Jump to content

Zabrana pristupa vlasniku njegovom prostoru


Laura1982

Preporučene objave

Postovani vlasnica sam prostora koji je bio u najmu firme

proteklih 6 god. Ugovor je bio na neodredjeno uz mogucnost

otkaznog roka od 3 mj. Ugovor sam raskinula ima 4 mj, a umjesto

iseljenja firme dobila sam zabranu pristupu svom prostoru

s obzirom da je firma nekim cudom isposlovala privremenu

mjeru u svoju korist i promjenila sve brave i uzela zastitara.

Nakon raskida ugovora dala sam u najam prostor nekom drugom

i sad me zanimaju 2 stvari:

 

1) kako je moguce da je meni ko vlasnici zabranjen ulaz u

moj prostor i sta ciniti po tom pitanju

 

2) sta ce bit s ugovorom sa ovom drugom firmom koja ocito

nece moc uc u prostor u dogledno vrijeme?!

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi kao vlasnica poslovnog prostora imate pravo da provjerite svoj prostor koji ste dali u zakup tako da je to sto vam se dogadja nelegalno. Uzmite svjedoke sa sobom sljedeci put i dodjjite kad je radno vrijeme pa ako se to desi tj ako vas cuvar nepusti unutra tuzite tu firmu. Da li je ta firma potpisala da se slaze sa tim raskidom ugovora .....Ta firma se moze pozvati na otkazni rok od godinu dana ako je ispunjavala svoje obaveze .Ako to neuspije onda tuzba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo,zbog čega je donesena privremena mjera,dobili ste rješenje,pročitajte obrazlozenje.

 

Ako ste več sklopili ugovor o zakupu(ovaj drugi),onda je obveza da novog zakupca uvedete u posjed nekretnine,u suprotnom kako da isti ispunjava svoju obvezu placanja zakupnine,ako mu nije omoguceno da nekretninu koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Privremena mjera tj. zabrana pristupu donesena je jer se mojim dolaskom ometa rad firme i zbog mogucnosti konflikta ( naime ja sam tamo dolazila svaki dan ). Nazalost nisu htjeli potpisati sporazum o raskidu tako da...ne znam sta

ciniti? Ne mogu se koristit prostorom, ne mogu imat neku rentu, ne mogu mu

pristupiti. Sud je na osnovi zadnjeg mirnog posjednika donio privremenu mjeru

u njihovu korist, a u biti meni je nanjeta steta koja ce ko zna do kad trajati posto vlasnickom tuzbom mogu cekat i do par godina na rjesenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na privremenu mjeru je moguća žalba, a iz ovoga što ste napisali ne proizlazi da ste ju podnijeli.

 

Također je nejasno jeste li podnijeli vlasničku tužbu.

 

Ako ne učestvujete aktivno u sudskom postupku u kojem ste stranka, sasvim je normalno da sud može odlučiti na vašu štetu koliko god vi inače bili u pravu.

 

Inače nije točno da ne možete dobiti rentu za vrijeme u toku kojega najmoprimac koristi vaš prostor.

 

Vlasničkom tužbom ćete sigurno uspjeti, pod ovim ili onim uvjetima, i takav postupak se najmoprimcu ne isplati jer će na kraju platiti troškove, ali mu se isplati da oteže sve dok tu tužbu ne podnesete. Dakle, smisao podnošenja vlasničke tužbe nije samo u ostvarivanju vlasničkog prava nego i ojačavanju pregovaračkog položaja.

 

Također se iz istog razloga isplati pokrenuti postupke za prisilnu naplatu dospjele najamnine (zakonske kamate su visoke) ako ju ne plaćaju. Privremena mjera, odnosno posjedovni spor, ih štiti samo od izbacivanja a ne i od izvršavanju ugovornih odnosno zakonskih obaveza. Naravno, tu bi prije konačne ocjene što se isplati poduzeti trebalo uzeti u obzir i detalje ugovora o najmu koji ste s njima sklopili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani vlasnica sam prostora koji je bio u najmu firme

proteklih 6 god. Ugovor je bio na neodredjeno uz mogucnost

otkaznog roka od 3 mj. Ugovor sam raskinula ima 4 mj, a umjesto

iseljenja firme dobila sam zabranu pristupu svom prostoru

s obzirom da je firma nekim cudom isposlovala pri

 

ugovor o najmu na neodređeno vrijeme ????

dali su uredno plaćali najam ?

zašto prije raskida ugovora nisi povisila najamninu ?

ko je sastavio ugovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesu placali su, ali je doslo do neizgladivih razmjerica, te sam ja odlucila otkazati najam uz otkazni rok od 3 mj i u medjuvremenu nasla novog klijenta.

Vezano uz ovu kontradiktornost i mene to buni. Naime ta firma je mijenjala upravu i vlasnike, a meni je raskid potpisao clan stare uprave i zato i jesam nasla nove klijente. Naime nisam bila upoznata sa promjenom strukturom firme i njenih clanova, a novi clanovi su digli privremenu mjeru kojom ja ne smijem uc. Ne znam vise sta ciniti?! Totalno sam obmanuta i zakinuta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne poslujete s upravom i vlasnicima, nego s firmom kao pravnom osobom. Dakle, ako je u prostoru ista pravna osoba (ista firma) onda novoj upravi i vlasnicima dostavite (najbolje poštom s povratnicom) kopije svih dokumenata koji se odnose na otkaz ugovora (kopiju vašeg dopisa, potvrdu preporučene pošte, sporazum o raskidu ...) tek toliko da im izbijete argument da nisu znali, iako to uopće nije bitno budući da su se pri preuzimanju firme bili dužni upoznati sa svom dokumentacijom. Takvom dostavom ćete stvoriti, za svaki slučaj, mogućnost da eventualno teretite odgovornu osobu i vlasnike i osobno za nepoštivanje ugovora i dug, a ne samo firmu kao pravnu osobu.

 

Ako je u prostoru zapravo druga firma koja nije pravni sljednik firme s kojom ste sklopili ugovor, onda su u stvari bespravno u prostoru pa bi u tom smislu trebalo i osporavati privremenu mjeru i posjedovnu tužbu.

 

Status firme/i možete provjeriti u sudskom registru koji je dostupan preko weba i ažuran (tako da me zapravo malo čudi kako to da niste znali ništa o promjenama u statusu te firme).

 

Naplatu dugova bi po mojem mišljenju trebalo pokrenuti što prije, jer udaranje po džepu najviše boli. To je sasvim zaseban postupak. Kad im sjednete na račun, pregovaračka pozicija se bitno mijenja.

 

U svakom slučaju, bez (okretnog) odvjetnika neće ići.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U momentu raskida ugovora ta osoba je jos uvijek bila u sudskon registru koja mi je potpisala. Promjena u registru je tek uslijedila nedavno, nakon otkaza najma. Oni ni dalje ne zele napustit prostor, privremena mjera je i dalje tu. Suca nema ni cuti ni vidjeti-negdje na odmoru je. Vise mi ni najam ne isplacuju. U soku i nevjerici sam. Sud stiti uzurpatore i bezakonje. Ne znam vise kud bi sa sobom?!

 

 

PS: U prostoru je ista firma koja je tu vec godinama samo sa novom strukturom. Ne znam kako se to onda gleda?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kronicna Stranka vam je detaljno objasnio sve sto prvo trebate ...Provjerite jos kakav je vas ugovor o najmu jer postoji ugovor kod kojeg odmah mozete pokrenuti ,,,ovrhu,,, kod nepostivanja tog ugovora i postoji onaj obicni ug. kod kojeg se morate,, parniciti,, na sudu ,,Tako da znate za ubuduce ako ponovo nekome iznajmite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira što ste vi vlasnik poslovnog prostora, oni su posjednici i imaju pravo zabraniti pristup svakome pa čak i vlasniku, sad na vama je nakon proteklog otkaznog roka ide vlasnička tužba za povrat stvari koja traje jako dugo vremena, vi za to cijelo vrijeme nemate pravo ulaza protiv njihove volje a ako to i pokušate učiniti dobit ćete kaznenu prijavu zbog narušavanja nepovredivosti poslovnog prostora, ne prostaje vam ništa drugo osim čekanja to će nažalost dosta vremena trajati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo vlasnika je da uvijek ima pravo traziti povrat svoga vlasnistva ,ne samo tuzbom vec i drukcije na primjer licno Sta je jace ,nepovrjedivost unajmljenog poslovnog prostora ili prava vlasnika tog poslovnog prostora. Vlasnik u ovom slucaju (ugovor na neodredjeno vrijeme) nemoze biti u istoj ravni kao neka neutralna osoba koja bi imala zabranu pristupa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo vlasnika je da uvijek ima pravo traziti povrat svoga vlasnistva ,ne samo tuzbom vec i drukcije na primjer licno Sta je jace ,nepovrjedivost unajmljenog poslovnog prostora ili prava vlasnika tog poslovnog prostora. Vlasnik u ovom slucaju (ugovor na neodredjeno vrijeme) nemoze biti u istoj ravni kao neka neutralna osoba koja bi imala zabranu pristupa.

Ovako, da razjasimo, samovlast je zabranjena bez obzira na to ima li druga strana jače pravo ili ne, nepovredivost doma i poslovnog prostora uživa ustavnopravnu i kaznenopravnu zaštitu, dom i poslovni prostor su činjenični a ne pravni pojam i ne ovise o pravnim temeljima tj. Postoji li ili ne pravni temelj ili ima li neko jače pravo. Svoje pravo vlasništva realizira se putem tužbenog prava tj. Vlasnička tužba, čak i kad dobijete pravomoćnu i ovršnu sudsku odluku nemate pravo se koristiti samopomoći, već podnijeti ovršni prijedlog, dakle ako vi uđete u tuđi dom ili poslovni prostor protiv volje posjednika, pozivajući se na pravo vlasništva, bit ćete uhićeni zbog narušavanja nepovredivosti doma i poslovnog prostora. Treba razlikovati posjed,vlasništvo, nepovredivost doma i poslovnog prostora, obzirom u kakvom smo mi socijalnom okruženju većina ljudi razmišlja kao i vi i smatraju da je pravo vlasništva iznad svega, pa često i kad upadnu u takvu situaciju uzimaju pravdu u svoje ruke pozivajuci se na pravo vlasništva, takve osobe često bivaju uhićene i prijavljene zbog narušavanja nepovredivosti doma i poslovnog prostora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Privremena mjera je ipak ukinuta jer je sucu ukazano na nepravilnost. Zanima me sad koje su moje mogucnosti s obzirom da su ovi promjenili bravu i imaju zastitara ? da li ja sada mogu prostor ponovno preuzeti kao vlasnica s obzirom da nije proslo 30 dana otkad je prostor u njihovom posjedu? Aludiram na clanak 21 tj. pravo na zastitu posjeda prema zakonu o vlasnistvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Privremena mjera je ipak ukinuta jer je sucu ukazano na nepravilnost. Zanima me sad koje su moje mogucnosti s obzirom da su ovi promjenili bravu i imaju zastitara ? da li ja sada mogu prostor ponovno preuzeti kao vlasnica s obzirom da nije proslo 30 dana otkad je prostor u njihovom posjedu? Aludiram na clanak 21 tj. pravo na zastitu posjeda prema zakonu o vlasnistvu.

 

Nemate pravo na zaštitu posjeda jer ste posredni posjednik, a posredni posjednik nije ovlašten staviti zahtjev za zaštitu posjeda protiv neposrednog posjednika, ako bi bilo nužno raspravljati o njihovom pravnom odnosu(što je ovdje slucaj). Ako pokušate samovlasno to uciniti izlažete se mogucnosti kaznenog progona zbog narušavanja nepovredivosti poslovnog prostora i protupravne naplate. Preostaje vam vlasnicka tužba. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud je uvidio da je donio pogresnu odluku tj da je bio u zabludi, pa zar to nema nikakvu ulogu s obzirom da se uslo u posjed mog prostora bas nakon te odluke dakle greskom suda?!

 

Po Vama ja ne dobivam nista ukinucem ove privremene mjere?

 

Nažalost ne jer mu ostaje i kaznenopravna zaštita. Samom cinjenicom sto se nalazi u poslovnom prostoru bez obzira na pravni temelj. Objašnjavao sam u prethodnim postovima. Takav je zakon i mora se poštovati, ljudi su najcesce ogorceni na propise jer im nije po volji, ali što bi to bilo kad bi svakome sve bilo po volji, propisi ne bi trebali postojati, a svakome bi trebalo sve dopuštati čak iako je to društveno štetno. U svim državama i od uvjek su uređeni odnosi između vlasnika i posjednika na ovakav način, i trebalo bi poštovati zakon i suzdržati se od samovlasnih zahvata, no ne jedino kod nas vlasnici misle da su gospodari svemira pa da vlasnik ima sva moguca prava bez obzira šteti li to tuđim interesima ili ne,(bez uvrede ikome, samo sam htio dočarati razmišljanje vecine vlasnika, u našem socijalnom okruženju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud je uvidio da je donio pogresnu odluku tj da je bio u zabludi, pa zar to nema nikakvu ulogu s obzirom da se uslo u posjed mog prostora bas nakon te odluke dakle greskom suda?!

 

Po Vama ja ne dobivam nista ukinucem ove privremene mjere?

Vi nemate pravo tu firmu prisilno delozirati tj izbaciti s ovom odlukom. Imate pravo pristupa tj imate pravo traziti to jest ih pitati da vam plate najamninu ili da ih pitate dali ce npr danas napustiti vas prostor i npr u slucaju da ta firma napusti isprazni taj prostor i ostavi ga otvorenim vi imate pravo tu boraviti ali nemate pravo drugog tu useliti dok se nerijesi sudski ako je tuzba predata sudu. Ako vam zastitar nedopusta pristup vidite opciju da ih tuzite za dusevnu bol zbog toga. Probajte traziti delozaciju od suda.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle osim sta mogu ponovno uci nista vise nije u mojoj moci iako sam ja ostecena bas tom privremenom mjerom tj greskom suda?!

Sta ako oni i dalje ne zele izac?

 

Ažurirano

 

Nemate pravo na zaštitu posjeda jer ste posredni posjednik, a posredni posjednik nije ovlašten staviti zahtjev za zaštitu posjeda protiv neposrednog posjednika, ako bi bilo nužno raspravljati o njihovom pravnom odnosu(što je ovdje slucaj). Ako pokušate samovlasno to uciniti izlažete se mogucnosti kaznenog progona zbog narušavanja nepovredivosti poslovnog prostora i protupravne naplate. Preostaje vam vlasnicka tužba. Sretno!
Kako posredni posjednik? Meni je receno da prema clanku 21 kao vlasnica imam pravo vratiti prostor natrag pa cak i silom unutar 30 dana otkad mi je prostor oduzet?!
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi nemate pravo tu firmu prisilno delozirati tj izbaciti s ovom odlukom. Imate pravo pristupa tj imate pravo traziti to jest ih pitati da vam plate najamninu ili da ih pitate dali ce npr danas napustiti vas prostor i npr u slucaju da ta firma napusti isprazni taj prostor i ostavi ga otvorenim vi imate pravo tu boraviti ali nemate pravo drugog tu useliti dok se nerijesi sudski ako je tuzba predata sudu. Ako vam zastitar nedopusta pristup vidite opciju da ih tuzite za dusevnu bol zbog toga. Probajte traziti delozaciju od suda.

 

Čak ni pravo pristupa protiv njihove volje. Jedini tko smije deložirati je sudski ovrsitelj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam dobro shvatio, privremena mjera se odnosila na zabranu vama da pristupate prostoru. Ako je privremena mjera ukinuta, onda imate pravo pristupati prostoru pod uvjetima koji su ugovoreni u ugovoru ili pod nekim općim uvjetima, dakle uz najavu (a da da oni ne bi mogli tvrditi da se niste najavili, očigledno je da najava mora biti pismena).

 

Ako imate ugovorene uvjete ulaska, a oni vam pristup ipak uskrate, možete ih tužiti zbog nepoštivanja ugovora, ali s takvim postupkom zapravo ništa ne biste dobili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam dobro shvatio, privremena mjera se odnosila na zabranu vama da pristupate prostoru. Ako je privremena mjera ukinuta, onda imate pravo pristupati prostoru pod uvjetima koji su ugovoreni u ugovoru ili pod nekim općim uvjetima, dakle uz najavu (a da da oni ne bi mogli tvrditi da se niste najavili, očigledno je da najava mora biti pismena).

 

Ako imate ugovorene uvjete ulaska, a oni vam pristup ipak uskrate, možete ih tužiti zbog nepoštivanja ugovora, ali s takvim postupkom zapravo ništa ne biste dobili.

 

Nema veze što je privremena mjera ukinuta, oni su posjednici i imaju fakticku vlast nad prostorom i imaju pravo zabraniti pristup svakome, pa čak i vlasniku. Laura 1982. Nemojte pokušavati ulaziti na svoju ruku, jer se izlazete mogucnosti kaznenog progona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čak ni pravo pristupa protiv njihove volje. Jedini tko smije deložirati je sudski ovrsitelj

Da ,,,,pravno delozira sud ali cinjenicno policija ucestvuje u toku delozacije Osigurava da nedodje do sprijecavanja sudskog ovrsitelja u delozaciji.

 

Ažurirano

 

[quote

 

Ako imate ugovorene uvjete ulaska, a oni vam pristup ipak uskrate, možete ih tužiti zbog nepoštivanja ugovora, ali s takvim postupkom zapravo ništa ne biste dobili. Mozda moze dobiti u slucaju ,,,nanosenja dusevne boli ,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-mane, pa to je ono sta me buni. Ta osoba je jos uvijek bila u sudskom registru kao jedan od suvlasnika i direktora firme u momentu kad je meni potpisan askid, ali novi vlasnici i direktori firme tvrde da je taj clan vec bio lisen i vlasnistva i funkcije direktora, iako je u sudskom registru jos uvijek bilo njegovo ime. Sad mi nije jasno jel raskid valjan il ne i sta mi je sljedece ciniti?

Hvala vam svima od srca. Posto sam totalni laik vise mi nije jasno sta smijem, a sta ne?! Najgore od svega je sta sam lisena prihoda od kojih ovisi moja obitelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Projereno na webu. Hvala Bogu sve lijepo pise u tanane. U svakom slucaju osoba koja je meni potpisala raskid ugovora u datom momentu se je i dalje u registru vodila kao jedan od suvlasnika, pa me zanima da li to mijenja na situaciji tj. da li ja sad mogu rec proslo je 3 mj. otkaznog roka, imam ugovor o raskidu i rec im cao? I da li mogu traziti naknadu za neplacanje najma svo ovo vrijeme?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Projereno na webu. Hvala Bogu sve lijepo pise u tanane. U svakom slucaju osoba koja je meni potpisala raskid ugovora u datom momentu se je i dalje u registru vodila kao jedan od suvlasnika, pa me zanima da li to mijenja na situaciji tj. da li ja sad mogu rec proslo je 3 mj. otkaznog roka, imam ugovor o raskidu i rec im cao? I da li mogu traziti naknadu za neplacanje najma svo ovo vrijeme?

 

Opet, morate podnijeti tužbu, bez toga ih nemate pravo istjerati. Možete tražiti tužbom placanje najamnine ili bi se moglo raditi o izmakloj dobiti njihovim zaposjedanjem. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislite na vlasnicku tuzbu ili?

 

Možete podnijeti tužbu za iseljenje zakupnika, možete pokrenuti petitorni spor po pitanju poštenja posjeda, i ostaje vam i vlasnicka tužba. Imate lepezu tužbi na raspolaganju ali reivindikacijska tužba tj. Vlasnička tužba i taj spor traju cijelu vjecnost, pa vam savjetujem da ne podnosite vlasnicku tužbu. Još jedan savjet, ako sljedeči put budete ugovarali zakup sa novim zakupnicima, unesite u ugovor odredbe o predaji u posjed prilikom isteka otkaznog roka, i solemizirajte takav ugovor kod javnog bilježnika, takva isprava ima snagu ovršne isprave, pa možete odmah po isteku otkaznog roka podnijeti ovršni prijedlog radi ovrhe radi pražnjenja i predaje nekretnine, kako bi izbjegli povlacenje po sudovima i vođenje dugotrajnih parnica. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Projereno na webu. Hvala Bogu sve lijepo pise u tanane. U svakom slucaju osoba koja je meni potpisala raskid ugovora u datom momentu se je i dalje u registru vodila kao jedan od suvlasnika, pa me zanima da li to mijenja na situaciji tj. da li ja sad mogu rec proslo je 3 mj. otkaznog roka, imam ugovor o raskidu i rec im cao? I da li mogu traziti naknadu za neplacanje najma svo ovo vrijeme?

 

Ako se ta osoba vodila kao jedan od suvlasnika, to ne znači da je u trenutku potpisivanja raskida bila i ovlaštena za zastupanje firme. Nemojte brkati vlasništvo firme s upravljanjem. Dakle, provjerite još jednom u sudskom registru, posebno su vlasnici (osnivači) trgovačkog društva, a posebno osobe ovlaštene za zastupanje.

 

Vlasnik vam je npr. mogao prodati svoj udjel, ali ako nije ovlašten za zastupanje nije mogao potpisivati nikakve akte u vezi s poslovanjem firme.

 

Po mojem mišljenju, naknadu za korištenje prostora kojega ste vlasnik imate pravo tražiti u svakom slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U njihovom slucaju svi suvlasnici su ujedno bili i direktori dakle bio je ovlasten za potpis!

 

Dali je ista ta ( bukvalno ) osoba ,,direktor.. s kojom ste potpisali ugovor o zakupu vama potpisala i raskid tog ugovora. Ako niste naveli u ugovoru da mogu bez vase saglasnosti vrsiti izmjene imate razlog i dokaz vise da im date otkaz jer vas nisu obavjestili i trazili saglasnost oko dogradnje. Duzni su vratiti u prethodno stanje ako nevrate, takodje trazite odstetu, Navedite da ubzaju delozaciju jer vam mjenjaju objekat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Da neotvaram novu temu imam slično pitanje al obrnutih uloga...Znači ja sam u najmu poslovnog prostora (caffe bar) i u njemu obavljam uredno svoju djelatnost, već 20ak godina...Sad je vlasnik odlučio prodati svoj poslovni prostor trećoj osobi, pa bi ja trebao izaći iz tog prostora. Moje pitanje je sad dal ja kao dugogodišnji korisnik tog prostora imam kakva prava ili jednostavno moram izići preko noći van bez ikakve najave. Ugovor o najmu je istekao...Dal imam pravo na nekakav "otkazni rok", imam li prava nekakva radi ulaganja u tuđu imovinu tijekom ovih godina jer sam ulagao u taj prostor prvenstveno radi sebe i svojih klijenata da nam bude ljepše i ugodnije? Znači moje pitanje je imam li ja kakva prava kao najmoprimac ili vlasnik jednostavno može upravljati svojom imovinom kako hoće bez obzira na "pošten posjed" najmoprimca svih ovih godina?

uređeno: od tvectvec
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sukladno Zakonu o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora, imate pravo na otkazni rok od 30 dana ako nije drugačije ugovoreno, a otkaz se može dati samo 01. i 15. u mjesecu ako nije drukčije ugovoreno. Nemate pravo na naknadu onoga što ste ulagali radi obavljanja svoje djelatnosti i ono što se odnosi na redovno održavanje. Međutim, na značajne poboljšice imate pravo naknade ulaganja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija