Jump to content

posebni dio - racunovodstvo i financije


Minty

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Postoji li kakva skripta za posebni dio iz financija?

 

U Programu DSI je za financije kao literatura navedeno 40 zakona, pravilnika i sl. (od kojih dio ni ne vrijedi). I još je u pokategoriji ''financijski sustav i proračunski sustav'' navedeno 20 zakona.

 

Zar bi to sve trebalo pročitati? Prebacila sam u word veći dio tih zakona i već imam preko 1.000 stranica toga. :bang:

 

Što učiti??? Help!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Hajde da odgovorim sama sebi...za one koje ce mozda zanimati. Na pismenom sam imala porezni sustav, opcenito i malo detaljnije opcinske i gradske poreze. Na usmenom je bila jedna divna zena, pitala me je place, porez na dohodak, banke, HNB...

Sretno!

 

da li si na pismenom imala obračun plaće? i da li si morala sastavit JOPPD obrazac ili bilo što reći o njemu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li si na pismenom imala obračun plaće? i da li si morala sastavit JOPPD obrazac ili bilo što reći o njemu?

Ne, napisala sam sto je bilo na pismenom. Sve o placama me pitala na usmenom. JOPPD obrazac me nije pitala, ali to bar nije problem reci sto je, ali sigurna sam da ga neces morati sastavljati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, napisala sam sto je bilo na pismenom. Sve o placama me pitala na usmenom. JOPPD obrazac me nije pitala, ali to bar nije problem reci sto je, ali sigurna sam da ga neces morati sastavljati.

 

Hvala ..

Možeš li mi reći kako je bilo?da li su te prof. previše ispitivali? (na općem i posebnom) jer ja više neznam kako da učim ima previše toga, a ispit imam uskoro ..:hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ..

Možeš li mi reći kako je bilo?da li su te prof. previše ispitivali? (na općem i posebnom) jer ja više neznam kako da učim ima previše toga, a ispit imam uskoro ..:hvala:

Vec sam dolje negdje napisala kako je bilo, pa da se ne ponavljam. Uglavnom, moj savjet je da naucis pitanja koja se vrte, imas ih na forumu. Ne moras znati detaljno, ali ne mozes ne znati nista. Kazi sto si stvarno radila na osposobljavanju, pa makar to bio i mali segment i to onda gledaj da stvarno znas. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vec sam dolje negdje napisala kako je bilo, pa da se ne ponavljam. Uglavnom, moj savjet je da naucis pitanja koja se vrte, imas ih na forumu. Ne moras znati detaljno, ali ne mozes ne znati nista. Kazi sto si stvarno radila na osposobljavanju, pa makar to bio i mali segment i to onda gledaj da stvarno znas. Sretno!

 

hvala ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 5 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Moja pitanja, sa ispitnog roka 12.07.2014.:

 

Posebni dio (VSS; za upravno područje financija - financijski sustav i proračunski sustav)

Na pismenoj zadaći: Državni proračun (definicija, prihodi, rashodi, izvještavanje u sustavu proračuna, rokovi - može i na primjeru svog tijela)

Usmeni dio: Koji su zajednički porezi, Porez na dohodak (tko je porezni obveznik, koji su izvori dohotka, objasni stope poreza na dohodak i porezne razrede); Banke (što su i kako su organizirane u RH-kao d.d., koji su bankarski poslovi-aktivni, pasivni, neutralni, vlastiti, iznos temeljnog kapitala banke- 40 milijuna kn)

 

Sretno svima!!! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
da li mi netko može proslijediti skriptu iz posebnog dijela-financije, VŠS?

na ma.ja@windowslive.com

molila bi što prije,hvala!

 

i ja bih bila zahvalna kad bi mi netko tko je polagao mogao reći kako je bilo....

polažem financije za všs, stažiram u UO za financije i javne prihode. i ako nije nekome problem da mi pošaljete korisne skripte ili bilo što vam je imalo pomoglo pri pripremi ispita....

 

i da da li je istina da smijemo imati materijale svoje kod sebe kad polažemo taj posebni dio?

unaprijed hvala svima :mase1:

 

brigita.bartolic@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
Molila bih nekoga tko je bio u zadnje vrijeme na DSI da napiše što mu je bilo na usmenom. Da li su bila pitanja vezana uz pismeni dio, pitanja iz ove skripte što kola ili nešto treće?

Unaprijed se zahvaljujem :D

 

Ima neka skripta koja kola okolo??? Ima netko jako dobar da mi ju pošalje? :moli: puno hvala!!!!!

brigita.bartolic@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija