Jump to content

Ovrha komunalne naknade


KikaZ

Preporučene objave

Molim pomoć! Dobila sam Rješenje o ovrsi zbog neplaćanja komunalne naknade i uređenje voda za period do 30.04.2011. do 30.06.2014. Rješenja su stigla na adresu na kojoj ja ne živim već više od 8 godina, iako sam ih obavijestila o preseljenju. U navedenom periodu nisam dobila nikakvu uplatnicu niti opomenu o dugu. Moja pitanja su sljedeća:

Mogu li Gradske Uprave samoinicijativno ukinuti slanje uplatnica na adresu bez pružanja mogućnosti ugovaranja alternativnih kanala plaćanja obveza, npr. e-uplatnica, i bez da o tome obavijeste obveznike?

Mogu li donositi Rješenja o ovrsi bez da su prethodno pokušali naplatiti dug putem opomena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napišite žalbu/prigovor na ovrhu i dostavite kopiju dokumenta kojim ste ih obavjestili o preseljenju.

Također istaknite da budući da niste dobili niti rješenje a niti uplatnice, isto niste mogli niti platiti.

I to je to. Neće biti ovrhe, eventualno će oni pokrenuti sudski spor koji sa gore navedenim argumentima dobivate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na rješenj o ovrsi obvezno u zakonskom roku pisati žalbu (po uputi o pravnom lijeku).

osporavajte dug u cijelost. žalbi priližite potvrdu o prebivalištu iz nadležne policijske uprave. uz potvrdu priložite i kopiju obavjesti o preseljenju. priložite i uplatnice komunalne naknade (kopije) za objekat u kom živite.

 

kako si ih obavjestila o preseljnju ? usmeno ili pismeno.

ko je vlasnik nekretnine ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija