Jump to content

Nasljedstvo od svekrve


AntoniaP

Preporučene objave

Dakle, ostaje (trenutna) posjedovna zaštita i obvezno-pravni zahtjev za povratom ulaganja, kod kojeg bi se međutim postavilo pitanje zastare.

 

Ali kako ste temu titulirala riječju "nasljedstvo", dajte malo precizirajte jeste li mislila možda na mogućnost da vam svekrva oporukom ostavi nešto u nasljedstvo? Također, imate li djece sa pokojnim suprugom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

ovako, živim na posjedu svekrve već 30 godina, na nju trenutno glasi zemljište, suprug je nedavno preminuo, da li ja imam ikakva prava na to zemljište (i kakva), s obzirom na to da živim toliko godina na tom posjedu i da sam ulagala u njega.

 

 

Postavili ste nepotpuno pitanje.

Tako da vam ne možemo dati prikladan odgovor.

 

Je li svekrva uopće živa?

Imate li djece sa pokojnim suprugom?

Spominjete da je 'zemljište u posjedu svekrve'. U pravnom smislu posjed i vlasništvo su različiti pojmovi. Vi ste u posjedu ako tu nekretninu koristite.

Nadalje , što zapravo znači to 'zemljište'? Vi ne živite na zemljištu, nego u nekom objektu. Jeste li uselili u taj objekat, ili ste ga sagradila zajedno sa suprugom za trajanja braka na zemljištu svekrve, dograđivali postojeći objekat, itd, itd... ?

 

Sve su to relevantni podatci za smislen odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svekrva je živa, pokojni suprug i ja imamo dvoje djece, na posjedu su dvije kuće, svekrva živi u jednoj, mi u drugoj, kuća u kojoj mi živimo je sagrađena dok smo bili u braku i dograđivana je.

I sad, da li ja imam pravo na tu kuću dok je ona na svekrvinom posjedu?

 

Ta kuća - ima li dozvolu, i na koga glasi dozvola?

Ima li posebne priključke, npr. za struju, plin, vodu? Na koga glase priključci?

Je li za kuću plaćana komunalna naknada, itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali sverva ima još djece osim sina koji je umro?

ako ima potrbno je što prije rješiti vlasništvo kuć koju ste gradili uz odobrenje vlasnika zemljišta ? možda bi svekrva bila voljna upisati vlasništvo na kućom djeci? dogovorite se.

gradil ste uz odobrenje i stekli ste vlasništvo (nad kućom) dosjelošču.

 

http://projekt2g.com/hr/dokumenti/primjer_tuzbe.pdf

 

dali je pokrenuta ostavinska iza supruga ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija