Jump to content

Obveza plaćanja režija - vlasnik ili posjednik stana


amarsi

Preporučene objave

Nakon smrti oca u lipnju 2015. sestra i ja smo naslijedile stan u kojem je otac živio s majkom. Majka i nadalje živi u tom stanu, a sestra je već nekoliko godina prijavljena na toj adresi, ali živi drugdje. Majka je promijenila bravu na stanu, ne dopušta nam ulazak u stan, ne plaća režije jer kaže da je stan naš i da smo mi dužne plaćati režije. Na ostavinskoj raspravi majka je svoj dio prepustila sestri i meni. Zanima me je li majka sada pravno u posjedu stana, kakve to posljedice može imati na naše vlasništvo, tko je dužan plaćati režije odnosno kome će doći eventualne ovrhe (većina režija još uvijek glasi na oca) i što ako sestra i ja odlučimo prodati stan. Majka također posjeduje vlastiti stan koji stoji prazan jer je isključena struja zbog neplaćanja. Ja sam nezaposlena, sestra radi, a majka prima pristojnu mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majka također posjeduje vlastiti stan koji stoji prazan jer je isključena struja zbog neplaćanja. Ja sam nezaposlena, sestra radi, a majka prima pristojnu mirovinu.

 

vlasnici plaćaju troškove u stanu osim ako tu obvezu prenesu ugovorom na najmoprimca.

ovrha će stić na vas nasljednike. majka se odrekla nasljedstva (proračunato i namjerno) i nije nasljednik. nemože dobiti ovrhu. u komunalne firme i račune prenijeti na sebe (dogovori se sa sestrom).

 

majci ponudite ugovor o najmu (pismeno preporučeno i sa povratnicom, što čuvate sa kopiojom pismena). ako odbije ponudu ili je odbije primiti imate pravo tražiti naknadu svih troškova (računa) i stanarine. sve uvečano za zakonske kamate.

u vlasnički list njenog stana tražite upis postupka po vašem potraživanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru.

 

Ažurirano

 

vlasnici plaćaju troškove u stanu osim ako tu obvezu prenesu ugovorom na najmoprimca.

ovrha će stić na vas nasljednike. majka se odrekla nasljedstva (proračunato i namjerno) i nije nasljednik. nemože dobiti ovrhu. u komunalne firme i račune prenijeti na sebe (dogovori se sa sestrom).

 

majci ponudite ugovor o najmu (pismeno preporučeno i sa povratnicom, što čuvate sa kopiojom pismena). ako odbije ponudu ili je odbije primiti imate pravo tražiti naknadu svih troškova (računa) i stanarine. sve uvečano za zakonske kamate.

u vlasnički list njenog stana tražite upis postupka po vašem potraživanju.

 

Hvala Vam na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija