Jump to content

naslijedjena ovrha


zoki61

Preporučene objave

postovanje! po kreditu koji nisam otplatio,sjeli su jamcu na placu,isti je kredit otplatio i podnio tuzbu protiv mene! posto ne radim i nemam primanja,a nemam ni nekretnine,odvjetnik jamca je nasjeo na imovinu moje majke... pitanje: ako ja ne zivim u zajednickom kucanstvu sa mojom majkom i nemamo nista zajednicko osim toga sto me je rodila,kako je moguce da neko sjedne na nekretninu sa kojom ja nemam veze? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postovanje! po kreditu koji nisam otplatio,sjeli su jamcu na placu,isti je kredit otplatio i podnio tuzbu protiv mene! posto ne radim i nemam primanja,a nemam ni nekretnine,odvjetnik jamca je nasjeo na imovinu moje majke...

 

Je li ta nekretnina bila u vašem vlasništvu pa ste vi tu nekretninu prepisali majci?

Ako da, kada i kako (darovanjem, ili sl.)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je li ta nekretnina bila u vašem vlasništvu pa ste vi tu nekretninu prepisali majci?

Ako da, kada i kako (darovanjem, ili sl.)?

 

Da,imao sam udio pola-pola i kada je pokrenuta ovrha,zbog nemarnosti odvjetnika suprotne strane uhvatili smo medjuvrijeme i ja sam uspio darivavi moj dio nekretnine koja je automatski i gruntovno zavedena na njeno ime,tako da je ona i postala vlasnik 1/1 ali je ostala teretovnica na 1/2 tj.na dio koji sam ja ranije posjedovao! koja su sads njena prava sto se tice toga,odvjetnik je uporan i trazi da se izvrsi ovrha bez obzira sto je to sada njeno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na vašu 1/2. Ne mogu majci dirati njezino, ali u slučaju da netko kupi vašu 1/2, moći će pokrenuti postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice, u kojoj je vrlo realna prodaja cijele nekretnine, pa ćete, htjeli-ne htjeli, na kraju morati vratiti čovjeku dugovano. Što je i fer.

slažem se sa izrečenim,jer ipak je jamac vjerovatno neka bliska osoba koja mu je u datom trenutku pomogla i trebao bi nači ako ikako može način da mu se oduži......

 

ovo oko razvrgnuča suvlasničke zajednice......kako to uoče ide....npr kuća vrijedi 300000 kn tržišne vrijednosti....svako po pola.....ali šta ako jedna osoba (kojoj nije cilj prodati kuću) želi za svoj dio umjesto 150000 kn dobiti recimo 250000....zašto bi netko uopče morao prodati svoj dio za tržišni,ako mu se uopče ne prodaje svoj dio......

primjeri da netko dobije odštetu recimo zato što prolazi neka cesta duplo veču vrijednost samo zato jer čovjek to nije imao u planu prodati i osim tržine vrijednosti imaju i neke druge vrijednosti koje toj osobi znače vezano za neku nekretninu.....

ili se u ovakvim slučajevima odredi tržina cijena i to je to ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.....ali šta ako jedna osoba (kojoj nije cilj prodati kuću) želi za svoj dio umjesto 150000 kn dobiti recimo 250000....zašto bi netko uopče morao prodati svoj dio za tržišni,ako mu se uopče ne prodaje svoj dio......

 

Svaki suvlasnik ima pravo pokrenuti postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice u svako vrijeme (osim tzv. nevrijeme). To je dakle, pravo svakoga od njih i u tom slučaju, ako se suvlasnici ne uspiju dogovoriti, a nekretnina se ne može geometrijski podijeliti, jedino što preostaje je civilna dioba, dakle nekretnina ide na bubanj, pa kakva se cijena postigne, postigne se (unutar zakonskih okvira naravno). Želje suvlasnika tipa "ja bi htio milijun eura" nemaju efekta. Osim ako doista ima kupca koji će to platiti, ali zašto da plaća toliko ukoliko može proći daleko jeftinije.

 

U ovom slučaju, to bi bio onaj najcrnji scenarij, ali do kojeg će zasigurno i doći ukoliko neće biti dobre volje da se dogovori otplata duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne bjezim od otplate duga,jamac je uredno otplatio kredit,ali ja zbog otkaza tj.ne mogucnosti placanja kredita,jamac je preuzeo na sebe i automatski pokrenuo parnicki postupak protiv mene! s obzirom da ni dan danas ne radim nisam u mogucnosti da mu dam novac za otplatu! prvo smo se dogovorili da mu dam jedan dio imovine,uz naravno gruntovni prijepis na njegovo ime(vece obradivo poljoprivredno zemljiste) vece vrijednosti od njegovog otplacenog kredita,ali isti nije htio jer ima potrebu za gotovim novcem,sto naravno ja nisam bio u mogucnosti dati,zemljiste sam dao u ponudi za prodaju,ali sad kada je on nasjeo na cjelokupnu imovinu vise nisam u mogucnosti isto prodati jer postoji zabrana prodaje(teretovnica) koju je on sam nametnuo! i sta sad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali isti nije htio jer ima potrebu za gotovim novcem,sto naravno ja nisam bio u mogucnosti dati,zemljiste sam dao u ponudi za prodaju,ali sad kada je on nasjeo na cjelokupnu imovinu vise nisam u mogucnosti isto prodati jer postoji zabrana prodaje(teretovnica) koju je on sam nametnuo! i sta sad?

 

Dogovorite sa vjerovnikom da se nekretnina proda. Nađite kupca, i neka on isplati vjerovniku. Možete kod JB sastaviti takvu javnobilježničku ispravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija