Jump to content

ovrha na izgubljenu parnicu


kresimir51

Preporučene objave

Izugubili smo parnicu poradi prevare pisao sam djevojka od 36000, žalba na ZUPANIJSKI NITI DA NITI NE, trenutno smo podnijeli zahtjev za reviziju predmeta , ali odvjetnik iz Zadra, običnim pismom traži troškove na ime majke koja nas je prevarila, preporučenim pismom ,tražim od Zadarskog odvjetnika priloge i na temelju čega potražuje troškove, ali ne dobivam odgovor, ali zato bez najave DOLAZI IZ FINE IZRAVNA NAPLATA ,TJ. OVRHA , ALI NA IME KČERI, dali je sve ispravno i kako rješiti !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitno je tko je stranka u sporu koji je izgubljen. To nigdje niste naveli, već spominjete mamu i kčer pa je nejasno tko je izgubio spor, a spominjete i sebe. Onaj tko je izgubio spor može biti ovršen. Na ovrhu na temelju ovršne isprave imate pravo žalbe u roku 8 dana koja u pravilu ne obustavlja naplatu osim u posebnim slučajevima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisao sam u prvom postu da sam stranka koja je prevarena, ali sam izgubio parnicu, podnjeli smo za reviziju predmet, Zadarski odvjetnik je OBIČNIM PISMOM ZATRAŽIO TROŠKOVE PARNICE U IME MAME KOJA ME JE PREVARILA ZAJEDNO SA KČERKOM, nokon toga pisma pismeno sam zatražio da se odvjetnik očituje na temelju čega potražuje troškove.ali ud istog nisam dobio odgovor nego sada u ime KČERKE KOJA JE SUDJELOVALA U PREVARI od fine dobivam izravnu ovrhu , PITANJE DALI JE ODVJETNIK ISPRAVNO ME OVRŠIO nisam se mogao niti žaliti ,niti bilo što, interesantno je to da su kod istih osoba više obitelji prevarene ,imaju kopiraonu ,te su izrađivale lazne bonitete, te surađivale sa REIFFHASEN bankom ,a sada u istoj kopiraoni djele letke ŽIVOG ZIDA kako se odbraniti od prevare i deložacije , radi se o kopiraoni COPY-COL ,Đorđićeva ul. Zagreb

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste izgubili spor, odluka je pravomoćna te se na temelju te presude (ovršna isprava) može pokrenuti naplata preko FINE. U toj presudi su specificirani troškovi koji su dosuđeni kontra strani i koje ste Vi dužni platiti. Odvjetnik Vas je pozvao pismom da dobrovoljno platite troškove, a kako to niste učinili ovršeni ste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Krivo sam napisao, Županijiski je potvrdio prvostupanjsku odluku, koja je postala pravomoćna, zatražena je revizija postupka, iz razloga što i jedan i drugi sud nisu utvrdili konkretno , tkome je kčerka platila stan ispada ne nama, a osoba s kojom je potpisala ugovor kod JB je izjavila da nije primila nikakav novac ,ali ista osoba potvrđuje da je od nas primila novce za stan i da je stan u biti u trenutku prodaje bio naš...dali može ići ,ovrha..dok traje revizija ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molim za pojašnjenje, tužili smo kčer da nam nije isplatila do kraja stan, izgubili smo parnicu i na Županijskom sudu, rješenje je postalo pravomoćno pitanje.

1. dobivam iz Zadra od odvjetnika da podmirim troškove parnice

2. na dopisu stoji da trebamo nadoknaditi troškove u ime mame tužene kčeri (tj. mama traži troškove izgubljene parnice )

3. pišem preporučeno odvjetniku da dokumentira na temelju kojeg osnova traži troškove ?

4. ne odgovara !

5. fina blokira račun u ime kčeri bez ikakove predhodne obavijesti, bilježnik ,pravo na žalbu ?

6. ovršeni novac sjeda na račun odvjetnika, iz razloga jer je kčerka u blokadi

PITANJE ,KOLIKO JE SVE ISPRAVNO, AKO NIJE KAKO POSTUPITI ,Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za pojašnjenje, tužili smo kčer da nam nije isplatila do kraja stan, izgubili smo parnicu i na Županijskom sudu, rješenje je postalo pravomoćno pitanje.

1. dobivam iz Zadra od odvjetnika da podmirim troškove parnice

2. na dopisu stoji da trebamo nadoknaditi troškove u ime mame tužene kčeri (tj. mama traži troškove izgubljene parnice )

3. pišem preporučeno odvjetniku da dokumentira na temelju kojeg osnova traži troškove ?

4. ne odgovara !

5. fina blokira račun u ime kčeri bez ikakove predhodne obavijesti, bilježnik ,pravo na žalbu ?

6. ovršeni novac sjeda na račun odvjetnika, iz razloga jer je kčerka u blokadi

PITANJE ,KOLIKO JE SVE ISPRAVNO, AKO NIJE KAKO POSTUPITI ,Hvala !

 

Isto pitanje ste već postavili nekoliko postova iznad i dobili ste nekoliko odgovora pa ne znam kakvog smisla ima ponovno pitati isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužitelj sam Ja , izgubili smo spor da nam se isplati još više od polovice stana ,kojeg smo prodali, stan je knjižen na kčer, mama je posredovala, bila je samo svjedok, rješenje pravomočno, Županijski potvrdio mišljenje prvog stupnja, u tijeku je zahtjev za reviziju, ne znam kako jasnije ,jedino me interesira odgovor na pitanja: od 1 - 6, Hvala na trudu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija