Jump to content

Što kad je zaposlenik prijavljen na zavod kao nezaposlen???


a_split

Preporučene objave

Imam 2 super zanimljiva slučaja.

 

firma je bila pod blokadama i poslovanje obustavljeno.

Svi radnici su dobili otkaze.

 

Ja sam došao nakon nekog vremena umjesto direktora, i provjerio na mirovinskom i zdravstvenom i vidio da firma nema zaposlenika.

 

Polako sređivao poslovanje i dugove i BOOM

 

 

dolazi odvjetnik grupe zaposlenika sa izjavom koju je bivši direktor potpisao prije nekoliko mjeseci...izjava glasi ODLUKA O PONIŠTENJU OTKAZA

 

uglavnom, ovaj je njih odjavio, kad su ga pritisli, poništio otkaz ali ih nije opet prijavio.

 

a ekipa, umjesto da se meni javi i kaže da su zaposleni...šutjeli su dok god su mogli šutjeti i sada mi prijavljuju potraživanja za zadnjih X mjeseci i tvrde da su i dalje zaposleni??

 

ja ljude ni čuo ni vidio nikad u životu???

a da ne govorim da se nisu ni pojavljivali na poslu.

 

da stvar postane zanimljivija, kako se u ovom svijetu sve dozna, od nekih zajedničkih poznanika čujem da neki od njih rade u novim firmama, a neki su čak i na birou i primaju naknadu???

 

zanima me par stvari :

 

1. o kakvom se kaznenom ili prekršajnom djelu radi ako su ljudi na birou,a ujedno tvrde (dakle oni tvrde) da su zaposleni i kod mene i traže plaće? i kome se to djelo prijavljuje?

 

2. radi li se o nekom se kaznenom ili prekršajnom djelu radi ako su ljudi prijavljeni u neku firmu,a ujedno tvrde da su zaposleni i kod mene i traže plaće?

i mogu li pobijati njihov radni odnos kod mene zbog toga?

 

3. koliko ta izjava o poništenju otkaza ima vrijednost, kad nije provedena? odnosno zaposlenici nisu ponovno prijavljeni..niti su se oni prijavili, niti ih je firma prijavila i znali su da nisu prijavljeni, a nisu tražili prijavu?

uračunajmo u to da se nisu pojavili mjesecima na poslu? znači li i to da su pristali na otkaz?

 

također,ako mi možete preporučiti što da uradim? retroaktivni otkaz nije moguć?

 

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam 2 super zanimljiva slučaja.

 

firma je bila pod blokadama i poslovanje obustavljeno.

Svi radnici su dobili otkaze.

 

Ja sam došao nakon nekog vremena umjesto direktora, i provjerio na mirovinskom i zdravstvenom i vidio da firma nema zaposlenika.

 

Polako sređivao poslovanje i dugove i BOOM

 

 

dolazi odvjetnik grupe zaposlenika sa izjavom koju je bivši direktor potpisao prije nekoliko mjeseci...izjava glasi ODLUKA O PONIŠTENJU OTKAZA

 

uglavnom, ovaj je njih odjavio, kad su ga pritisli, poništio otkaz ali ih nije opet prijavio.

 

a ekipa, umjesto da se meni javi i kaže da su zaposleni...šutjeli su dok god su mogli šutjeti i sada mi prijavljuju potraživanja za zadnjih X mjeseci i tvrde da su i dalje zaposleni??

 

ja ljude ni čuo ni vidio nikad u životu???

a da ne govorim da se nisu ni pojavljivali na poslu.

 

da stvar postane zanimljivija, kako se u ovom svijetu sve dozna, od nekih zajedničkih poznanika čujem da neki od njih rade u novim firmama, a neki su čak i na birou i primaju naknadu???

 

zanima me par stvari :

 

1. o kakvom se kaznenom ili prekršajnom djelu radi ako su ljudi na birou,a ujedno tvrde (dakle oni tvrde) da su zaposleni i kod mene i traže plaće? i kome se to djelo prijavljuje?

 

2. radi li se o nekom se kaznenom ili prekršajnom djelu radi ako su ljudi prijavljeni u neku firmu,a ujedno tvrde da su zaposleni i kod mene i traže plaće?

i mogu li pobijati njihov radni odnos kod mene zbog toga?

 

3. koliko ta izjava o poništenju otkaza ima vrijednost, kad nije provedena? odnosno zaposlenici nisu ponovno prijavljeni..niti su se oni prijavili, niti ih je firma prijavila i znali su da nisu prijavljeni, a nisu tražili prijavu?

uračunajmo u to da se nisu pojavili mjesecima na poslu? znači li i to da su pristali na otkaz?

 

također,ako mi možete preporučiti što da uradim? retroaktivni otkaz nije moguć?

 

 

hvala

 

 

Ako oni rade u jednoj tvrtci na ugovor o radnom odnosu, ne mogu i kod vas raditi- jedino ako vi sklopite ugovor o djelu. Nadalje, oni ne mogu raditi u toj drugoj firmi i primati naknadu sa burze, osim ako nije u pitanju neki drugi ugovor koji su sklopili- primjerice autorski ugovor itd. jer burza provjerava prihode, a opet ne mogu niti imati dva zdrastvena osiguranja.

 

U cijeloj priči tu nekaj smrdi. Ja bih nazvala inspektorat rada i njih pitala za pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a_split,

imate podatke tih radnika?! Trebali bi imati.

-Otiđite na Zavod za zapošljavanje i provjerte jesu li na naknadi za nezapslene.

-Otiđite na Zavod za mirovinsko i zdravsveno i vidite jesu li prijavljeni i ako jesu, tko ih je prijavio temeljem čega?!

E moj direktore.

 

hurus, molim Vas

nema potrebe za omalovažavanjem, vrijeđanjem ili nečim sličnim

 

moja firma NEMA zaposlenih u evidenciji bilo kojeg zavoda

 

podatke za te radnike ne mogu dobiti, jer se radi o osobnim (prema tome i tajnim) podatcima

 

kao što sam rekao, neki su prijavljeni na biro, a neki u novim firmama,ali mi na zavodu to ne smiju potvrditi

 

Ažurirano

 

doista zanimljiv slučaj (i zanimljiv odvjetnik koji se takvog predmeta prihvatio). ako su odmah bili odjavljeni, mislim da radnog odnosa više nema, ali to će biti potrebno dokazivati na sudu.

 

znači, otkaz, odjava, izjava o poništenju otkaza i nema nove prijave

 

oni se hvataju te izjave i kažu da su i dalje u radnom odnosu

 

ali,ta odluka/izjava očito nije provedena

 

 

po vama, kako je izgledno da taj spor završi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako oni rade u jednoj tvrtci na ugovor o radnom odnosu, ne mogu i kod vas raditi- jedino ako vi sklopite ugovor o djelu

 

to mi je jasno

samo ne znam šta uraditi..radi li se o nekom djelu prevare,ako on/a tvrdi da je zaposlen/a ovdje, a radi negdje drugdje?

 

 

Nadalje, oni ne mogu raditi u toj drugoj firmi i primati naknadu sa burze, osim ako nije u pitanju neki drugi ugovor koji su sklopili- primjerice autorski ugovor itd. jer burza provjerava prihode, a opet ne mogu niti imati dva zdrastvena osiguranja.

 

kao što sam rekao, oni su odjavljeni , primaju naknadu na burzi

 

a istovremeno meni sada šalju prijetnju sporom i ovrhom, jer tvrde da su zaposleni...

 

baš zanimljiv slučaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

1. o kakvom se kaznenom ili prekršajnom djelu radi ako su ljudi na birou,a ujedno tvrde (dakle oni tvrde) da su zaposleni i kod mene i traže plaće? i kome se to djelo prijavljuje?

 

 

 

2. radi li se o nekom se kaznenom ili prekršajnom djelu radi ako su ljudi prijavljeni u neku firmu,a ujedno tvrde da su zaposleni i kod mene i traže plaće?

i mogu li pobijati njihov radni odnos kod mene zbog toga?

 

Gledajte, vjerojatno ih je netko nahuškao da tako postupe u nadi da će nešto dobiti.

Za većinu njih to bi moglo rezultirati kaznenim prijavama za vrlo ozbiljna kaznena djela.

 

Ali prvo morate za svakog pojedinog utvrditi je li negdje zaposlen ili prima naknadu sa burze.

 

Ovo da ne možete dobiti podatke o njihovom statusu je glupost. Prvo, ne znam uopće po čemu bi to bili zaštićeni podatci.

 

Nemojte komunicirati s ovima na šalteru, nego pravac k nekom od šefova. Vi imate ozbiljan problem, to bi trebalo prijaviti DORH-u, a neki šef sigurno ne želi biti optužen da je pomagao u kaznenim djelima. Neka izvole dati podatke da se utvrdi koji je status tih ljudi. Imate dokument u kojem oni tvrde da su zaposleni u vašoj tvrtki. To vam daje pravni interes da utvrdite njihov stvarni status.

 

 

3. koliko ta izjava o poništenju otkaza ima vrijednost, kad nije provedena? odnosno zaposlenici nisu ponovno prijavljeni..niti su se oni prijavili, niti ih je firma prijavila i znali su da nisu prijavljeni, a nisu tražili prijavu?

uračunajmo u to da se nisu pojavili mjesecima na poslu? znači li i to da su pristali na otkaz?

 

Moje je mišljenje da ta izjava nema pravnu težinu.

Oni nisu prijavljeni, i znali su da nisu. Nisu niti dolazili na posao.

Drugačije bi bilo da recimo nisu niti znali i da su radili.

 

Svi koji su se zaposlili negdje drugdje ili su se prijavili na burzu svojim činom prihvatili su svoj novi status, i ne mogu tvrditi da rade u vašoj tvrtki.

 

također,ako mi možete preporučiti što da uradim? retroaktivni otkaz nije moguć?

Nemojte činit ništa čime bi potvrdili da oni imaju status uposlenih.

 

Kakav su vam to dopis poslali?

 

Na vašem mjestu, ja bih im poručio da se svaki od njih pojedinačno očituje o svom zahtjevu, pisanom izjavom ovjerenom kod javnog bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

dolazi odvjetnik grupe zaposlenika sa izjavom koju je bivši direktor potpisao prije nekoliko mjeseci...izjava glasi ODLUKA O PONIŠTENJU OTKAZA

 

uglavnom, ovaj je njih odjavio, kad su ga pritisli, poništio otkaz ali ih nije opet prijavio.

 

 

svaki radnik je trebao dobiti rješenje o poništenju rješenja o prestanku ugovora o radu.

traži rješenje za svakog radnika.

bivši direktor možda i nije ovlašten potpisat odluku o poništenju otkaza. provjeri datume dokad je bivši direktor bio direktor i kad je potisana odluka o poništenju otkaza.

obrati se nadležnom općinskom državnom odvjetništvu.

 

kako si došao na to mjesto umjesto direktora ?

ko je direktor?

čija je firma ?

puno nepoznanica.

 

možda je to pokušaj odvjetnika da ušičari nek dobit. APP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja se slažem da je vjerojatno APP u pitanju. ako ste sigurni u svoju stranu priče i ako je sve što ste rekli istina, pustite ih neka tuže (na tužitelju je teret dokazivanja da je radni odnos postojao, odnosno da nije prestao, na vama je samo teret dokazivanja da je radni odnos prestao iz opravdanog razloga, što možete dokazati jer se radilo o obustavi poslovanja zbog blokade), pa će vam na kraju nadoknađivati troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija