Jump to content

prijenos/odjava automobila


uwe08

Preporučene objave

Poštovani. Imam pitanje na koje se nadam da imate riješenje. Naime prije mjesec dana prodao sam automobil kupcu za koji smo napravili kupoprodajni ugovor, no kako je bilo kasno popodne nismo ga ovjerili već smo se dogovorili da ćemo to uraditi kroz dan, dva. Međutim, od onda nikako da dođem do kupca. Prvo je rekao da radi i nestigne sad, te da će se javiti kroz par dana, nakon toga je rekao da ima drugog kupca te da li možemo napraviti prijenos na njega. Kad smo se trebali naći, rekao je da je taj kupac odustao, te da ima drugog, ali da pričekam par dana. Odugovlačenje se nastavilo da bi mi naposlijetku rekao da je prodao auto na otpad te da će mi dostaviti tablice i papire da ga odjavim. Nakon nekoliko dana pokušaja da dođem do knjižica i tablica on se više ne javlja. Budući da se registracija izlazi za dva dana zanima me što mogu učiniti da mi ne stigne kazna za odjavu, te da li je moguće odjaviti automobil bez tablica i knjižica budući da je ovjereni ugovor kojim sam kupio automobil ostao u arhivu kod policije. Čak sam razmišljao prijaviti krađu automobila samo neznam koliko bi to bilo isplativo. Svaka pomoć bit će dobrodošla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste u ugovoru naveli da registarske ploćice ustupate sa autom odjava auta bi trebala biti obveza novog vlasnioka.

kopiju ugovora i u policiju prijaviti sklapanje kupoprodajnog ugovora.

nije bitno što ugovor nije potvrđen od strane javnog bilježnika,

bitno je to je isplaćena ugovorena cijena.

ugovor odnijeti i u poreznu upravu. kupac plaća porez.

dobit će kaznu zbog poreznog prekršaja,

ali to je njegov problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija