Jump to content

prihvaćena ponuda za legalizaciju koju nisam tražio


pingozg

Preporučene objave

Na internetu mi je iskočila reklama za legalizacija.com, nude besplatni izračun legalizacije, samo se upiše mail i broj mobitela te površina objekta. Drugi dan zove me njihova djelatnica, kaže cijenu i pita da li želim na listu za pozive da me nazove arhitekt za termin. Kažem što to znači, ona kaže to znači da prihvaćate ponudu. Ja kažem ne prihvaćam, zovem za roditelje, i ne znam da li će im cijena odgovarati dok ih ne pitam. Ona kaže ok, da li vas mogu staviti na listu, ja kažem možete ako to nije obvezujuće jer tek kad čujem arhitekta tj kad se on javi imam još par pitanja, mogu li tada odlučiti želim li legalizaciju? ona kaže ok. Nakon toga dolazi mi na email PDF dokument: i piše:

 

 

Ova potvrda Vam je izdana jer ste prihvatili našu ponudu putem maila/telefona i dali nam pristanak za

izvođenje svih pripremnih radnji, a prema podacima koje smo od Vas dobili. Naš tim stručnjaka već izvršava

određene pripremne radnje vezano uz Vaš predmet. Plaćanje: Ne plaćate nikakvu akontaciju unaprijed, već nakon izlaska na teren i izvršene izmjere plaćate prvu ratu. Prilikom našeg dolaska dati ćemo Vam uplatnicu sa

svim potrebnim podacima.

Uvjeti

Prihvaćanjem ponude preuzeli ste obavezu da ćete omogućiti našim ekipama pristup Vašem objektu u svrhu

potrebnih mjerenja. U slučaju odustajanja od ponude koju ste prihvatili, s obzirom da su pripremne radnje već u

procesu vezano uz Vaš predmet, biti ćemo prisiljeni teretiti Vas za iznos do 990 kn.

 

Nakon toga zovem ured, kažu sve ok, skidamo vas sa liste. Još jednom pročitam te uvjete i zovem opet, i kaže mi djelatnica: tako radimo, ne znam ja što ste vi mislili.

Što to znači? na temelju čega oni to pišu da ljudi imaju prema njima obavezu nakon jednog poziva?kakva su moja prava obzirom da im nisam rekao čak niti broj čestice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema od toga ništa,hvataju na prepad koga mogu,al eto vi niste "podlegli"njihovom pritisku.

 

 

ok, nisam podlegao, ali mogu li oni mene stvarno teretiti za telefonski poziv, da su kao navodno imali troškove pripremnih radnji. Što policija ima sa time?

 

Ažurirano

 

Čista prevara poslije sam dobio mail kojim valjda glavna firma ograđuje od istih, ja sam poslao mail i jednima i drugima da ništa nismo ugovorili ,....

 

kako da dođem do glavne firme?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni opisano ne izgleda kao ugovor (u Zakonu vidjeti čl. 99 Sadržaj ugovora), ne izgleda ni kao Prethodna obavijest (čl. 98), a koja se spominje i ovdje

 

 

 

(To je za prijaviti... izgleda da samo ja to radim :) )

 

ok bobo, ima li neki link za prijavu? na telefon koji sam našao na mingo se nitko ne javlja. Našao sam obrazac vezan za otkazivanje ugovora za kuopovinu robe, mogu li taj obrazac preformulirati za otkazivanje ponude? Poslao sam im imače mail, i nazvao i tražio da mi odgovore na mail, napisali su : vezano za telefonski razgovor ponuda je stornirana. Da li je to dovoljno? vrijedi li taj email u slučaju komplikacije da mi nakon 14 dana mog ne-slanja pismenog raskida "ugovora" traže novac?

vezano za inspekciju, našao sam ovo: Sukladno članku 135. Zakona o zaštiti potrošača tržišni inspektor će uzeti u obzir prijavu potrošača tek nakon što je potrošač iscrpio postupke podnošenja pisanih prigovora, odnosno podnošenja reklamacije povjerenstvu u slučaju nezadovoljstva odgovorom pružatelja javne usluge na pisani prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

*Ovo je link* - odaberite Provođenje Zakona o zaštiti potrošača (tip upita «Provođenje inspekcijskog nadzora»)

Hvala!

 

Mislim i vjerujem da ne trebate ništa dalje otkazivati. E-mail sačuvajte.

 

Disclaimer: vidjeti Uvjete korištenja /link pri dnu stranice/, Točnost informacija

 

Odlično, hvala, napravio sam prijavu, sad ću još prema obrascu

 

http://potrosac.mingo.hr/slike/dokumenti_3/g2014/m07/x1366841799334497.pdf napisati prigovor, iako u obrascu spominju kupljeni proizvod/usluga, ja to ne podrazumijevam. Obrazac ću im poslati sa povratnicom,i priložiti prijavu , i podsjetiti ga da je dužan u roku 15 dana u pisanom obliku odgovoriti na moj prigovor. Je li to dovoljno da budem miran?

 

Ažurirano

 

 

Kažete da prigovor ispunjavate često?pretpostavljam da je to knjiga prigovora...ili ima neki link na obrazac?

 

Trebalo bi to još pogledati u vezi Inspekcije... ne mogu sad.

Ja sam do sad koristio samo tip prijave 1: Davanje mišljenja na zakon.

 

Prigovor trgovcu ispunjavam često, pa i jučer (Plodine zbog širenja neugodnih 'mirisa').

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odlično, hvala, napravio sam prijavu, sad ću još prema obrascu

 

http://potrosac.mingo.hr/slike/dokumenti_3/g2014/m07/x1366841799334497.pdf napisati prigovor, iako u obrascu spominju kupljeni proizvod/usluga, ja to ne podrazumijevam. Obrazac ću im poslati sa povratnicom,i priložiti prijavu , i podsjetiti ga da je dužan u roku 15 dana u pisanom obliku odgovoriti na moj prigovor. Je li to dovoljno da budem miran?

 

Ažurirano

 

 

Kažete da prigovor ispunjavate često?pretpostavljam da je to knjiga prigovora...ili ima neki link na obrazac?

 

NA FORUMU SAM NAŠAO I OVO O DOTIČNOJ FIRMI:

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=649301&page=14

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NA FORUMU SAM NAŠAO I OVO O DOTIČNOJ FIRMI:

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=649301&page=14

 

Nazvao sam i tražio termin da dođem ispuniti knjigu prigovora, rekli su da nemaju, rekao sam u slučaju da mi nemogu omogućiti pisanje prigovora u svom prostoru da prijavljujem inspekciji, tako da sam dobio ipak termin da dođem sutra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi pingozg,

Vidim da ste se snašli s prijavom i prigovorom! Super!

 

 

- drugi prigovori

Knjige prigovora su bile do prije par godina.

Sad svi trgovački centri imaju e-mail, to je najjednostavnije, a jučer sam na info-pultu dobio formular, ispunio... vratili su mi fotokopiju, a odgovor ću dobiti e-mailom.

Neki dan u jednom centru je na izlazu bio uređaj, podsjeća na jednorukog Jacka, na ekranu pitanje "Koliko ste zadovoljni kupnjom" i četiri smajlija od :D do :( , ja sam kliknuo prvi :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio kod njih, dobio papir: sukladno telefonskom razgovoru te prepiskama putem emaila, obavještavam Vas da je ponuda broj.... stornirana te da ste obrisani s naše liste izlaska na teren. Isto tako primite na znanje da nemate nikakvu obavezu prema našem društvu po pitanju legalizacije, niti naše društvo prema Vma za navedeno. , poštambiljano i potpisano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija