Jump to content

Razlog za neproduživanje ugovora.


Carling01

Preporučene objave

Pozdrav,

 

nisu mi produžili ugovor (nakon što sam godinu dana provela u kompaniji) iz razloga citiram" prekreativna si za ovaj odjel", također su objavili natječaj za radno mijesto koje sm ja obavljala.

 

U pisanom obliku imam potvrdu koja dokazuje da sam odlično obavljala radne zadatke. (preporuka na memorandumu tvrtke s potpisom glavne i odgovorne osobe u tom odjelu)

 

Na moje negodovanje oko ne produženja ugovora, osoba koja mi je usmeno uručila otkaz, (potpisala sam kasnije otkaz ugovora o radu) mi je rekla da pratim natječaje i javim se na njih jer sam godinu dan provela u firmi pa bi me zbog toga mogli uzeti u obzir.

 

Molim Vas da mi kažete jesu li moje sumnje da sam nepravedno dobila otkaz točne i uputu što da dalje napravim.

 

Radi se o velikoj firmi, pričali su mi da je to radno mijesto rezervirano za kći zaposlenika.

 

Unaprijed zahvalna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

nisu mi produžili ugovor (nakon što sam godinu dana provela u kompaniji) iz razloga citiram" prekreativna si za ovaj odjel", također su objavili natječaj za radno mijesto koje sm ja obavljala.

 

U pisanom obliku imam potvrdu koja dokazuje da sam odlično obavljala radne zadatke. (preporuka na memorandumu tvrtke s potpisom glavne i odgovorne osobe u tom odjelu)

 

Na moje negodovanje oko ne produženja ugovora, osoba koja mi je usmeno uručila otkaz, (potpisala sam kasnije otkaz ugovora o radu) mi je rekla da pratim natječaje i javim se na njih jer sam godinu dan provela u firmi pa bi me zbog toga mogli uzeti u obzir.

 

Molim Vas da mi kažete jesu li moje sumnje da sam nepravedno dobila otkaz točne i uputu što da dalje napravim.

 

Radi se o velikoj firmi, pričali su mi da je to radno mijesto rezervirano za kći zaposlenika.

 

Unaprijed zahvalna.

Carlig,

malo jest nejasno kao što reće G-man. No, napisali ste:"nisu mi produžili ugovor ....". Pošto se samo ugovor na određeno vrijeme produžuje,vjerojto je da Vam je isti istekao. Prema tom Vi NISTE dobil OTKAZ nago Vam je, protekom ugovornog vremana, ugovor PRESTAO.

S obzirom da nije bilo OTKAZA onda ne može biti ni Vaše sumnje u "nepravednost" istog .

Ono što ste potpisali sigurno nije OTKAZ jer je otkaz jednostran akt (izraz volje samo jedne strane iz ugovora). Vjerojatno se otpisali PRIMITAK obavijesti o prestanku ugovora.

A ono o "rezervaciji radnog mjesta" nije pravedno (ako je istina) i mogli biste svašta učiniti da ste imali ugovor o radu na neodređno vrijeme i da ste dobili otkaz. Ovako, nažlost ne možete.

Inaće i govor o rdu na određeno vrijeme može se otkazati prema:Članaku 118. Zakona o radu

Ugovor o radu sklopljen na određeno vrijeme može se redovito otkazati samo ako je takva mogućnost otkazivanja predviđena ugovorom.

No po svemu sudeći ai poradi pohala koje ste dobili od poslodavca,mislim da to nije bilo u Vašem slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bila sam pod ugovorom na određeno vrijeme koji mi nisu produžili.

 

Onda nažalost, ne možete ništa doli javiti se na natječaj i pokušati, pa kud puklo da puklo. Na nepotizam ionako nemate utjecaja.

 

Zna li itko hoću li barem imati pravo na novčanu naknadu s burze?

 

U ovakvom slučaju prekida radnog odnosa - imati ćete pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija