Jump to content

Ovrha i falsificirani potpis


tea29

Preporučene objave

Molila bih Vas za savjet. Jedna osoba je falsificirala moj potpis na garanciji koja je bila prilogom uz Ugovor o leasingu automobila. Sada mi prijeti ovrha jer ista nije podmirivala rate, te tvrtka kod koje je kupila automobil vodi spor protiv mene. Ugovor je potpisan u Zagrebu u predstavništvu jedne austrijske firme, a na garanciji stoji da je za sve sporove nadležan sud u Grazu.

 

S obzirom da želim podnijeti zahtjev za ništetnost toga ugovora mogu li isti podnijeti kod Općinskog suda svoga prebivališta, a ne u Grazu. Nemam financijska sredstva za vođenje spora u Austriji. Mogu li u Hrvatskoj zatražiti grafaloško vještačenje i pokrenuti sudski postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitao sam poradi kaznenog postupka glede kaznenog djela krivotvorenja, ali na tu opciju možete zaboraviti, pošto je nastupila zastara kaznenog progona.

 

Sugeriram angažman odvjetnika, koji će pogledati samu "garanciju" i vidjeti točno ima li osnove da se postupak pokrene kod nas sukladno čl. 60. ZPP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozivaj se na Zakon o zaštiti potrošača.

ništetne su odredbe ugovora o kojima se nije razgovaralo pa tako i mjesna nadležnost suda u Grazu.

po zakonu mjesno nadležan je sud prema mjestu prebivališta ovršenika, tuženika.

 

Pojam nepoštene ugovorne odredbe

 

Članak 96.

(1) Ugovorna odredba o kojoj se nije pojedinačno pregovaralo smatra se nepoštenom ako, suprotno načelu savjesnosti i poštenja, uzrokuje znatnu neravnotežu u pravima i obvezama ugovornih strana na štetu potrošača.

(2) Smatra se da se o pojedinoj ugovornoj odredbi nije pojedinačno pregovaralo, ako je tu odredbu unaprijed formulirao trgovac, zbog čega potrošač nije imao utjecaja na njezin sadržaj, poglavito ako je riječ o odredbi unaprijed formuliranog standardnog ugovora trgovca.

 

Posljedice nepoštenosti ugovorne odredbe

 

Članak 102.

(1) Nepoštena ugovorna odredba je ništetna.

(2) Ništetnost pojedine odredbe ugovora ne povlači ništetnost i samog ugovora ako on može opstati bez ništetne odredbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija