Jump to content

Kako sina iseliti iz kuće?


MastaChu

Preporučene objave

Pozdrav,

 

 

naime situacija je sljedeća...

 

Sin 37god, sa ženom i 3 djece živi već 6 godina u mojoj (obiteljskoj) kući bez pokrivanja ikakvih troškova.

Drugi sin i kćerka su iselili te žive svoje živote...

Darovnim ugovorom dana mu je jedna kuća u blizini gdje smo sada da počne graditi i stvarati nešto svoje no nikako da krene i nikada nema novaca, s obzirom da oboje rade i imaju dobre plaće izbjegava se komunikacija u smjeru otkrivanja očiglednog problema, gdje su novci te zašto se ne plaćaju troškovi života koji su već predugo na meni...

 

Molim savjet kako riješiti navedenu situaciju.

Ne bacam ih na ulicu već samo u drugu kuću gdje mogu živjeti ako samo snose troškove svog života, struja, grijanje, voda... te da moji trokovi života malo splasnu jer inače će me pokopati...

 

Hvala unaprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

 

naime situacija je sljedeća...

 

Sin 37god, sa ženom i 3 djece živi već 6 godina u mojoj (obiteljskoj) kući bez pokrivanja ikakvih troškova.

Drugi sin i kćerka su iselili te žive svoje živote...

Darovnim ugovorom dana mu je jedna kuća u blizini gdje smo sada da počne graditi i stvarati nešto svoje no nikako da krene i nikada nema novaca, s obzirom da oboje rade i imaju dobre plaće izbjegava se komunikacija u smjeru otkrivanja očiglednog problema, gdje su novci te zašto se ne plaćaju troškovi života koji su već predugo na meni...

 

Molim savjet kako riješiti navedenu situaciju.

Ne bacam ih na ulicu već samo u drugu kuću gdje mogu živjeti ako samo snose troškove svog života, struja, grijanje, voda... te da moji trokovi života malo splasnu jer inače će me pokopati...

 

Hvala unaprijed...

 

Ponudite sinu i snajki sklapanje ugovora o najmu. Ako odbiju, dajte im rok od mjesec-dva da se isele uz upozorenje kako u protivnom slijedi tužba za iseljenje.

 

Doduše, probajte još jednom razgovorom riješiti situaciju, ali ako ne ide milom - ići će silom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo pismeno (preporučeno i sa povratnicom ) ponudite sklapanje ugovora o najmu .

ako odbije primiti pošiljku ili potpisati ugovor tužbom tražite najamza zadnjih 5 godina, sa zakonskim kamatama, i iseljenje.

 

ako prihvati sklopiti ugovor do knjižare po ugovor.

ugovor možete i sami sastaviti .

odrediti visinu najamnine i zajedničke troškove za plaćanje (struja,voda,plin, odvoz otpada ), rok plaćanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija