Jump to content

pogrešno knjiženje imovine


revizor

Preporučene objave

Nakon ostavinske rasprave u moj vlasnički list upisana je čestica(polj.zemljište ,pola jutra ) koja je bila ostavina pokojnika čiji sam nasljednik ,ali nije bila predmet rasprave jer nije bila prikazana na sudu. Dakle nije u rješenju o ostavini. Nisam znao za nju. Valjda su naknadno uvidjeli tu česticu,i upisali ,sam nisam ništa tražio.

Ta imovina je na meni već više 10 godina

Sad jedna osoba ,koja uopće nije u nasljednom redu ,a uživa tu površinu ( posjednik) pokrenula postupak ispravljanja greške i to na način da se ona dodjeli njoj u vlasništvo.

Da li moram pristati da se čestica vrati u prijašnje stanje tj pokojniku jer se u međuvremenu može još tzv nasljednika(polubraće i sl.) javiti pa će biti puno problema u tom razriješavanju.

Ili mi nitko ne može ništa jer imam crno na bijelo da je to moje već više od 10 g. i sin sam nasljednika kojeg sam dohranio i sahranio.Dali sud može sam poništiti upis bez moje suglasnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoze vam nitko oduzeti vise vase vlasnistvo !

Kao 1. Kod naslijedjivanja,nemora nuzno biti ni napisano sta vam netko ostavlja, daruje,itd.

Dovoljno je da su tocni podaci ostavitelja i onoga tkoeme se ostavlja !

Npr. Klaauzula,, SVU SVOJU IMOVINU ,,je dovoljna, a na vama je da nadjete sta je sve ostavljeno.

Konkretan slucaj, djevojka je dohranila starijeg covjeka i on joj je darovao kucu,i ostalu imovinu,,, dabi se na kraju ustanovilo,naknadno,da ima i stan na moru, pa, novci u banci u njemackoj,plus zlato u bankovnom sefu,i kunski i devizni racuni u HR,,,i sve joj je pripalo,iako je u dokumentu pisalo KUCU I OSTALU IMOVINU !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija