Jump to content

Ovrha


ivy28

Preporučene objave

Ako je rješenje postalo pravomoćno, dug će vas čekati na Fini 10 godina, ili dulje ako ovrhovoditelj promijeni sredstvo naplate.

 

Ako ste tek dobili ovršno rješenje i ako su na njemu izdvojeni tzv. predvidivi troškovi, bolje da dug (bez tih troškova, kao i troška Fine) platite u roku od 8 dana od primitka rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam ovrhuod tele 2 iz 9mj 2013god, nemam nikakvih primanja na racunu niti imam kakvih pokretnina il nekretnina, kako da rijesim ovrhu, primanja ni novca nemam da je platim?! :glavomozid:

 

pismeno obavjesti nadležni sud da ovrha nije uspješna više od dvije godine.

od fine traži potvrdu koju dostavljaš sudu kao dokaz.

ovrhovoditelj je trebao mijenjati sredstva ovrhe.

 

dali će sud uvažiti ili ne ?

nemaš šta izgubiti osim možda za potvrdu fine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ej da vas pitam...digla sam kredit prije 5 godina,uredno sam placala medjutim zadnje rate nisam u mogucnosti..dobila sam ovrhu i skidaju mi sa ziro racuna svaki mjesec jer mi s porodiljnog nesmiju..pa me zanima da li smiju sjesti na muzev tekuci racun iako je kredit podignut prije vjencanja.HVALA

 

Ne mogu osim ako suprug nije dužnik , jamac ili nešto slično u vezi s istim kreditom, znači ako nema njegovog potpisa vezano za dokumentaciju iz kredita nigdje ( prije ili kasnije tog kredita ) , onda ne mogu !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

evo upravo danas stiglo Rješenje o ovrsi zajedno s Prijedlogom za ovrhu od javnog bilježnika radi naplate računa za vodovod i kanalizaciju iz 2012. g. Prijedlog za ovrhu kao i Rješenje su iz 2013. g. U međuvremenu su (tijekom 2013. g.) sva dugovanja podmirena. Bila sam provjeriti u vodovodu da slučajno nije drugačije pa su mi rekli da su sva dugovanja podmirena i da mi preostaje platiti trošak javnobilježničkog postupka (cca 160,00 kn). Meni to baš i nije jasno. Moram li ili ne moram platiti javnobilježničke troškove postupka? Nisam sto posto sigurna, ali mislim da je ovo prvi put da mi stiže taj prijedlog/rješenje od javnog bilježnika doma. Napisan je početkom 2013., a poslan krajem 2015.???? Šta uraditi po tom pitanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismeno obavjesti nadležni sud da ovrha nije uspješna više od dvije godine.

od fine traži potvrdu koju dostavljaš sudu kao dokaz.

ovrhovoditelj je trebao mijenjati sredstva ovrhe.

 

dali će sud uvažiti ili ne ?

nemaš šta izgubiti osim možda za potvrdu fine.

 

Moze li definicija uspjene i neuspjesne ovrhe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija