Jump to content

Opomena pred obustavu struje


antika

Preporučene objave

Poštovani,

obraćam vam se pitanjem i molim za odgovor. Naime, o čemu se radi. Danas sam od HEP-a dobila Opomenu pred obustavu električne energije za mjesec siječanj 2015.

Mene zanima kako je moguće da se opomena šalje za tekući mjesec koji još nije završio a osim toga to je akontacija koju je netko proizvoljno izračunao. Moram naglasiti da su svi prijašnji računi podmireni.

Zanima me ima li HEP pravo prijetiti obustavom isporuke za mjesec koji još traje.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

obraćam vam se pitanjem i molim za odgovor. Naime, o čemu se radi. Danas sam od HEP-a dobila Opomenu pred obustavu električne energije za mjesec siječanj 2015.

Mene zanima kako je moguće da se opomena šalje za tekući mjesec koji još nije završio a osim toga to je akontacija koju je netko proizvoljno izračunao. Moram naglasiti da su svi prijašnji računi podmireni.

Zanima me ima li HEP pravo prijetiti obustavom isporuke za mjesec koji još traje.

Pozdrav

 

Akontaciju izračunavaju na osnovu potrošnje prethodnih 6 mjeseci. Ako su proizvoljno izračunali , znači da nisu imali pristup mjerilu za vrijeme redovnog očitanja. Sigurno su dali rok za plaćanje , a on istječe iza 1. veljače ( pretpostavljam).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaju pravo poslati opomenu ako je prošao rok dospijeća, a ovo s isključivanjem se slažem da je prijetnja - mislim da takva praksa nije u redu prema Zakonu o zaštiti potrošača.

Predlažem da ih prijavite min. gospodarstva, tj. postavite upit o propisnosti takvih prijetnji.

- prijave

- o isključivanju, spominje i prijavu prijetnje policiji(!)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija