo čest slučaj. Nemojte se, odvjetnici busati u prsa kako ste učili previše da bi Vas neki laik u Vašoj struci "učio pameti", kako niste dužni objasniti klijentu svoje postupke u budućim radnjama u budućim predmetima, kako ste visoko iznad svih ostalih, jer svi smo mi živa bića, više ili manje stručna u svom područjima, ali često jako mjerodavna kad nam je u dobroj našoj namjeri da osudimo zlo i nepravdu učinjena još jedna nepravda. Cijenim svaku struku, no u svakoj postoji više ili manje individua koje proizvoljno tumače pravne akte, te i ono nedorečeno ili neizrečeno. Zato bi se i odvjetnici trebali svojim intuitivnim razmišljanjem o marketingu svojih usluga (ne i reklamom ili oglašavanjem) puno više pozabaviti te tako garantirati o kvaliteti svojih usluga, na što imaju i poslovnu obavezu, a i pravo, ako žele utvrditi, dokazati ili potvrditi kvalitetu svojih usluga, što vodi do konkurentnosti istih na ovom svakako širokom području djelovanja obzirom na brojnost korisnika njihovih usluga. Predlažem neka se u studij prava ubaci barem jedan predmet marketinškog tipa, kako bi približio budućim odvjetnicima mogućnosti kako se učiniti budućim klijentima bližim i bliskijim, te kako utvrditi buduće povjerenje između njih samih i klijenata, a ne se uvijek braniti nekim floskulama kako su odvjetnici svi odreda pošteni, i kako nikad nema govora o pojedinačnoj pogrešci, povredi statuta HOK-a, i raznim drugim izlikama, a sve kako bi se održala nepogrješivost odvjetničkog sustava, kad isti ima toliko mana, i pun je predrasuda, bez ikakvog govora o samokritičnosti, i nepostojanosti tržišnog natjecanja, a koji je u stvari sam po sebi tržištan, jer kako postoji usluga, zatim cijena usluge (rada), nakon toga i sam rad, u konačnici je to uspjeh presude kao rezultat rada i truda kako stranke,a još više odvjetnika, tako su stvorene i utvrđene osnove, temelji i samo postojanje tržišta tih usluga čiji bi se pružatelji trebali natjecati javo, a ne držati se zajedno, skupa, u nekoj učmaloj i beskonačno rastezljivoj lokvici baruštine. Borite se, odvjetnici za svoj posao, borite se časno, kao što ste prisegnuli, a oni koji se ne smatraju odvjetnicima, neka rade kao što su radili i do sada.

 

Zamalo, kad god se javim na ovaj forum, nakon mog posta sva javljanja ostalih zainteresiranih se prekinu. Za ime prepucavanja do sada, neka tako i nadalje bude, a ako se tko sa mnom i složi, javite se ljudi, jer sam siguran kako nisam baš napisao glupost. Ako tko može, neka ovo proslijedi nekom ovlaštenom u Odvjet. komori, neka pouči kolege svoje, jer ionako ima previše odgovornih koji za ništa ne odgovaraju, već samo napuhuju ionako već prenapuhanu lokvicu baruštine.

 

Izvinjavam Vam se svima kojima su neki moji epiteti i usporedbe bile prenaglašene, no morao sam ih navesti radi i onih koji nisu na birokratskom nivou pa im ne bi bilo dovoljno jasno dočarano s moje strane što sam htio suštinom glavnog izrjeka prikazati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Diplomiraj Ti i na pravnom faksu, ja vjerujem da imaš snage, a onda radi i jedno i drugo, svakome udijeli kvalitetno svoj savjet, poberi brdo love, radi to kvalitetno i pošteno, jer malo je ljudi koji su sposobni izvest ovakvu predloženu mozgolomiju, ali ipak, bit ćeš cijenjen u svojoj prvoj struci, a nenadje...biv u obje istovremeno. Nije li dobar prijedlog? Samo treba još odricanja! Ako želiš biti prvi u takvoj koherenciji, i još k tome najuspješniji, jer prvi su uvijek takvi, stisni zube i samo naprijed!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

laylo, ako se osoba sa svim interijerom i osobno predstavi kao odvjetnik, tada mu se pod pretpostavkom o punom povjerenju prema odvjedništvu vjeruje kako je on = odvjetnik. Dok se ne dokaže suprotno!!!!!! A kako to dokazati? Pa putem pravnih institucija, naravno. No, dok njima ne dođe iz guzice u glavu, puno se poštenih građana nasadi na hm?!? bubreg, je li?! Ako im se uopće želi (iz prakse ti provjeri) sankcionirati takvo djelo, jer ako dobivaju svaki svoju proviziju za prikrivanje tog kaznenog djela, dok god su na svojim položajima, neće odgovarati za isto, a kad odu negdje drugdje, tada će se slijedbenik držati istog pravila, naravno, kako bi očuvao dobrobit u svoju korist. Pročitaj što piše Predy?!!?? Sve je to dovoljno suludo, a ipak se događa. Svatko tko ima saznanja mora (ili bi trebao) prijaviti kazneno djelo, kao što je trebala i Odvjetnička komora, ako je imala saznanja o istome, pogotovo što ona poznaje problematiku puno bolje od Predyja, nije li tako ?!!?. Zato laylo, ne kenjaj bez veze jer nisu svi pošteni i nepošteni građani koji traže usluge odvjetnika peseki koji mogu jednim šnjofom otkriti prevaranta, pomokriti ga urinom i natovariti mu kaznu od koje će mu se zalediti sve ribice u akvariju koji ima u desnoj peti od najkvalitetnije izrađene cipele na oblutku kugle nam zemaljske!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija